Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
983

Ne jau vienmēr ķīlnieki sēž rāmi kā aitiņas, gaidot, kad kāds atbrauks pēc viņiem ar pāris miljoniem zaļo...

nbsp2007 gads... Autors: Raziels Nevaldāmie ķīlnieki
1.

 

2007 gads Lidmašinas reiss Mauritānija- Kanāriju salas.Uzreiz pēc izlidošanas lidmašinu sagrābj  cilvēks ar divām pistolēm rokās. Terorists pieprasīja lidot uz Franciju, kur cerēja uz politisko patvērumu.Vadīt lidmašīnu jau tā ir pietiekoši sarežģita lieta, bet, kad cilvēkam baksta mugurā uzreiz ar diviem šaujamajiem, un salonā atrodas 71 līdz nāvei pārbijies pasažieris, tas vispār ir kas neaprakstāms.

Pie tam pilots zināja, ka degvielas līdz Francijai nepietiek. Kamēr pilots Ahmedou Mohamed Lemine centās ieskaidrot teroristam, ka viņa prasības ir neizpildāmas, viņš saprata ko svarīgu- nolaupītājs nesaprot ne vārda franciski.

Tad viņš ieslēdza translāciju un mierīgā balsī franču valodā brīdināja pasažierus, ka uzrīkos visai skarbu nosēšanos, kuras laikā terorists neizbēgami zaudēs līdzsvaru un nokritīs. Tiklīdz tas notiks, pasažieriem jākrīt teroristam virsū un viņš jānoslāna tā, ka viņam nelabi paliek. Visu laiku, kamēr pilots deva rīkojumus, terorists mierīgi stāvēja blakus pārliecībā, ka visu kontrolē, bet pilota teiktajam ir kāds tīri tehnisks raksturs. 

Sievietes un bērni pārsēdās aizmugurē, no vienas puses drošības dēļ, no otras, lai atbrīvotu vietu manevram.

Lidmašīna sāka nolaisties, un pilots izdarīja, ko solījis- piezemējoties asi nobremzēja, tad strauji piedeva gāzi. Kā jau tika gaidīts, terorists nogāzās uz grīdas un izmeta no rokām ieročus. Un tad bars pasažieru metās viņam virsū.un veica audzināšanas procesu saskaņā ar saņemtajām instrukcijām un personisko taisnīguma apziņu. Pēc tam, kad pasažīeri bija atvieglojuši dvēseli, teroristu nodeva spāņu varas iestādēm..Kāpēc viņš gribēja doties uz Franciju, valsti, kuras valodu viņš absolūti nezināja, tā arī palika mīkla.

nbspnbsp1958 gadā grupa... Autors: Raziels Nevaldāmie ķīlnieki
2.

 

 1958. gadā grupa amerikāņu bija apmetusies Hiltona viesnīcā Kubā, kur viņi piedalījās golfa turnīrā. Kādā jaukā dienā viņi izrādījās dumpinieku ielenkti, ar pret viņiem pavērstiem automātu stobriem.Protams, dumpiniekiem bariņš buržuju nekādas simpātijas neizraisīja. Ķīlnieku vidū bija 54 gadus vecais Džonijs Veismillers, kuru trīsdesmito- četrdesmito gadu skatītāji bija pieraduši redzēt šūpojošos liānās vienā gurnu jostā- Tarzāna lomā. Veismillers mēģināja izmantot savu zvaigznes statusu. Bet spāņu valodā šo vārdu izrunā nedaudz savādāk. Arguments neiedarbojās. Un tad Veismillers stādījās priekšā vienīgajā viņam šajā brīdī iespējamajā veidā- nostājās pilnā augumā, un, sitot ar dūrēm pa savām krūtīm, izkliedza to pašu slaveno Tarzāna kliedzienu, kas bija pazīstams kinoskatītājiem visā pasaulē.

