11

 1104  1

Plāns pavisam vienkārš - ap 3:30 naktī dodamies uz netālo pļavu, kur, jau noskatītā vietā, uzstādam visu tehniku un dzerot karstu tējiņu izbaudam šo maģisko dabas fenomenu. Bet tā jau nebutu dzīve, ja viss notiktos, kā plānots.

Mūsu piedzīvojums un mēness aptumsuma medības sākas jau 3 naktī, kad cēlāmies, lai gan termosā, gan visās termokrūzēs uzlietu tēju, sapakotu līdzi cepumus un protams arī visu foto tehniku!!

Ap 3:45 sasniedzam noskatīto pļavas pleķīti, apsvecinamies ar vietējiem iedzīvotajiem – savvaļas rikšotajiem un sariktējam fototehniku – pirmās 15 min viss smuki, mēness jau pa-pusei pazudis un mēs priecīgi. Bet te pēkšņi 5 minūšu laikā, pār mums pārvelkas necaurredzami mākoņi. Nodomājam – še tev nu bija lielais plāns...

Bet mūs ir grūti apturēt, ja kko esam izlēmuši – telefonā izpētam karti un makoņu atrašanās vietu. Līdz pilnajam aptumsumam mums vel ir 1 stunda. Daudz nečammājamie, saliekam visu mašīnā un dzenamies pakaļ mēness aptumsumam.

Nobraukuši 30-40 minūtes uz ziemeļiem, atrodam kādu klusu lauku piebraucamo ceļu, kur gaismas piesārņojums gana mazs, un pa jaunam uzstādam visu tehniku.

Nu tagad gan varam izvilkt tējas krūzītes un atslabināties. Tik ap kādiem 6 no rīta, kad cilvēki sāk lēnām ripināties uz darbu, garām braucošajiem interesentiem, esam spiesti paskaidrot, ar ko nodarbojamie. Aptumsums beidzās ap kādiem 7:15 un tieši ap to laiku mūs arī panaca biezā makoņu sega.

Komentāri 11

0/2000
Prieks redzēt, to ko šodien vēlējos redzēt.
 17  0 atbildēt

super.. cepumi no manis...

 11  0 atbildēt

Labs!!!+++

 10  0 atbildēt

  

 9  0 atbildēt

Skaisti.Dzivoju Somijä un 7 np riita mums bija skaidras debesis ka vareja loti labi redzet aptumsumu )

 8  0 atbildēt

 5  0 atbildēt

  

 4  0 atbildēt

  

 4  0 atbildēt
👌
 3  0 atbildēt

  

 3  0 atbildēt

Spokos nav tik daudz rakstu lasītāju, cik šim rakstam ir plusu.

 1  0 atbildēt