Mistiskākās vietas pasaulē.6
BERMUDU TRIJSTŪRIS
Tas veidojas Atlantijas okeāna rietumu daļā un trijstūra formā savieno Floridu, Puertoriko un Bermudu salu. Šī vieta ir mistiska un jau izsenis saistās ar daudziem neparastiem atgadījumiem – tur mīklainos apstākļos pazuduši neskaitāmi kuģi un lidmašīnas. Vairākkārt ir mēģināts rast atbildes uz jautājumu: “Kāpēc tā notiek?”, taču galējais skaidrojums nekad tā arī netiek saņemts. Variācijas ir bijušas dažādas – nepareizi kompasa rādījumi, golfa straumes ietekme, vētras, cilvēku pieļautās kļūdas vadot tehniku un pat sazvērestības, taču neviens no variantiem vēl līdz šim nav zinātniski pierādīts.
SOKOTRA
Tas ir Āfrikas raga un Arābu pussalas arhipelāgs, ko pārvalda Jemenas valdība. Sokotra sastāv no četrām salām un atrodas Indijas okeānā. Pastāv uzskats, ka šī vieta uz mūsu zemes ir tāda, kas izskatās it kā atrastos uz pavisam citas planētas. Trešdaļa tur esošās floras un faunas ir redzama tikai Sokotrā un nekur citur uz zemeslodes.
RORAIMAS KALNS
Tas atrodas robežpunktā starp Brazīliju, Gajānu un Venecuēlu. Kalns ir ne tikai neparasts savas formas dēļ, bet arī noslēpumains, jo pie tā virsotnes regulāri ir mākoņi. Roraimas kalns ir 14 km garš un 2772 metrus augsts.
LIDOJOŠIE GEIZERI
Tie atrodas Nevadas štatā, netālu no Gerlahas un ir mistiski tāpēc, ka tie ir pēkšņi izauguši un turpina stiepties augstumā un šobrīd tie ir trīs metrus augsti. Diemžēl, geizeri atrodas privātā teritorijā, tāpēc piekļūšana pie tiem ir diezgan problemātiska. Īpašnieks vēlas šo skaistumu paturēt vienīgi sev un tūristus klāt nelaiž, vien dažus dabas pētniekus un fotogrāfus, kuri savas vizītes pieteikuši nedēļām iepriekš.
ELLES VĀRTI
Šis mīklainais dabas veidojums atrodas Turkmenistānā un tiek lēsts, ka šajā valstī tā ir piektā pasaulē lielākā dabas gāzu rezerve. Darvaza gāzes krāteris, kas tiek dēvēts arī par Elles vārtiem, nepārtraukti deg kopš 1971. gada. Toreiz ģeologi atrada milzīgu krāteri, kas uzkrājis daudz indīgu gāzu, un nolēma pielaist uguni, lai to iznīcinātu un neradītu saindēšanās draudus iedzīvotājiem. Tā tas deg vēl šodien un nav zināms, cik ilgi tas turpināsies.
AKMENS MEŽI
Karsta (iežu ķīmiskā dēdēšana, pazemes un virszemes ūdeņiem tos šķīdinot) veidojumi Ķīnas dienvidos sastopami vairāk kā 500 tūkstošu kvadrātkilometru platībā Guanhi, Junnanas un Guižu provincēs. Naigu akmens mežs pēc UNESCO vērtējuma ir viens no pasaules iespaidīgākajiem tropu un subtropu karsta ainavu piemēriem. Šie akmens meži no citiem līdzīgiem veidojumiem atšķiras ar lielāku formu daudzveidību un krāsu maiņu.
LIELDIENU SALAS
Tā ir Čīlei piederoša sala, kas atrodas Klusā okeāna dienvidaustrumos. Lielās akmens vīru statujas, kas ir vairāk nekā 15 metrus augstas, vēl joprojām ir neatrisināma mīkla pētniekiem un zinātniekiem. Neviens līdz galam vēl nav izskaitļojis, kā šīs statujas ir radušās – vai tas ir cilvēka roku darbs, vai patiešām daba ir rotaļājusies? Un, ja to darījis cilvēks – kādēļ, un kam par godu un kāpēc tieši tā un ne citādi? Viena no teorijām ir tāda, ka sen senos laikos Lieldienu salā dzīvojuši cilvēki, bet, kad izbeidzās ēdiena krājumi un tos nebija iespējams atjaunot, viņi pārcēlās citur, taču šie akmens brīnumi palika.
VIĻŅAINĀS KLINTIS
Tās ir smilšakmens klintis, kas izveidojušās aptuveni pirms 19 miljoniem gadu, kad sablīvējās tuksneša kāpas, izveidojot svītras. Tās atrodas ASV, netālu no Arizonas un Jūtas robežas. Klintis ir iecienīts apskates objekts to neraksturīgās, viļņainās formas un krāsu dēļ. Šo neparasto vietu iespējams izstaigāt vienīgi kājām – tas ir nepilnus piecus kilometrus garš maršruts, taču ļoti sarežģīts, jo tuksneša temperatūras svārstības ir biežas un vidējā ir aptuveni 37 grādi.
STOUNHENDŽA
Tas ir aizvēsturisks akmeņu piemineklis, kas atrodas Anglijā. Stounhendža ir apvīta ar dažādām tradīcijām, folklorām un reliģijām, taču neviens nav īsti pārliecināts par to, kādam nolūkam šī vieta tika izmantota senatnē. Nav pat īstas skaidrības, kurš to ir uzbūvējis. Ir dzirdētas tikai variācijas par to, ka šī mistiskā vieta tikusi izmantota kā observatorija, savukārt, citi uzskata, ka tur notikuši reliģiski pasākumi, vēl citi domā, ka tai ir daudz pārdabiskāka nozīme. Pastāv izskats, ka patiesība par Stounhendžu ir laika gaitā pazaudēta, nevis nekad nav bijusi zināma.
PLANKUMAINAIS EZERS
Tas atrodas Kanādā. Ezerā augstā koncentrācijā ir atrasti dažādi minerāli, kas izraisa šo plankumu fenomenu un tieši to dēļ tas ieguvis savu nosaukumu. Arī dzelteno krāsu veido šo minerālu neparastai unikālais sastāvs. Ezers nav pieejams tūristiem un pie tā nevar piekļūt, taču apskatīt šo pārdabisko dabas objektu ir iespējams no ceļa, kas vijas netālu no tā.