Kā jau mēs visi zinam pasaulē ir daudz tādu vietu, ko dēvē par spoku pilsētām, un cilvēku interese par tām nezūd, jo katrā ir maza cerība, ka eksistē kaut kas pārdabisks, kas novedis pilsētu pie šāda iznākuma. Šajā rakstā būs stāsts par vienu no ASV spoku pilsētām, kas atrodas Ņūmeksikas štatā - Šekspīru.
Spoku Pilsēta5
76
2
Tuksnesī, pa ceļam no St. Luisas uz San Francisko, atradās avotiņš, kurš sākotnēji piesaistīja tikai dzīvniekus, bet tad Butterfiels Overland vilcienu kompānija nolēma izveidot pieturu pie tā, tajā laikā pazistama kā Meksikāņu ezera.
Šo vietu, par godu Apvienības ģenerālim, nodēvēja par Grantu, bet atklājās ka pilsēta ar tādu vārdu jau pastāvēja.
Reklāma
Valdības inspektors vārdā Brauns parādīja sudraba paraugus Viliamam C. Ralstonam, kurš bija Kalifornijas Bankas dibinātājs. Brauns tos bija atradis Piramīdu kalnos netālu no šīs pilsētas. Pēc pāris nedēļām Ralstons piesavinājās milzīgas rakšanas tiesības. Pilsēta piepildījās ar bagātību meklētājiem un pilsētu pārdēvēja par Ralstonu. 2 gadu laikā apdzīvotība sasniedza trīs tūkstošus, bet sudraba atradnes nebija tādas kā pareģotas.
Ralstona kļuva par spoku pilsētu 1875. gadā. Tās pēdējais iedzīvotājs bija Džons Evensens. Viņš bija vilciena pieturas punkta operātors.
Evensenam klājās tik grūti, ka viņš Granta mājai, kas bija pietura, pievienoja salonu un ēdamzāli, lai piesaistītu vairāk cilvēku, jo kādreizējie ikdienas maršruti tika atcelti un vilciens kursēja tikai divas reizes nedēļā.
Reklāma
Pulkvedis Viliams Boils un viņa brālis Ģenerālis Džons Boils, ieradās Piramīdu kalnos vēlajos 19.gs 70' gados. Par piemiņu viņu tautietim viņi izveidoja Šekspīra Raktuvju Kompāniju. Pateicoties pāris racējiem tuvējā apkārtnē, viņi arī pašu pilsētu pārdēvēja par Šekspīru. Galveno ielu nosauca par Avon avēniju un galveno viesnīcu par Stratfordu.
1893. gada sudraba drudzis pārvēta Šekspīru par spoku pilsētu.
1914. gadā Šekspīrā atgriezās dzīvība, jo tā piesaistīja raktuvju darbiniekus no Valedonas un Šekspīras ēkas atvērās, lai izklaidētu cilvēkus. Bet galu galā lielā depresija pārtrauca Šekspīras vētraino dzīvi.
Reklāma
Spēcīgās sijas Granta mājā izmantoja kā karātavas, jo Šekspīrā nebija koku.
Pazīstamais noziedznieks Billy the Kid sākotnēji Stratfordas viesnīcā mazgāja traukus.