local-stats-pixel

Angīna39

111 2
Sēžu mājās ar sāpošu kaklu. Iedomājos, ka pie vainas angīnas. Pameklēju informāciju, kurā dalos ar Jums. emotion PS-pirmais raksts...

ANGĪNA Latīņu val.: angīna Skaidrojums: angina; lat. angina < angere smacēt, žņaugt. Angīna ir vispārēja akūta infekcijas slimība, kuras raksturīgākā izpausme ir slimīgas pārmaiņas aukslēju mandelēs. Retāk angīna skar rīkles (aizdegunes) vai mēles mandeli.

Ar angīnu visbiežāk slimo bērni un jaunieši. Angīna ierosinātāji var būt strutas radoši mikrobi (streptokoki, stafilokoki), kā arī vīrusi (adenovīrusi, herpes vīrusi) un patogēnās sēnes.

Slimību veicina dažādi kairinātāji (termiskie, ķīm., meh.) un organisma pretestības pavājināšanās. Infekcijas organismā var iekļūt no apkārtējās vides, galvenokārt tuvu kontaktu ceļā, cilvēkam nonākot saskarē ar slimnieku, kā arī ar slimnieka lietotiem priekšmetiem; retāk ar inficētu barību — piena un gaļas produktiem.
Angīna var rasties arī sakarā ar mutes un rīkles dobumā vai mandeļu padziļinājumos (lakūnās) esošo mikroorganismu virulences palielināšanos un organisma pretestības samazināšanos nelabvēlīgu ārējo faktoru ietekmē (parasti lokāla vai vispārēja saaukstēšanās).

Pēc slimības smaguma un mandeļu pārmaiņu rakstura nosacīti izšķir 3 klīninskās angīnas formas: kataralo, lakunāro un folikulāro. Nereti viena forma pāriet otrā.

Katarālā angīna — mandeļu virspusējs iekaisums. Jūtamas mērenas sāpes kaklā (tās pastiprinās rīšanas laikā), vispārējs vājums, sāpes locītavās, galvassāpes; t parasti paaugstināta nedaudz, tikai maziem bērniem tā var būt augsta. Slimība var sākties ar vemšanu. Mandeles apsārtušas un pietūkušas, klātas gļotām. Slimība ilgst 3—4 dienas.

Lakunārā angīna — iekaisuma parādības lokalizējas galvenokārt mandeļu padziļinājumos (lakūnās). Lakunārā angīna ir smagāka par katarālo, simptomi stiprāk izteikti. Dažreiz sāpes izstaro uz ausi; t paaugstinās līdz 38° un Vairāk, bērniem — līdz 40°. Aukslēju mandelēs sārtas, pietūkušas, uz tām saskatāmi aplikumi — dzeltenīgi bālas plēvītes, kas reizēm saplūst, bet nekad nepārsniedz mandeļu robežas. Kakla limfmezgli palielināti un sāpīgi. Slimība ilgst 6—7 dienas.

Folikulārā angīna — iekaisums skar mandeļu audus dziļumā. Parasti sākas strauji ar t° paaugstināšanos līdz 40° un drebuļiem. Sāpes kaklā, galvassāpes, lauzošas sāpes locītavās un mugurā, slikta pašsajūta, pastiprināta siekalu atdalīšanās. Žāvas gļotāda stipri sārta, mandeles pietūkušas, uz tām daudz dzeltenīgi bālu, paceltu, sīku strutu pūslīšu, kas spīd cauri plānajai mandeļu gļotāda. Asins analīzē konstatē palielinātu leikocītu daudzumu, paātrinās eritrocītu grimšana. Neatkarīgi no angīna smaguma dažreiz pievienojas komplikācijas — locītavu reimatisms, sirds, nieru iekaisums u.c.

Angīna var būt ne tikai patstāvīga slimība, bet arī viens no simptomiem dažām vispārējām infekcijas slimībām (skarlatīna, difterija) vai asins slimībām (leikoze). Tāpēc, parādoties pirmajām angīnas pazīmēm, nekavējoties jāgriežas pie ārsta.

