Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
komentāri [291]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
LordsX avatars
Medaļa Troll killerMedaļa MildaMedaļa Burvju klana biedrs
  LordsX 27.12.15 19:29
8
0

Mjā... Tāpēc es parasti izvairos no tāda veida diskusijām. Taisnība ir visiem. Gan tiem, kas apgalvo, ka bez dzīvnieku valsts produktiem izdzīvot nevar, gan tiem, kas apgalvo, ka bez šiem produktiem ne tikai var izdzīvot, bet arī ļoti labi dzīvot. Cilvēku vielmaiņa ir ārkārtīgi individuāla padarīšana, pie tam liela loma tur ir smadzenēm, uztverei. Ne jau tas, kas ieiet cilvēkā, to apgāna, bet gan tas, kas no cilvēka iziet. Tā teica kāds dievināts vīrs, par kura eksistenci gan daudziem ir šaubas. 

Par gaļas kaitīgumu. Ok, ir tāds stāsts. Kādu svētu vīru, kam bija daudz mācekļu, uzaicināja uz svinībām. Svētais vīrs svinībās īpaši nekautrējās un ēda un dzēra visu, ko tam cēla priekšā, ar to parādot cieņu namatēvam. Mācekļi par to ļoti brīnījās, jo viņiem savukārt svētais bija aizliedzis dzert alkoholiskus dzērienus un lietot pārtikā gaļu un treknus, saldus ēdienus. Viņi vērsās pie sava skolotāja ar nesapratnes pilnu jautājumu: "Kāpēc tā? Kāpēc mums tu liedz visu to, ko pats lieto? Vai tad tu mums neteici, ka tas viss ir mums kaitīgs, gan fiziski, gan garīgi?" Uz to skolotājs neatbildēja, bet izkausēja svinu un mācekļu acu priekšā to izdzēra. Tad viņš teica: "Kad būsiet sasnieguši to stāvokli, ko esmu sasniedzis es, jums būs vienalga, ko ēst un ko dzert."

spoku dienas doma

Game Edits avatars
Medaļa Eiro olaMedaļa RecidīvistsMedaļa Bučiņa
  Game Edits 27.12.15 00:11
10
2

Gaļa ir labākā  

Lightman avatars
Medaļa JubilārsMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  Lightman 27.12.15 01:45
7
0

Labs raksts, vienīgais varēji omnivors vietā rakstīt visēdājs. Mūsu valoda tomēr nav tik nabadzīga.

Heiteriic avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Recidīvists
  Heiteriic 27.12.15 21:42
7
0
Vegāni un veģetārieši nu galīgi nepalīdz dzīvniekiem, jo ja viņu pārtikas apēšana ir palīdzēšana, tad vienkārši well played bet tas tā šoreiz nenopietni par nopietno. Nu neuzskatu, ka cilvēkam būtu jāatsakās no gaļas, un nebūtu arī katru dienu viņa jārij, bet tā dabā iekārtots, ka esam visēdāji. Tātad ēdam gan gaļu, gan dārzeņus. Un viss būs tā kā vajag.
Latvietis99 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa SākumskolnieksMedaļa Dienas doma
  Latvietis99 10.01.18 20:39
9
2

atbildot uz xxx go fix komentāru " Es esmu vegāne. Es skatos no augšas uz ... "

Esmu visēdājs un uz vegāniem skatos kā muļķiem, kuri liedz sev pilnvērtīgu uzturu stulbu iedomu dēļ. Par noziedzniekiem tos, kuri uzspiež savu vegāno diētu mazgadīgiem bērniem neatgriezeniski sabojājot viņu fizisko un garīgo attīstību. Ākstieties, bet neuzspiediet to citiem, ēdiet kaut kazu spiras, bet nestāstiet ka tas ir veselīgi.

