Sveiki, te Garix!
Kuram gan nepatīk Sony Playstation konsole? Un kurš gan to nav spēlējis? Par šīs konsoles rašanos un vēsturi, varat uzzināt šajā rakstā!
Sveiki, te Garix!
Kuram gan nepatīk Sony Playstation konsole? Un kurš gan to nav spēlējis? Par šīs konsoles rašanos un vēsturi, varat uzzināt šajā rakstā!
Kurš gan nemīl Sony Playstation? Šī konsole mums deva simtiem stundu jautrības ar savām oriģinālajām spēlēm un tā laika iespaidīgajiem grafikiem.
Sony Playstation deva lielu ieskrējienu 3D spēlēs un poligongrafiskajās iespējās.
Kā tas viss sākās? Paskatīsimies.
Šis viss sākās ar vienu vīru- Kenu Kutaragi, kurš bija Sony inženieris. Kens iepazinās un pievērsās videospēļu veidošanā tad, kad viņš redzēja, kā viņā meita spēlē NES, 1988. gadā.
Kens bija tik ļoti motivēts un ieintereģēts, ka viņš sazinājās ar Nintendo un parakstīja līgumu, par Nintendo nākamās konsoles, SNES, kurš tika plānots, ka strādās tikai ar kasetēm, ka Kens izveidos SNES papildinājumu, kurš ļaus atskaņot CD diskus, to viņi plānoja saukt par "Super Disku".
Kens un Nintendo parakstīja līgumu un sasauca kopā komandu, 1990. gadā, lai viss tiktu realizēts.
1991. gadā, CES videospēļu sanāksmē, Nintento un Sony bija gatavi prezentēt jauno konsoli, jeb konsoles uzlabojumu, kuru tagad pazīstam, kā PlayStation 1. Konsole, pēc viņu teiktā, varēs lasīt mūzikas diskus, failu diskus, spēļu diskus un arī video diskus, kas tajā laikā bija ļoti nozīmīga lieta.
Tikai dienu pēc tam, Sony aiz stūra bija gaidāma nelaime. Nintendo nošokēja pasauli laužot līgumu ar Sony un parakstot jaunu līgumu ar Philips, lai strādātu kopā un izveidotu līdzīgu konsoli ar tādām pašām iespējām.
Tas padarīja Sony prezidentu, Norio Ohga, bezgalīgi dusmīgu! Un diemžēl priekš Kena, citi iesaistītie cilvēki, domāja, ka iesaistīties videospēļu industrijā bija slikta ideja, un pameta viņu gandrīz vienu.
Lai gan 1992. gadā, Sony sasauca sanāksmi, lai apspriestu Sony nākotni videospēļu jomā un Playstation. Playstation bija ļoti tuvu pabeigšanai, bet Kens atgādināja Norio, kā Nintento noniecināja Sony kompāniju, un to redzēja visa pasaule. Norio pēc Kena teiktā piekrita Playstation konsoles tapšanas turpināšanai, lai gan liela daļa Sony strādnieku, bija ļoti neapmierināti ar Sony soļu speršanu videospēļu industrijā.
Tas lika Kenam ar savu jauno komandu pamest galveno Sony zonu un piebiedroties Sony mūzikas "štābam". Lai gan viss ritēja pēc plāna, Kenam un viņa komandai bija jaizlemj, vai jaunā konsole pieturēsies pie jau ierastā 2D grafikas, vai kāps vienu soli augstāk un riskēs, un veidos konsoli, kura balstīties uz 3D poligongrafikām.
Kamēr komanda grozīja galvas un domāja, jauns fenomens gāja pāri visai Japānai, un tā bija spēle- "Virtua Fighter", kuru izveidoja SEGA. Tā bija tā brīža populārākā arkāžu mašīnu videospēle. Nu visai komandai bija skaidrs, uz kura zirdziņa jāt.
Un ilgi nevajadzēja gaidīt, 1993. gadā Sony beidzot izlaida pirmo PlayStation konsoli. Un arī atklājās, ka sadarbība ar Sony Music bija viens no labākajiem pavērsieniem, kas varēja notikt. Tas lika citām kompānijām grauzt pirkstus skaudībā, kā PlayStation konsolei bija tik kvalitatīva skaņa un to bija ļoti viegli ierakstīt diskos, kurus PlayStation izmantoja, kā savu pamatu.
