Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
12
797

Kinoļaudis bieži vien par afēristiem un krāpniekiem veido savus sižetus. Tomēr ne visi zina, ka reālajā dzīvē mums visapkārt arī ir cilvēki, kuru „varoņdarbi” ir vēl izaicinošāki un pārdrošāki. Paši „skaļākie” apmāni parasti tiek atklāti, bet kurš gan var zināt, vai tieši šobrīd mums blakus nestrādā kārtējais ģēnijs – afērists?

II daļu lasi ŠEIT

III daļa ŠEIT

Viktors Lustigs Victor... Autors: AndOne Gandrīz neticami I
1. Viktors Lustigs (Victor Lustig) dzimis Čehijā 1890. gadā un jau pēc vidusskolas beigšanas pratis piecas valodas – čehu, franču, angļu, itāļu un vācu. Tad arī viņš aizgājis no mājām un sācis ceļot pa Eiropu, kur arī pilnībā apguvis „Pokera” un „Bridža” spēles, kas viņam ļāvušas dzīvot pārtikuša cilvēka dzīvi. Šis cilvēks kļuvis slavens ar to, ka pārdevis Eifeļa torni. Daudzi uzskata Lustigu par lielāko krāpnieku pasaules vēsturē. Viktora smadzenes esot nepārtraukti ģenerējušas arvien jaunas afēras. Izbēgt no taisnās tiesas viņam palīdzējuši 45 pseidonīmi. Tikai ASV Lustigs ticis arestēts kādas pussimts reizes, tomēr policija bijusi spiesta vienmēr viņu atbrīvot jo pierādījumi esot bijuši nepietiekoši. Pirms Pirmā pasaules kara afērists esot rīkojis negodīgas loterijas ilgstošos transatlantiskos kruīzos un negodīgas kāršu spēles. 1920. gadā Viktors uzradies ASV un divu gadu laikā viņš apkrāpis vairākas bankas un privātpersonas par desmitiem tūkstošu dolāru.
Tomēr vistrakākais viņa... Autors: AndOne Gandrīz neticami I
2. Tomēr vistrakākais viņa gājiens bijis Eifeļa torņa pārdošana. 1925. gadā, būdams Parīzē viņš izlasījis avīzē, ka tornim nepieciešams remonts. Lustigs ātri izdomājis, kā šo faktu izmantot savā labā. Viņš sagatavojis dokumentu, kurā bijis teikts, ka viņš ir Pasta un Telegrāfa ministra vietnieks. Tad Viktors izsūtījis „oficiālu” vēstuli sešām lielākajām firmām, kuras nodarbojušās ar otrreizēju metāla pārstrādi. Tikšanās ar uzņēmējiem notikusi dārgā viesnīcā, kurā uzturējies „ierēdnis”. Viktors „pa draugam” firmu pārstāvjiem paziņojis, ka Francijas varas iestādes uztrauc, vai tās spēšot uzturēt grandiozo Eifeļa torni, jo tā izmaksas ir tikpat grandiozas un tāpēc valdība rīkojot slēgtu izsoli lai pārdotu torni metāllūžņos. Kopējais Eifeļa torņa svars esot 9 tūkstoši tonnas un sākotnējā „valdības” cena bijusi zemāka par lūžņu cenu, kas ļoti iepriecinājis biznesmeņus. Un, lai jau iepriekš neizveidotos sabiedrības neapmierinātība, Viktors lūdzis šo ziņu turēt noslēpumā.
Torņa utilizācijas tiesības... Autors: AndOne Gandrīz neticami I
3. Torņa utilizācijas tiesības nopircis Andrē Puasons (Andre Poisson) par 50 tūkstošiem dolāru . Lustigs ar koferī salikto naudu aizbēdzis uz Vīni, bet Puasons negribējis izlikties par pilnīgu muļķi un noslēpis krāpniecības faktu, lai gan strādnieku brigāde noteiktajā laikā ierdusies demontēt torni. Lustigs bijis spiests bēgt tālāk uz ASV, kur turpinājis krāpties. Par Viktora klientu esot kļuvis arī Als Kapone (Al Capone)! Pagājušā gadsimta 30tajos gados Viktors atgriezies Parīzē un vēlreiz pārdevis Eifeļa torni. Tikai šoreiz par 75 tūkstošiem dolāru. Arestēts un notiesāts Viktors Lustigs ticis 1935. gada decembrī. Spriedums par naudas viltošanu un bēgšanu no ieslodzījuma bijis – 20 gadi. Viņa dienas šajā saulē beidzās 1947. gadā Alkatrazas cietumā.
