Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
komentāri [198]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
jurikz avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  jurikz 16.04.19 08:47
2
0

atbildot uz eiropa10 komentāru "Padomijas beigas no bērnības labi atminos un vi... "

AIzvēturiska domāšana!

Zanzanīte avatars
Medaļa Spoks
  Zanzanīte 06.04.19 18:50
3
1

atbildot uz DarknessRose komentāru " Zanīt, tev vecāki čekā strādāja? Tu saki, ka ... "

Tu lasīt māki? Pēc sviesta neviens rindā nestāvēja un tas bija sviests, nevis margarīns vai sviesta izstrādājums. Jā, banāni un mandarīni parādījās reizi gadā, bet kā bērns par to sevišķi nesatraucos, jo biezā slānī bija vietējie āboli, bumbieri un plūmes un pagrabos esošie konservi bija pašu gatavoti, bez E un garšīgi! Sodien jau nekas jau nav mainījies, vai Akropoli "ieņēma" badacietīji, vai garīgi apdalītie. Starp citu, man tevi jāsarūktina - mans tēvs bija traktorists un māte grāmatvede.

Anonīms
ivs 06.04.19 10:34
2
0

atbildot uz diga komentāru " Tika viena leita ..nīstajos PSRS laikos... "

dējējvistās gāza iekšā  jaunāko  asv radīto ķīmiju,kuru psrsā toreiz neražoja  lielos daudzumos.ok vistas piebaroja ar reņģēm un citiem jūras produktu pārpalikumiem, bet tieši 80-tajos psresisti tika pie rietumos radītajām jaunākajām pārtikas ražošanas ķīmijām kuras iemainīja pret naftu, un psresā šo pārtikas rūpniecības ķīmiju gāza iekšā nekontrolēti gan cūkās,gan govīs,gan vistās .....tākā tas ir mīts, ka psresā laikos kāds baigi veselīgi bija kaut ko ēdis!!!   

Anonīms
ha-ha 06.04.19 13:31
2
0

atbildot uz anice komentāru " Par drausmīgo pionieru organizāciju arī... "

..tu biji uzticams(a) ļeņina ideju  bērns!!!   es tāds nebiju, jo man  interesēja  radio-luxemburgā  ko raidīja mūziku un  citu informāciju, un man vecvecāki paslepus bija audzināšanā man  izstāstījuši, ka komunists=slikts vai kādā krāsā tas var uzrasties!!!     ......     

blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 06.04.19 12:32
2
0

atbildot uz Lestets komentāru "Par kādu vērtību skalu var runāt, ja valsts nev... "

Vēl ir viena nianse: tavā rakstā visas bildes ir no krievijas!

PSRS laiku 'pārticība' krievijas teritorijā, salīdzinot ar pārticību tajos pat laikos Latvijas teritorijā bija diena pret nakti!

Tieši tā pat tas ir mūsdienās. Paskaties, kā dzīvo krievijas sādžās mūsdienās! Turklāt vēl ir nācis klāt - kapitālisms, kas ierindas krievu krievijā ir nogrūdis pilnīgā pakaļā!

anice avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  anice 06.04.19 21:57
2
0

atbildot uz DarknessRose komentāru "Cik tev radu un draugu dzīvo kartona kastēs un ... "

No algas novelk aptuveni trešdaļu,

Ha. Tas tev kā darba ņēmējam liekas. Darba devēja sociālais nodoklis, darba ņēmēja sociālais nodoklis, IIN jau kopā ir pāri 45% (nezinu pēdējos skaitļus; kad rēķināju, cik jāsaņem no klienta, lai ieņēmumi pārsniedz nodokļus, ja izdevumu nav, bija minimums 50%). Visam, kas jāpērk, vēl 21% klāt. Akcīzes nodoklis benzīnam, OIK, gāzei abonentmaksa (ja nav balonu gāze); NĪN, ja negribi mētāties pa īrētiem ūķiem; obligātā OCTA, obligātās tehniskās apskates - ne jau par velti, un cenas aug griezdamās, es pat visus nodokļus nesaskaitīju. Tur kopā salasās tā, ka maz neliekas. 

Nē, nu ja ir silta vieta pie budžeta bļodas - neko neražo, tikai papīrus un darbu citiem birokrātiem -, tad var teikt, ka tikai 35% aiziet nodokļos. 

