Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
372

kādu tautieti labāk neprecēt?

Ehpoļi Viltīgie poļilai... Autors: Budzisss 9 savādi kāzu rituāli jeb
1.

Eh,poļi. Viltīgie poļi...lai tiktu pie dejas ar poļu līgavu kāzu ballē,tad viesiem ir jāmaksā! Sākumā līgava dejo ar tēvu un radinieki tur lielu priekšautu – tie,kas kāro izmest danci ar līgavu, tad nu met priekšautā naudu. Beigās līgavainim jāiemet savs maks,lai pārspētu visu viesu samesto un tad nu viņš dodas prom ar līgaviņu parādīt viņai medusmēneša jaukumiņus.

Dienvidkoreja Nope nekāds... Autors: Budzisss 9 savādi kāzu rituāli jeb
2.

Dienvidkoreja! Nope, nekāds Gangnam Style. Jauno līgavaini pēc ceremonijas nomet gar zemi,atņem apavus un iesmirdušos bumerangus un sasien ar auklu potītes kopā. Tad nu viņa čomi paķer lielu kaltētu zivi un zvetē šim pa pēdām no visa spēka. Atdauza pa riktīgam – tas domāts,lai vīriņš kļūtu stiprāks pirms kāzu nakts ēverģēlībām.

Gredzenu mīscaronana uz kāju... Autors: Budzisss 9 savādi kāzu rituāli jeb
3.

Gredzenu mīšana uz ...kāju pirkstiem.
Hindu sievietes savus laulību gredzenus,kas parasti ir sudraba (ak,knauzeri, līgavaiņi!),nēsā uz kreisās pēdas otrā pirksta. Ceremonijas laikā jaunais vīrs tad nu ķeras pie dāmas kājas un šo apgredzeno kā Ziemeļu gulbi. Kā sauc šo tradīciju? Mhm...Bichiya.

Skotija Dūdas un rūtainais... Autors: Budzisss 9 savādi kāzu rituāli jeb
4.

Skotija, Dūdas un rūtainais kilts,kas braši plīvo ap puišu spalvainajām... Labi,aizmirstam. Tātad – Skotijā ir paradums pirms kāzām jaunos pamatīgi nocūkāt. Aptuveni,kā nežēlīgos augstskolas fukšu iesvētību uzdevumos. Jaunos negaidīti aplej ar pretīgu masu – olas, spalvas,visādi šķidrumi...nu,ko tik galva neizdomā ielikt. Iemesls klasiskais – ļauno garu aizbiedēšana. Njam,lai gan tādā paskatā ne tikai ļaunos garus aizbiedēsi...

Charivari... Autors: Budzisss 9 savādi kāzu rituāli jeb
5.

Charivari ir,iespējams,kaitinošākā kāzu tradīcija. Tā ir franču paraža (datēta kopš viduslaikiem,bet, visticamāk,daudz senāka), kur visi taisa drausmīgu troksni pie jaunlaulāto mājas. Iedomājieties – jūsu tantes un onkuļi stāv zem loga un blēj kā aitas..jā,arī tā tante,kura vienmēr jocīgi ož.
Diezgan bieži izmanto arī katlu un pannu dauzīšanu,lai kakofonija būtu vēl neizturamāka. Nu,ko – ja par ŠĀDU izdarību jaunajiem neizsniedz atļauju nošaut savus radiniekus,tad man vairs nav,ko teikt.

Ehkāzas Malaizijāizklausās... Autors: Budzisss 9 savādi kāzu rituāli jeb
6.

Eh,kāzas Malaizijā...izklausās pēc paradīzes,ne? Tikai iegaumējiet vienu – lai VISS notiek pēc rietumu paražām – un,lai to zin pat publiskās tualetes tantiņa. Nē,paga – JO SEVIŠĶI viņa.
Tidong sabiedrība Sandakanā aizliedz jaunlaulātajiem 3 dienas un 3 naktis...iet uz podiņa. Nosacījuma laušana paredz nelaimes – šķiršanās ,neauglība un pat bērnu nāve. Šajā laikā pāri arī badina un iedod vien mazliet ūdens. Tātad, ja neuzmanīsieties,tad Malaizijas sapņu kāzas kļūs par ieiešanu laulības dzīvē ar smagiem aizcietējumiem un urīnpūšļa iekaisumu.

Līgavu laupīscaronana Nevis... Autors: Budzisss 9 savādi kāzu rituāli jeb
7.

