Sveiki, spoki! Kas vispār ir gudrs cilvēks? Citam gudra cilvēka kritēriji ir atzīmes skolā, bet citiem tas kā cilvēks rīkojas dažādās situācijās. Labi, ko tur daudz vervelēt, lasiet un kļūstiet gudrāki, cik nu tas pie kompja ir iespējams
5 veidi kā kļūt gudrākam.15
Meditācija. Tā pazīstama cilvēcei jau tūkstošiem gadu. Taču kāds te sakars ar gudrību?
Meditācijas veids katram cilvēkam var atšķirties, taču pamatā tas ieklauj klusumu, dažādus elpošanas vingrinājumus, un prāta atbrīvošanu. Smadzeņu pētījumi ir atklājuši to ka meditācija ietekmē smadzeņu struktūru, lai cik neticami tas izklausītos. Zinātnieki uzskata, ka atmiņa, koncentrēšanās spējas un vispār smadzeņu funkcijas uzlabojas pateicoties meditācijai. Kāds experiments parādīja pat to, ka meditācija palielina dažu smadzeņu garozas vietu izmērus. Taču, ja izlemiet ko tādu pamēģināt, tad konsultējieties ar kādu speciālistu, jo dievs viņu zin kas var gadīties.
Smadzeņu trenēšana.
Smadzenēm, kā jau jebkurai ķermeņa daļai nepieciešama vingrināšana. taču kas būtu vislabākais? Populārākie prāta ''asināšanas'' vingrinājumi ir sudoku, krustvārdu mīklas, puzles utt. Taču ir vēl citi veidi, piemēram, risinot matemātiskus vienādojumus, saražģītus loģikas un ģeometrijas uzdevumus. Pat lasot šo raxtu jūsu smadzenes piepūlas, tač nedaudz. Ja šie veidi jums liekas pārāk vienkārši pamēģiniet dažus netradicionālākus: dažādojiet savu ikdienu, piemēram mēģiniet tīrīt zobus ar otru roku, ejiet uz darbu/skolu pa citu ceļu utt. tas palīdzēs trenēt jūsu smadzenes.
Baktērijas.
2010 gada Jūnijā kādas unversitātes zinātnieki atklāja, ka zemē ( parastā melnzemē) dzīvo baktērijas kuras iedarbojas uz smadzenēm. Eksperimentā, kura pelēm tika dota šī zeme un pēc tam tās tika palaistas labirintā, tās uzrādija labākus rezultātus, nekā tās kurām zeme netika dota. Skenējot smadzenes tika atklāts tas, ka smadzeņu aktivitāte tajās smadzeņu daļās uz kurām itkā vajadzētu iedarboties baktērijai ( starp citu nosaukums Mycobacterium vaccae) bija lielāka. Tas gan nenozīmē, ka mums visiem vajadzētu mesties un ēst zemi, jo uzlabojumi ir salīdzinoši nelieli.
lzgulies.
Kā jau zināms, laimuskuļi augtu tiem ir vajadzīgs proteīns, tāpat arī smadzenēm, lai tās pieņemtos gudrībā ir vajadzīgs miegs. Kļūdās tie cilvēki, kas domā, ka smadzenes miegā neko nedara. Īstenībā tās miegā visu dienā iegūto informāciju un zināšanas sašķiro pa plauktiņiem. Tās mēdz no dienas notikumiem veidot savādākas ainas, kādas mēs zemapziņā vēlamies tās redzēt.
Rūpes par savu ķermeni.
Viss cilvēka ķermenis ir savstarpēji saistīts. Tādēļ tu nevari kopt vienu ķermeņa daļu, lai tas neatsauktos uz kādu citu. fiziski vingrinājumi ir labi arī tavām smadzenēm, jo asinis piegādā tām vairāk skābekli. Arī koordinācija, kas nepieciešama šādos vingrinājumos stimulē tavas smadzenes līdzīgi kā 2. punktā minētais. Arī pareizs uzturs ir svarīgs, ir daudz ēdienu, kas ir saistīti ar smadzeņu darbību. Visādas tējas ( it īpaši zaļā) un rieksti ir tie kas satur daudz ''smadzeņu ēdiena'' . Draugi, sportosim, ēdīsim veselīgi, mācīsimies, un būsim Enšteini!
LAI JUMS IZDODAS!!