Pēc tiesību aizsardzības organizācijas aprēķiniem, nāvessoda izpilde izmaksā 10 reizes vairāk nekā mūža ieslodzījums. Tai skaitā, uz nāvi notiesātie vairumā gadījumu iesniedz apelāciju, bet tiesā tos aizstāv valsts nozīmēti advokāti, kuriem tā pati valsts arī maksā. Tāpat, ne mazums līdzekļu aiziet nāvinieku apsargāšanai un soda izpildes vietu uzturēšanai.
Kanzasā sodu gaida deviņi cilvēki, taču kopš 1976. gada nevienu vēl nav sodījuši. Tai pat laikā, tiesību aizstāvji ir aprēķinājuši, ka cilvēka uzturēšana nāvinieka kamerā izmaksā par 70% vairāk nekā parastā cietumā. Ja mūža ieslodzījuma izdevumi ir apmēram 740 000 dolāru, tad nāvessods štatam izmaksās 1,26 miljonus. Šajā sakarā, republikāņu partijas pārstāve Kerolaina Makgina iesniedza likumprojektu, kurā ar jūliju nāvessodi štatā tiks aizliegti.
Analoģisku likumu līdz gada beigām cer pieņemt arī Ņumeksikas štatā. 30 gadu laikā tajā ar nāvi sodīts tikai viens cilvēks, bet soda izpildi gaida vēl divi. Atsakoties no augstākā soda mēra štats varēs ietaupīt aptuveni miljonu dolāru.
Arī Montanā, pēc daudzu gadu pārtraukuma, tiek apspriests likumprojekts par nāvessoda nomaiņu ar mūža ieslodzījumu. Šajā štatā kopš 1976. gada ar nāvi sodīti trīs, bet sprieduma izpildi gaida vēl divi cilvēki.
Nāvessoda atcelšanu apspriež Nebraskas un Ņuhempšīras štati, bet Oklahoma un Juta gatavojas ieviest ierobežojumus šajā jautājumā. Bet vistuvāk pie šādas reformas ir pienācis Merilendas štats, kur to jau ir atbalstījis gubernators.