Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
388

...šī vecā gulta ne ar ko neatšķīrās no citām tādām pašām mēbelēm. Tā nebija slavena meistara roku darbs, tajā negulēja karaļi vai ministri. Un diez vai kāds to būtu atcerējies, ja vien nebūtu, maigi izsakoties, gultas sliktā rakstura...

P.S. šis stāsts ir balstīts uz patiesiem notikumiem...

quotNepareizāquot Tilda1804... Autors: Kenzie Gulta - slepkava...
1.

"Nepareizā" Tilda...


1804. gada vasarā jauns pāris - fermeri Viljams un Tilda Arkharti, kuri dzīvoja netālu no Skotijas pilsētas Aberdīnas, - nopirka gultu. Tās iegāde kaimiņos izsauca neapmierinātību. Šajā nostūrī nebija pieņemts tērēt naudu tamlīdzīgiem pirkumiem. Praktiski visas mēbeles cilvēki gatavoja ar savām rokām. Un vispār Arkharti uzvedās nepareizi. Tiesa, Viljams, kurš bija dzimis Aberdīnā, nekādu apkārtējo neapmierinātību neradīja. Taču, apprecējis nez no kurienes atvesto Tildu, viņš ļoti izmainījās.


Šeit tika atbalstītas darba rokas, nevis kopti pirkstiņi ar rozā nadziņiem, kādi bija Tildai. Bet aizkariņi un paklājiņi, ar kuriem viņa rotāja savas mājas istabas, izsauca vien smīnus. Arī ziedus ciemata iedzīvotāji audzēja vien pārdošanai, nevis stūķēšanai dīvainos māla podos, kurus vēl nezin kāpēc jāliek uz palodzēm vispārējai apskatei.


Viljams nodarbojās ar savu grūto zemnieka darbu, bet Tilda, nerādot piemēru kaimiņiem, par fermera saimniecību interesējās maz, bet arvien vairāk kopa savu ligzdiņu.


Varbūt tieši tāpēc, nevis sliktās ražas dēļ, Viljamam nācās vērsties pēc palīdzības pie augļotāja.

TvarstīscaronanaDzīve... Autors: Kenzie Gulta - slepkava...
2.

Tvarstīšana...


Dzīve šajā Skotijas nostūrī ritēja samērā mierīgi un vienveidīgi, nelutinot ļaudis ar īpašiem notikumiem. Taču 1804. gada augustā ciematā te vienam, te otram kaimiņam sāka pazust mājputni, bet drīzumā tika uzlauztas Ādama Bjūkena pagraba durvis.


Pāris dienu vēlāk ciematā ieradās policists, kurš pastāstīja, ka no cietuma izbēdzis slepkava, kura pēdas pazaudētas kaut kur šajā apvidū, un iztaujāja, vai kāds nav manījis ko aizdomīgu. Vienīgais, par ko viņam varēja pastāstīt zemnieki, bija mājputnu pazušana un uzlauztās pagraba durvis. Taču policistu šīs ziņas ļoti ieinteresēja. Nākamajā dienā garām ciematiņam aiztraucās liels jātnieku pulks. Vēlāk no meža atskanēja šāvienu troksnis, bet pēc tam viss apklusa.

Nelūgtais viesisNakts vidū... Autors: Kenzie Gulta - slepkava...
3.

Nelūgtais viesis...

Nakts vidū Viljams sadzirdēja klusus klauvējienus pie durvīm. Sākumā viņš nodomāja, ka viņam izlicies, taču klauvēšana atkārtojās. Fermeris negribīgi izrausās no siltās gultas, piegāja pie durvīm un painteresējās, kas tur ir.

-Atveriet nelaimīgam ceļiniekam. Dievs Jūs par to neatstās! - viņš sadzirdēja vīrieša balsi.

Tā reizēm naktsmājas lūdza ugunsgrēkos cietušie, kuri klīda pa ciematiem. Viņi nakšņoja siena šķūņos pie kāda lādzīga saimnieka, bet no rīta devās tālāk.

Viljams atvēra durvis, un mājās tūlīt pat ielauzās milzīga auguma vīrišķis...

NoziedznieksSaimnieks... Autors: Kenzie Gulta - slepkava...
4.

Noziedznieks...

Saimnieks aizdedza lampu un uzreiz saprata, kas stāv viņa priekšā. Ar bieziem, rudiem bārdas rugājiem noaugušais cilvēks turēja plecu, no kura izspiedās liels, sarkans plankums.

