291

 5  848  16

Man garšo gaļa, škiet, ka to varētu ēst katru dienu. Daudzi domās tāpat, bet mūsdienās ēšanas kultūra ir kļuvusi par pārēšanās kultūru. Gaļu var lietot varbūt pāris reizes nedēļā. Nekas ļauns nenotiks. Tāpat nekas nenotiek ar cilvēkiem, kas vispār ir atteikušies no gaļas un dzīvnieku izcelsmes produktiem. Latvijā dzīvojot varētu gan ciest maciņš, jo vietēja gurķa cena ir pielīdzināma gaļas cenai, par mandeļu piena cenu nemaz nerunājot. Vai pārtikt tikai no augiem vispār būtu veselīgi?

Vegānisms kā tāds radās ASV, kad 1944.g. Donalds Vatsons nodibināja Vegānu biedrību, kas iestājās par dzīvnieku tiesībām dzīvot, nevis par cilvēku uztura vai veselības uzlabošanu. D. Vatsons pats bija atteicies no gaļas jau 14 gadu vecumā, jo viņu šausmināja dzīvnieku nogalināšana tēvoča fermā.

Mūsdienu intesīvā lauksaimniecība ir kaitīga videi, kā arī cilvēkiem, jo ražošanā lieto daudz pesticīdu un citu ķimikāliju. Vegānisms šķiet kā pretējā galējība, atbildes reakcija uz resursu izšķērdēšanu un pārtikas pārprodukciju nevis rūpes par veselību.

Komentāri 291

0/2000

Principā man vienalga vegāns vai gaļēdājs, valkā baltas vai melnas drēbes, tikai man liekas stulbi cīnīties par dzīvnieku tiesībām apēdot viņiem domāto pārtiku .

 9  0 atbildēt

man ir pilnīgi vienalga,ko kurš ēd..vegāns vai gaļēdājs..tas manu attieksmi nemaina pret cilvēku..lidz brīdim,kad kāds vegāns cenšas man ieborēt,cik slikti ir ēst gaļu un uzspiež savu viedokli..katram tas ir savs..es nebāžos vegānam virsū ar gaļu..un tāpēc uzskatu,ka veganiem nav tiesību uzbāsties ar savu "pareizo" uzturu man..

un neriju es gaļu ar tonnam,bet pāris reizes nedēlā noteikti..un nelietoju uzturā vairumtirdzniecības bodēs nopērkamo,kas tiešām ir sapačkāta ar drazu..

 9  0 atbildēt

Par Ķīnas pētījumu ir sen pierādīts, ka autors ir nodarbojies ar datu piemērošanu saviem apgalvojumiem

http://rawfoodsos.com/2010/07/07/the-china-study-fact-or-fallac/

 9  0 atbildēt

Es ēdu cūku, bet esmu pret lietusmežu izciršanu, dzīvnieku izmantošanu cirkā, malumedniecību, savā veidā arī pret zoodārziem, lai gan tur tomēr būs vairāk plusu kā mīnusu, dabas piesārņošanu, roņu un vaļu zvejniecību, haizivju un čūsku iznīdēšanu.. Tavuprāt, kas es esmu - divkosis vai prātā sajucis? Cilvēk, nodefinē, kas ir agresija, kas ir miermīlība un kas ir līdzjūtība, kas ir cieņa un mīlestība. Nav ne laba, ne ļauna - ir tikai darbs un tā sekas. Sāc saprast, ka nav tikai melns un balts, bet pasaule ir daudzskrāsaina un pat melnajai krāsai ir daudz un dažādu toņu...

 8  0 atbildēt

Gaļa ir labākā  

 10  2 atbildēt
Draugs nesen kļuva par veģitāriet, dažreiz nokretinē ar savu pareizo uzturu.
 10  2 atbildēt

...Vegānisms...Nu nēēē...Es paredzu nākamo cilvēces ''sviestu''-sintezēta barība!Iedomājieties,cik mēs humāni būsim,jo pat zāli neēdīsim(tā tak arī dzīva).Nezinu tik,kā būs ar ūdeni...Tur tak arī var kādu baktēriju norīt...bļin,arī tak dzīva radība...  

 8  0 atbildēt

Mjā... Tāpēc es parasti izvairos no tāda veida diskusijām. Taisnība ir visiem. Gan tiem, kas apgalvo, ka bez dzīvnieku valsts produktiem izdzīvot nevar, gan tiem, kas apgalvo, ka bez šiem produktiem ne tikai var izdzīvot, bet arī ļoti labi dzīvot. Cilvēku vielmaiņa ir ārkārtīgi individuāla padarīšana, pie tam liela loma tur ir smadzenēm, uztverei. Ne jau tas, kas ieiet cilvēkā, to apgāna, bet gan tas, kas no cilvēka iziet. Tā teica kāds dievināts vīrs, par kura eksistenci gan daudziem ir šaubas. 