Līgavu laupīšana. Nevis jautrā latviešu versija,kur līgavainis brauc līgavu glābt,bet gan reāla nolaupīšana. Kādreiz tā bija pavisam parasta prakse – noskati dāmiņu,kuru esi nolēmis aplekt visu savu mūžu un tad nolaupi. Noturi pie sevis vismaz 2-3 dienas un viņai tad jākļūst par tavu sievu. Piebilde entuziastiem – atcerieties,ka mūsdienās cilvēka nolaupīšana ir ļoti smags noziegums un vairākās valstīs par to soda tāpat kā par 1.pakāpes slepkavību.

Dažos Indijas reģionos... Autors: Budzisss 9 savādi kāzu rituāli jeb
8.

Dažos Indijas reģionos meitenēm klājas pavisam nejēdzīgi. Ja meitenes zobiem ir konkrēts novietojums,tad to uzskata par zīmi,ka viņu apēdīs tīģeris vai arī kas slikts vēl ar viņu notiks,jo viņu ienīst spoki. Tad nu viņai liek apprecēt kādu dzīvnieku. Ar visu ceremoniju un tā. Labā ziņa ir tāda,ka viņai ar šo zvēru nav jāliekas gultā,vai zem krūma,vai pie sienas vai četrrāpus. Tā ir tikai simboliska ceremonija,lai aizbiedētu garus un meitene pēc tam varētu apprecēt pavisam parastu cilvēkveidīgo pārstāvi.

Trauku plēscaronana Ir tik... Autors: Budzisss 9 savādi kāzu rituāli jeb
9.

Trauku plēšana. Ir tik daudz variantu un versiju. Aizmirstam par visiem zināmo kāpšanu uz šķīvja un bērnu skaitīšanu. Šoreiz vienkārši dauzam,lai šķīst un skan labi skaļi. Kādēļ? Troksnis simbolizē laulību dzīvē gaidāmās grūtības un šķēršļus,kas būs jāpārvar. Rituāls vēl veiksmi šo grūtību pārvarēšanā.
Pati gan vēl piebildīšu,ka dažādās kāzu tradīcijas,kas paredz trokšņa taisīšanu parasti ir ļoti senas. Visticamāk,tas varētu būt bijis saistīts ar jaunā pāra pasargāšanu no ļauniem gariem – ar troksni tos aizbiedējot prom un nodrošinot jaunajiem laimi.

1
372
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [25]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 03.03.13 15:51
35
0

Latvijas kāzu tradīcija, jo vairak šņabja, jo labāk

Budzisss avatars
Medaļa TribīneMedaļa PulicersMedaļa Hīts
  Budzisss 03.03.13 16:02
10
0

atbildot uz odze2you komentāru " "Beigās līgavainim jāiemet savs ma... " tad jāskrien un jāiemet lombardā savs iPhone

JustARide avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Betmens
  JustARide 04.03.13 11:58
8
0

"Tad nu viņa čomi paķer lielu kaltētu zivi un zvetē šim pa pēdām no visa spēka. Atdauza pa riktīgam – tas domāts,lai vīriņš kļūtu stiprāks pirms kāzu nakts ēverģēlībām."

Ņemot vērā kādam nolūkam tas tiek praktizēts, veicas, ka vēl tikai pa pēdām zvetē ar to zivi.

PremiumZ avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Dienas joks
  PremiumZ 03.03.13 19:11
5
0

atbildot uz GreekSpider komentāru " Latvijas kāzu tradīcija, jo vairak... " Drīzāk rassijā kā kādu gadu atpakaļ stāstīja paziņa, aizbraucis uz kāzām rassijā, tur šie jau laicīgi bija satecinājuši pie 200litriem šnabja

Dusmīgs Bebrs avatars
Medaļa Man patīk Spoku FacebookMedaļa ApokalipseMedaļa Riesta laiks
  Dusmīgs Bebrs 03.03.13 15:58
5
0

"Beigās līgavainim jāiemet savs maks,lai pārspētu visu viesu samesto un tad nu viņš dodas prom ar līgaviņu parādīt viņai medusmēneša jaukumiņus."

A ja nu arī ar visu maku naudas nepietiek?

IQLADY avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa TeamworkMedaļa Sākumskolnieks
  IQLADY 03.03.13 18:19
5
0

Tas tik tradicijas...,paldies par rakkstu!

Swāgere avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Spoki flameMedaļa Recidīvists
  Swāgere 03.03.13 18:36
4
0

7.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 03.03.13 15:48
3
0

Interesants raksts... Man viens rads arī apprecējās Skotijā, bet dxīvo laimīgi arī bez skotu rituāla....