Ārstēšana. Gultas režīms; nekairinošs, vitamīniem bagāts uzturs. Pēc ārsta norādījumiem lieto acetilsalicilskābes preparātus (aspirīnu u.c.), sulfanilamīdus, antibiotikas. Kaklu skalo ar siltiem, dezinficējošiem šķīdumiem — borskābes (1 tējk. uz glāzi ūdens). ūdeņraža pārskābes (1 ēd. k. 3% šķīduma uz glāzi ūdens). kumelīšu vai salviju tēju u.c.
Bērniem, kuri neprot skalot kaklu, dod dzert siltu kumelīšu tēju, kam pievienota citrona sula.
Kakla ārpusē liek sildošu kompresi. Jāseko sirds, nieru un zarnu darbībai. Ar angīnu bieži slimojošas personas dispanserizē.

Profilakse. Pasākumi, kas spēcina organismu, padara to neuzņēmīgāku pret dažāda veida nelabvēlīgiem faktoriem; pareizs darba un atpūtas režīms; norūdīšanās.
Laikus jāārstē bojāti zobi, kā arī slimības, kas apgrūtina elpošanu caur degunu vai rada strutu krāšanos rīklē (adenoīdi, polipi, hronisks tonsilīts).
Jāizvairās no kontakta ar angīnas slimniekiem (tiem jālieto individuāli trauki un kopšanas priekšmeti).
Reklāma
111 2 39 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv
Reklāma

Komentāri 39

0/2000
Te tu sevi sabildēji? :D
16 0 atbildēt
Njaa, kruti, un tagad House saaks raudaat!
10 0 atbildēt
drausmas
10 0 atbildēt
man iesnas piemetaas, apluukojot shiis bildes
9 0 atbildēt
phe! draudzējies ar sīpoliem, ķiplokiem un mājās temperatūra lai nepārsniedz 16 grādus - nekādas angīnas, saaukstēšanās vai tamlīdzīgas draņķības -
8 1 atbildēt
vagiina ar triperi :D
9 2 atbildēt
Tas ir drausmīģiemotion Pati bieži ar angīnām slimoju emotion
7 0 atbildēt
emotionbikk sapp..
6 0 atbildēt
tas ir šausmīgs pasāciens - angīna,uzreiz atceros bērnību... īsta fuja... bet tagad jau ir visādi līdzekļi,viens no efektīgiem,kas man palīdz ir Hexoral skalojamais līdzeklis,kā profilaksei,tā ārtēšanai,vai vecu,vecais sālsūdens,arī palīdz! Veseļojies, HaveFun!!! emotion
6 0 atbildēt
a man kakls sāp vnk ! :p UN bildes pretīgas !
5 0 atbildēt
taa tiiri neko bet angiina taads suuds vien ir saliidzinaajumaa ar triperi un to4 vagiina
5 0 atbildēt
1 bilde vis pretigaakaa. emotion
5 0 atbildēt
tajās bildēs ir attēlota strutojošā angīna! Parastā angīna, ir vienkārši kad sāp kakls!
5 0 atbildēt

Es tiko pārslimoju , negulēju un neko neēdu 7 dienas. Kad gribi norīt siekalu tā sāp itkā būtu jānorij žilete. Pa nakti iemiedz uz 3 minūtēm un tad pamodies, jo tev atkal jānorij siekalas. NEVIENAM nekad nenovēlu šito triperi noķert.

4 0 atbildēt
Folikulārā angīna fuj atceros kad man bija, es tiešām domāju ka nosprāgšu ja aiziešu gulēt, man lienas laikā bija viss tur tā sapampis, ka elpot alika grūti... 3 dienaz neo nevarēju ieēst... točna palika jocīgi, kad atbrauca ārste un ieraudzīga manu kaklu pat viņa bija šokā... Bet nu ko tagad sevi vairāk saudzēju.. xD Aukstu alu ārā labāk nedzert. :P
3 0 atbildēt
Man angiina bija vasaraa un labaak bija ar saalsuudeni paaris dienas paskalot nekaa tas hexoral. Un baigi labi palika ka Iedzeeru To sarkano nestea. Taad labs
3 0 atbildēt
Nepatīkami.. emotion emotion
3 0 atbildēt
FUCK..! Apetite pazuda :D:D:D
3 0 atbildēt
Housam bija interesantak... lai viņš uzraksta
5 3 atbildēt
blin, sūdīgi palika, ka ieraudzīju tās bildes!!!! emotion
2 0 atbildēt