lasi un skaties, kas ir iespējams
5 neticami izdzīvošanas stāsti.4

PAZUDUŠI AMAZONĒ.
1981. gadā, Izraēlā dzimušais Kevins ar saviem 3 pavadoņiem devās Bolīvijas, Amazones dziļumā. Kad viņi saprata, ka ir slikti aprīkoti braucienam viņi sadalījās pa pāriem. Viens pāris vairs nekad netika redzēts.
Kevins ar savu pārinieku Kasperu ceļoja ar plostu līdz tas ietriecās klintīs un Kaspers ar Kevinu tika atdalīti viens no otra. 39 dienas Kevins klīda pa Amazoni brutālā vidē.
39. dienā vietējie atradu Kevinu un devās meklēt Kasperu. Kā par brīnumu viņi atrada arī viņu dzīvu ar jaunu pieredzi par dzīvi.

2 NEDĒĻAS LEDUS ALĀ
1982. gadā , Marks Inglis un Fils Doole atradās augstākā Jaunzēlandes kalna `Aoraki` nogāzē. Pēkšņi notika ledus nogruvums, un abi vīrieši atradās zem ledus un sniega kalna.
Tie būvēja ledus alas un gaidīja kad notiks kāda vētra. Pirmā palīdzība viņus sasniedza pēc 13 dienām. Viņi bija izdzīvojuši ar nepietiekamām pārtikas devām. Krampjos, kas radās dēļ pārāk zemās temeperatūras cirkulācija viņu kājās bija apstājusies, līdz ar to viņu kājas bija amputētas jau 4. dienā.
Bet tas nepārtrauca vīriešu karjeru. 2006. gadā abi devās uz Everestu, līdz ar to Marks Inglis kļuva par pirmo cilvēku, kas iekarojis Everesta virsoni ar amputētām kājām. Rāpjoties Everestā viņš guva apsaldējumus arī rokām.

IEDTRĒDZIS STARP KLINTI UN AKMENI
Amputēt savu roku ar neasu nazi vidusmēra cilvēkam varētu likties pilnīgi neispējami, bet 2003. gada pirmajā maijā Arons Ralstons pierādija pretējo. Pie klintīm uz Arona rokas uzkrita 800 mārciņas smags akmens., līdz ar to Arons nespēja pakustēties. Arons atradās milzīgā kanjona, tāpēc saukt pēc palīdzības bija bezjēdzīgi.
Pēc 5 dienām viņa pārtikas krājumi bija pilnībā izsīkuši.
Savā grāmatā, viņš apraksta to, kā viņam izdevies izlauzties no klintīm. Vispirms viņš izmantoja laukakmeni un sita pa savu roku tik ilgi, līdz kauli pāršķēlās. Pēc tam viņš pārzāģēja savu ādu, cīpslas un muskuļus ar kabatas nazi. Pēc tam viņš rāpās lejā pa 65 pēdu garu sienu, tālāk viņš gāja uz savu automašīnu. Tad viņu atrada tūristi.
33 gadus vecais vīrietis turpina rāpties virsotnēs, ieskaitot visas 55 Kolorado virsotnes, kuras visas ir augstākas par 14`000 pēdām.
Šim vīram patiešām ir liela motivācija. : )

ODISEJAS KALNI
Džo Simpsons un Simons Yates atradās 20.813 pēdu augstajā `Siula Grande Peru Andes` kalnā, kad notika katastrofa, divreiz. Pirmkārt Džo paslīdēja un salauza kāju, tad savukārt Simons pamanīja, ka Džo nokrita lejā, jo virve pārtrūka uz pusēm. Simons stundu nevarēja ne redzēt , ne dzirdēt Džo, jo priekšā bija klints.
Simons paņēma atlikušo pusi virves un laidās lejā no klints. Simons iekrita milzīgā plaisā un tika smagi ievainots. Viņš pavadīja 3 dienas, lai pieveiktu 5 jūdzes ar nelīdzenu virsmu, bez pārtikas un ūdens un ar briesmīgām sāpēm.
Viņš ielīda bāzes nometnē un tur ieraudzīja Džo. Mokošais stāsts par izdzīvošanu ir aprakstīts grāmatā un dokumentālajā filmā.

76 DIENAS JŪRĀ
29. janvāra naktī, 1982 gadā , Stīvens Callahans kas kuģo vienatnē at savu mazo jahtu devās no Kanāriju salām un Karību jūras salām. 5. februārī kuģis nogrima atstājot Stīvenu jūras varā, piepūšamajā plostā. Viņš bija pavisam neapbruņots. Viņam bija tikai T-krekls, 3mārciņas pārtikas, 8 pintes ūdens un daži rīki , lai izdzīvotu. Pēc 76 dienām, kad viņš bija 1800 jūdzes no okeāna, viņš tika izglābts Bahamu salās.
Viņš ierakstīja savu brīnumaino izdzīvošanas stāstu savā grāmatā `76 dienas zaudējis jūrā` .