Nu ko, klāt jau ceturtā daļa, baudiet un novērtējiet.
Kaut kad drīzumā mēģināšu atsākt savu "Zudušās Latvijas" rakstu virkni, ja viss ies kā plānots!
Nu ko, klāt jau ceturtā daļa, baudiet un novērtējiet.
Kaut kad drīzumā mēģināšu atsākt savu "Zudušās Latvijas" rakstu virkni, ja viss ies kā plānots!
Leshy (Leši)
Šis ir nācis no slāvu mitoloģijas, gars, kas sargā meža dzīvniekus un pažu mežu. Diezgan bieži tas māna cilvēkus, kuri pastaigājas vai medī meža, uz savu alu, kur Leši tos padara slimus vai pat nogalina. Parasti tas pieņem parasta zemnieka izskatu, taču var pamanīt, ka tas nav cilvēks spīdošo acu dēļ. Leši īstājā formā ir bārda, kura ir veidota no zāles un vīnstīgām, tam ir aste, nagi kā zirgam un vēl arī ragi. Leši ir arī spējīgs sevi samazināt vai palielināt izmēros.
Bean Nighe (nav ne jausmas, kā tulkojas)
Šis radījums ir populārs īru folklorā. Šo radību uzskata par nāves zīmi un vēstnesi no Aizsaules. Viņa ir aprakstīta kā būtne, kas sēž pie avota vai strauta un mazgā drēbes, kuras pieder cilvēkam, kurš tūlīt mirs. Cilvēki domā, ka šie gari ir sievietes, kas mira dzemdību laikā un ir nolādētas tik gadus, cik viņām ilgi būtu bijis jādzīvo. Tām ir viena nāss, uz āru izauguši zobi, pēdas ar peldplēvi un lielas līdz zemei nokarājušās krūtis.
Encantado (nozīmē „apmāts”, bet šaubos, ka tā tas domāts)
Kaut gan šīs būtnes neizskatās baismīgas, kad tās ir cilvēka formā, daudzi Dienvidamerikas iedzīvotāji bīstas no šī radījuma kā no paša mēra, tāpec nekad neiet pie Amazones upes naktī, jo tad tur klaiņo šis būtnes. Un tieši cilvēka formā šie radījumi ir paši bīstamākie. Pa dienu šie radījumi ir delfīna vai jūrasčūskas. Šie radījumi pakļauj sev cilvēku, dziedod dziesmas vai spēlējot kādu mūzikas instrumentu. To upuri parasti sajūk prātā, saslimst un pat mirst.
Dover Demon (Doveras dēmons)
Šis radījums tika manīts 1977. gada 21. un 22. aprīlī. Divdesmit piecu stundu laikā tas tika redzēts trīs reizes, Doverā, Masačūsetsā. Doveras dēmonu pirmo reizi pamanīja trīs 17 gadus veci pusaudži, kuri brauca cauri Masačūsetsai, un viņu auto lukturi izgaismoja šo radījumu. Bils Bārtlets – šoferis, stāstīja, kas tas bija kaķis vai suns, bet kad viņš piebrauca tuvāk, viņš saprata, ka tas nav no šīs zemes, un tas rāpoja pa mājas akmens sienu. Viņš turpināja vērot radījumu, tam bija neprporcionāli liela, arbūzam līdzīga galva un spīdīgas oranžas acis kā stikla bumbiņas. Tam bija garas, tievas rokas un kājas ar tikpat tieviem pirkstiem, ar kuriem tas turējās pie sienas. Tam nebija nekāda apmatojuma un bija rupja, miesaskrāsas āda.
Canvey Island monster (Kanvejas salas briesmonis)
Šādu nosaukumu iedeva radībai, kuras līķis tika izskalots Kanveja salā, Anglijā 1953. gada novembrī. Pēc tam otru reizi, mazāk bojāts līķis, tika izskalots 1954. gada augustā. 1953. gada līķis bija 76 cm garš ar sarkanīgu ādu, lielām, uz āru izvērstām acīm un žaunām. Tam arī esot bijušas kājas ar pieciem pirkstiem un pēda bija pakava formā. Šīs radības līķis tika kremēts. Otrs līķis bija līdzīgs, tikai lielāks, tas bija 120 cm garš un svēra aptuveni 11.3 kg. Tas bija samērā „svaigs”. Šim tika tuvāk izpētītas acis, nāsis un zobi, bet netika dots nekāds oficiāls izskaidrojums, kas tas varētu būt un neviens nezin, kas notika ar šo līķi.
Phoenix (Fēnikss)
Šī radību simbolizē mūžīgo dzīvi. Mītisks putns, kas zināms pč tā skaistuma un nemirstības. Leģenda par fēniksu parādās teju visās pasaules malās. Tas parasti tiek raksturots kā ērglis, vai kāds cits putns – mednieks. Lielākajā daļā mītu, fēniksu saista ar saullēktu un saules dievu Ra. Vienlaicīgi var eksistēt tikai viens fēnikss. Kad tas sajūt, ka tuvojas nāve – reizi tūkstots gados – tas taisa sev sārtu no kanēļa vai citiem aromātiskiem augiem, un liesmās sadeg. Tad, kad vecais fēnikss ir pilnībā pārvērties pelnos, no tiem ceļas jauns fēnikss.
Leviathan (šim tulkojumu nevarēju atrast)
Šis monstrs ir nācis no Bībeles, milzīgs jūras briesmonis, kam ir nelāga paraža sadragāt kuģus un aprīt cilvēkus, kuri ir iekrituši jūrā. Tā kā tiem ir milzīgs, zvīņots ķermenis, tos bieži uzskata par milzīgām zivīm, bet reizēm arī ka milzu čūsku, krkodilu vai kādu jūras zīdītāju. Tas ir pieminēts neskaitāmas reizes Vecajā derībā, bet dažreiz ir grūti saprast, kurš radīja šos monstrus, Dievs vai Sātans. Vadoties pēc seniem tekstiem, Dievs radīja divus briesmoņus – tēviņu un mātīti, bet peč tam mātīti iznīcināja, lai šie monstri nesavairotos pa visurieni.
Dragons (pūķi)
Pūķu mitoloģija ir 4000 gadu veca. Tie parasti ir aprakstīti kā milzīgi lidojoši reptīļi, kuri ir spējīgi spļaut uguni vai šaut indi no nāsīm. Stāsti par šiem monstriem sākas līdz ar cilvēces rašanos. Tie arī ir iedvesmojuši jaunus karavīrus doties cīņā. Citas kultūras atkal uzskata pūķus par gudriem un maigiem radījumiem. Ķīnā pūķi ir drosmes un varonības simbols, un tiek uzskatīti par cilvēces aizstāvjiem.
pūķi ir arī latviešu mitoloģijā tikai tie ir mazi un dzīvo mājā vienā istabā ar mājas saimnieku, pūķi ir lidojuši pie kaimiņa mantu zagt un tad tie ir bijuši sarkani un spļāvuši uguni (citā laikā laikam tie bija zaļi īsti neaceros) ,bet diemžēl baznīca nav atbalstijusi pūķu turēšanu mājās