Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
komentāri [291]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Sreka avatars
Medaļa BakalaursMedaļa Dienas domaMedaļa Soarkana Rūžeņa
  Sreka 27.07.19 23:56
3
0

Esmu par to jau rakstīju šeit. Es pati esmu visēdāja un bez gaļas jūtos slikti. Man to vajag. Bet mans dēls 2 gadu vecumā atteicās ēst gaļu, pēc tam arī zivis. Viņam nesen palika 15. Gara auguma, plecīgs pusaudzis, bērnībā dakteri vainoja mani (viņiem likās, ka es piespiežu dēlu neēst gaļu), regulāri taisīja asins analīzes, kuras bija lieliskas, lika rīt kobru utt. Līdz es satiku fantastisku gastroeneroloģi, kura man izskaidroja, ka ir cilvēki, kuru DNS neparedz gaļas pārstrādi organismā. Šiem cilvēkiem nav fermentu, kas šķeļ gaļu un viņi fiziski jūtas slikti to apēdot. Un tas ir normāli. Dēls aug kā Černobiļas sēne un viss ar viņu ir ok. Bet tad es iepazinos ar vienu britieti, kura izlēma kļūt par vegāni, jo viņai rūp dzīvnieki. Gadu pēc vegāniskās dzīves viņai parādījās smagas veselības problēmas, svars pieauga, imunitāte kritās. Ārsti ieteica pāriet vismaz uz veģetāru uzturu (atsākt ēst olas, sieru, pienu), palika tikai nedaudz labāk un vēl pēc pusgada viņai rekomendēja atsākt ēst gaļu. Viņa sāka ēst vistu un zivis. Veselība manāmi uzlabojas šobrīd. Es uzskatu, ka ir cilvēki, kuri var būt vegāni, kuriem labāk ir būt tādiem, bet citi - viņi nevar neēst gaļu un dzīvnieku izcelsmes produktus. Man ir žēl katra dzīvnieka, kuru ēdu, bet...es tomēr sev esmu svarīgāka kā citi. Tāpēc nevajag noriet vegānus un veģetāriešus, kuri tādi ir jo IR. Un vegāniem, veģetāriešiem nevajadzētu uzbrukt gaļēdājiem. Mēs ģimenē lieliski sadzīvojam ar vienu veģetārieti. Viņš saprot mūs un mēs viņu.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 27.12.15 00:10
3
0

Vispār veģetārisms(ne vegānisms) bija jau senajiem indiešiem, grieķiem, un ziemeļāfrikāņiem, bet tas tā.''Nezināmajā vēsturē'' izlasīju.Bet raksts labs!+ Bet par vegānismu, nezināju, ka tik jauna tā kustība ir.

Un zinu, ka tu jau ieliki avotu, bet vai tu vari ielikt arī linkus uz tiem pētījumiem un atsaucēm? lai pamatotāk ir.

TheVilcene avatars
Medaļa DoktorsMedaļa ViktorsMedaļa nolaifers
  TheVilcene 27.12.15 10:41
3
0
atbildot uz Lestets komentāru " Ak nē, kā tev var būt vienalga... vegāni ir t... "Par rakstu + , jo ir viela pārdomām.
Leģenda avatars
Medaļa TopmodeleMedaļa Kapteinis HuksMedaļa Dienas doma
  Leģenda 27.12.15 12:04
3
0

atbildot uz tainunainur komentāru " un iedomājies..pat vēganu pārtika ir piepačkā... " Pārlasi manus komentārus un Tu atradīsi, ka es jau šo uzsvēru... Ka jebkura veida pārtika mūsdienās ir piepičkāta ar visu ko. Tāpēc ir jālavierē, jācenšas saprast, no kurienes iegādāties izvēlētos prārtikas produktus. Tas prasa zināmu laiku un iemaņas.