Budzisss avatars
Medaļa TribīneMedaļa PulicersMedaļa Hīts
  Budzisss 05.03.13 12:21
3
0

atbildot uz Ze Zebiekste komentāru "Jautājums pie poļu tradīcijas - kam paliek tas ... " tas jaunajam pārim :)

Maus avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Fledermausis
  Maus 05.03.13 09:20
3
0

 Tad franču Charivari tradīcijai ir zināmas līdzības, ar latviesu jaunlaulāto modināšanu, kur tāpat mammas, tēti, brāļi māsas, vedēji, un visi tie, kas bija pamodināmi, ar vannām, pannām un vel nezin ko vēl gāja jaunlaulātos modināt.  Pašai gan  nav bijis savās kāzās lemts  to piedzīvot (par laimi), bet esmu bijusi tādās, kur šī tradīcija ir ņemta tā tīri nopietni. Ja viņiem būtu zem gultas  bijusi nolikta bise, noteikti būtu šāvuši...kaut gan mums bija varen jautri, jaunlaulātie tīri laimīgi neizskatījās!

aidzix avatars
Medaļa RainisMedaļa RainisMedaļa Dienas joks
  aidzix 04.03.13 11:06
3
0

atbildot uz odze2you komentāru " "Beigās līgavainim jāiemet savs ma... " nerausties tāpat visu mūžu maksāsi 

KIKI69 avatars
Medaļa Pilnu klēpi tulpēmMedaļa SpoksMedaļa Recidīvists
  KIKI69 04.03.13 09:44
3
0

ir jau vel visvisādas kāzu tradīcijas kuras ir veldīvainākas pa šīm!

2relikts avatars
Medaļa BotsMedaļa BotsMedaļa Bots
  2relikts 04.03.13 09:49
2
0

Līgavu laupīšana.... Uz reiz nāk galvā Borats kurš Pamelai maisu bāza virsu :D :D

Raziels avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čoms
  Raziels 31.03.13 18:54
2
0

Tepat Latvijā ir šis tas...Studiju biedrene precējās  ar čali no kaut kāda Kurzemes kakta- un tur kaut kādas apdziedāšanas dziesmas kāzās- pat ne asprātīgas, vnk stulbas un bezjēgā rupjas. Vīrs viņai esot klusi čukstējis ausī "Nomierinies, jādzīvo tev te nebūs!"

mauku mājas lukturis avatars
Medaļa Priecīgus Līgo!Medaļa ŽurnālistsMedaļa Veiksmes lāde
  mauku mājas lukturis 24.03.13 00:53
1
0

kaukāziešiem ir paraža nolaupīt līgavu

PremiumZ avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Dienas joks
  PremiumZ 03.03.13 19:11
1
0

Manliekas šajā pasaulē vairs nekas nevar pārsteigt!

mu1000 avatars
Medaļa BērndārznieksMedaļa Spoks
  mu1000 13.03.13 17:13
0
0

8.

bubble avatars
Medaļa Par īpašiem nopelniemMedaļa TestētājsMedaļa Troll killer
  bubble 02.04.13 02:43
0
0

To, kāpēc franči tur dauzās pie jaunlaulāto naktsmītnes logiem var vienkārši izskaidrot - lai jaunie var izjaktēties uz pilnu klapi un neuztraukties par visādām mīlestības izpausmēm un to skaļumu :D

Bet, kas attiecas uz līgavu zagšanu, tad tas ir patiešām briesmīgi, jo ir daudzas valstis, kur tas ir ar likumu aizliegts, taču tradīcijas ir iesakņojušās tik dziļi, ka pat it kā ļoti eiropeiskā un rietumnieciskā vidē, notiek kas tāds. Sievieti nozog no ielas gaišā dienas laikā, aizved uz kaut kādu lauku ciemu un viss. Viņa var labi ja cerēt uz to, ka kādreiz varēs turpināt iesāktās mācības... Un tās mājas sievietes, kas saņem šo nozagto, to visu atbalsta un uzskata par normu, kaut arī pašas izgājušas to pašu procesu. Patīkami jau nav, ka Tevi pēkšņi savāc kaut kāds bārdainis/ūsainis, aizved uz savu sādžu un nostāda fakta priekšā, ka nu tik būs precēšanās un dzīvos laimīgi nost...

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 23.03.13 23:45
1
1

Abadiniešu vajag precēt

Krotow avatars
Medaļa SpoksMedaļa SākumskolnieksMedaļa Bakalaurs
  Krotow 07.03.13 19:59
0
0

8. foto nav indiete? Un man vienīgajam liekas, ka līgavainis no 9. ir vaska figūra?

WTF! Malaizijā 3 dienas nelaiž atliet? Paldies, es tur neprecēšos :)