2

 13  2
Vašingtonas universitātes fiziķis Džons Kreimers (John Cramer) vāc ziedojumus eksperimentam, kas mēģinās apstiprināt Einšteina-Podoļska-Rossena paradoksu. Citiem vārdiem izsakoties - mēģinās nosūtīt ziņu atpakaļ laikā. Šis paradokss ir izvirzīts pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados. Viens no tā autoriem ir Einšteins, kam nepatika kvantu teorija un ar to tik mēģināts pateikt cik tā ir absurda.

Cik nu varēju saprast no raksta, paradokss saistās ar spocīgu darbību no attāluma (spooky action at a distance), kas izpaužas kā sub-atomu daļiņu spēja komunicēt savā starpā ātrāk par gaismas ātrumu. Tas, protams, Einšteinam likās absurdi. Bet kā var noprast eksperimenti tomēr norāda uz šādiem faktiem. Piemēram, ja augstas enerģijas fotonu sadala divos zemākas enerģijas fotonos un katru aizsūta uz savu visuma pusi, tad vēlākas izmaiņas viena trajektorijā tanī par brīdī izsauc otra fotona tieši tādas paās trajektorijas izmaiņas. Spocīgi!

Tad nu Kreimers ekperimentā grib pierādīt, ka gaismas ātrums ir nepārsniedzams, bet ir iespējams mainīt laika ritēšanas virzienu.

Jau ir savākti nedaudz vairāk par $ 35 000.

Komentāri 2

0/2000
Labs raksts! 35 k vienīgi ir daudz par maz :( Taču vai te nebija domāts, ka grib pierādīt, ka gaismas ātrums ir pārsniedzams? :) Jā kā zināms, tas definēti ir pārsniedzams. Piemēram gravitācijas lauka nesēji imho darbojas daudz ātrāk par gaismu. Ja vienā brīdī saule pēkšņi pazustu, vai tad zeme vēl 8 minūtes virzītos pa to pašu trajektoriju, kurā to notur saules gravitācijas spēks? Domājams, ka nē. Par minētajiem fotoniem varu pateikt, ka tas nemaz nav spocīgi, jo ir vēl n dimesinjas pa kurām darbojas citi spēki, kas pārvietojas ar ātrumu tuvu bezgalībai un tas arī ietekmē šo fotonu uzvedību. No torsionu teorijas šis būtu elementāri izskaidrojams.
 0  0 atbildēt
par šo definēti vajag rakstu!
 0  0 atbildēt