Senās Ēģiptes svarīgākie dievi17
50
3
Ra ir saules dievs, viens no galvenajiem dieviem Senās Ēģiptes mitoloģijā. Parasti viņš tiek attēlots kā vīrietis ar piekūna galvu un saules disku. Senās Ēģiptes pilsēta Heliopole bija pirmais reliģiskais centrs, kur Ra tika pielūgts. 3. gadu tūkstotī pirms mūsu ēras Ra kults izplatījās visā Senajā Ēģiptē. Faraoni Senajā Ēģiptē tika saukti arī par Ra dēliem, un viņiem bija jārūpējas par upurējumiem, lai Saule vienmēr uzlektu no jauna. Ra pieder 14 dvēseles, un viņa svētais dzīvnieks ir piekūns.
Vēlāk Ra aizēnoja kāds cits saules dievs – Amons, ko sāka dēvēt par Amonu-Ra. Līdzīgi dieviem, ēģiptieši pielūdza arī faraonu. Viņi domāja, ka faraons ir Saules dieva Ra dēls, tā dieva dēls, kurš dod zemei gaismu, siltumu un auglību. Amonam-Ra cēla tempļus, pielūdza un godināja to.
Reklāma
Visā zemē godināja arī Nīlas zemes aizbildni, auglības un augu valsts dievu Ozīrisu. Viņu pielūdza arī kā mirušo piemiņas dievu. Ēģiptieši ticēja, Ozīriss esot iemācījis cilvēkiem kopt zemi, daudzus amatus un mākslu.
Ozīrisa sievu sauca Izīda. Izīda bija auglības dieviete, sievietes un ģimenes sargātāja.
Ehnatons, sākumā pazīstams kā Amenhoteps IV, bija 18. dinastijas Ēģiptes faraons. Viņš ir galvenokārt zināms pēc sava mēģinājuma ieviest Ēģiptē monoteisku reliģiju atonismu - Atona godināšanu.
Reklāma
Anubiss ēģiptiešu mitoloģijā ir nāves dievs, kura vārds ir cēlies no grieķu valodas. Zināms arī kā Anpu, Ano-Oobist, Anoubis, Anupu, Anbu, Wip, Ienpw, Inepu, Yinepu, Inpu, vai Inpw.
Sebeks (Sobeks) - ēģiptiešu mitoloģijā dievs-krokodils, dievietes mātes Neitas pēcnācējs. Sebeks valdīja pār upēm un ezeriem un bija faraonu sargātājs. Tomēr dažos apgabalos Sebeks tika uzskatīts par ļaunu un tika saistīts ar Setu, pirmā faraona Ozīrisa ienaidnieku.