Tātad tribal tetovējumi, jeb kā vēl tos sauc, traibli vai vienkārši – ornaments. Tomēr patiesībā tas nemaz nav vienkārši ornaments. Tiešā tulkojumā vārds tribal nozīmē „cilts”. Daudzi domā, ka tas ir kaut kas senām ciltīm piederējis un sen aizmirsts. Bet lūk, paskatīsimies kā ir patiesībā – pārsvarā viena no galvenajām tetovēšanas aizsācējām ir polinēziešu kultūra. Starp citu, tieši no turienes jūrasbraucēji atveda pirmo pilnībā aptetovēto cilvēku, kas bija mūsdienu pasaules tetovēšanas kultūras aizsācējs.
Polinēzieši saka: „Tetovējums(tribal) ir jūsu prāta spēju saite ar jūsu nabu”. Protams, ka to nevar izskaidrot vienā teikumā, nezinot kultūru. Īsumā tas būtu tā: kad jūs uztaisat tetovējumu, jūs sākat dzīvot pēc šī zīmējuma. Jūsu dzīve (nabas saite), jūsu vārdi (runāšanas maniere) un jūsu domāšana (prāta spējas) kļūs atbilstoša vēlmēm un domām, kas ir attēlotas tetovējuma rakstā. Jāpiezīmē, ka polinēzieši bija kopuši „pareizos” ornamentus daudzu paaudžu garumā.
Daudzām Klusā Okeāna kultūrām tribal tetovējums ir cieši saistīts ar personas MANA, to dzīves spēku, enerģiju, dvēseli un maģiju. Iezemieši ar tetovējumu palīdzību nostiprina savu un savu radinieku MANU ar priekštečiem, pie reizes pakļaujoties dažādiem pārbaudījumiem ar uguni un ūdeni. Apprecoties tetovējums tiek papildināts ar otras ģints labākiem tetovējuma atzariem… un atkal pārbaudījums. Tādā veidā traibli iegūst personiskās maģijas spēku, pie tam cilvēkam ir jādzīvo pēc tetovētā ornamenta, savādāk tie zaudēs savu Manu. Pabeigts tattoo vērš cilvēka domāšanu pilnvērtīgu, un ja tetovējums nav pabeigts, tad tas tiek darīts tālāk, līdz ir iegūts maksimālais potenciāls.
Kopš tā laika tetovējums kļuva par spēka un varas simbolu. Ar īpašu rūpību tika tetovēti plakstiņi. Tika uzskatīts, ka tādā veidā tetovējums novada maģiju pa tiešo no plakstiņiem uz dvēseli. Tādēļ zinātāji pastiprināja savu spēku un skaistumu arī šādā veidā.
Taiti leģendās Tohu – tetovējumu dievs – no sākuma izkrāsoja zivis spilgtās krāsās, ar skaistiem ornamentiem. Divi citi dievi, Matamata Arahu un Turajs, ieraugot zivis, izkrāsoja ar tādiem pat ornamentiem savu ādu un tā savaldzināja Hinu – mēness dievieti. Leģenda vēsta, ka patiesībā Hinu nespēja pretoties dievu ādas ornamentu maģijai , tā liekot pamatu cilvēku rasei.
Tetovējumi sen jau ir kļuvuši par atšķirības zīmi pašpārliecinatiem cilvēkiem, kas zin vērtību sev un savam ķermenim. Pat neliels tetovējums spēj kardināli mainīt jūsu dzīvi. Ne jau velti agrāk tetovējums kalpoja aizsardzībai. Tetovējums nav vienkārši zīmējums, jebkurš attēls nozīmēs tieši to, ko jūs tajā ieliekat. Sāpes ir kā nestais upuris.