Leģenda avatars
Medaļa TopmodeleMedaļa Kapteinis HuksMedaļa Dienas doma
  Leģenda 27.12.15 12:14
3
0

atbildot uz tainunainur komentāru " man ir pilnīgi vienalga,ko kurš ēd..veg... " Nu re, tad jau viss ir kārtībā, jo Tu visu dari ar apzinātu mērķi un pārdomāti.   Savu viedokli te izteicu no uztura un medicīnas puses, nevis vegāna (es neesmu vegāne) normālas diskusijas veidā

Tumsonīgais avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  Tumsonīgais 27.12.15 13:54
3
0

atbildot uz FoxRio komentāru " Šiet nevienam nekas netiek uzspiests. Es tika... " Tā nebūs, daiļdirsēj.

demis7 avatars
Medaļa Lord RudolphMedaļa ZebraMedaļa Supermena ola
  demis7 27.12.15 14:02
3
0

atbildot uz Leģenda komentāru " Cilvēks.   " Eh labs ir noformulēšu savādāk ....   Tava ēdienkarte lidzinās vairāk Veģetārismam  vai Veganismam ?

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 27.12.15 15:02
3
0

atbildot uz Leģenda komentāru "Par veģetāru un vegānu uzturu ok, bet parunāsim... "

Visus lietusmežus brazīlijā izcērt tapēc, ka viņa ir lielākā gaļas, sojas un citu produktu eksportētāja pasaulē.Piemēram viņi baro pat ķīniešus, tapēc viņi cērt daudz kokus ārā.Kopumā izvēles ir tikai trīs 1. Patēriņš tāds pats, bet samazinam cilvēku skaitu. 2. Mainam savus paradumus. 3. Iemācamies savilkt jostas(jeb respektīvi samazinam maltīšu daudzumu uz tikai vienu, un porcijas apmēru arī).. Bet tās ir tikai manas domas...

Leģenda avatars
Medaļa TopmodeleMedaļa Kapteinis HuksMedaļa Dienas doma
  Leģenda 27.12.15 15:41
3
0

atbildot uz FoxRio komentāru "Protams, ir grūti izpētīt katru vēža paveido un... " Par uzturu es visu zinu, bet - kā tas ir saistīts ar to, ka uzturs it kā nosaka: cilvēks ir labs vai slikts??? Šobrīd jau par to ir asākā diskusija lielai daļai šeit. Uzturs nenosaka to, kas ir cilvēks. To nenosaka arī apkārtējo domas par viņu.

shadow118 avatars
Medaļa Reāls pacansMedaļa JubilārsMedaļa Maģistrants
  shadow118 27.12.15 16:06
3
0

atbildot uz latmanis komentāru " Lai cik tas dīvaini ar nešķistu,tieši z... " Tīģeris ir gaļēdājs, cilvēks ir visēdājs

Leģenda avatars
Medaļa TopmodeleMedaļa Kapteinis HuksMedaļa Dienas doma
  Leģenda 27.12.15 16:44
3
0

atbildot uz ada komentāru " Agresija vai miermīlība nav tieši saistīta ar... " Dvēseles attīstības ceļu. Vari lamāt un nosodīt, bet katram ir savs Ceļš, kādu viņš iet un mācās. Pat, ja liekas apkārtējiem, ka cilvēks neko neiemācās. 

čalisnozemes avatars
Medaļa BērndārznieksMedaļa Zoles recidivistsMedaļa Duraks recidivists
  čalisnozemes 27.12.15 20:18
3
0

atbildot uz Leģenda komentāru " Sasmējos. Jo, kā redzams, vispār neesi lasīj... " Nē  pusi apmēram izlasīju, man tas viss likās  pārāk sarežģīti, lai īpaši iedziļinātos. Bet to, ka  esi vegāns es  sapratu. Un man pēc visiem šiem rakstiem un komentāriem ir radies priekštats,  ka vegāns vienkārši pielīdzināms gaļēdāja pretiniekam un īsts vegāns to uztver kā misiju par katru cenu pārliecināt citus nelietot gaļu. Bezmaz man kā gaļēdājam jājūtas vainīgam un sliktam, ka lietoju gaļu. Un tad vēl cenšas iebiedēt ar kautkādiem vēžiem, ka gaļa tikpat kaitīga kā smēķēšana. Dažs labs pat izrauj kautkādus sviestainus pētījumus, ka cilvēks nav domāts, lai ēstu gaļu, viņam tad  kautkādus tur citus zobus  vajadzētu un tadā garā. Vai arī steroīdus salietojies tēviņš stāsta, ka vegāns var kļūt par top klases sportistu. Nu pilnīgs stulbums! Pavisam vienkāršas  lietas tik sarežģī un tas viss vegānisma propogandas vārdā! Un tieši interesanti, ka tagad vegāni pēc Ziemassvētkiem atdzīvojušies. Droši vien nevarēja pardzīvot, kā normāli cilvēki pie svetku galda normāli gaļiņu izbauda. Nekas vēl ir arī Jaunais gads Tur, ja nemaldos, tradicionāli bija jābūt 11 gaļas ēdieniem

Tourist avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  Tourist 27.12.15 20:51
4
1

Mums ir jaēd gaļa, bet labi ja reizi nedēļā un tas pat bieži vien ir par daudz.