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Dienas joks
  Jāņa oga 27.12.15 18:43
8
1
atbildot uz ada komentāru " Pasaulē, aptuveni, 20% cilvēku ir ateisti, un... "Akd... Es teicu, ka nav definējuma ne labajam, ne ļaunajam. Tas ir tikai relatīvs jēdziens, kuru izdomājuši paši cilvēki, lai raksturotu kādu darbu un/vai situāciju, bet tas jau nenozīmē, ka ir atļauts viss kas ienāk prātā. Tas, ko es uzrakstīju par "šķīvī līšanu" nav pieskaitāms pie kaut kā laba vai ļauna. Tās ir ētikas normas, kas tālāk jau veido kaut kādas morālās normas. Ja cilvēks nav izkopis ētiskās normas, tad viņam nav vietas civilizētā sabiedrībā, bet atpakaļ uz koka banānus ēst. Jā, tu vari ēst tos kāpostus un sprāgt nost vesels, tās ir tavas tiesības, bet tev nav tiesību msn uzspiest savu uzskatus par vegānismu, nosodīt mani un vēl aizvainot, ja es ēdu gaļu. Man ir tiesības pašam izvēlēties ko ēst un ko neēst un nedomāju, ka tev būtu jādiktē kas man darāms vai jācenšās pierādīt savas teorijas pareizību, kaut vai man pašam azotē ir daudz argumentu, kas noliek tavu teoriju. Un šeit nav nekāda sakara ar "labu" un "ļaunu". Īsāk sakot, ar tevi diskutēt ir bezjēdzīgi, jo tu par visām varēm centies uzspiest savu viedokli, neieklausoties cita. Un tāpēc arī visus zālēdājus es uzskatu par augstprātības kalngaliem un pajocīgiem cilvēkiem, jo paskatoties uz taviem komentāriem tāda sajūta arī rodās..
Leģenda avatars
Medaļa TopmodeleMedaļa Kapteinis HuksMedaļa Dienas doma
  Leģenda 27.12.15 13:18
7
0

atbildot uz FoxRio komentāru " Tavs organisms ražo 100% visu holesterīnu, ka... " Par uztura veidiem un to ietekmi es zinu pietiekami, tieši tikpat daudz, cik Tu par mani - maz. Es zinu, ko nozīmē lietot uzturā tikai augu izcelsmes vaksts produkciju, arī to, cik lieliski jūtos un kā tā attīra organismu. Atšķirība ir tikai tāda, ka es negrasos klaji nosodīt tos, kuri izvēlas cita veida uzturu. Man ir zināmas mana organisma īpatnības, cilvēka uzbūve un pārtikas ietekme uz orgānu sistēmām, man nevienam nekas nav jāpierāda bez paša cilvēka gribas un vēlmes. Kam vajadzēs,nāks, jautās, ieklausīsies, pats izzinās, kas ir kas.  

spoku dienas doma

Leģenda avatars
Medaļa TopmodeleMedaļa Kapteinis HuksMedaļa Dienas doma
  Leģenda 27.12.15 13:27
7
0

atbildot uz ada komentāru " Atšķirība ir tikai tāda, ka es negrasos klaji... "

Beigt domāt un lemt citu vietā. Darī pašam tā, kā uzskati par pareizu, veselīgu, nenodarot nevienam skādi. Neviena cita vietā Tu ar varu mainīt domāšanu nevari un nevajag. Uzņemties katram pašam atbildību un rīkoties pēc labākās sirdsapziņas, manuprāt, ir vislabākais risinājums. Ar savu piemēru, tā teikt, nesitot pie krūtītm - redz, kāds es lielisks! Dzīvot labestīgi, ar savu izvēli un nenosodot citus.

Leģenda avatars
Medaļa TopmodeleMedaļa Kapteinis HuksMedaļa Dienas doma
  Leģenda 27.12.15 10:59
6
0

atbildot uz Lestets komentāru " Un kādi būtu mīnusi vegāniskai diētai? ... " Es teiktu, ka tikai un vienīgi nepreiza attieksme un motivācija, virspusēja organisma ķīmisko notikumu pārzināšana. Piemēram, ja cilvēks aizrausies ar ķīnas kāpostiem, ar laiku var rasties Kālija pārbagātība organismā, kas var radīt zināmas veselības sekas. Ja cilvēks sabalansē uzturu pēc produktu vērtības, seko līdzi ar analīzēm tam, kādi vitamīni, mokroelementi ir viņa organismā un kādās attiecībās, oeiskaņo tam attiecīgi savu ēdienkarti, problēmām nebūtu jābūt. Ja to visu vēl dusmīgi nebāž acīs citiem, tad jau pavisam labi

