Sveiki Spoki! Šovakar nebija ko darīt, un nolēmu uzcept kādu rakstu!
Šeit esmu apkopojis dažādus faktus par, un ap atombumbām!
Sveiki Spoki! Šovakar nebija ko darīt, un nolēmu uzcept kādu rakstu!
Šeit esmu apkopojis dažādus faktus par, un ap atombumbām!
Pasaulē pirmā atombumba bija amerikāņu "Lietiņa". Tās garums bija 2,90m, un sprādziena jauda - 18 000 tonnu TNT, ātombumbas veids - plutonija bumba. Tā tika izmēģināta Ņūmeksikas tuksnesī, Amērikā, 1945. gada 16. jūlijā plkst. 5:29.
Nākamo atombumbu "Mazulis" (attēlā) amerikāņi jau tā paša gada 6. augustā izmantoja reālos kaujas apstākļos uzmetot uz Jāpānas pilsētas Hirosimas. Atšķirībā no "Lietiņas" šīs ātombumbas veids bija urāna bumba.
10-14kg urāna, vai 5-6kg plutonija nepieciešams, lai ierosinātu āatombumbas eksploziju. Attēlā pasaulē trešā atombumba "Resnulis" (arī amerikāņu).
Kad uzsprāga virs Hirosimas nomestā atombumba, tika iznīcināti 70% māju! Visu cieņu tām ēkām, kas nesabruka!
1949. gadā PSRS veica pirmo atombumbas izmēģinājuma sprādzienu, un kļūst par otro valsti, kurai ir ātomieroči.
1952.gadā amerikāņi pirmoreiz izmēģina ja ūdeņraža bumbu, un pēc gada PSRS dara to pašu. Ūdeņraža bumbas ir daudz spēcīgākas, par parastajām atombumbām.
Pasaulē lielākā jebkad izveidotā atombumba ir krievu "Carj-bomba", kuras jauda ir 50 megatonnu TNTVairāk par šo mazulīti manā rakstā:http://www.spoki.lv/vesture/Pasaule-lielaka-atombumba/537776
Ap 520 izmēģinājuma sprādzienu ir notikuši atmosfērā. Tāpēc ir stipri palielinājusies rādioaktīvā koncentrācija gaisā.
Bet cilvēki tomēr sāk saprast, kādus draudus un briesmasvar radīt šādi ieroči. Atomieročiem parādār daudz kritiķu, un 1958. gadā notiek pirmais sabiedrības protests pret atomieročiem. Tas ir maršs no Londonas uz Oldermastonu. 1963. gadā tiek pieņemts aizliegums izmēģināt ātomieročus atmosfērā, jūrā un kosmosā.
No 1995. gada, līdz 1996. gadam, Francija tomēr veic sešus kodolizmēģinājuma sprādzienus Klusā okeāna dienvidos izpelnīdamās plašu starptautisku nosodījumu.
ja nebūtu atombumbu, tad mēs būtu izkarojuši vēl vismaz divus pasaules karus.
Dažus faktus nezināju,tikai atceries,ka vārdu ''atombumba'' raksta bez garumzīmēm!
nesen lasiju rakstu - http://www.spoki.lv/mistika/Dievu-kari/612311 ļoti interesanti.
citēju ''uz šīs planētas jau tūkstošiem gadu pirms mūsu vēstures izmantoti ieroči, kas bijuši līdzīgi atombumbām. Taču mēs šos nepārprotamos norādījumus uz kodoltemisku karu senajās leģendās neesam atklājuši agrāk tāpec, ka nebijām pazīstami ar atombumbu''
Nu šitie fakti jau ir visiem zināmi. Labāk pameklē par project orion informāciju, būsi ļoti pārsteigts. principā tas bija 10.000 tonnu smags kosmosa kuģis, kurš būtu ticis palaists orbītā vienu pēc otras uzspridzinot 1000 atombumbas, tas tā īsumā... Bet pēc aukstā kara beigām amerikāņi pārtrauca to projektu. Vispār Sākotnēji tas bija domāts kā kosmosakugis, bet pēc tam daži ģenerāļi ierosināja tās 10.000 tonnas uztaisīt par pasaulē lielāko ūdeņraža bumbu un palaist orbītā virs padomju savienības, un ja nu kas nojiet greizi, tad uzspridzināt visu padomju savienību, protams, neliels blakusefekts būtu tas, ka visa ziemeļu puslode arī tiktu sadedzināta. Bet pats biedējošākais bija tas, ka tā doma tika pavisam nopietni apsvērta un izrēķināta. Labi , ka mēs nezinām, ko tagad plāno valdības...
diemžēl daudzi fakti pārāk sekli un neprecīzi:
3) nav minimālā daudzuma lai ierosinātu rekaciju. ir noteikti izotopi, kas noteiktos apstākļos paliek nestabili un sadalās, kas arī viss
6) nez ko tur var saukt par "parastu". cita kodolreakcija un viss.
11) kurš teicis, ka atombumbām jābūt lielām? pats kodolmateriāls ir tikai daži kilogrami, lielāko daļu aizņem mehānismi, kas izraisa reakciju. parasti tās ir konvencionālās sprāgstvielas.
12) par izraēlu un z-koreju nav oficiāla informācija. vēl jāpiemin, ka visas nav kaujas gatavībā, bet ir iespējams tās ātri par tādām pataisīt. bet pats svarīgākais ir spēt nogādāt līdz mērķim nevis to skaits. šajā ziņā urlija smagi atpaliek no asv.
14) muļķības. kodolpētniecībā ir darbojušies daudz slavenu zinātnieku, ne tikai einšteins. bez tam pirmo 3 bumbu izveidē darbojās vismaz 100 000 cilvēku un tērēja 10% asv budžeta!
jaa, shis labs. Lasiiju ilustreetajaa zinaatnee + :) piedodiet, bet nah garumziimes...
Cilvēki baidās no atombumbām tapēc arī plašus karus neuzsāk, lai vienā ravienā netiktu neviens iznīcināts.
No 1995. gada, līdz 1996. gadam, Francija tomēr veic sešus kodolizmēģinājuma sprādzienus Klusā okeāna dienvidos - un tā radās Godzilla.
Par rakstu +