Izlasi un padomā!
Pasaules apdraudētie dzīvnieki.6
32
1

Kuprainais valis. Pieaudzis kuprainais valis garumā var sasniegt 9 – 12 metrus un svērt līdz pat 35 tonnām, tomēr līdz vaļu medību aizliegumam 1966. gadā to skaits visā pasaulē bija sarucis līdz gandrīz 12 000. Uz doto brīdi tiek lēsts, ka kupraino vaļu populācija pasaulē varētu būt apmēram 30 000 līdz 60 000.

Sumatras orungutāns. 2002. gadā Sumatras orangutāni tika iekļauti sarkanajā grāmatā kā kritiski apdraudēta suga. Vienlaicīgi tika noskaidrots, ka Sumatrā palikuši vairs tikai 3 500 šo burvīgo primātu.
Reklāma

Japānas dzērve. Klīst leģendas, ka Japānas dzērves mūža ilgums esot 1000 gadus, un Japānā tās ir ilgmūžības un nemirstības simbols. Tomēr savvaļā mīt apmēram 2000 šo skaisto putnu, tapēc Japānas dzērves ir viena no visvairāk apdraudētajām putnu sugām pasaulē. Jāpiebilst, ka Japānas dzērves tiek turētas un veiksmīgi pavairotas arī tepat Rīgas zooloģiskajā dārzā.

Gepards. Arī gepardi ir apdraudēta suga. Pieaudzis gepards īsu laika sprīdi spēj skriet ar ātrumu vairāk nekā 100 km/h. Gepardu mazuļu mirstības līmenis ir ļoti augsts dažādu ģenētisku faktoru un plēsēju dēļ. Tiek lēsts, ka savvaļā – 25 dažādās Āfrikas valstīs palikuši ap 12 400 gepardu.

Brūnais lācis. Kādreiz brūnie lāči kuplā skaitā apdzīvoja Āziju, Āfriku, Eiropu un Ziemeļameriku, taču mūsudienās tie ir daudzviet izzuduši. Brūno lāču populācija pasaulē varētu būt ap 200 000 un visvairāk to ir saglabājies Krievijā, Aļaskā un Kanādas rietumu apgabalos.
Reklāma

Strauss. Strauss ir pasaules lielākais dzīvais putns un ir zināms, ka strausi spēj sriet ar ātrumu 60 kilometri stundā. Sākotnēji strausi apdzīvoja Āfriku, Arābijas pussalu un Āzijas dienvidrietumu apgabalus. Patlaban savvaļas strausi mīt tikai Āfrikas centrālajos un dienvidu apgabalos.

Zaļais jūras bruņurupucis. Zaļai jūras bruņurupucis veic ļoti lielus attālumus migrējot no savām barošanās vietām uz ligzdošanai piemērotām pludmalēm. Garākais reģistrētais zaļā bruņurupuča veiktais ceļojums ir no Debesbraukšanas salas Atlantijas okeānā līdz Brazīlijai. Zaļos bruņurupučus galvenokārt apdraud piesārņojums, malumednieki un plēsēji ligzdošanas vietās.

Leopards. Leopardi apdzīvo gan tropiskos lietus mežus, gan tuksnešus. Leopardu kažokādu popularitāte 60. un 70. gados veicināja krasu populācijas samazināšanos. Taču kopš leopardus pasludināja par apdraudētiem dzīvniekiem, to skaits pamazām pieaug un patlaban varētu būt ap 500 000.
Reklāma

Austrālijas jūras lauva. Attēlā redzami Austrālijas jūras lauvu mazuļi. Šos retos dzīvniekus var sastapt vienīgi Austrālijas piekrastes ūdeņos. Par to aizsardzību rūpējas Austrālijas varas iestādes un to populācija savvaļā sasniedz 10 000 – 12 000 dzīvniekus.

Sniegotais gārnis. 19. gs. beigās un 20. gs sākumā šo skaisto putnu skaits bīstami saruka, jo to spalvas tika izmantotas dāmu cepuru rotāšanai. Patlaban sniegotie gārņi ir iekļauti saudzējamo putnu sarakstā un to skaits ir izlīdzinājies.
Tev patiks šie raksti