Par gaļas kaitīgumu. Ok, ir tāds stāsts. Kādu svētu vīru, kam bija daudz mācekļu, uzaicināja uz svinībām. Svētais vīrs svinībās īpaši nekautrējās un ēda un dzēra visu, ko tam cēla priekšā, ar to parādot cieņu namatēvam. Mācekļi par to ļoti brīnījās, jo viņiem savukārt svētais bija aizliedzis dzert alkoholiskus dzērienus un lietot pārtikā gaļu un treknus, saldus ēdienus. Viņi vērsās pie sava skolotāja ar nesapratnes pilnu jautājumu: "Kāpēc tā? Kāpēc mums tu liedz visu to, ko pats lieto? Vai tad tu mums neteici, ka tas viss ir mums kaitīgs, gan fiziski, gan garīgi?" Uz to skolotājs neatbildēja, bet izkausēja svinu un mācekļu acu priekšā to izdzēra. Tad viņš teica: "Kad būsiet sasnieguši to stāvokli, ko esmu sasniedzis es, jums būs vienalga, ko ēst un ko dzert."

 8  0 atbildēt

Izlasīju, bet autoram ir vēl daudz, daudz jāparokas un jāpārskata dažādi materiāli un vēlreiz jāpārskata arī mediķu atzinumi, kas pamato, kāpēc dzīvnieku izcelsmes olbaltums cilvēkam dara daudz vairāk ļaunuma nekā tad, ja tos nelieto.  Veģetārismam un vegānismam ir daudz dažādu paveidu. Katram ir jāizzina savs veselības stāvoklis un jānoskaidro organisma īpatnības, jo, piemēram, pēc gastroentrologu teiktā, ir divu tipa cilvēku gremošanas sistēmas: tāda, kura gaļu spēj pārstrādāt voeglāk un ir tādi, kuriem nespēj. Andris Buiķis, tas, kurš profesors, starp citu, 18 gadu vecumā uzzināja, ka viņam ir smaga alerģija pret gaļas produktiem. Tāpēc arī daudzas organisma kaites var būt patiesībā kā alerģiska reakcija uz gaļas produktu lietošanu uzturā. Piemēram, migrēna, vēdera pūšanās, migrējošas sāpes, slita dūša, galvassāpes, redzes miglošanās utt. Tas ir ļoti garš un plašs jautājumu spektrs. Pirmkārt, ir jāpārzina, pirms strikti izvēlēties kāda uztura veidu, kā vispār funkcionē organisms, kas tam ir nepieciešams un to visu pakārtot INDIVIDUĀLI. Tas nozīmē, ka ir cilvēki, kuri nedrīkst, piemēram, lietot olas, pienu, gaļu. Augu valsts pasaulē arī ir tādi produkti, kurus vajadzētu lietot ierobežotā daudzumā, piemēram, cieti saturoši produkti nebūtu tie, kurus būtu jāēd katru dienu un kilogramiem. Ja cilvākm ir kāda vitamīna trūkums vai tieši pretēji - arī tad ir jāzina, kas būtu jālieto konkrētajam cilvēkam, kas - nē.   

 10  2 atbildēt
Vegāni un veģetārieši nu galīgi nepalīdz dzīvniekiem, jo ja viņu pārtikas apēšana ir palīdzēšana, tad vienkārši well played bet tas tā šoreiz nenopietni par nopietno. Nu neuzskatu, ka cilvēkam būtu jāatsakās no gaļas, un nebūtu arī katru dienu viņa jārij, bet tā dabā iekārtots, ka esam visēdāji. Tātad ēdam gan gaļu, gan dārzeņus. Un viss būs tā kā vajag.
 7  0 atbildēt

Labs raksts, vienīgais varēji omnivors vietā rakstīt visēdājs. Mūsu valoda tomēr nav tik nabadzīga.

 7  0 atbildēt

Beigt domāt un lemt citu vietā. Darī pašam tā, kā uzskati par pareizu, veselīgu, nenodarot nevienam skādi. Neviena cita vietā Tu ar varu mainīt domāšanu nevari un nevajag. Uzņemties katram pašam atbildību un rīkoties pēc labākās sirdsapziņas, manuprāt, ir vislabākais risinājums. Ar savu piemēru, tā teikt, nesitot pie krūtītm - redz, kāds es lielisks! Dzīvot labestīgi, ar savu izvēli un nenosodot citus.

