Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
7
789

Tu drošvien domā ka holokausts bija briesmīgs. Nenoliedzami ka bija, taču tev noderētu uzzināt kautko par Gulaga cietumu kas bija viens no briesmīgākajiem cietumiem padomju režīma laikā. Šis ēku komplekss vēl šobaltdien ir atrodams Tagas Meža, Sibīrijā.

Šī vieta ir pazīstama kā... Autors: Trapcore Gulaga cietums
1. Šī vieta ir pazīstama kā milzīga nāves rūpnīca kas strādāja Staļina režīma laikā. Aptuvenais nogalināto skaits attēlā redzamajā cietumā ir 40 milijoni cilvēku kas ir gandrīz 7 reizes vairāk neka holokausta nogalināto skaits, kas ir apmēram 6 milijoni.
 Autors: Trapcore Gulaga cietums
2.
Lielāka daļa ieslodzīto bija... Autors: Trapcore Gulaga cietums
3. Lielāka daļa ieslodzīto bija tie kas bija pret Staļina politiku vai tie, kas tika uzskatīti par Staļina režīma ienaidniekiem. Gulaga cietums tika aizvērts 1953. gadā, uzreiz pēc staļina nāves.
 Autors: Trapcore Gulaga cietums
4.
 Autors: Trapcore Gulaga cietums
5.
Lielakā daļa ieslodzīto... Autors: Trapcore Gulaga cietums
6. Lielakā daļa ieslodzīto pavirši tika pasludināti par Padomju Savienības ienaidniekiem un atsūtīti uz šejieni. Šādas "tiesas sēdes" tika izpīldīta daudzās citās komunistiskā režīma valstīs, kur katrs vīrs kas uzdrīkstējas jebko iebilst bija komunisma ienaidnieks.
 Autors: Trapcore Gulaga cietums
7.
 Autors: Trapcore Gulaga cietums
8.
 Autors: Trapcore Gulaga cietums
9.
Notiesātie dzīvoja šajās... Autors: Trapcore Gulaga cietums
10. Notiesātie dzīvoja šajās nabadzīgajās kazarmās kur vienīgā izklaide bija gaidīt nāvessodu.
7
789
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [58]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
moschino avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa BakalaursMedaļa Sertificēts spoks
  moschino 30.11.10 21:59
61
2

Gulaga vēsture:-plašā darba nometņu tīkla,- kas reiz pletās pāri Padomju Savienības plašumiem no Baltās jūras salām līdz Melnajai jūrai, no polārā loka līdz Centrālāzijas līdzenumiem. Burtiski vārds GULAG ir saīsinājums; tas darināts no krievu Glavnoje upravļeņie lagerei, kas nozīmē- Galvenā nometņu pārvalde. Laika gaitā ar vārdu gulags sāka apzīmēt ne tikai koncentrācijas nometņu vadību, bet arī padomju spaidu darbu sistēmu visās tās formās un variācijās: darba nometnēs, soda nometnēs, noziedznieku un politiski ieslodzīto nometnēs, sieviešu nometnēs, bērnu vai pārsūtīšanas nometnēs. Pat vēl plašāk: ar vārdu gulags apzīmē arī padomju represīvo sistēmu- to procedūru kopumu, ko ieslodzītie reiz sauca par ‘’gaļasmašīnu’’: arestus, pratināšanas, transportēšanu neapsildāmos lopu vagonos, spaidu darbus, ģimeņu izjaukšanu, izsūtījumā pavadītos gadus, pāragrās un nevajadzīgās nāves. Gulaga saknes rodamas cariskajā Krievijā- spaidu darbu brigādēs, kas darbojās Sibīrijā no 17. gadsimta līdz 20. gadsimta sākumam. Gandrīz pēc Oktobra revolūcijas tās kļuva par neatņemamu padomju sistēmas sastāvdaļu, iegūstot savu moderno un plašāk pazīstamo formu. Sākot ar 1929. gadu, nometnes ieguva jaunu nozīmi. Tajā gadā Staļins nolēma spaidu darbos iesaistītos izmantot, lai paātrinātu Padomju Savienības industrializāciju un izraktu dabas bagātības neapdzīvotajos valsts Tālajos Ziemeļos. Pretēji populārajam pieņēmumam, 30. gados gulags paplašināties nebeidza, bet strauji turpināja attīstīties arī visa Otrā pasaules kara laikā un 40. gados, kulmināciju sasniedzot 50. gadu sākumā. Līdz tam laikam nometnes jau bija ieguvušas centrālo lomu padomju ekonomikā. Tās saražoja trešo daļu valsts zelta, lielāko daļu ogļu un kokmateriālu, kā arī krietnu daļu daudz kā cita. Padomju Savienības pastāvēšanas laikā tika radīti vismaz 476 atšķirīgi nometņu kompleksi, kas ietvēra tūkstošiem atsevišķu nometņu, un katra atradās no pāris simtiem līdz daudziem tūkstošiem cilvēku. Ieslodzītie strādāja gandrīz ikvienā rūpniecības nozarē, ko vien varam iedomāties,- meža darbos, kalnrūpniecībā, celtniecībā, fabrikās, lidmašīnu un ieroču konstruēšanā,- un būtībā visi dzīvoja valstī ,kas pastāvēja citas valsts ietvaros, gandrīz atsevišķā civilizācijā.

