Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
spoki fosilijas ikona Fosilija
0
649

Viena no ievērojamākajām personām 20. gadsimtā. Tas ir bokseris Muhameds Ali. Trīs reizes bijis smagsvara čempions. Karjerā zaudējis nieka piecās cīņās. Viņu uzskata ne tikai par vienu no izcilākajiem bokseriem, bet arī par vienu no atpazītamākajiem cilvēkiem. Tad, lūk, lasītāj, 5 savādi fakti par šo monstru ringā.

Nozagts divritenis... Autors: Fosilija Neticami fakti par boksa leģendu
1.

Nozagts divritenis iedvesmoja

Kad Muhamedam bija 12 gadi, viņš saņēma Ziemassvētku dāvanu no tēva - divriteni. Kopā ar savu draugu Muhameds bija ieplānojis apmeklēt vietējo labdarības tirdziņu. To viņi arī izdarīja, bet, kad pēc kārtīgas pastaigas pa tirgu, visas dienas garumā, viņi atgriezās riteņu vietā, lai dotos mājup, Ali atklāja, ka ir nozagta viņa Ziemassvētku dāvana. Nekavējoties viņš devās uz vietējo boksa zāli, lai tur aprunātos ar policistu, kurš strādāja par boksa treneri. 
Zēns izstāstīja situāciju - uz ko Martins (boksa treneris) atbildēja, lai vispirms iemācās kauties pirms grib kauties. Palīdzējis puikam aizpildīt sūdzību, Martins piedāvāja sākt trenēties. 
Sešas nedēļas vēlāk Ali izcīnīja savu pirmo uzvaru boksa cīņā. Ali kopā ar Martinu izcīnīja vairākus titulus - to skaitā divus nacionālā amatiera titulus, kā arī 1960. gadā Romas olimpiādē izcīnīta zelta medaļa. Jāpiebilst, ka Muhameds tā arī savu divriteni nekad vairs neatguva.

Bailes no... Autors: Fosilija Neticami fakti par boksa leģendu
2.

Bailes no lidošanas

Romas olimpiāde tuvojās, taču tad Ali apjauta, ka nāksies lidot, lai nokļūtu tur. Pārbijies zēns jautāja, vai uz Romu var tikt arī savādāk. Taču visas viņa idejas tika noraidītas. Ali saprata, ka medaļa Romā nav tā vērta, lai riskētu ar dzīvību un iekļūtu lidmašīnas avārijā. Viņš nolēma izlaist Romas olimpiādi. Jūs drošvien tagad domājat, kā gan tas iespējams, ja nupat minēju, ka Romā izcīnīja zeltu. Protams, ka beigu beigās viņš tika pierunāts. Pirms lidošanas Muhameds nopirka izpletni un visu lidojuma laiku to turēja kaujas gatavībā uzvilktu. Daži stāsta, ka viņš visu lidojuma laiku lūdzis Dievu. Lai vai kā, bet mērķi viņš sasniedza kā viens vesels un bez traumām. 
Arī pēc olimpiādes vēlākajos laikos viņš nebija liels lidošanas fans. Pēc atgriešanās ASV, viņš iegādājās automašīnu, lai varētu turpmāk braukāt uz sacensībām. Automašīnas iegādi Muhameds skaidroja ar to, ka auto saplīšanas gadījumā nebūs jākrīt 9000 metru. Vēlākajos gados gan viņa bailes nedaudz mazinājās, jo, redz, esot bijis pie musulmaņa, kurš teica, ka Allāhs neatļaus Muhamedam aiziet bojā lidmašīnas avārijā. 
Muhameda meita stāsta, ka vienīgā reize, kad viņa redz tēvu bailēs, ir tad, kad lidmašīna sāk kratīties un tad, kad tā ir gaisā. 

Tomēr neizmeta savu zelta... Autors: Fosilija Neticami fakti par boksa leģendu
3.

