Jūs zinājāt ,ka...? (8)7

ķīnas lielais kanāls ir garākais kanāls pasaulē, šobrīd tas ir 1800 km garš. Šī ūdensceļa izveide tika sākta piektajā gadsimtā pirms mūsu ēras.

Pasaules dziļākais ezers Baikāls (1620 m) satur 20% pasaules saldūdens rezervju.

Kaspjas jūra, neraugoties uz tās nosaukumu, nav jūra. Tas ir pasaules lielākais ezers, kura platība ir aptuveni 370’000 km2.

Nāves jūras virsma atrodas 420 metru zem jūras līmeņa, veidojot pasaulē dziļāko ieplaku.

Viss ūdens apjoms no upes Niagāras ūdenskritumā nonāk tikai laikā no plkst. 8 :00 līdz 20:00, un arī tikai no aprīļa līdz oktobrim. Pārējā laikā pusi ūdens novada uz blakus esošo hidro- elektrostaciju, kuras jauda ir 4400 MW.

Lielajā barjerrifā dzīvojošo jūras čūsku (Laticauda) inde ir 20 reižu spēcīgāka nekā lielākajai daļai uz sauszemes dzīvojošo indīgo čūsku. Vēl viens apburošs rifa iedzīvotājs ir milzu gliemezis, kas var sasniegt pat 230 kg lielu svaru. Tāda brīnumainā zemūdens pasaule.

2007. gadā polis Marcins Tasareks ratiņkrēslā pārvarēja Lielo Ķīnas mūri.

Polijas Meteoroloģijas un ūdens apsaimniekošanas institūta laikā apstākļu observatorija Kaprova smailē ir visaugstāk novietotā celtne Polijā.

Amazone satur 20 % pasaules dzeramā ūdens, un pa to plūst 11 reižu vairāk ūdens nekā Misisipi. Katru dienu okeānā tā iepludina tādu ūdens daudzumu, kādu Temza, vesela gada laikā.

Ogastusa kalns (860 m) atrodas kontinenta rietumdaļā, un to uzskata par pasaules lielāko monolītu. Tas ir divkārt lielāks nekā slavenā Uluru klints (318 m), kas arī atrodas Austrālijā.
Tev patiks šie raksti
