Mūsdienu tehnoloģijas atļauj daudz ko izspiegot pat no kosmosa, bet Aukstā kara laikos un agrāk tā bija visai radoša nodarbošanās, gan izdomājot dažādas ierīces, gan tās pielietojot, un prasīja gana apķērības no cilvēciņiem, kas ar to nodarbojās...
Spiegošanas tehnika19
Ļoti liela nozīme tajā laikā bija "vabolītēm"- slepenām noklausīšanās ierīcēm, kas bija āāārkārtīgi svarīgs informācijas iegūšanas līdzeklis, un darbojās pārsvarā gadījumu radioviļņos-tās bija maziņas, un viņas varēja noslēpt visās iespējamās un neiespējamās vietās...
Pati skaļākā ar "vabolītēm" saistītā lieta bija "Vabolīte lielajā zīmogā". 1945. gadā grupa padomju skolēnu uzdāvināja ASV sūtnim Averell Harriman no koka izgrieztu lielo valsts zīmogu kā "draudzīgu žestu". Tikai 1952. gadā vabolīti atrada. Zīmogs visu laiku atradās sūtņa rezidencē...Mikrofons, kurš atradās iekšpusē, bija pasīvs, un aktivizējās tikai tad, kad vajadzēja.
Lai aktivizētu mikrofonu, no mašīnas, kura atradās uz ielas, uz sūtņa kabinetu tika raidīti radioviļņi, bet pēc tam fiksējās mikrofona diafragmas izmaiņas.kurš atradās apjomīga rezonatora iekšpusē. kad krievu spiegi atslēdza radioviļņus, vabolīti" bija praktiski neiespējami atrast. Spiegi noklausījās sūtņa sarunas veselus sešus gadus.
Vabolīte "Martini", 1966. gads, vabolīte maksāja apmēram 500$, mikrofons zobu bakstāmā veidā, varēja uztvert sarunu 30 metru attālumā.
Olīva nodevēja, kurā noslēpts raidītājs.
Ļoooooti lielas šķiltavas, tagad tādas vairs nelieto...
...bet savulaik tajās varēja iebāzt jaudīgu vaboli.
Stirniņa aizļekatoja....