P.S. vecenes, jus esat slimas!!! ja tadu lietu pielaujat.
Dzīvības pirmajās 12 nedēļās visizplatītākais paņēmiens ir izsūkšanas nokasīšanas metode (suction curettage). Šī izsūkšana, kuras spēks ir 25 reizes lielāks kā dzīvokļa putekļsūcējam, saplosa bērniņu gabalos. Gabali tiek saskaitīti, un ja galva nav iznākusi ārā ar izsūkšanu, tiek ievietotas ķirurģiskās knaibles, lai sasmalcinātu galvu un ar varu to izoperētu.
Laikā starp 4-to un 8-to mēnesi parastā metode ir Paplašināšana un Iztīrīšana (Dilatation and Evacuation – D & E). Dažādi instrumenti, arī ķirurģiskās knaibles, tiek ievietoti mātes dzemdē, un mazulis tiek saraustīts daļās gabals pēc gabala. Dažreiz tiek pielietota izsūkšanas metode, lai izņemtu visus šos gabalus un placentu.
Vēl kāds abortu paņēmiens ir sālsūdens metode, kura parasti tiek izmantota pie vēl nedzimušiem bērniņiem laikā starp 4. un 7. mēnesi (par laimi šī metode kļūst aizvien retāk izplatīta). Spēcīgas koncentrācijas sāls šķīdums tiek injicēts augļūdens maisā (cistā). Bērniņš lēni mirst, rijot un ieelpojot šo sāls šķīdumu (tas var aizņemt laiku no 2 līdz 3 stundām). Bieži mātes piedzīvo, ka bērniņš mētājas un svaidās viņu ķermeņa iekšpusē, pirms sāls ir viņu pilnīgi uzvarējusi. Kad bērniņš iznāk ārā, viņš ir smagi apdedzināts un sačokurojies. Šad un tad mazuļi izdzīvo pēc šādas procedūras un piedzimst ar smagiem sarežģījumiem. Kā piemērs tam ir Džianna Džesina (Gianna Jessen), kura piedzima, neskatoties uz sālsūdens abortu 1977.gadā, bet tā rezultātā viņa cieš no smadzeņu paralīzes.
Ķeizargrieziena aborts ir tieši tāds pat kā ķeizargrieziena dzemdības, tikai ar to atšķirību, ka mazulis parasti tiek nogalināts, pirms viņš tiek izņemts no mātes ķermeņa. Ja mazulis vēl ir dzīvs, bieži vien viņš tiek atstāts atkritumu spainī līdz viņš nomirst. Ir arī dažādi ķīmiskie līdzekļi (tādi kā prostaglandin u.c.), kuri tiek aizvien vairāk izmantoti priekš abortiem.