Vienā mirklī kā pēc burvju nūjiņas mājiena skarbās, bārdainās sejas atmirdzēja laimīgā smaidā un dumpinieki nosvieda ieročus un ar sajūsmas kliedzieniem metās pie Veismillera "Tarzāns! Tarzāns! Esi sveicināts Kubā!" Izrādās, ka kubiešu apziņā Holivuda ļaunajos Rietumos kaut kā neietilpa. Dumpinieki ne tikai palaida sveikā visus ķīlniekus, bet vēl pavadīja viņus uz viesnīcu, lai viņi neiekultos vēl kādās nepatikšanās.

nbspJebkurscaron... Autors: Raziels Nevaldāmie ķīlnieki
3.

 

Jebkurš, kurš  60-tajos gados gribētu nolaupīt kādu no slavenās grupas  The Supremes dalībniekiem, bez šaubām , izvēlētos Diānu Rosu. Vispirms, viņa bija tiešām lieliska, otrkārt, viņa bija ļoti populāra. Citas meitenes ļoti bieži mainījās.  Bet nolaupītājam Čārlzam Kollieram bija cita loģika- viņš izlēma, ka vienkāršāk būs nolaupīt mazāk pazīstamo Sindiju Bērdsongu. Nolaupīšana notika 1969. gada 2. decembrī, kad Sindija atvēra sava Holivudas dzīvokļa durvis. Kolliers pielika nazi pie meitenes kakla un piespieda viņu apsēsties savas mašīnas pasažiera sēdeklī. Pēc tam viņš nez kāpēc nolēma pavizināties pa Longbīču.Tā kā Kolliera sabiedrība meitenei nebija patīkama, viņa nolēma, ka viņa pretīgo klātbūtni vairs nespēj paciest ne minūti, un centās viņam atņemt nazi, bet tikai sagriezās pati. Plāns "B" dzima nākošajā sekundē. Sindija atrāva durvis un metās laukā- taisni ceļa vidū. Izdzīvot tādā veidā ir maz iespēju. Tomēr meitene piezemējās veiksmīgi- ceļmalas grāvī. Ievainota un asiņojoša, viņa skrēja pretēji kustības virzienam, lai Kolleram nāktos apgriezt mašīnu, ja viņš gribētu viņu atkal noķert. Viņa skrēja un māja ar rokām, bet neviens negribēja apturēt. Par laimi, parādījās policijas patruļa..Bet pēc dažām dienām notvertais nolaupītājs jau vaļsirdīgi atzinās....

1986 gada janvāris Muhameds... Autors: Raziels Nevaldāmie ķīlnieki
4.

1986 gada janvāris. Muhameds Sadiks al Tažīrs nesteidzoties pastaigājās pa Londonas ielām.savas mājas virzienā, kad pēkšņi izrādījās četru viņam nepazīstamu tipu ķīlnieks. Jāsaka, ka Tažīrs bija miljardiera, arābu sūtņa Anglijā Muhameda Madi al Tažīra brālis.Nolaupītāji nosprieda, ka droši var prasīt 17,5  miljonus dolāru un pat šaubījās, vai nav par maz paprasījuši. Kamēr tika veiktas pārrunas, Tažīru pieķēdēja pie gultas istabā bez logiem.un iešļircināja viņam kādu stipras iedarbības preprātu. 10 dienas Tažīrs nogulēja piesiets pie gultas un ar aizsietām acīm. Vienpadsmitās dienas rītā viņš pamodās bez acu apsēja. Acu augstumā bija zīmīte, kurā bija rakstīts, ka drīz viņu atbrīvos, bet līdz laimīgajam brīdim viņš nodzivos tikai tad, ja būs kluss kā pele, Tā kā Tažīrs vēl joprojām bija pieķēdēts pie gultas, viņš mēģināja nodoties griestu plaisu pētīšanai- tomēr pacietības viņam pietika tikai pāris stundām. Pēc tam Tažīrs no sirds izlamājās, piecēlās kājās, un devās laukā. Kopā ar visu gultu.Ar šausmīgu rīboņu kopā ar gultu viņš nobrauca lejā pa trepēm, un pa Londonas priekšpilsētas ieliņu vēl joprojām kopā ar gultu dev;as uz kaimiņu māju, kur pieklauvēja pie durvīm un beidzot sagaidīja policistus, kuri viņu atbrīvoja no nolādētās gultas. Sieviete, pie kuras mājas viņš piezvanīja, stāstīja žurnālistiem, ka bijusi neaprakstāmi šokēta, kad pie savām durvīm  ieraudzījusi jaunu vīrieti pidžamā ar gultu uz muguras. 

