Sirds attēls vienmēr ir bijis populārs, jo mūsdienu kultūrā sirds tiek uzskatīta par jūtības, vienotības, mīlas un romantikas simbolu. Kaut arī daudzas civilizācijas sirdi ir uzskatījušas par intelekta un
intuīcijas centru, mūsdienu pasaulē tiek uzskatīts, ka par šīm īpašībām vairāk atbild galva. Kristiešu kultūrā sirds – tas ir emociju sakopojums, galvenokārt mīlestības emociju. Islama kultūrā sirds ir cilvēka garīgais centrs. Bieži vien ar sirds attēlu aizvieto vārdu “mīlestība”.
Populārākie tetovējumi ar sirdi:
- Ar bultu caurdurta sirds – Amors vai Erots iešauj no loka cilvēka sirdī bultu, kā rezultātā cilvēks neglābjami iemīlas. Šāds attēls simbolizē laimi un sāpes, kas vienmēr ir saistītas ar mīlestību.
- Salauzta sirds – zaudējuma simbols, mīļotā cilvēka aiziešana.
- Spārnota sirds – gara brīvības simbols.
- Svētā sirds – populārs reliģiozs simbols, kas apzīmē ticību, dievišķo mīlestību.
- Sirds ar zobenu (dunci) – var simbolizēt gan drosmi, gan nodevību. Šādi tetovējumi ir populāri armijas aprindās.
- Asiņojoša sirds – simbolizē mīlestību bez pretmīlas.
Sievietes bieži vien sirds tetovējumus izvēlas krūšu rajonā – parasti tie ir krāšņi, sarežģīti “3D” zīmējumi, jostas līnijas rajonā parasti tetovē ķeltu stilā stilizētās sirdis, ar daudziem sapinušiem mezgliem un līnijām. Tāpat var būt divas rokas, kas tur sirdi, kurai virspusē ir kronis – tas ir vecs ķeltu simbols, kas tiek attēlots uz laulības gredzeniem.
Vīrieši parasti tetovē sirdis uz rokas pie pleca, pie tam visbiežāk tā ir ar zobenu vai dunci caurdurta sirds.