Gandrīz ikvienam mums ir zināms, ka Ginesa rekordu grāmata tiek atjaunota katru gadu un ka tajā ir arī daudz amizantu lietu. Tā, piemēram, šajā grāmatā var iekļūt cilvēks, ja viņš pārspēj rekordu stāvēšanā uz vienas kājas. Taču grāmtā ir arī daudz nopietnu skaitļu un faktu. Šoreiz par dabas rekordiem.
Rekordi, rekordi, rekordi...2.2
Vislielāko kopu zīdītājdzīvnieku klasē veido siksspārņi. Amerikā, Teksasas štata Bravenas alā vienuviet mitinās ap 20 milj. šo īpatņu.
Visvaislīgākais no virszemes dzīvniekiem ir parastā lauku pele. Pele spēj dzemdēt 17 reizes gadā pa 6 - 8 pelēniem metienā.
Garākais dzīvnieks pasaulē - žirafe. Tā sasniedz 6 m.
No zīdītājiem visaugstākā temperatūra ir kazām - 39, 9 grādi, bet ...
...skudru ezis jeb ehidna, kura mīt Austrālijā, samierinās ar 22 - 24 grādiem.
Gara mūža dzīvnieku grupā 1. vietā tiek kādā dīķī Japānā noķertā karpa, kuras svars bija 78 kg. Ihtiologi lēš, ka karpas vecums varētu būt 228 gadi. Tas ir ļoti rets gadījums. Parasti karpas nodzīvo līdz 50 gadiem.
Kukaiņu pasaulē rekords pieder Goliāta vabolei, kura mīt Ekvatoriālajā Āfrikā. Tā var svērt līdz 100 gramiem.
Ķirzaku saimē visgarākie ir Indonēzijā Komodu salas varani, kuru ķermeņa garums sniedzas līdz pat 3 m, bet ...
...pundurgekons 36 mm. Pundurgekons ir Indijas retums.
Vislielākais zīdītājdzīvnieks pasaulē ir zilais valis, kura ķermeņa garums sasniedz 33 m, bet svars 190 tonnas.Tikko piedzimis zilā vaļa mazulis sver 5 tonnas un ir 7 - 8 m garš. Uz svaru kausa būtu jāuzliek 35 Āfrikas ziloņi, lai svērtu vienādi ar pieaugušo vali.