Tomēr neizmeta savu zelta medaļu

Amerikāņi un ne tikai viņi pieņem dažādus mītus par patiesību, taču ne vienmēr tā vajadzētu darīt. Daudzi uzskata, ka Muhameds Ali savu olimpisko zelta medaļu iemeta Ohaio upē. 
Stāsts bija šāds. Sākumā viņš uzveica poļu bokseri Zbigniew Pietrzykowski un izcīnīja zelta medaļu 1960. gada olimpiādē. Pēc tam viņš no iegūtās medaļas vairs nešķīrās. Ik uz soļa viņam līdzi bija medaļa, jo bija lepns par sevi. 
Kādu dienu, kad Muhameds sportoja ar ap kaklu aplikto medaļu, viņš iesoļoja kādā restorānā, kurš paredzēja ieeju tikai baltajiem. Restorānā piebilda, ka tur nepasniedz melnos. Uz ko Muhameds atbildēja, ka viņš jau nemaz melnos neēd. Šī atbilde neko labu nedeva un nekavējoties viņš tika izmests ārā. No šīs vietas arī sākās daudzie scenāriji - mīti par to, kas un kā risinājās tālāk. 
Atsaucoties uz Muhameda 1975. gada autobiogrāfiju, viņš veica ceļu līdz Ohaio upei, kurā pēc tam iemeta savu medaļu. Tomēr dažus gadus vēlāk viņš neapstiprināja to, ka būtu ko tādu darījis. Viņš atzina, ka medaļu esot vienkārši pazaudējis. "Es neatceros, kur to medaļu esmu nolicis" - tā reportieriem teica pats Muhameds. Par laimi, viņam tika piešķirta jauna medaļa 1996. gada olimpiādē Atlantā, kurā viņam bija uzticēts aizdedzināt olimpisko lāpu.
Ja atgriežamies 1975. gadā, tad jāsaka, ka Muhameds bija viens no biedriem grupā Islāmu tauta, kuras mērķis bija cīnīties par melno tiesībām un balto nicināšanu. Rezultātā Ali izdeva savu grāmatu, kurā tad arī pēc saviem ieskatiem veica ierakstus. Pieļaujams, ka tieši tajā brīdī pasaulē izplatījās daudzie mīti par Muhameda medaļas likteni. Bet vai varam vainot pašu autoru? Viņš uzauga vietā un laikā, kad civiltiesības noliedza, kā melnais viņš piederēja otrajai - zemajai šķirai. Laika gaitā daudzi reportieri atteicās viņu pat saukt par Muhamedu Ali, priekšroku dodot Akmens Kasijam. Lai arī viņa veidotais zelta medaļas likteņstāsts bija aplams, bija laiks, kad tā bija vienīgā un stingrā patiesība.

Treneris  krāpnieksJa... Autors: Fosilija Neticami fakti par boksa leģendu
4.

Treneris - krāpnieks

Ja vārdus Muhameds Ali un krāpnieks saliek vienā teikumā, tad šo parādību var attiecināt uz cīņu ar Soniju Listonu. Ļoti daudzi uzskata, ka Listons iesmērējis cimdus ar preperātu, kas uz neilgu laiku Muhamedu padarīja aklu. Kā ziņo, tad šis preperāts veidots uz etilspirta un acetona bāzes. Taču pienāca laiks, kad viltības sāka nākt arī no Muhameda un viņa trenera puses.
1963. gada 18. jūnijā notika cīņa ar Henriju Kūperu. Tonakt Ali neveicās. Ceturtā raunda beigās Henrijs ar kreiso āķi nolika Muhamedu līdz ar zemi. Pēc cīņas pats Ali atzina, ka sitiens bijis tik spēcīgs, ka viņa senči Āfrikā to sajuta. Taču par laimi Muhamedam, raunds beidzās ātrāk par brīdi, kad tiesnesis pasludina nokautu. 
Pēc ceturtā raunda Muhamedam spēki bija izsīkuši. Viņš paredzēja, ka piekto raundu neizturēs. Tā nu viņa treneris Anželo Dandī izdomāja būt kreatīvs. Viņš saplēsa Ali boksa cimdu. Kad tas tika parādīts tiesnesim, viņš lika sadabūt jaunu cimdu pāri, tādā veidā tika iegūts tobrīd tik ļoti dārgais laiks. Kā ziņo, tad pirms nākošā raunda treneris vietu zem Ali deguna iesmērēja ar sāli, tādā veidā dodot viņam modrību. Tobrīd tas bija nelegāls solis, jo vienīgais stimulants drīkstēja būt ūdens. Jāpiebilst vien, ka Muhameds beigu beigās uzvarēja.