DarknessRose avatars
Medaļa Nedēļas redaktorsMedaļa Dienas domaMedaļa 1/13 kūciņas
  DarknessRose 06.04.19 22:57
3
1

atbildot uz anice komentāru " No algas novelk aptuveni trešdaļu, Ha. Tas t... "

Kurā vietā tev IIN ir 45%? Ieskaties, lūdzu, VID lapā! Sociālais nodoklis - 11% no algas (darba ņēmēja izmaksas), 24,09% apaksā darba devējs (un šie ir darba devēja, nevis darba ņēmēja izdevumi). Bez obligātās OCTAs un tehniskās apskates var mierīgi iztikt, ja nepieder auto un pārvietojies ar sabiedrisko vai velosipēdu. Pie tam draudzīgāk videi. Taču saulainajā padomijā nebija pat obligāta prasība pēc ziemas riepām, jo tādas padomju cilvēks vienkārši nepazina. Atrodi, lūdzu, Zaparista piezīmes, interesanta lasāmviela. Bet atpakaļ pie nodokļiem. Algai ir arī neapliekamais minimums. Tiesa, pēc pēdējām izmaiņām neapliekamais minimums ir atkarīgs ne tikai no apgādājamo skaita, invaliditātes vai repesētā statusa, bet arī no pašas algas lieluma. Taču tā ir tā algas daļa, no kuras nodokli neatvelk. Turklāt ir valstis, kurās nodokļi ir vēl lielāki. Lielākā problēma tomēr ir nevis lieli nodokļi, bet nejēdzīgs nodokļu izlietojums. Taču uzdošu tev vēlreiz jautājumu, uz kuru tā arī neatbildēji - kas izveidoja šo sistēmu un kas to uztur tādu, kāda tā ir?

Anonīms
ivs 06.04.19 15:34
2
0

atbildot uz Lestets komentāru " Es jau iepriekš minēju, ka gribēju atrast ie... "

,ha ha,  dzīve  ussraā bija labāka,jo cilvēki bija   savstarpēji  tuvāk komunicējās, jo visiem bija vienas un tās pašas problēmas  pa dzīvi jārisinā  sadzīvē, kā   teiksim, kur dabūt    tualetes papīru...??? )     

Anonīms
ivs 06.04.19 16:02
2
0

atbildot uz JOHO komentāru " TIAKI NEVAJAG DIRST--DESA VEIKALOS BIJA... "

desa  bija,ja  izstāvēji  4 stundas  rindā pie MINSKAS veikala!... tur bija  desu rinda  no veikala līdz    ielai!!!  bez rindas varēja  nopirkt pienu vai lielo siļķu konzervu bondzeli!!!!  ....  Cīsiņus centrālajā tirgū varēja  iegūt tikai ja divas stundas rindā  stāvēji, bet savādāk   zivju paviljonā  juras asarus varēji bec rindas   nopirkt!!!,,,,, bet šķiņķiti un doktora desai  bija rindā  jāstāv    .....

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 06.04.19 15:05
2
0

atbildot uz blusu_kerajs komentāru " Te tu kļūdies - cilvēka dzīvi padara nožēloj... "

Pastāvošā iekārta padarīja dzīvi nožēlojamu. Kaut kādu mērķu nopsraušana varētu beigties ar pantu par pretpadomju aģitāciju un cietumu. Represijas bija ikdiena, desu trūkums bija tikai tāds sīkums salīdzinājumā ar to.

anice avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  anice 06.04.19 20:10
2
0

atbildot uz DarknessRose komentāru " Bet kas pie tā ir vainīgs, ja viena daļa nepr... "

To tu pastāsti tiem pensionāriem, kam no smieklīgās pensijas jāizdzīvo, jāsamaksā komunālie, zāles jānopērk un, vēlams, reizi 2 dienās jāpaēd.

Un ja tu mēģināsi stāstīt, ka bērniem ir jāuztur vecāki, - labi, tikai tad neplēsiet no tiem bērniem 80% no nopelnītā nodokļos. Viņiem arī savi bērni ir jāuztur un jāizaudzina, ne tikai vecāki jānotur pie dzīvības.

Zin, PSRS laikā Latvijā badā nevarēja nosprāgt.

Nē, nu var jau, protams, priecāties par dabu arī, dzīvojot kartona kastē...

Pie pilnas bļodas [siltumā pie interneta] viegli sprediķot.

Anonīms
Vai jāsmejas? 09.04.19 20:57
3
1

atbildot uz Vitālijs komentāru " Tik traki jau nu nebija, galdi uz jubil... "

Nē, nu protams! Ja tu esi gatavs pieciesties, tad arī staigāšanu ar pilnām biksēm, var nosaukt par normālu dzīvi. Sapirkties pārtikas produktus, kuriem ir noteikts derīguma termiņš, vairumā un glabāt mājās, tā tik ir ideāla ekonomika! Nē, tā ir ekonomikas pirmrindniece!

Redzi, man šodien nav jāsapērkas kaudze ar ēdienu. Es nopērku tik daudz, cik man tuvākajām dienām vajag! Un nevis kaut kādu sūda desu, bet normālu kūpinājumu, žāvējumu vai speķi. Nopērku nelielu gabalu priekš pāris dienām, jo man nav jāuztraucas, ka tas kūpinājums, kādas kārtējās sociālistiskās piecgades entuziasma iespaidā, nepazudīs no veikalu plauktiem uz kādiem 2 mēnešiem!