Norjega avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa RecidīvistsMedaļa Sviestmaize
  Norjega 01.12.10 02:33
22
0

Tādi brīnumi, ka vienā cietumā noslaktēti 40 milj., ir pilnīgas un galīgas pasakas. Dažādu nometņu bija simtiem, taču nāvessodus tur izpildīja salīdzinoši reti - notiesātos parasti pēc tiesas (ja tāda vispār bija) apšava izmeklēšanas cietumā vai kur nu sanāca. Nu padomājiet paši - jēga transportēt notiesāto uz Sibīriju nošaušanai, ja to var nokārtot uz vietas. Cita lieta, ka nometņu iemītnieki mira nost salīdzinoši ātri, smagais darbs, nepietiekams uzturs, skarbie klimatiskie apstākļi, nepietiekama apgāde un tā tālāk.

Wiki Staļina nobendēto cilvēku skaitli min 20 milj., no kuriem tikai 5 milj., gājuši bojā GULAGa nometnēs. Nedomāju ka šis skaitlis atbilst patiesībai, taču pilnīgi noteikti ir tuvāk patiesībai nekā minētie 40 milj.

Welder avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Spoki flame
  Welder 30.11.10 22:10
22
8

Tur gadījumā nespokojas?   Interesanta vieta un pirmoreiz ar dzirdu par tadu.

eximpo avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Spoks
  eximpo 30.11.10 22:11
9
2

shoreiz pluss moschino:D

Bucitis1 avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa TīģerisMedaļa Zebra
  Bucitis1 01.12.10 00:53
6
0

atbildot uz VIP komentāru " Iesāki interesanti, tik nobeigums ... " vot vot, man ar to pašu prasījās. Sākums bija interesants un patika, tik beigas kkā tiešām nekādas, un derēja vairāk info savākt pa šito visu,  bet tā jau jauks raksts...  atspoguļo labā tētiņa Staļina dabu :) .........lol.......

moschino avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa BakalaursMedaļa Sertificēts spoks
  moschino 01.12.10 01:26
6
0

atbildot uz Elvinandritos komentāru " Man likaas ka Gulag bija pils, kas... " gulags beidz pastavet 1953 gada marta sakara ar josifa stalina navi.hruschovs  lielako dalu ieslodzitos reabiliteja.apakseja bilde ir naves cels vai kaulu celsh.stalina vajpratiga ideja bija uz sibiriju uzbliezt dzelzcelu.tur tad ari liela dala nomira.pec stalina naves projektu partrauca.

VIP avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa CacansMedaļa Žurnālists
  VIP 01.12.10 00:29
5
0

Iesāki interesanti, tik nobeigums tāds nekāds, vajadzēja vairāk informācijas.

supercilveks avatars
Medaļa SpoksMedaļa Students
  supercilveks 01.12.10 01:26
5
1

Nu re pa sito daudz mazak runa neka par holokaustu tapec ka zidiem ka tik pačikstet un no kada kko dabut

armandito avatars
Medaļa StudentsMedaļa TusētājsMedaļa Recidīvists
  armandito 01.12.10 00:32
4
0

vasarā ta vēl vismaz bija silti kā tas ir šajās bildēs,bet ziemā pakaļas visiem sala. bet nu vispār gulags bija īsta elle tiem cilvēkiem kas tur bija nometināti.