Kādā jaukā nbsp1976 gada... Autors: Raziels Nevaldāmie ķīlnieki
5.

Kādā jaukā  1976 gada jūlija dienā trīs bruņoti noziedznieki- Frederiks Vudss, Džeimss Šēnfelds un Ričards Šēnfelds Kalifornijā, Čouhillas pilsētiņā apturēja skolas autobusu un saņēma par ķīlniekiem 26 bērnus un šoferi. Lai mierīgi apspriestos, ko darīt tālāk, un ko darīt ar trīs miljoniem, kurus nolaupītāji cerēja izpurināt no bērnu vecākiem, nolaupītāji pārveda ķīlniekus uz savu furgonu, aizveda uz vientuļu vietu, ieslēdza un atstāja vienus.Eds Rejs (tā sauca autobusa šoferi) bija cilvēks ar saasinātu atbildības sajūtu. Viņš zināja, ka viņam jānogādā bērni drošībā. Rejs sāka pētīt apkārtni- furgonā bija tikai kaudze no 14 matračiem. Un vēl viņš ieraudzīja nelielu lodziņu furgona griestos. Rejs uzrāpās uz matraču kaudzes un ar bērnu palīdzību tika līdz lodziņam. Logs bija aizvērts, un uz tā sakrauti veci akumulatori. Tomēr viņiem izdevās pavērt lodziņu un pamazām izkustināt no vietas akumulatorus. Pēc laiciņa ceļš uz brīvību bija vaļā un drīz vien bērni stāstīja nolaupīšanas piedzīvojumu stāstus  vecākiem. Tā kā šoferim izdevās ievērot nolaupītāju mašīnas numuru, viņi drīz vien tika notverti. 

nbsp2008 gada novembrī... Autors: Raziels Nevaldāmie ķīlnieki
6.

 

2008 gada novembrī  New York Times reportieris Deivids Rejs brauca uz Kabulu vākt materiālus savai grāmatai, un tur viņu saņēma gūstā Taleban kustības kaujinieki. Kopā ar Reju gūstā izrādījās viņa šoferis un tulks.Par ķīlnieku atbrīvošanu nolaupītāji prasīja, lai no cietumiem tiktu atbrīvoti visi viņu biedri, vai, sliktākajā gadījumā, lai viņiem izmaksātu desmit miljonu dolāru. Pagāja septiņi mēneši un situācija tā arī nekustējās no vietas. Vadītājam sāka parādīties Stokholmas sindroma simptomi. Happy End kaut kā šai situācijai tā arī nebija paredzams. 

2009. gada jūlijā Rejs un viņa biedri izstrādāja glābšanas plānu- tik neticami neprātīgu, ka tulks to nosauca "operācija suicīds". Pirmajā etapā vajadzēja sakūdīt sargus uz kāršu spēli un spēlēt tik ilgi, kamēr viņi piekūst un aizmieg. 

Lai cik neticami tas neliktos, plāns izdevās- tiklīdz talibi aizmiga, ķīlnieki ar iepriekš noslēptas virves palīdzību pārrāpās pāri sienai un ķērās pie plāna otrās daļas- bēgt atpakaļ neskatoties. Viņi bēga un bēga, līdz nokļuva līdz Pakistānas bāzei, kur viņus  noturēja par teroristiem- nāviniekiem  un gandrīz nošāva. Par laimi, pārpratums noskaidrojās, un amerikāņi atgriezās mājās sveiki un veseli.

nbsp Piemaskavas pilsētiņā... Autors: Raziels Nevaldāmie ķīlnieki
7.