Frenks Abagneils Frank... Autors: AndOne Gandrīz neticami I
4. Frenks Abagneils (Frank William Abagnale) dzimis 1948. gadā un jau 17 gadu vecumā viņam izdevies kļūt par vienu no veiksmīgākajiem banku apzadzējiem ASV vēsturē. Jauneklis savu „karjeru” uzsācis 16 gadu vecumā un pirmais viņa mahināciju upuris bijis paša tēvs. Palūdzis tēva kredītkarti, lai norēķinātos par benzīnu, Frenks vienojies ar degvielas uzpildes stacijas darbinieku, lai tas „it kā” viņam pārdotu dažādas rezerves daļas, bet naudiņu sadalījuši uz pusēm. Vēlāk, kad apmāns esot atklājies, tēvs bērniņu tikai sabāris. Pats Frenks gan nolēmis, ka tā izrīkoties neesot labi, jo tēvs smagi strādājis, lai nopelnītu. Apdāvinātais jauneklis turpmāk savas aktivitātes „pārnesis” uz citiem cilvēkiem. Abagneils, viltojot bankas čekus, ticis pie pieciem miljoniem dolāru. „Viņš spēja uzrakstīt čeku uz tualetes papīra, parakstīt to un saņemt naudu jebkurā pilsētas bankā uzrādot Honkongā izdoto vadītāja apliecību”- esot teicis Hjūstonas policijas priekšnieks.
Puisim paticis ceļot tomēr... Autors: AndOne Gandrīz neticami I
5. Puisim paticis ceļot, tomēr par aviobiļetēm viņš nekad neesot maksājis, jo izmantojis viltotus dokumentus un visbiežāk izlicies par kompānijas Pan American lidotāju. No 16 līdz 18 gadu vecumam viņš uz aviokompānijas rēķina, kura saviem pilotiem piedāvājusi bezmaksas reisus, esot nolidojis vairāk nekā miljonu kilometru. No reālas lidmašīnas vadīšanas viņš esot atteicies, aizbildinoties ar alkohola esamību asinīs. Gandrīz gadu Abagneils kādā Džordžijas štata slimnīcā izlicies par pediatru, bet vēlāk ar viltota Hārvardas universitātes diploma palīdzību spējis iekārtoties darbā Luiziānas ģenerālprokurora ofisā. Piecu gadu laikā krāpnieks „pacenties” iejusties astoņu profesiju speciālistu ādā, turpinot viltot bankas čekus. No Frenka darbības esot cietušas 26 valstu bankas. Un kur tad jauneklis tērējis naudu? Protams, randiņiem ar meitenēm, lepniem restorāniem, prestižam apģērbam. 21 gada vecumā afērists ticis pieķerts un apcietināts, bet izbēdzis pārvešanas laikā, ticis atkal noķerts un „atsēžot” piecus gadus, 26 gadu vecumā izlaists no cietuma un sācis sadarboties ar FIB.
Stāsts par Frenku Abagneilu... Autors: AndOne Gandrīz neticami I
6. Stāsts par Frenku Abagneilu uzņemts filmā „Noķer mani, ja vari”(Catch Me If You Can), kurā avantūristu atveidoja Leonardo di Kaprio (Leonardo DiCaprio). Ilgu laiku Abagneils nespējis atrast pastāvīgu darbu, jo neviens negribējis pieņemt darbā bijušo “žuļiku”, tomēr ar laiku viņš izveidojis savu biznesu – banku aizsardzība no tādiem, kā viņš pats. Abagneila aizsardzības programmu izmantojot 14 tūkstoši kompāniju., kas tās autoru padarījusi par legālu miljonāru. Frenkam esot sieva un trīs dēli, no kuriem viens strādājot FIB, bet aģents Džo Šejs (Joseph Shea), kurš 60tajos gados tvarstījis afēristu, kļuvis par Abagneila labāko draugu.
1967 gadā dzimušais... Autors: AndOne Gandrīz neticami I
