Domāju, ka īstais laiks rakstam. Visus lieliskos jau nesaliksi vienā lappusē. Ja neatradi savu favorītu, tad varbūt viņš ir FIFA 100, kurā 2004. gadā pats Pelē apkopoja pasaules labākos futbolistus.
Futbola leģendas17
Pelē (dz.1940) neapšaubāmi tiek uzskatīts par futbola leģendu. Starptautiskā Olimpiskā komiteja viņam piešķīrusi gadsimta sportista titulu. Būdams vēl puikas gados, Pelē atceras, ka nebija apstākļu, lai iegādātos normālu futbola bumbu, tāpēc trenējās savā nodabā ar paštaisītu- zeķē sabāztu greifrūtu, kurš satīts avīzē. Bet slavu ieguva pat nesasniegdams pilngadību. 957. gada sezonas sākumā Pele tika dota iespēja spēlēt pirmās komandas sākumsastāvā un 16 gadu vecuma viņs kļuva par līgas rezultatīvako spelētāju. Tikai desmit menešus pēc profesionala līguma parakstīšanas viņu uzaicinaja uz Brazīlijas izlasi. Pēc 1962. gada Pasaules kausa par viņa iegūšanu interesi izrādīja bagāti Eiropas klubi kā Juventus, Madrides Real un Manchester United. Brazīlijas valdība paziņoja, ka Pele ir "oficiāla nacionalā bagātība", lai noverstu viņa izbraukšanu no valsts. Tomēr 70-tajos viņu nopirka NY Cosmos, un tādējādi Pelē amerikāņu publikā radīja īsto priekšstatu par futbolu. Šobrīd Pelē ir politiskais aktīvists nabadzības apkarošanā un vēstnieks.
Ļevs Jašins (1922-1990) tika saukts par ja ne mūža, tad 20.gadsimta labāko vārtsargu noteikti. Viņš izcēlās ar atlētisku spēli vārtos un lieliskiem refleksiem, kā tiek uzskatīts par pirmo vārtsargu, kas pielietoja taktiku izsist bumbu ar dūrēm, nevis vienmēr to ķert rokā. Jašins spēlēja arī kā hokeja vārtsargs HK "Maskavas Dinamo". Kopa ar komandu viņam izdevās uzvarēt PSRS hokeja kausā un iegūt trešo vietu čempionātā. "Kas gan tas par vārtsargu, kas nav sarūgtināts par ielaistiem vārtiem? Viņam ir jābūt sarūgtinātam! Ja viņš ir mierīgs, tas ir beigas. Lai kāda ir bijusi viņa pagātne, viņam nav nākotnes." /Jašins/ HK
Ferencs Paškāšs (1927-2006) bija ungāru izcelsmes futbolists un treneris. Viņš tiek uzskatīts par vienu no visu laiku izcilākajiem futbolistiem un ir viens no visu laiku efektīvākajiem vārtu guvējiem, skatoties pēc vārtu un spēļu attiecības,Ungārijas izlases labā 85 spēlēs gūstot 84 vārtus, savukārt Ungārijas un Spānijas profesionālajās līgās kopā gūstot 511 vārtus 533 spēlēs. Līdz Ungārijas revolūcijai 1956.gadā viņš bija Ungārijas nac. izlases kapteinis, kuri tolaik bija slaveni kā "varenie maģiāri", bet pēctam devās uz Spāniju, kur guva panākumus Madrides Real sastāvā.
Francs Bekenbauers (dz.1945) atzīts par visu laiku labāko Vācijas futbolistu un vienu no diženākajiem futbolistiem spēles vēsturē. Viņu tolaik sauca par Ķeizaru, jo bija līderis komandā un dominants laukumā. Bekenbauers bija vispusīgs spēlētājs, savu karjeru sāka kā pussargs, bet vēlāk spēlēja arī citās pozīcijās. Neierasti aizsardzības spēlētājam, viņam piemita augsta līmeņa bumbas pārvaldīšanas tehnika un laukuma pārredzēšanas spēja. Viņam bieži piedēvē aizsardzības pozīcijas un spēles stila libero ieviešanu modernajā futbolā.Pēc spēlētāja karjeras beigšanas viņš kļuva par kluba Minhenes Bayern treneri un vēlāk par tā prezidentu.
Bobijs Mūrs (1941-1993) bija kluba "West Ham United" kapteinis vairāk kā 10 gadus, kā arī Anglijas nac. izlases kapteinis, palīdzot tai 1966.gadā iegūt FIFA Pasaules kausu. Līdz karjeras beigām 1978.gadā Anglijas izlasē bija nospēlējis 108 spēles. Tas bija rekords līdz 2009.gadam, kad viņu pārspēja Šiltons un pēctam arī Bekhems.
Mūrs un Pelē bija laikabiedri un pretinieki uz laukuma. Pelē par viņu teica:"Mūrs bija godīgākais pretinieks, pret kuru jebkad nācies spēlēt".
Djego Maradona (dz.1960) ir Argentīnas futbola superstārs, kurs ar izlasi aizvadīja 91 spēli un guvis 34 vārtus, Maradona ir piedalījies 4 Pasaules kausa finālturnīros, bet 1968. gadā viņš ieguva Pasaules kausu un tika atzīts par turnīra vērtīgāko spēlētāju. Savas karjeras laikā Maradona bija rekordists pēc savas cenas Barselona viņu nopirka par 5 mlj., bet Napoli par 6.9 mlj. [sterlinga mārciņām]. 2008. gada nogalē viņš kļuva par Argentīnas izlases galveno treneri, viņš vadīja izlasi arī 2010. gada Pasaules kausa finālturnīrā, tomēr pēc tā līgums netika pagarināts. Kā zināms, Maradonas labo slavu aizēnoja viņa atkarība no kokaīna.
Mišels Platīni (dz.1955) bija Francijas futbola izlases spēlētājs, kad tā 1984. gadā ieguva Eiropas čempionāta kausu. Šajā turnīrā viņš kļuva par rezultatīvāko vārtu guvēju un tika atzīts par labāko spēlētāju, jo viņam pieder rekords par visvairāk gūtajiem vārtiem (9) viena turnīra laikā.Viņš tiek uzskatīts par vienu no labākajiem piespēlētājiem futbola vēsturē, kā arī brīvsietienu izpildītājiem un uzbrukumu noslēdzējiem. Platīni arī ir vienīgais, kurš 3 gadus pēc kārtas saņēma Eiropas gada futbolista titulu. Pēc futbolista karjeras viņš bija arī Francijas futbola izlases treneris, bet pašlaik ir UEFA prezidents.
Paolo Maldīni (dz. 1968) bija uzticīgs itāļu klubam A.C. Milan, kurā nospēlēja 25 gadus. Periodā 80-tie un 90-tie viņš piederēja pie neuzvaramās Milānas "dream team", kura sastāvēja no četrotnes- Maldīni, Baresi, Kostakurta un Tasoti. Viens no stabilākajiem itāļu centra aizsargiem, kurš izlasē aizvadīja 126 spēles. Pēc spēļu skaita viņu apsteidz tikai Fabio Kanavāro. Karjeru beidzis 2002.gadā, un neraugoties uz izteikto līdera talantu, nekad nav izteicis vēlmi iet par futbola treneri.