 

. Piemaskavas pilsētiņā Balašihā darbojās 14- 16 gadu vecu pusaudžu banda, kura kopā savas darbības laikā aplaupīja un nogalināja 27 cilvēkus. Puiši bija no it kā normālām ģimenēm, labi noauguši, sportiski, uzbruka vienmēr barā. Un tā- patruļas grupa no diviem policistiem sadūrās ar pusaudžu grupu parkā. Viens, ieraudzījis, ka puiši ir bruņoti, metās bēgt, un arī aizbēga, otrs, kaut arī bija bez ieroča, skaļā balsī pavēlēja viņiem nosaukt savus uzvārdus un adreses. Apjukuši, mazgadīgie slepkavas nosauca savus datus, un izklīda. Nākošajā rītā viņus aizturēja. Kā pierādījumi tiesā kalpo arī viņu pašu uzņemtie klipi, kurus viņi  ir ievietojuši internetā.

 Autors: Raziels Nevaldāmie ķīlnieki
8.  
0
983
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [17]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Necilvēks avatars
Medaļa Riesta laiksMedaļa Man patīk Facebook 7000Medaļa Betmens
  Necilvēks 27.08.12 00:18
28
0

Labs raksts 

Bija interesanti palasīt ;)

Durbes Galerts avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Admins iesakaMedaļa Rainis
  Durbes Galerts 27.08.12 06:12
18
1

Seši no rīta. Na^uj es neguļu?

kora007 avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa O!ZorroMedaļa Spoki flame
  kora007 27.08.12 01:27
16
2
vairāk tik labu rakstu vjg spokos ;) tiešām, bija interesanti lasīt
BoyMan avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  BoyMan 06.09.12 20:36
12
0

Pēdējais teksts - policistam respekts, ka nenomīza. Tie saucās par īstiem likuma sargiem. 

Sasha Aleksandrs avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Redaktors iesakaMedaļa nolaifers
  Sasha Aleksandrs 15.11.12 19:48
11
0

Interesants rakstiņš :) 

lighters avatars
Medaļa Spoki flameMedaļa O!ZorroMedaļa O!Zorro
  lighters 27.08.12 23:00
10
0
Ideala lasamviela. Liels pluss!
Africa avatars
Medaļa BakalaursMedaļa TrumpeMedaļa Dienas doma
  Africa 27.08.12 08:59
9
0

Ar interesi lasīju visu rakstu! Pilots vnk. super!

CHIEF SOSA avatars
Medaļa Melnais rāmisMedaļa AspazijaMedaļa Maģistrants
  CHIEF SOSA 27.08.12 11:39
6
0

Ļoti labs raksts! 

Raziels avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čoms
  Raziels 16.11.12 18:56
4
0

atbildot uz smirnovs1988 komentāru " Ir ok,ļoti interesanti,bet pēdējai... " Nofilmētās slepkavības palaist internetā jau bija vēl stulbāk, ja kas....Bet notikums pilnībā reāls un tika plaši aprakstīts Krievijas presē.

Exact avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa BakalaursMedaļa Spoki flame
  Exact 27.08.12 10:22
4
0

Varēja arī par Kandahāras nolaupīšanu par krievu pilotiem...

ketija32 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa RecidīvistsMedaļa Soarkana Rūžeņa
  ketija32 25.07.13 21:52
3
0

Viens no retajiem rakstiem , kuru izlasīju no A līdz Z.. ļoti interesanti. Un raksta stilistika vispār super!!!!

whitedragon avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Dienas joksMedaļa Nostradams
  whitedragon 16.11.12 18:27
3
0

Ir ok,ļoti interesanti,bet pēdējais sept\itais ir kautkāds sviests,bēg un sauc savus datus? kādiem idiotiem ir jābūt ? 

shnabuciitis avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Recidīvists
  shnabuciitis 16.11.12 12:33
3
0

Kādēļ tik maz +++?

Izcils raksts!

inteleģentais  avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Bērndārznieks
  inteleģentais 26.05.14 18:41
0
0

labas idejas kritiskās situācijās 

yupyup avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa BotsMedaļa Zebra
  yupyup 26.05.14 12:31
0
0

Superigs raksts

Superviesturs avatars
Medaļa JubilārsMedaļa SpoksMedaļa Dienas joks
  Superviesturs 26.05.14 10:13
0
0

Ļoti labs raksts :)

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 26.05.14 06:33
0
0

Veismillers tāds vecis! Par rakstu +