7. 1967. gadā dzimušais Kristofers Rokankurts (Christopher Rocancourt) kļuvis slavens kā viltus Rokfellers (Rockefeller). Krisofera tēvs bijis zvejnieks un noslīcis jūrā, bet māte mirusi no tuberkulozes, zēnu audzinājusi tante, kura viņu galu galā atdevusi patversmē. Franču izcelsmes krāpnieks 2001. gadā ticis arestēts Kanādā par veiktajām afērām. Agrā rītā kanādiešu policisti iegājuši lepnā viesnīcas numurā, kuru aizņēmis cilvēks ar dokumentiem uz Kristofera Rokfellera vārda. Neskatoties uz iemītnieka sašutumu un viņa sievas un trīsgadīgā bērna raudām, vīrietim esot uzlikti roku dzelži un viņš aizvests uz policijas iecirkni. Apgalvojumiem, par piederību slavenajai ģimenei policisti neesot noticējuši un nosūtījuši viņa pirkstu nospiedumus amerikāņiem uz FIB, no kurienes pēc dažām stundām saņemta atbilde, par to, ka kanādieši aizturējuši starptautisku avantūristu Kristoferu Rokankurtu.
10 gadu laikā Kristoferu... Autors: AndOne Gandrīz neticami I
8. 10 gadu laikā Kristoferu „medījuši” Interpols, FIB, Ņujorkas, Losandželosas un Honkongas policisti. Amerikāņi viņu jau esot arestējuši vairākas reizes par krāpšanu, izspiešanu un dokumentu viltošanu, bet vienmēr atbrīvojuši pret lielām drošības naudām, kuras iemaksājusi viņa sieva, bijusī Playboy modele Marija Pia Reiesa (Maria Pia Agravante Reyes). 20 gadu vecumā Rokankurts piedalījies liela juvelieru veikala aplaupīšanā Ženēvā un saņēmis savu daļu devies uz Lasvegasu. Te viņš uzdevies par kinoproducenta Dino de Laurentis (Agostino De Laurentiis) radinieku, te par Sofijas Lorēnas (Sophia Loren) dēlu vai par Dodi al Fajeda (Dodi Al-Fayed) brāli. Krāpnieks drīz vien sapratis, ka bagātu atraitņu “aptīrīšana” nav visai oriģināli, tāpēc izdomājis jaunu leģendu. Viņš kļuvis par Kristoferu Rokfelleru – “Standard Oil” dibinātāja radinieku. Krāpnieks noīrējis savrupmāju Beverlihilzā, pa Losandželosu pārvietojies ar helikopteru vai limuzīnu, greznos restorānos dzēris tikai “Dom Perignon”, visur uzdevies par veiksmīgu finansistu.
Kristofers esot apgalvojis... Autors: AndOne Gandrīz neticami I
9. Kristofers esot apgalvojis, ka esot arī tuvs Bila Klintona (Bill Clinton) un Brunejas sultāna draugs. Žanam Klodam van Damme (Jean-Claude Van Damme) viņš esot apsolījis 40 miljonus dolāru filmas uzņemšanai un arī diezgan tuvu iepazinies ar Mikiju Rurku (Mickey Rourk). Tomēr, pazīšanos ar kinozvaigznēm viņš izmantojis tikai kā aizsegu lielu uzņēmēju apkrāpšanai. Viltus Rokfellers tiem piedāvājis investēt līdzekļus kādā “superperspektīvā” lietā. Jebkurā citā situācijā ikviens biznesmenis būtu ievācis ziņas par iespējamo darījumu partneri un pārliecinājies, ka Rokfelleru ģimenē nav Kristofera, bet jaukais cilvēks, ar kuru draudzējās van Damme un Rurks, taču nevarēja būt krāpnieks. 2000. gada augustā viņš ticis arestēts un vainots par desmitiem turīgu amerikāņu apmānīšanu no kuriem izkrāpis 900 tūkstošus dolāru. Tomēr sieva iemaksāusi drošības naudu un krāpnieks ar viltotiem dokumentiem devies un Honkongu, kur par vēl dažiem miljoniem apmānījis vietējo eliti. Pēc tik nervoza darba Kristofers Rokankurts kopā ar ģimeni ieradies Kanādas kūrortā Vistlerā, kur par 7 miljoniem dolāru pierunājis kādu uzņēmēju nopirkt „lepnu savrupmāju”, kura izrādījusies nepabeigta. Uzņēmējs ziņojis policijai un Rokankurts ticis arestēts, inkriminējot viņam un sievai krāpniecību. Vēlāk Kristofers ticis izdots ASV, kur paziņojis, ka apkrāpis turīgus ļaudis visā pasaulē par 40 miljoniem dolāru. Sēžot cietumā viņš rakstot memuārus un pēc to izdošanas cerot atkal kļūt bagāts.
12
797
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [20]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
gurkjis avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Recidīvists
  gurkjis 12.03.11 16:56
23
2