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Dienas joks
  Jāņa oga 27.12.15 20:04
6
0

atbildot uz ada komentāru " Tas, ko es uzrakstīju par "šķīvī līšanu" nav ... " Nu, tie ir tavi uzskati... Man neviens nenoteiks ko un kā ēst, ja nepatīk, neēd un neskaties. Es vienā komentārā rakstīju, ka arī esmu par dzīvnieku tiesībām, pret malumedniecību utt, bet tāpēc jau es neatsakos no govs vai cāļa. Lācis arī ir visēdājs, tas ēd gan lapsu, gan ogas, bet viņš taču nepārkāpj dzīvnieku tiesības. Cilvēks nav nekas universāls, tas pats dzīvnieks, tikai iemācījies runāt un domāt. Un ko tagad? Pa lielam, tā ir tikai propoganda un spekulācija, lai gan patiesība ir pilnīgi cita. Un pa lielam sanāk, ka mēs nepārkāpjam neviena tiesības. Kāds vienmēr ir stiprāks, ātrāks, kāds vienmēr apēdīs mazāko un vājāko. Tā nav nekāda tiesību pārkāpšana, tā ir daba, tā tas ir iekārtots un tā arī vienmēr būs. Es saprastu, ja tu uztrauktos par tīģeru un lauvu slaktēšanu prieka pēc un lai tos ēstu. Bet te iet runa par govīm, aitām, cūkām un vistām, kuras tiek audzētas miljonos un miljardos, šie dzīvnieki nav ne apdraudēti, ne izmirstoši. Tad es neredzu neko anormālu tajā, ka mēs viņus nokaujam un ēdam, paši taču vien audzējam. Tu te spekulē ar pārāk skaļām frāzēm, centies spiest uz emocijām un vēl centies pateikt, ka tie, kuri ēd citus lopus ir draņķi un nelieši. Nu tad slaktēsim tagad nost visus, kuriem garšo gaļa, kuri pārtiek no gaļas, lai paliek tikai zālēdāji un neviens nepārkāptu neviena tiesības. Nu ja tu neesi spējīgs pieņemt cilvēku dažādību un to, ko cilvēki ir darījuši tūkstošiem gadu atpakaļ un darīs vēl, tad tu esi vienkārši morāli vājš cilvēks ar kaut kādiem kompleksiem, kuri neļauj pieņemt dažādību, liek ielikt visus rāmjos. Nu nesanāks tev, neceri... Tu esi viens no uzstājīgākajiem, bet tajā pat laikā, arī no stulbākajiem zālēdājiem uz doto momentu. Tā kā daba ir iekārtojusi cilvēku un visu pārējo, tā tas arī norisināsies un ne jau tu būsi tas, kas stāsies pretī dabas likumiem..

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 27.12.15 10:54
6
0

atbildot uz Leģenda komentāru " Tā ir, ka cilvēks, jo patiesi garīgāks un ēte... " Un kādi būtu mīnusi vegāniskai diētai?

TheVilcene avatars
Medaļa DoktorsMedaļa ViktorsMedaļa nolaifers
  TheVilcene 27.12.15 10:39
6
0
atbildot uz Lestets komentāru " Ak nē, kā tev var būt vienalga... vegāni ir t... "I'm just saying. Tas bija mans viedoklis. Tas, ka tas ir cool, ok, lai ir. Bet ne priekš manis. Katrs izvēlās savu dzīvesveidu. Tāpat man ir vienalga vai cilvēks pārvietojas ar auto, kad ir pieejams sabiedriskais transports vai viņš sēž pie datora visu dienu, kad ir iespēja pavadīt laiku ārpus mājas. Reāli vienalga.
Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Dienas joks
  Jāņa oga 27.12.15 18:16
6
0
atbildot uz ada komentāru " Nav definīcijas, kas ir labs un ļauns. Tiešām... "Lielākā daļa zinātnieku ir ateisti, jā, bet nevajag nu dirst, ka viņi visi ir vegāni.. Pasaulē, aptuveni, 20% cilvēku ir ateisti, un tu gribi man iestāstīt, ka visi viņi ir vegāni? Un par kādiem standartiem tu runā? To jau nu tu pats no pirksta būsi izzīdis. Tu pats kaut ko te fantazē un muldi, pats nesaprazdams par ko tieši...
AigarsA avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa TeamworkMedaļa Recidīvists
  AigarsA 27.12.15 11:55
6
0