Lai izaudzētu to gaļas gabalu patērē milzīgu daudzumu ūdeni priekš lauku laistīšanas , dzīvniekiem ko padzerties, mazgāšanas, tad vel gaļas apstrādes laikā patērē ūdeni, un tad nrbrīnieties, kad pazūd ūdens un tā kvalitāte, jo liela daļa mājlopu sūdi nonāk ūdenī, ko tiešā vai netiešā veidā paši patērējam.

Lai pabarotu dzīvniekus, vajag zemi kur izaudzēt pārtiku TIKAI  priekš lopiem, tapēc ikdienu nodezina un izāģē milzīgas platības mežu. Un tāpat nevar pabarot cilvēkus.

Bet ja šo visus iztērētos resursus izmantotu pārtikas audzēšanai priekš cilvēka, tad varētu pabarot visu pasauli, nevajadzētu izpostīt miljoniem hektāru mežu un pļavu, nevajadzētu tik ļoti izmantot ūdeni un nepiesārņotu dabu, kas beigu beigās ietekmē mūs.

Vidusslaikos parastais zemnieks gaļu varēja atļauties TIKAI  svētku laikā un tas bija 4-5 GADĀ!!! Un viņi nenomira ka nebija dabūjuši gaļu. Tagad gaļa ir pieejama visur, un nejau tā labākās kvalitātes. 

Ja dzivnieciņš ir audzis stresā gaļa arī nebūs īpaši laba un veselīga, protams ,lai neslimotu lieto lielu daudzumu vitaminu un antibiotiku, kas īpaši labi nav mūsu veselībai. Ir ja tādi kuri izmanto steroīdus ,lai dzīvnieks īsākā laikā izaugtu lielāks, lai to varētu ātrāk pārdot.

Un mājlopu dzīvošanas apstākļi reti kad ir pietiekošā vai labā līmenī, praktiski vienmēr ir šaurība, vienveidīga pārtika, zāles pret slimībām utt, milzīgs stress, agresija no cilvēka puses un pašiem lopiņiem.

Un beigās tā gaļa nav tik vērtīga , kā Tu domā!

Bez gaļas var izdzīvot, bet to vai gribam izlemjam paši !

spoku dienas doma

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Dienas doma
  Jāņa oga 27.12.15 22:26
3
0
atbildot uz ada komentāru " Neaizstāvu nedz gaļēdājus, nedz vegānus, veģe... "Jēzus Marija, kāds te sakars vispār ar cilvēku, dzīvnieku varošanu un vai šī rīcība ir nosodāma. Cilvēk, viņa raksta pilnīgi par kaut ko citu un šī diskusija ir par to vai lopu ēšana ir pieļaujama morālajām vērtībām un vai to darot, cilvēks nekļūst par draņķi ( no tavas puses )... Vienā brīdī liekas, ka tu durvīs esi galvu iespiedies. Dzīvnieku varošana un ēšana ir pilnīgi atšķirīgas lietas un par cilvēku te vispār nav nekādas runas..
Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Dienas doma
  Jāņa oga 27.12.15 22:44
3
0
atbildot uz ada komentāru " Man tevi gribētos aizvest pie loģikas skolotā... "Ko tieši man tu gribi pateikt, lai es argumentēju? Jeb mani teksti ir tikpat nesaprotami, cik Leģendas pozīcija dotajā kontekstā?
Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 10.04.17 17:00
3
0

Ir divas milzu atšķirības starp Veģitārismu, un Vgāniem.. pirmais (veģitārisms) ir dzīves stils, un dažreiz vienkārši nepieciešmība otrais- mākslīgi radīta kustība... Veģitārieši, lieto uzturā dzīvnieku izcelsmes produktus, tas ir piens - attiecīgi nekādas problēmas ar veselību nevarētu būt..