Es pārdošu dzelzsceļa tiltu metāllūžņos!

Izcils raksts! ++++

Tavus rakstus vienmēr lasu ar lielu interesi! 

AndOne avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Misija izpildītaMedaļa Admins iesaka
  AndOne 12.03.11 17:01
20
4

atbildot uz gurkjis komentāru " Es pārdošu dzelzsceļa tiltu metāll... " Paldies, gurkji!

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 13.03.11 08:16
12
0

Spoki, rosamies. Apzagsim Šveices banku, un izvilksim Latviju no krīzes! Neviens tāč neticēs, tam, ka kopā darbojas ap 3000 cilvēku

 

Paldies, par kārtējo izcilo lasāmgabalu rīta stundā! ++

Helen avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sviestmaize
  Helen 12.03.11 11:03
10
0

Man skauž.... Es pat ķīmiju nesaprotu- kur nu vēl izdomāt, kā aplaupīt pasauli! 

MrMackey avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Dienas joksMedaļa Recidīvists
  MrMackey 12.03.11 10:56
9
0

nu jā,čaļi par ideju trūkumu nevar sūdzēties

pinkf69 avatars
Medaļa PandaMedaļa SviestmaizeMedaļa Zebra
  pinkf69 06.05.11 09:23
8
0

lūk šādus es iedomājos ģēnijus :D 

AndOne avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Misija izpildītaMedaļa Admins iesaka
  AndOne 06.11.15 07:52
8
0

atbildot uz zackfield92 komentāru " wow andone tu mani pārsteidzi  ... " Redz`, ja Tu pirms vairākkārtējas mīnusošanas no mana profila būtu to arī apskatījis, tad nebūtu tāds nezinītis. Un par prātu runājot - ne jau es sevi bildēju ēdošu tualetē un ne jau es šādu foto izlieku pibliskai apskatei. Izskatās, ka te pat cerība ir pagalam.

Ādolfa kaķis avatars
Medaļa DeputātsMedaļa ŽurnālistsMedaļa Sertificēts spoks
  Ādolfa kaķis 09.04.11 16:44
5
0

Super raksts! ++++

akapulkonah avatars
Medaļa SpoksMedaļa JubilārsMedaļa Burvju klana biedrs
  akapulkonah 18.12.12 21:52
4
0

shitadus vajag lai biidiitu valsti :):D

gan jau ka idejas netruuktu :D

ytteroy avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Ielej bračka!Medaļa Teamwork
  ytteroy 06.11.15 07:54
3
0
atbildot uz Witcher komentāru " labs. tagad uzdoties par šleserun un ... "tur jau nav ko ņemt - Ušakovs paspējis.
LumberjackMe avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa StudentsSpēja Mana Latvija!
  LumberjackMe 05.11.15 22:05
3
0

Noteikti, ka vēl vairāk ir tādu, par kuriem mums nekas nav zināms 

RiktīgsRaitis avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Cacans
  RiktīgsRaitis 12.03.11 11:22
3
0

Kvalitatīvs raksts. +++

atspershaiba avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa Dienas joksMedaļa Rainis
  atspershaiba 06.05.11 07:47
3
0

interesants raksts!

Antiex avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Lieldienu zaķisMedaļa Lācītis
  Antiex 06.05.11 09:59
3
0

Puikām fiška rubī.

Eddiematic avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa ŽurnālistsMedaļa Sponsora favorīts
  Eddiematic 23.09.11 04:15
3
0

Ļoti interesanti, paldies, jāsāk arī kaut kādas afēras būs :D

energy85x avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Nostradams
  energy85x 09.09.14 12:13
3
0
Labs raksts
Witcher avatars
Medaļa SākumskolnieksMedaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoks
  Witcher 07.07.12 11:13
2
0

labs. tagad uzdoties par šleserun un aptīrīt Rīgas domi :)

zackfield92 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  zackfield92 06.11.15 21:31
0
0

atbildot uz AndOne komentāru " Redz`, ja Tu pirms vairākkārtējas mīnusošanas... " bet liekot bildes kuras vienu otru nesaista ..ko tu meiģini panākt ? apskatot RAndom bildes bez tēmas tu ceri apskatot kaut ko tādu kaut kas mainīsies ? 

zackfield92 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  zackfield92 05.11.15 22:59
1
1

wow andone tu mani pārsteidzi 

nezināju ka bez random bilžu samešanas spokos spēj ko uzrakstīt ar 

tā turpināt

un ja dieviņš dos tad varbūt pat nāksi pie prāta un beigsi piesārņot spokus ar bildēm....cerība mirst pēdējā 

Errix avatars
Medaļa O!ZorroMedaļa FukušimaMedaļa Recidīvists
  Errix 12.03.11 11:31
1
2

Es gan būtu visus apzadzis izglābtu Latviju no krīzes, un kļūtu par legālu milionāru!