Apple
Apple neveiksmes19
183
14
Šodien vispārzināms fakts, ka ASV kompānija Apple ir visnotaļ veiksmīgs uzņēmums. Bet šis statuss nav nācies viegli un uzreiz.
Zemāk bildēs redzami Apple izstrādājumi, kuri tā arī nav spējuši gūt popularitāti, un attaisnot uz tiem liktās cerības.
Reklāma
Apple 3 (1980 gads)
Ja meklējam personālo datoru, kas mājās var izraisīt ugunsgrēku, tad šis ir tieši laikā. Populārā Apple 2 nākamais modelis, kas neattaisnoja uz to liktās cerības, un bija pilnīga izgāšanās.
Apple Lisa (1983)
Līza īstenībā savam laikam bija diezgan novatoriska ierīce. Tas bija pirmais personālais dators, kurā tika izmantots grafisks interfeis, jeb saskarne ( darba virsma ar ikoniņām). To vadīt varēja arī ar peli, bija spējīgs vienlaicīgi pildīt vairākus uzdevumus. Viss tas bija iespaidīgi priekš tālā 1983. gada, bet tik pat iespaidīga bija arī cena – 10 000$, kas pārrēķinot mūsdienu naudiņās būtu ap 22 000$.
Apple Newton (1987)
Oriģināls iPad. Ierīce, kas savienoja sevī dažādas ofisa sakaru ierīces funkcijas. Mācēja sūtīt un saņemt faksa ziņojumus, e-pastu, glabāt informāciju par klientiem, saglabāt piezīmes utt. It kā daudzpusīgi , bet.... Ar stiliusu teksta ievade bija praktiski neiespējama, tas bija neērts ar ļoti nelielu akumulatora darbības laiku. Kā arī tā cena 1000$ bija pārāk liela pat priekš tā laika ASV ierindas pircēja.
Reklāma
Macintosh Portable (1989)
Portatīvais Mac dators... Par pārnēsājamu gan to varēja nosaukt stipri nosacīti, tas svēra nieka 7 kg... Savas formas un gabarītu dēļ tas nebija ierūmējams nevienā somā...
Macintosh televizors (1993)
Ja gribat ražot datoru, kurš spēj attēlot arī televīzijas signālu, tad aizdomājaties – kam tas vajadzīgs... Attēla kvalitāte un ierīces tehniskie parametri bija tik vāji, ka tas nebija ne televizors, ne dators...
QuickTake (1994)
Šis elektoroinženieriskais brīnums bija pirmā ciparu fotokamera, kas kārtējo reizi apliecināja kompānijas Apple neatkārtojamo spēju apmierināt klientu vēlmes. Kamera bija vienkārša lietošanā, tai bija 0.3 Mp optiskais sensors, kas priekš 1994. gada bija pietiekami progresīvs rāditājs, un cena no 600 līdz 750 ASV dolāru.
Diemžēl cena un savam laikam neatbilstoši modernās tehnoloģijas nospēlēja izšķirošo nozīmi ...
Reklāma
Apple Pippin (1996)
PK un spēļu konsoles gibrīds – mutants. Tikai tā var nosaukt šo ierīci. Apple sadarbībā ar japāņu video spēļu gigantu Bandai radīja šo ērmu laikā, kad pārdošanā nonāca pirmie Playstation. Playstation bija vienkāršs un saprotams, kas arī piespieda Apple pārtraukt Pippina ražošanu.