local-stats-pixel fb-conv-api

Revolucionārā tumšās matērijas teorija8

162 0

Visums ir caurausts ar tumšo matēriju un neviens tā īsti nezin, no kā tā sastāv. Tomēr Oslo Universitātes fiziķi ir nākuši klajā ar matemātisku skaidrojumu, kas spētu atrisināt šo mistēriju vienreiz un par visiem laikiem. Astrofiziķi jau aizvadītos 80 gadus ir zinājuši, ka lielākā visuma daļa sastāv no nezināmas substances - tumšās matērijas. Šīs mistērijas atrisinājums nu ir tepat aiz stūra.

“Mēs meklējam jaunu biedru mūsu daļiņu zoodārzā, lai izskaidrotu tumšo matēriju. Mēs zinām to, ka tas ir ļoti eksotisks zvērs. Un mēs esam atraduši ticamu izskaidrojumu”, stāsta Erī Raklevs, asociētais profesors daļiņu fizikā Oslo Universitātes Fizikas departamentā. Viņš ir universitātes vadošais teorētiķis astrodaļiņu fizikā un ir radījis modeli, kas izskaidro, no kā varētu sastāvēt tumšā matērija un kā eksperimentāli varētu atklāt neredzamās daļiņas. Kaut gan tumšā matērija ir neredzama, astrofiziķi zina, ka tā eksistē. Bez tumšās matērijas ir neiespējami izskaidrot, kā redzamās lietas visumā turas kopā.


162 0 8 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 8

0/2000

Jūtos tā, it kā tikko būtu izlasījusi enciklopēdiju. Visai iespaidīgs raksts, lai neteiktu vairāk. :D

7 0 atbildēt

Iespaidigs un vispusigs raksts,autoram ++emotion

3 0 atbildēt

Milzīgs + no manis ! emotion

2 0 atbildēt

Labs raksts, patīka , pēc manām domām vienmēr visums ir pastāvējis. man vairāk patīk idejas par dimensijām un to ietekmi uz notikumiem. emotion

0 0 atbildēt

Revolucionārā tumšās matērijas teorija?! 

kapec Revolucionārā? un kapec ne Revolucionārā tumšās energijas teorija? - par ko tad arii ir raksts.... pats saproti ko esi sakopejis?

tadu zinam jau gadus 20.... 

0 1 atbildēt