Interesanti fakti par Eifeļa torni13
Izveidojot savu torni, franču ižinieris Gustavs Eifels, pat nevarēja iedomāties, ka viņa tornis nostāvēs vairāk kā 100 gadus. Sākumā projekts bija labi ja uz 20 gadiem un bija domāts galvenokārt kā eksponāts pasaules izstādē. Eifeļa tornis tika uzcelts 1889. gada Pasaules Parīzes Izstādei. Pasaules Parīzes Izstādes datums sakrita ar Francijas simtgades revolūciju. No daudzajiem projektiem, parādītiem izstādē, uzvarēja Gustava Eifeļa projekts- Eifeļa tornis (Alexandre Gustave Eiffel).
Oficiālās atklāšanas laikā (1889. gadā) tornis bija kā augstākā celtne pasaulē. Torņa augstums ir 324 metri. Pēc 41 gada augstāka celtne palika debesskrāpis "Kraislers".
Būvējot šo torni aizgāja 9441 tonnas metināta dzelzs.
Būvēšanas laikā, neskatoties uz celtnes lielo augstumu sasitās tikai 1 strādnieks.
Kopš uzcēla šo torni, no tās sāka lēkāt visādi ekstremāli. 2010. gadā bija uzstādīts Pasaules rekords- Taig Khris ar skrituļslidām noleca no Eifeļa torņa otrā stāva.
1912. gadā viens izgudrotājs izgudroja Mēteli-parašūtu un izdomāja izmēģināt to darbībā. Lai to izmēģinātu viņš uzkāpa uz Eifeļa torņa trešo skata platformu, noleca lejā un aizgāja bojā.
Neskatoties uz tehnisko progresu, Eifeļa torni vēljoprojām krāso ar parastām otām. Brīnumaini, bet fakts - tornis ir nokrāsot trīs bronzas toņos (No apakšas sākot tumšais tonis, augšā gaišais). Domājot par perspektīvu mums ir iespaids ka tornis ir vienā tonī. Torni pārkrāso ik pa 7 gadiem.
Eifeļa tornī ir iekārtoti 2 restorāni, kuri ir pirmajā un otrajā platformās. Restorāns, kas ir uz pirmās platformas ir 95 m augstumā, restorāns otrajā platformā saucās "Jules Vern", lai to apmeklētu ir nepieciešama pagaidu rezervācija.
Kara laikā, pirms atstāja Parīzi Vācu okupantiem, Franči Eifeļa tornī salauza liftu. Viņi to izdarīja, lai okupati nevarētu lūkoties uz kritušās pilsētas skatu. Bet ienaidniekus tas neapstādināja, un Hitlers personīgi izlēma uziet uz torņa galotni ar kājām.
Pasaulē ir uzceltas daudzas Eifeļa torņa samazinātās kopijas. Tādas nelielās Eifeļa torņa kopijas ir Lasvegasā, Kopehagenā, Vjetnamā un citās Pasaules valstīs.