Anonīms
Anonīms 15.04.19 18:42  
3
1

atbildot uz Zanzanīte komentāru " Tu lasīt māki? Pēc sviesta neviens rindā nes... "

Plika diršana. Mamma ņēma mūs, sīkos, līdzi uz veikalu, jo sviestu pārdeva 200g paciņu uz degunu. Nākošo reizi trāpīsi pēc mēneša. Esmu 6 gadu vecumā stāvējis tajā sviesta rindā, pacietību labi ieaudzina.

Anonīms
Anonīms 06.04.19 23:29
3
1

atbildot uz Zanzanīte komentāru " Ja kāds stāsta ka krievu laikos veikalos neva... "

Jā,jā, doktora desu bez drūzmēšanas rindas varēja dabūt tikai veikalā no sētas puses!!!   beidz muldēt, nezin kapēc un no kurienes Latvijā tajos laikos saradās lielos daudzumos tā saucamie DESU tūristi kas brauca uz Igauniju pēc doktora desām!!!))   Laikam esi PSRSā laikos dzīvojis kā kāda komunista atvasīte ja neatceries kas tie tādi DESU tūristi bija un kapēc masveidīgi cilvēki brauca uz  Igauniju pēc desām!!!!

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 06.04.19 06:01  
2
0
atbildot uz blusu_kerajs komentāru "Pilniigi piekriitu, un tos kuri bljauj atpakalj... "

Gribi pastāstīt par pozitīvo PSRS?
DarknessRose avatars
Medaļa Nedēļas redaktorsMedaļa Dienas domaMedaļa 1/13 kūciņas
  DarknessRose 16.04.19 22:24
3
1

atbildot uz eiropa10 komentāru " Te kādam idiotam ir galvā mūžīgais neka... "

Nebija tādu slimību, jo par tādām nerakstīja avīzē! Tāpat kā "nenotika" dažādi nelaimes gadījumi un citas likstas. Tagad, kā kāds dabū briesmīgu slimību, mēs to uzzinām un pat varam ziedot tādam cilvēkam! Nemaz nerunāsim vēl par visādām retām veselības likstām, par kurām agrāk (vienalga, padomijā vai ārpus tās) ārsti vienkārši nezināja. Turklāt tagad nevajag pat avīzes pirkt, lai kaut ko uzzinātu - ieej jebkurā ziņu lapā vai ieslēdz televizoru. Nu nebija visiem pilni ledusskapji ar visu ko, zini, visi nestrādāja restorānos un veikalos. Tie, kam bija pilnie ledusskapji, tos pilnus piepildīja, pateicoties blatam (šī tradīcija joprojām dzīva, bet tā kā desu var nopirkt katrs, kuram ir nauda, tad šodien blata "preces" mēdz būt citas - piemēram, amati), īpašam statusam (piemēram, kara veterāni) vai elementārai zagšanai. 

Šodien daudzi tiešām ir necilvēcīgi, bet tādi elementi bija arī tajos laikos, tikai šodien informācija ir tik brīvi pieejama, ka ātri vien redzam, kur te nejauceņu pilns. Bet tu jau arī neesi cilvēcības paraugs - atnāc te, lai apsaukātu raksta autoru par idiotu. Pieklājīgi cilvēki spēj izteikt viedokli, neapvainojot citus. Cilvēcība šeit joprojām pastāv, pretējā gadījumā nebūtu, kas ziedo naudu, asinis un dažādas mantas tiem, kam to visu patiesi vajag! Pie tam, šodien nevajag censties pieglaimoties pārdevējai, lai dabūtu kaut ko no veikala. Vismaz tiem, kam nepatīk uzturēt mākslīgas draudzības, nav arī vajadzības to darīt.

Man tev ir jautājums - ja padomju sistēma tiešām radīja labi izglītotus un cilvēcīgus cilvēkus, tad kāpēc Latvijā ir problēmas? Vai arī jāprasa savādāk - kādi cilvēki veidoja un turpina veidot esošo politiku?

Vēl viens jautājums - ja padomju veselības sistēma bija tik laba, tad kāda velna pēc zīdainis varēja nomirt no slimnīcā saķertas infekcijas? Un ne jau viens rets gadījums. Tagad, kolīdz kāds bēbis nomirst, tā ir traģēdija pa visām ziņu lapām. Un šī jaukā zobārstniecība! Tiešām gribi iet pie īsta padomju zobārsta? 

