Daudzas no viņām paveica lietas, bez kurām mūsdienu ikdiena vispār nebūtu iedomājama.
20 iedvesmojošas sievietes, kuras mainīja pasaules vēsturi!6
Poļu meitene, kas pašas spēkiem devās uz Parīzi studēt fiziku un ķīmiju, un kļuva par pirmo cilvēku visā vēsturē, kas saņēmis 2 Nobela prēmijas – vienu fizikā kopā ar savu vīru Pjēru Kirī, otru – ķīmijā. Vēlāk Marija Kirī kļuva arī par pirmo sievieti profesori Sorbonnas Universitātē. Starp citu, strādājošā zinātniece izrādījās arī iedvesmojoša māte – Nobela prēmiju ķīmijā saņēmusi arī viņas meita Irēna.
Jaunzēlandiešu izcelsmes sabiedroto spiedze, kuru gestapo bija iesaukuši par “balto peli”. Aktīvi cīnoties pret Hitlera armijas okupāciju, viņa palīdzēja franču pretošanās kustībai un tā arī palika nenotverta. Pēc viņas dzīves motīviem uzņemta filma “Šarlote Greja”, un šīs dāmas iedvesmojošākais citāts – “Es biju pārāk aizņemta, lai baidītos.”
Helēna Kellere (1880 – 1968)
Nepilnu 2 gadu vecumā Helēna zaudēja dzirdi un kļuva gandrīz pilnībā akla, un 19. gadsimta beigās tas parasti nozīmēja šausmīgu un īsu mūžu. Par laimi, liktenis saveda viņu kopā ar ārstu, kurš bērnā pamanīja spožu intelektu, un meitene iemācījās ne vien sazināties, bet arī lasīt un rakstīt Braila rakstā, ieguva augstāko izglītību un visbeidzot kļuva par rakstnieci un pārliecinātu sociālo aktīvisti. Tas viss 20. gadsimta sākumā!
Britu ķīmiķe, saņēmusi Nobela prēmiju par saviem atklājumiem darbā ar penicilīnu un vēlāk arī insulīnu. Tie būtiski uzlaboja veselības aprūpes un ārstniecības kvalitāti. Kā pacifiste Dorotija savulaik ir arī veltījusi daudz laika aktīvismam pret kodolieročiem.
Amēlija Earhārta (1897 – 1937)
Lidotāja, pirmā sieviete, kas viena pati pārlidojusi pār Atlantijas okeānu 1932. gadā. Pazīstama ar savu drosmi, viņa allaž uzsvēra, ka sievietēm nav jābaidās darīt tās pašas lietas, kuras dara vīrieši. Gatavojoties aplidot pasauli 1937. gadā, viņas lidmašīna pazuda okeānā.
Vadošā inženiere NASA Apollo projektā, kurš nogādāja pirmo cilvēku uz mēness 1969. gadā. Šeit viņa stāv blakus matemātisko sakarību kopām, kuras tika izmantotas projektā un kuras viņa rakstīja ar roku. Mārgaretas matemātika bija tik precīza, ka datoru pirmsākumos NASA lūdza viņai pārbaudīt datora veiktos aprēķinus.