Vegāni - lai aizstātu NEAIZVIETOJAMĀS aminoskābes, lieto uzturā ģenētiski modificētu soju, vai rij mākslīgi sintizētus produktus ( tabletes), kur viņi nesaprot, ka vieglāk, un krietni lētāk, tos pāris gramus aminoskābes ir iegūt no dzivnieka ( ko arī dara, ķīmiskās rūpnīcas), nevis ķimiski sintezēt..

Tā kā Vegāni, manā skatījumā ir vienkārši apmānīta tautiņa, pretstatā veģetāriešiem. ( kaut arī, nenoliedzami apdalītiem )  

 

KiboTheWolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Spēlmanis
  KiboTheWolf 12.04.17 16:28
3
0

atbildot uz sravtir komentāru "Lai glābtu pasauli nav jābadojas, pietiek ar ma... " Man neriebjas vegānisms, man vienkārši riebjas cilvēki, kas uzskata, ka vegānisms ir priekš visiem un to vajadzētu visiem ievērot. 

Man nav problēmu noskatīties kā tur dzīvnieki tiek nogalināti, vai kā viņi tiek ''spīdzināti'', jo es jau esmu atradis daudz dažādu lietu, kas citiem liekas pretīgi piemēram kā cilvēku slepkavības, zoofīlija, cilvēku spīdzināšana, cilvēku mocīšana un vēl dažas citas lietas, bet es varu vienkārši noskatīties neko neizjūtot, varbūt tikai lielāku riebumu pret cilvēkiem

Aldonis Bepsiņ avatars
Medaļa SpoksMedaļa Patīk komentārsSpēja Partijas biedrs
  Aldonis Bepsiņ 07.01.20 13:46  
2
0

Mmm... nav nekā labāka par kārtīgu ruksīša gaļas gabaliņu, viegli apgrauzdētu un ceptu brīvā dabā uz iesma, tam klāt labi iet zaļumi - loki, pētersīļi, dilles, gurķis tomāts un vēl kečups oa virsu! Klāt var likt arī dažādus mīkstos sierus, un sanāk super. Neviens fagots nekad mani nepārliecinās, ka gabals zāles vai kaut kāds jūras gurķis būs labāks. Mmmm, jāiet cept gaļa!

sravtir avatars
Medaļa SpoksMedaļa TrumpeMedaļa Bakalaurs
  sravtir 11.04.17 08:45  
2
0

atbildot uz kibulis komentāru "No kā atšķiras piens un olas, kas ir maizes sas... "

Tu neesi meklējis nekādu informaciju internetā laikam . lūdzu apēd trusi, tikai ar saviem "ilkņiem". Smiekls nāk, tādi ir gandrīz visiem zālēdājiem, lai varētu apēst piem. Ābolus, riekstus utt. Ateroskleroze var būt tikai zālēdājiem. Vegāni var dabūt visas uzturvielas, (izņemot b12,kas it baktērija un dēļ ūdens hlorinesanas tā baktērija tiek iznīcināta, es dzeru ūdeni no akas un man nav problēmas, 40% amerikāņu ir b12 nepietiekamība, bet tikai 2% ir vegānu. No dzivniekiem tas uzsūcas diezgan slikti) ko tik tev dzīvnieku industrijas neiestāstīs. Mūsu zarnu pret torso attiecība atbilst zālēdājiem nevis gaļēdājiem un vis ēdājiem.

teufelin avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa MežezersMedaļa Visskaistākajai sievietei
  teufelin 13.04.17 02:44
3
1

atbildot uz sravtir komentāru "Būtībā tu saki, ka es nevaru runāt ar cilvēkiem... " Agresīvāks un uzbāzīgāks runas veids ala Jehova Witnesses faktiski visus normālos atbaida no komunikācijas. Ja vēlies būt vegāns, tad esi. Liela muiža. Starp citu, man arī nav vajadzīgs "Junk food", taču par vegāni es netaisos kļūt, jo man ir jāstrādā. No otras puses, tu kvēlais pārliecinātājs par vegānismu, ko darīsi ar ēdamajaiem lopiņiem, ja visi kļūs par vegāniem? Kur izbrīvēsi visiem tik nepieciešamajiem dārzeņiem audzēšanas vietu? Un, ja kas, kurš baros tagad eksistējošos gaļai audzētos lopiņus līdz viņu nāvei? Vai arī tu par visu šito jau esi padomājis? Mmmmm...

« 4  5  6  7  8 »