Izejas nebija, jo pat šādā stāvoklī milzenis ar Viljamu tiktu galā pavisam vienkārši. Saimnieks pamodināja Tildu, kura, izbijusies un pavaimanājusi, tūlīt pat ķērās pie brūces pārsiešanas. Pēc tam nācās nelūgto viesi pabarot un padzirdīt ar vīnu. Paēdis un padzēris, vīrietis bija gatavs aizmigt turpat pie galda, taču atrada spēkus piecelties un atgulties gultā, kuru šajā naktī nācās izīrēt viņam. Turklā pašiem saimniekiem miegs vairs nenāca.

Sagaidījuši, kamēr bandīts aizmieg, Arkharti izslīdēja no mājas un metās pie kaimiņiem.

Kad vairāki ar ieročiem bruņoti zemnieki mēģināja uzmanīgi atvērt durvis, viņi atklāja, ka tās ir aizslēgtas no iekšpuses. Kļuva skaidrs: pamodies un nesastapis saimniekus, bandīts bija aizbarikādējies.

Viljams uzmanīgi iekāpa pa logu un guļamistabā atrada absolūti bezspēcīgu, asiņojošo brūci turošu noziedznieku. Viņš bija turpat - gultā. Acīmredzot spēki bija viņu atstājuši. Mājā ielauzušies fermeri bez īpašām grūtībām noziedznieku sasēja. Drīzumā nelūgtais viesis tika nodots policijai...

Pirmie upuriReiz no rīta... Autors: Kenzie Gulta - slepkava...
5.

Pirmie upuri...

Reiz, no rīta pamodies, Viljams izbrīnījās, ka viņa sievas kuplais ķermenis neizstaro ierasto karstumu. Viņš pūlējās kundzi pastumt, taču Tilda nereaģēja. Pagriezis sievu uz muguras, Viljams saprata, ka viņa neelpo.

Pēkšņā jaunās un veselās sievietes nāve ciematiņā radīja aizdomas, un sāka klīst baumas, ka vainīgs ir viņas vīrs, taču ārsts vardarbības pazīmes nekonstatēja.

Atgriežoties no bērēm, Viljams paklupa pār koka sakni, pakrita un sasita galvu pret laukakmeni. Nāve iestājās acumirklī.

Māja kļuva par Viljama brāļa, kurš atbrauca no kaimiņu ciemata, īpašumu. Taču viņš mantoja arī parādus augļotājam, kurus samaksāt nespēja. Nācās augļotājam atdot daļu īpašuma, kura vērtība pārsniedza parāda summu. Augļotāja rīcībā nonāca arī gulta.

Drīzumā augļotāju atrada nelaimīgajā gultā mirušu. Taču viņš bija vecs vīrs, kurš jau sen pārvietojās ar grūtībām, balstoties uz spieķa, tāpēc viņa nāve nekādas aizdomas neradīja.

Neievainojamā... Autors: Kenzie Gulta - slepkava...
6.

Neievainojamā guļvieta...

Augļotājam radinieku nebija, tāpēc viņa īpašumu sadalīja ciematiņa iedzīvotāji. Gulta tika ģimenei, kas tajā lieliski pavadīja divas naktis. Trešajā naktī laulāto māja aizdegās. Kaimiņi ķērās pie ugunsgrēka dzēšanas, viņiem izdevās izglābt bērnus, tomēr abi vecāki gāja bojā. Ēka nodega līdz pamatiem, pāri nepalika nekas - ne mantas, ne mēbeles, izņemot gultu, kas, iedzīvotājiem par lielu izbrīnu, tikai no vienas puses bija mazliet apkvēpusi.

Bērnus kopā ar gultu paņēma pie sevis lādzīgie kaimiņi - Fiona un Jenss Makvīni. Abi mazuļi - puika un meitene - naktī gulēja tajā pašā gultā. Nākamajā dienā bērni devās peldēties. Meitenīt aizrijās ar ūdeni un krastā vairs neizpeldēja. Zēns nodzīvoja vēl dažas dienas un mira no zirga spēriena.

Pēc nedēļas Jenss, naktī atgriezies no kroga, apgūlās tajā pašā gultā, bet no rīta jau bija miris.

LāstsBeidzot saliekot kopā... Autors: Kenzie Gulta - slepkava...
7.

Lāsts...