atbildot uz Lestets komentāru " Un kādi būtu mīnusi vegāniskai diētai? ... " Ja var ticēt krievu televīzijai samazinās smadzeņu apjoms.

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 27.12.15 13:15
6
0

atbildot uz ada komentāru " Veselīguma ziņā ir pietiekami tas, ka vegānis... " Vajag samazināt patēriņa apjomus nevis pilnībā atteikties no gaļas.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 27.12.15 13:16
6
0

atbildot uz FoxRio komentāru " Tas nav pētījums, izlasi ko es tev dodu, tas ... " es arī varu nodibināt kaut kādu kreiso asociāciju, un stumt visiem ausīs batonus, ka veselīgi ir dzīvot 2000m augstumā, tur gaiss ideāls un visi kas tā nedomā ir lohi

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Dienas joks
  Jāņa oga 27.12.15 17:21
5
0
atbildot uz ada komentāru " Nav ne laba, ne ļauna - ir tikai darbs un tā ... "Nav definīcijas, kas ir labs un ļauns. Tiešām nav saprotams? Un par dzīvniekiem tu man te neborē. Es gadiem ilgi cenšos cilvēkiem pierādīt, ka dzīvniekiem ir kaut kas līdzīgs apziņai, tiem ir morālās vērtības. Tikai redz, kas par bēdu, tādēļ, ka es saprotu gan dzīvnieku tiesības, morālās un ētiskās normas, es tik un tā neatteikšos ēst gaļu. Ir tas tev pieņemams vai nav, mani pilnīgi neinterisē. Tu vari darīt kā un ko gribi un par ateistiem muļķības. Nepazīstu nevienu ateistu, kas nelieto pārtikā gaļu. Ja tu domā mūkus un budistus, tas ir cits stāsts.
Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 27.12.15 17:01
5
0

atbildot uz ada komentāru " Nav ne laba, ne ļauna - ir tikai darbs un tā ... " Un tas izskaidro kápéc vegāniem pārtika pielīdzināma gandrīz dievībai. 

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 27.12.15 17:28
5
0

atbildot uz ada komentāru " Vegāniem nekas nav jāpielīdzina dievībām... " Vari stāstīt, ko gribi, bet tas nenoliedzami notiek ar vegāniem. Nesaprotamu iemeslu dēļ to vajag noliegt, bet tas laikam pieder pie lietas, dzīvot kaut kā noliegšanā.

demis7 avatars
Medaļa BergmanisMedaļa 1/13 kūciņasMedaļa Darts Veiders
  demis7 27.12.15 13:58
5
0

atbildot uz ada komentāru " Ja nav spējas domāt un saprast, tad būtu labi... " 1. Es rakstiju kā es to uztveru .. Priekškam man kautkādas vārdnīcas ja man ir savs viedokls radies !! 

2. Ja mēs visi kļusim par zālēdājiem , tad mums nāktos partiku dalīt ar dzīvajām radībam un mums pašiem zāle vairs nepietiktu .. Tapēc visēdāji palidz šo problēmu risināt ēdot gaļu  

3. Es nešaubos ka Zinātnieki ir pirādijuši ka var pārtikt tikai no zāles, Es arī nešaubītos ka zinātnieki spētu pierādīt to ka var pārtikt tikai no gaļas !!! 

4. man tāda iazdoma ka tu esi vegans vai veģetarietis .. ne tā ?

« 1  2  3  4  5 »