SuperExplosive avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Veiksmes lādeMedaļa Admins iesaka
  SuperExplosive 13.07.11 01:00
3
0

Darba nometnes eksistē joprojām, tiesa, apstākļi esot krietni uzlabojusies. Daudzus uz mūžu notiesātos joprojām sūta uz sibīrijas taigām cirst mežus - lētais darbaspēks kā ne kā, tikai jābaro kārtīgi, lai darbam spēka pietiek. Bēgt arī nav jēgas, ja tuvāko 200km rādiusā nav nevienas apdzīvotas vietas, tikai meži un purvi visapkārt :D

LĪDAKA IR DIEVS avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa KomiķisMedaļa Dienas joks
  LĪDAKA IR DIEVS 01.12.10 08:01
3
0

tā jau viss būtu kruti, tikai nediedelē plusus !!!

Marmanda avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Dienas joks
  Marmanda 30.11.10 23:23
2
0

neizskatās jauki.. 

Liaana avatars
Medaļa SpoksMedaļa PamatskolnieksMedaļa Bestsellers
  Liaana 01.12.10 08:35
2
0

Un vēl ir tik daudz cilvēku pasaulē, kas vēlas atgriezties Staļina laikos... brrr..

bubble avatars
Medaļa Par īpašiem nopelniemMedaļa TestētājsMedaļa Troll killer
  bubble 01.12.10 08:17
2
0

atbildot uz Trapcore komentāru "Tā nav diedelēšana tas ir lūgums. " es pat drīzāk teiktu, ka atgādinājums :D

bet nu jā - ja raksts ir labs, plusi neizpaliks arī tāpat :))  

moschino avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa BakalaursMedaļa Sertificēts spoks
  moschino 30.11.10 23:02
2
0

atbildot uz Trapcore komentāru "Izlasi avotu.. " 40 000 000 ir kopejais stalina represiju upuru skaits.ja nebutu stalina tad krieb=vija sobrid dzivotui 300 000 000 iedivotaju,pasreiz 142 200 000 .es vienkarsi tevi neizpratu jo pec manam dmam tu noradiji ka tiesi sini vioeta ir mirusi 40 milijoni :)

GeekLV avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Sertificēts spoks
  GeekLV 13.07.11 23:10
1
0

Trekns mīnuss. Lielais plusu skaits liecina par totālu izglītības trūkumu.

1)Gulags nebija viens cietums, kā rakstā mēģina ieskaidrot bet gan nometņu sistēma, kurā bija simtiem dažādu nometņu, rūpnīcu utt pāri visai PSRS teritorijai

2)Gulagā pēc čekas datiem nomira apmēram pusotrs miljons iesodzīto, ja pieskaita nezināmos un deportāciju laikā mirušos sanāktu vairāki miljoni, bet ne 40 miljoni!! Tik daudz cilvēku nemaz nearestēja. WTF, kāpēc kad ir runa par Staļinu tad visādi brīnumaini skaitļi uzrodas. 40 miljoni varētu būt kopējais staļinisma upuru skaits, taču ieskaitot kara sekas.

3)Gulags bija darba nometnes, nevis nāves nometnes kur ''ieslodzītie sēdēja un gaidīja nošaušanu''. Viņus izmantoja kā vergu darba spēku, kā rezultātā lielākā daļa mira, bet tā nav nāves nometne, jo nāves nometne pēc definīcijas ir nometne kura ir radīta tikai un vienīgi nogalināšanai.

Īsāk sakot FAIL un palasi kādu grāmatu, nevis sagrābsti kaut kādu apšaubāmu informāciju internetā

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 01.12.10 07:18
1
0

bet nu pluss rakstam ;)

GuuBii avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Spoks
  GuuBii 13.07.11 00:42
1
0

Pirmākrt jau plusu manuprāt viņš ir nopelnījis par to, ka ir ielicis pienācīgu raksta avotu. :(

ICanBe1 avatars
Medaļa CacaMedaļa RecidīvistsMedaļa Amors
  ICanBe1 01.12.10 09:20
1
0

Raksts tiešām labs. :) + !

bet atkal jau kārtējo reizi pārsteidz tas, cik ļoti daudzi par to neko nezin.. bet nu.. paldies raksta autoram, ka apskaidroji mazo spocēnu prātus.. :)

sienastapete avatars
Medaļa Spoks
  sienastapete 13.07.11 00:26
1
0

Jā, spēcīgi, bet man, nez kāpēc, prasījās tomēr vairāk informācijas. Bet whatever- +

« 1  2  3 »