Japāna dažreiz šķiet kā pavisam cita pasaule...
Uzzini, ko patiesībā nozīmē šīs 16 emocijikonas6
Ja nezini, kāds emocijikonām sakars ar Japānu, tad ir pēdējais laiks uzzināt to, ka pirmā emocijikonu tastatūra bija pieejama Japānā 2008. gadā, kas parādījās kopā ar iPhone OS 2.2 versiju.
Vai zināji, ka šie nav kaut kādi nejauši burti? Tās ir ikonas, ar kurām apzīmē asinsgrupas. Japānā un Dienvidkorejā tiek uzskatīts, ka cilvēka raksturs un saderība ar citiem ir atkarīgi no asinsgrupas. Lai gan zinātnisku pierādījumu šai teorijai nav, tomēr tai joprojām ir atvēlēta sava vieta šo valstu kultūrās.
Valda uzskats, ka pirmais sapnis, ko redzi 1. janvāra naktī, ir pats svarīgākais. Ja sapnī redzi Fudži kalnu, tad vanagu un beigās baklažānu, tad šis gads tev būs veiksmīgs. Tādējādi baklažāns ir kļuvis par ‘veiksmīgo dārzeni’, tādēļ tiek lietots kā simbols veiksmei.
Tev varbūt likās, ka tā ir kūciņa, lai gan patiesībā tā ir neliela bļodiņa ar desertu no smalcināta ledus. Tas ir populārs našķis Japānā, jo parasti pasniedz ar sīrupu vai saldu kondensēto pienu. Īpaši populārs tas ir tieši karstajās vasaras dienās, tāpēc daudzi tirgotāji mēģina izdomāt arvien jaunas garšas, lai piesaistītu pircējus.
Šo emoji bieži vien jauc ar zilu puķi vai dimantu. Japānā to lieto, lai raksturotu, ka kaut kas ir jauks/mīlīgs. Šī emocijikona Japānā ir ļoti populāra, jo mazas un jaukas lietiņas viņiem ir topā.
Mums tas varbūt izskatās pēc tā klasiskā lielā amerikāņu šokolādes cepumiņa, lai gan patiesībā ar šo ikonu apzīmē populāru japāņu našķi – senbei. Tas ir rīsu krekeris ar sojas mērces pildījumu, kurš cepts uz oglēm. Tā apakšējā daļa ir ietīta jūraszālēs, lai to būtu vieglāk noturēt.
Sieviete ar sakrustotām rokām nozīmē, ka atbilde nav pareiza, vai vienkārši NĒ. Tā otra sieviete blakus ar rokām izveido apli. Tas nozīmē pretējo noliegumam. Iemesls – Japānas skolās skolotāji nepareizās atbildes pārsvītro ar krustu, bet pareizās atbildes apvelk.
Mūsu platuma grādos ar sarkanu simtnieku saprot uzslavu un motivāciju turpināt darīt lietas. Japānā šādu sarkanu simtnieku lieto skolās, vērtējot konktroldarbus un eksāmenus, lai parādītu, ka skolēns ir paveicis teicamu darbu. Ja kāds vēlas parādīt, ka ir lepns, viņš lieto šo emoji.
Ņemot vērā, ka ikona ir diezgan maza, to bieži jauc ar Eifeļa torni. Patiesībā ar to domāta otra augstākā ēka Japānā – Tokijas tornis -, kurš tika radīts, iedvesmojoties no Eifeļa torņa.
Daži varbūt padomās, ka šī ir nejauši izvēlēta māja. Sarkanais simbols augšā norāda, ka tā ir pasta ēka.