Daudziem ganjau patīk kaķi tapēc es uztaisiju rakstu par viņiem-īsi par pašiem kaķiem un daži fakti.
Cerams patiks un jauku skatīšanos...!
Daudziem ganjau patīk kaķi tapēc es uztaisiju rakstu par viņiem-īsi par pašiem kaķiem un daži fakti.
Cerams patiks un jauku skatīšanos...!
Amerikas īsspalvainais kaķis-Amerikāņu īsspalvainais kaķis ir ļoti mīlošs, draudzīgs šķirnes kaķis. Turklāt šie kaķi mēdz būt jautri un maigi vienlaikus. Amerikāņu īsspalvainais kaķis ir arī ļoti klusas šķirnes kaķis, nevis pieprasot daudz jūsu uzmanību .
Amerikāņu sprogausu kaķis-Šie kaķi parādījušies kā mutanti, kam raksturīga ausu mutācija - tās ir it kā pagrieztas atpakaļ. Vispirms šādu mutāciju novēroja pusgarspalvainajiem kaķiem, taču tagad eksistē arī īsspalvainā varietāte .
Ēģiptiešu mau-Ēģiptes mau ir dažādām leģendām apvīta mājas kaķu šķirne, taču neapstrīdams ir fakts, ka tā veidojusies dabiskā ceļā. Īpašā šo kaķu atšķirības zīme ir unikāli plankumainais kažociņš un skarabeja zīme uz galvas.
Siāmas kaķis-Šie kaķi bija tik neparasti, ka piesaistīja tūlītēju uzmanību. Populārs tā laika citāts apraksta tos kā "nedabiskus murgus par kaķi". Tomēr, lai kāda nebūtu sākotnējā reakcija vai iespaids, šo kaķu suniskā inteliģence un uzticība, rotaļīgā humora izjūta un īpašais šarms padarīja tos par britu kaķu mīļotāju iecienītiem. 1902. gadā Anglijā tika nodibināta pirmais Siāmas kaķu mīļotāju klubs.
Selkirkas rekss-Šos kaķus mēdz devēt dažādi - par aitiņām, pūdelīšiem vai par lāčukiem, bet neatkarīgi no tā, kā viņus nodēvē, visi viņus mīl. Nevienu patiesu kaķumīli nespēj atstāt vienaldzīgu šie burvīgie radījumi.
Himalaju kaķis-Šodien Himalaju kaķiem ir līdz 20 krāsu varietāšu. Lai uzlabotu tipu vai arī atjaunotu asinis, bieži vien Himalaju kaķenes pāro ar citiem Persijas kaķu runčiem, kuriem ir oranžas acis. Visa pirmā paaudze būs krāsās, ko nes tēva genofonds, jo, lai izpaustos akromelānisms, ģenētiskā informācija jāmanto no abiem vecākiem, tajā pašā laikā visi kaķēni būs akromelānisma gēna nesēji un, pāroti ar kolorpointu krāsas partneriem, dos uzlabotus šīs krāsas pārstāvjus.
Persijas kaķi-Persijas kaķu šķirne ir viena no senākajām kaķu audzētāju izveidotajām šķirnēm, arī viena no populārākajām pasaulē. Protams, mode mainās un mēdz būt, ka Persijas kaķiem jāatkāpjas citu šķirņu priekšā popularitātes ziņā, taču joprojām valda uzskats, ka tā ir vispopulārākā un izplatītākā šķirne pasaulē, par ko liecina neskaitāmas kaķu audzētavas ASV, Eiropā, īpaši Nīderlandē, un citur. Latvijā pirmie ievestie šķirnes kaķi, ar kuriem sākās felinoloģija mūsu valstī, arī bija Persijas kaķi.
Norvēģijas meža kaķis-Par šīs šķirnes izcelsmi felinologu vidū nav vienota viedokļa. Norvēģijā šie kaķi ir zināmi jau sen. Daļa speciālistu uzskata, ka aptuveni 16. gadsimtā Angoras kaķi ar kuģiem ievesti Norvēģijā no Itālijas. Tā kā valstī ir pietiekami skarbs klimats, dzīvnieki adaptējušies atbilstoši vietējiem apstākļiem. Kaķu vilna kļuva biezāka, barību ieguves nolūkos kāpelējot pa klintīm un kokiem īpaši attīstījās kaķu nagi.
Mankss-Menas salas kaķi jeb manksi ir zināmi jau vairākus simtus gadu. Pamatā šķirne veidojusies Menas salā, kas atrodas Īrijas jūrā pie Lielbritānijas krastiem.
Burmas kaķis-Vieni no savdabīgākajiem kaķiem ar lokanu, elegantu ķermeni un miermīlīgu, rotaļīgu raksturu ir burmas kaķi. Pensionēts kuģa ārsts Džozefs Tomsons 1930. gadā uz Kaliforniju (ASV) no Rangūnas (Birma) atveda brūnu kaķeni, kuru nosauca par Vong Mau. Kaķene tika sakrustota ar Siāmas šķirnes runci ar tumši brūnām iezīmēm, jo Tomsons domāja, ka Vong Mau ir siāmiete, bet tikai neparastā krāsā. Savukārt no šī pāra pēcnācējiem, tiem krustojoties, radās pirmās burmas. Jau 1936. gadā ASV tika apstiprināts šķirnes standarts. Pēc Otrā pasaules kara, 1947. gadā, pirmie burmu eksemplāri tika ievesti Anglijā, pie tam līdz tam laikam burmas bija tikai brūnā krāsā. Anglijas kaķu audzētājiem izdevās iegūt vēl citas krāsu varietātes - zilo, vēlāk violeto un citas.