Nākamais gads bija rūpju un darba pilns. Kādā viesnīcas sanāksmē, Tokijā, Playstation komanda rādija spēļu DEMO videospēļu kompānijām. Un viss gāja, kā pa sviestu! Tādas milzu kompānijas, kā Electronic Arts (EA) un NAMCO, bija ļoti ieinteresētas, jo spēļu rakstīšana un kodēšana diskos, bija ļoti vienkārša un arī tas, ka diskos bija pieejams liels daudzums atmiņas, nelika kompānijām raustīties un taisīt spēles uz PlayStation. Tieši disku izmantošana lika Sony kompānijai būt pārākiem par visiem tā laika videospēļu apritē, jo kā zinām tagad, diskus izmanto arī šodien!
Tākā videospēļu kompānijām spēļu kodēšana nebija grūts darbs, tad 1994. gadā, pirmos Playstation modeļus izlaida plašākai sabiedrībai, Japānā! Playstation konsoles lielākais pretinieks bija Sega Saturn. Pirmā gada laikā, abas konsoles uzņēma apgriezienus un abas konsoles tika vienādi daudz pārdotas, bet laikam ejot, visi saprata, ka Segas konsole ir totāla izgāšanās, lai gan Sega savās reklāmās daudz rādīja to, ka viņu konsole ir daudz spēcīgāka "dzelžu" ziņā, jo Saturn konsolei bija 2 kodolu procesors, bet Playstation, tikai 1. Un nepārprotiet, tā laika 2 kodoli nav pat salīdzināmi ar šī laika 1 kodola procesoru priekš datora. Bet iemesls, kāpēc Playstation konsole izrādijās labāka, bija tāpēc, ka tā bija daudz lētāka un priekš tās bija daudz vieglāk veidot spēles, kas nozīmēja, ka PlayStation bija daudz vairāk spēļu, nekā Saturn konsolei.
1995. gadā, Sony savu konsoli izlaida visā pasaulē, ļaujot miljoniem cilvēku iepazīt 3D grafikas priekšrocības un spējas. Līdz ar to, vairāk videospēļu ražotāji bija ieinteresēti spēļu veidošānā, kas nozīmēja- vairāk spēles, vairāk daudzveidības.
PlayStation 1 bija pirmā konsole, kura tika pārdota vairāk, nekā 100 miljonus reižu! Kas lika tai kļūt par videospēļu ikonu 1990. gados. Pat Nintendo 64 konsole, nespēja pielikt kājas pirkstiņu, Sony lieliskajai konsolei tuvumā.
Esmu sony kolekcionārs, ir visas stacionārās konsoles, kabatas konsoļu gan nav, nesaskatu īsti jēgu,jo mūsdienās tos stipri izēd telefoni. + par rakstu, bet visu jau zināju. Daudzi ps one uzskata par pēdējo klasisko konsoli, bet vēl vairāk ka pēdējā tomēr bija supernintendo, kas arī bija viens no spēcīgākajiem tā laika konkurentiem ps one.
Biju sajūsmā, kad vecāki uzdāvināja pirmo Playstatio, augām dienām nevarēju nomierināties un spēlēju spēles. Tolaik jaudīgi datori maksāja kosmiskus ciparus, tādēļ Playstatio bija labāks aizvietotājs. Laikam ejot, PC pasaule attīstījās un jā, šobrīd spēles griežu uz PC, bet tomēr sirdī vietiņa ir PS... Gaidu jauno 4 slim versiju!
Pieņemu, ka te būs arī iemaldījies arī kāds xbox fans un bļaustīsies, ka pff, lol, wtf, nē xkaste ir daudz labāka utt. No pieredzītes, uz xbox 360 tika nopirkts gta 5, aptuveni pēc 50-55h spēlēšanas xbox krešoja, norādot ka vaina ir diskā... Soory, disks maksāja 60Ls?! Uz citiem xbox "it kā" gāja normāli, bet nu sazin kas Microsoft padomā.
Thumbs UP Sony!