3. augustā 87 gadu vecumā šo Visuma daļu pameta izcilais kosmosa pētnieks akadēmiķis Nikolajs Kardašovs - Krievijas Zinātņu akadēmijas (РАН) akadēmiķis, projekta “Радиоастрон” vadītājs un viens no radiointerferometrijas metodes autoriem.
Kardašovs bija viens no cienījamākajiem krievu zinātniekiem. Programmas SETI (Search for Extra-Terrestrial Intelligence) ietvaros viņš piedāvāja kosmosa civilizāciju sistēmas modeli. Tika pieņemts, ka jo attīstītāka ir civilizācija, jo augstāks ir tās enerģijas patēriņš. Šajā darbā pētnieks izteica ideju, ka dažas galaktikas civilizācijas, iespējams, jau pastāvēja miljardus gadu pirms mūsējās, un viņš izveidoja šādu civilizāciju tipu skalu - “Kardašova skalu”. Šī bija ļoti inovatīva ideja, jo tuvākie konkurenti (krievi kā pieņemts, piemin ASV) nebija skatījuši šādu pieeju.
Kardašovs uzskatīja, ka jebkura civilizācija, kuras enerģijas patēriņš pieaug mērenā tempā (daži procenti gadā), agri vai vēlu pāriet no viena tipa uz otru, un šāda pāreja prasīs no dažiem tūkstošiem līdz dažiem temitiem tūkstošu gadu. Viņš ierosināja, ja Multiversa hipotēze ir patiesa, tad visattīstītākās civilizācijas ir atstājušas mūsu Visumu un pārcēlušās uz citiem, kas viņiem ir piemērotāki.
“Радиоастрон” - projekts, kuru vadīja Kardašovs - oficiāli ir lielākais kosmosa projekts, kurš sastāv no uz zemes pēc iespējas tālāk izvietotu radioteleskopu grupas un radioteleskopa, kas izvietots kosmosā, kas tādā veidā var ievērojami palielināt sistēmas izšķirtspēju.
“Спектр-Р” ir pirmais krievu radioteleskops kosmosā, kas tika palaists 2011.g. un darbojās līdz šī gada 10. janvārim. Nākamie būs “Спектр-РГ”, “Спектр-УФ” un “Спектр-М”, kas attiecīgi darbosies rentgenstaru, ultraviolēto staru un milimetru/infrasarkano staru diapazonā.
Ar radiointerferometrijas metodes (kuras līdzautors ir Kardašovs) palīdzību šī gada aprīlī cilvēce pirmo reizi ieraudzīja Melnā cauruma “ēnu”. Šis ir pozitīvas sadarbības piemērs