Un tagad - mazs uzdevums. Atver, lūdzu, ss.com un cv.lv. Ja ar to vēl nepietiek, tad palasi ziņas - kuru profesiju pārstāvji mums trūkst? Kuras profesijas pārstāvji regulāri ir pārstrādājušies, tāpēc tiem jau ir grūti sniegt kvalitatīvu pakalpojumu? 

DarknessRose avatars
Medaļa Nedēļas redaktorsMedaļa Dienas domaMedaļa 1/13 kūciņas
  DarknessRose 07.04.19 00:42
3
1

atbildot uz TsarAlexander komentāru " Skatos, ka visi jūs spējat tikai vienpusēji ... "

 kaimiņam jaunāka mašīna, tev arī vajag, iznācis jaunais iphone, tev arī vajag utml.

Tu te mēģini iestāstīt, ka mēs visi skatāmies vienpusēji, bet pats arī diez ko daudzpusējs neliecies. Cilvēki stresojot, cilvēki grib to, kas ir kaimiņam un ko labāku. Zini, ne visi tādi ir. Es tāda neesmu. Un zinu vēl citus, kurus neuztrauc kaimiņa iPhone vai automašīna. Es nestresoju par to, ka kādam ir kas labāks. Skaust un nervozēt, ka citam iet labāk, ir katra paša izvēle. Dzīves kvalitāti varam izvēlēties mēs paši, un ja mums ļoti nepatīk situācija tieši Latvijā, ir iespējas doties peļņā arī citur vai mēģināt darīt kaut ko, lai šo situāciju kaut cik ietekmētu. Vienmēr var arī pārstāt sapņot par iPhone. Īstenībā skumji, ja iPhone un krutāks auto kā kaimiņam ir galvenais dzīves mērķis. Bet izvēlēties tās savas dzīves vērtības ir katra paša tiesības un brīvība, jā, arī stresot par neesošu iPhone.

Mūsdienās arī var nopirkt ekoloģisko pārtiku, protams, ja esi gatavs samaksāt mazliet vairāk. Ja ir zeme un nav slinkums, var arī izaudzēt. Kur problēma? Ak, pareizi, trūkst svarīgas komponentes - dusta.  Gaļu ar hormoniem piešpricēt ir pārāk dārgs pasākums, tāpēc to nedara. Antibiotiku jautājumā gan mēdz būt pārkāpumi. Bet tāpat bez jēgu grūst antibiotikas arī nav lētais prieks. 

Padomju laikos cilvēki tāpat stresoja. Tikai iemesli bija citi. Ak jā, tāpat bija tādi, kuriem bija kaut kas labāks nekā citiem, un tie pārējie, kas viņu par to apsveica vai apskauda. 

Manuprāt, tieši šodien dzīve ir labāka. Šodien tu pats esi savas laimes kalējs, bet ja tev nesanāk un izdomā tajā vainot valdību, valsti, kaut citplanētiešus, tās ir tavas tiesības, tevi par to uz Sibīriju nesūtīs, cietumā nemetīs, nespīdzinās čekas pagrabos, psihenē arī neliks. Tiesa, šodien arī savas laimes kalšana prasa zināmas pūles,  apkopēju par dzeršanu darba laikā no darba atlaiž, nevis piever uz to acis.

mix41 avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Rainis
  mix41 06.04.19 19:25
2
0

Bija lietas kas nemaz nenonāca parasto pirceju acu lokā. Vecvecaki bija labi iefiltrejušies. Uz bodi gāja pa aizmugurējām durvīm. Viss bija mājās.. bet nu tads laiks reiz bija jā..

Anonīms
ivs 06.04.19 12:46
2
0

atbildot uz blusu_kerajs komentāru "... es toreiz skolā nedaudz piekopu 'biznesiņu'... "

..mjā, par neatvērtu vinilu ar pareizo mūzikas izpildītāju-iem iekšā , pat varēja tikt pie DELTIŅAS!::!??   DELTA  laikam toreiz ap 250 rubeļu maksāja..???  

Anonīms
Anonīms 06.04.19 13:01
2
0

Ja kādam liekas, ka padomijā kkas bija pa brīvu, tad viņš maldās. Nekur, nekad, nekas nav un nebūs pa brīvu - par visu visi maksā. Ja kādam liekas, ka Rīgā sabiedriskajā skolēniem bruaciens un pusdienas skolā ir pa brīvu, viņš maldās. Savienība principā dzīvoja tikai no derīgajiem izrakteņiem - nafta un gāze - tieši tāpat, kā tagad Krievija. Jo saražot paši konkurētspējīgu preci ne tad, ne tagad nebija un nav spējīgi.

Tikai tagad esam otrā grāvī - ja tad nevienam skolniekam nebija ne mazākās nojausmas par savām tiesībām, tad tagad nevienam nav ne jausmas par pienākumiem

« 2  3  4  5  6 »