Mūziķis AliLai arī Muhameds... Autors: Fosilija Neticami fakti par boksa leģendu
5.

Mūziķis Ali

Lai arī Muhameds vairāk pazīstams ar savu bezbailību boksa ringā un ar grāmatu rakstīšanu, tomēr viņam bija vēl kāds talants, par kura esamību daudzi nezināja. 1964. gadā, īsi pirms cīņas ar jau pieminēto Listonu, viņš izdeva mūzikas albumu ar nosaukumu "I Am The Greatest" Tieši šis albums bija viens no viņa populārākajiem. Šajā albumā viņš ar dziesmu palīdzību slavina sevi un paredz uzvaru mačā ar Listonu. Vairāki albumi tika izņemti no veikalu plauktiem tikai Muhameda reliģiskās pārliecības dēļ. 
Taču albumu izņemšana no apgrozības nemazināja Muhameda cenšanos. 1976. gadā čempions izlaida neliela apjoma albumu, kas māca bērniem par zobu higiēnu. Par skolotāju šajos skaņdarbos viņš sauc sevi. Darbojoties mūzikas jomā, Ali ieguva jaunus draugus. Tika nodibināts kontakts ar Frenku Sinatru, kurš palīdzēja klipā tēlot ļauno saldējuma vīru, kurš veido zobos caurumus. 
Tāpat viņš ir izpildījis arī vairākas pasaulē zināmas dziesmas. Vienu no tām "Stand by Me" ir iespēja noklausīties nedaudz zemāk esošajā video.

Paldies, ka izlasīji rakstu.

Pievienotie video0
649
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [9]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Sportsmen avatars
Medaļa Garīgais līderisMedaļa Mani sirdspukstiMedaļa Garīgais līderis
  Sportsmen 23.05.14 15:21
25
1

Vot tos es saucu par faktiem!

KasiitisLV avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoks
  KasiitisLV 24.05.14 12:32
9
0

The Greatest

neredzams avatars
Medaļa ZebraMedaļa NostradamsMedaļa Nostradams
  neredzams 24.05.14 11:44
8
0

 

MonteCristo avatars
Medaļa Spoki flameMedaļa Plaiboja olaMedaļa Sniegpārsliņš
  MonteCristo 24.05.14 13:17
6
0

Ļoti labs raksts

Mr K avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa ZebraMedaļa Recidīvists
  Mr K 24.05.14 21:47
5
0

Tie nav fakti- tā ir bauda smadzenēm 

Cita persona avatars
Medaļa DoktorantsMedaļa MaģistrsMedaļa Maģistrants
  Cita persona 25.05.14 21:49
4
0

Paldies, par ieguldīto darbu.

Varēji vēl pieminēt Rumble in the jungle

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 25.05.14 15:58
3
0

Sis raksts ir vienkarsi izcils.

nikssusļiksdomčiks avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Spoki flameMedaļa Sertificēts spoks
  nikssusļiksdomčiks 25.05.14 16:52
3
0

Man grāmata par šo čali ir :3

yolokausts avatars
Medaļa SpoksMedaļa TeamworkMedaļa Bērndārznieks
  yolokausts 27.05.14 22:10
3
0
zaibis raksts