Beidzot, saliekot kopā visu notiekošo, ciematiņa iedzīvotāji sāka saprast, ka ar šo gultu kaut kas nav kārtībā. Fiona viņai raksturīgajā laucinieciskajā skopumā gultu iznīcināt negrasījās, bet nolika šķūnī. Taču gultas - slepkavas bēdīgās slava bija izskanējusi jau visā Skotijā To aplūkot brauca no vistālākajiem valsts nostūriem. Uzņēmīgais Fionas dēls ierīkoja gultai atsevišķu telpu un sāka tur ielaist apmeklētājus - protams, par naudu. Taču draudīgo guļvietu ieradās apskatīt ne tikai dīkdieņi: par to ieinteresējās arī zinātnieki un garīdznieki. Galvenā gultas šausminošās īpašības hipotēze bija tāda, ka saniknotais noziedznieks, nojautis nodevību, gultu nolādējis...

SpriedumsAberdīnas muzejā... Autors: Kenzie Gulta - slepkava...
8.

Spriedums...

Aberdīnas muzejā glabājas tā laika laikraksts, kurā publicēts paziņojums par eksperimentu: tika nolemts pārbaudīt gultas iedarbību, liekot tajā nakti pārgulēt uz nāvi notiesātam noziedzniekam. Interesantākais, ka ar spēku ieguldīts tika tieši tas slepkava, kurš, ja tic nostāstiem, gultu bija nolādējis.

Eksperimentam bandītu atveda uz Fionas māju un cieši piesēja pie gultas. No rīta viņam ļāva celties augšā, taču no pagalma neizlaida, bet atstāja policistu uzraudzībā.

Fiona ielēja pa glāzei piena gan noziedzniekam, gan apsargiem. Pēkšņi slepkava sāka smagi elpot, ķērās pie kakla un uz viņa lūpām parādījās putas. Noziedznieks nokrita zemē un apklusa uz visiem laikiem. Sargiem šis piens nekaitēja it nemaz.

Tiesa, ļoti drīz jaunā Makkvīna bizness beidzās: garīdzniecība uzstāja, lai gulta - slepkava tiktu saskaldīta gabalos un sadedzināta!

Aberdīna  moderna pilsēta... Autors: Kenzie Gulta - slepkava...
9.

Aberdīna - moderna pilsēta. Tomēr arī mūsdienās šeit atminas dīvainos 1804. gada notikumus.

Paldies par uzmanību Ceru ka... Autors: Kenzie Gulta - slepkava...
10.

Paldies par uzmanību! Ceru, ka Jums patika... :)

1
388
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [14]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
DamnPikachu avatars
Medaļa Seko draugiem 3000Medaļa RecidīvistsMedaļa Sviestmaize
  DamnPikachu 18.07.11 18:52
38
0

opā! kautkas pavisam jauns! :o

Didija avatars
Medaļa SpoksMedaļa Students
  Didija 18.07.11 18:57
30
0

Lasīju ar aizrautību!!! ++

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 18.07.11 21:26
14
0

Savādi, bet tomēr interesanti!

FailQueen avatars
Medaļa Soarkana RūžeņaMedaļa StudentsMedaļa Sertificēts spoks
  FailQueen 18.07.11 20:35
10
1

WooooooW! Need more! 

bomberman avatars
Medaļa SpoksMedaļa Students
  bomberman 18.07.11 18:55
7
0

čalis pats vainīgs

Lux avatars
Medaļa SpēlmanisMedaļa RecidīvistsMedaļa Amors
  Lux 29.07.11 15:57
5
0

bija interesanti lasīt.

es tādu gultu negribētu. brr, briesmīgi.

Laurinja11 avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa SviestmaizeMedaļa Sākumskolnieks
  Laurinja11 18.07.11 21:09
5
0

Interesanti palasīt.:)

+++

yourlia avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoks
  yourlia 18.07.11 21:09
5
0

Ļoti labi ! :))

Asiņainā Mērija avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa ZebraMedaļa Dienas joks
  Asiņainā Mērija 18.07.11 20:57
5
0

labais !!!!!!!!!!! +

DJ AJ avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa NostradamsMedaļa Dienas joks
  DJ AJ 11.08.11 09:36
5
1

Manai gultai arī lāsts :D Neviena meitene no viņa nav izsprukusi :D

xo xo gossip girl avatars
Medaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sākumskolnieks
  xo xo gossip girl 19.07.11 02:52
2
0

vel lidzīgus raxtus ;)

rasty avatars
Medaļa BotsMedaļa KomiķisMedaļa Bots
  rasty 01.01.12 01:07
1
0

Manai gultai ir ļaunāks lāsts. neviena meitene nav ne tuvumā... 

salmingsniper avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa SākumskolnieksMedaļa Spoks
  salmingsniper 01.01.12 02:25
0
0

nedzirdēts un interesants

strumilators avatars
Medaļa SpoksMedaļa BakalaursMedaļa Sviestmaize
  strumilators 01.01.12 02:13
0
0

njam