 7  0 atbildēt
Akd... Es teicu, ka nav definējuma ne labajam, ne ļaunajam. Tas ir tikai relatīvs jēdziens, kuru izdomājuši paši cilvēki, lai raksturotu kādu darbu un/vai situāciju, bet tas jau nenozīmē, ka ir atļauts viss kas ienāk prātā. Tas, ko es uzrakstīju par "šķīvī līšanu" nav pieskaitāms pie kaut kā laba vai ļauna. Tās ir ētikas normas, kas tālāk jau veido kaut kādas morālās normas. Ja cilvēks nav izkopis ētiskās normas, tad viņam nav vietas civilizētā sabiedrībā, bet atpakaļ uz koka banānus ēst. Jā, tu vari ēst tos kāpostus un sprāgt nost vesels, tās ir tavas tiesības, bet tev nav tiesību msn uzspiest savu uzskatus par vegānismu, nosodīt mani un vēl aizvainot, ja es ēdu gaļu. Man ir tiesības pašam izvēlēties ko ēst un ko neēst un nedomāju, ka tev būtu jādiktē kas man darāms vai jācenšās pierādīt savas teorijas pareizību, kaut vai man pašam azotē ir daudz argumentu, kas noliek tavu teoriju. Un šeit nav nekāda sakara ar "labu" un "ļaunu". Īsāk sakot, ar tevi diskutēt ir bezjēdzīgi, jo tu par visām varēm centies uzspiest savu viedokli, neieklausoties cita. Un tāpēc arī visus zālēdājus es uzskatu par augstprātības kalngaliem un pajocīgiem cilvēkiem, jo paskatoties uz taviem komentāriem tāda sajūta arī rodās..
 8  1 atbildēt

Nu, tie ir tavi uzskati... Man neviens nenoteiks ko un kā ēst, ja nepatīk, neēd un neskaties. Es vienā komentārā rakstīju, ka arī esmu par dzīvnieku tiesībām, pret malumedniecību utt, bet tāpēc jau es neatsakos no govs vai cāļa. Lācis arī ir visēdājs, tas ēd gan lapsu, gan ogas, bet viņš taču nepārkāpj dzīvnieku tiesības. Cilvēks nav nekas universāls, tas pats dzīvnieks, tikai iemācījies runāt un domāt. Un ko tagad? Pa lielam, tā ir tikai propoganda un spekulācija, lai gan patiesība ir pilnīgi cita. Un pa lielam sanāk, ka mēs nepārkāpjam neviena tiesības. Kāds vienmēr ir stiprāks, ātrāks, kāds vienmēr apēdīs mazāko un vājāko. Tā nav nekāda tiesību pārkāpšana, tā ir daba, tā tas ir iekārtots un tā arī vienmēr būs. Es saprastu, ja tu uztrauktos par tīģeru un lauvu slaktēšanu prieka pēc un lai tos ēstu. Bet te iet runa par govīm, aitām, cūkām un vistām, kuras tiek audzētas miljonos un miljardos, šie dzīvnieki nav ne apdraudēti, ne izmirstoši. Tad es neredzu neko anormālu tajā, ka mēs viņus nokaujam un ēdam, paši taču vien audzējam. Tu te spekulē ar pārāk skaļām frāzēm, centies spiest uz emocijām un vēl centies pateikt, ka tie, kuri ēd citus lopus ir draņķi un nelieši. Nu tad slaktēsim tagad nost visus, kuriem garšo gaļa, kuri pārtiek no gaļas, lai paliek tikai zālēdāji un neviens nepārkāptu neviena tiesības. Nu ja tu neesi spējīgs pieņemt cilvēku dažādību un to, ko cilvēki ir darījuši tūkstošiem gadu atpakaļ un darīs vēl, tad tu esi vienkārši morāli vājš cilvēks ar kaut kādiem kompleksiem, kuri neļauj pieņemt dažādību, liek ielikt visus rāmjos. Nu nesanāks tev, neceri... Tu esi viens no uzstājīgākajiem, bet tajā pat laikā, arī no stulbākajiem zālēdājiem uz doto momentu. Tā kā daba ir iekārtojusi cilvēku un visu pārējo, tā tas arī norisināsies un ne jau tu būsi tas, kas stāsies pretī dabas likumiem..

 6  0 atbildēt
Lielākā daļa zinātnieku ir ateisti, jā, bet nevajag nu dirst, ka viņi visi ir vegāni.. Pasaulē, aptuveni, 20% cilvēku ir ateisti, un tu gribi man iestāstīt, ka visi viņi ir vegāni? Un par kādiem standartiem tu runā? To jau nu tu pats no pirksta būsi izzīdis. Tu pats kaut ko te fantazē un muldi, pats nesaprazdams par ko tieši...
 6  0 atbildēt

Vajag samazināt patēriņa apjomus nevis pilnībā atteikties no gaļas.

 6  0 atbildēt

Ir valsts, kurā vegānisms ir dzīves nepieciešamība jau vairāk kā 40 gadus - Ziemeļkoreja. Hroniska pārtikas trūkuma dēļ, cilvēki spiesti ēst zāli, uzturā nelieto gaļu, arī daudzus dārzeņus, jo tie vienkārši nav pieejami.

Rezultāts ir nepārprotams - tautas vidējais garuns ir samazinājies par 5cm, ir samazinājusies imunitāte, samazinājies mūža ilgums.

Iespējams, ka civilizētākās valstīs ir pieejami sintētiskie vitamīni, lai kompensētu to trūkumu, tomēr ir skaidrs, ka vegānisms un veģetārisms pastāvēs max 200 gadus, un pēcnaftas laikmetā gribi vai negribi, bet būs jālieto dzīvnieku izcelsmes vitamīni, apģērbi, utt.   

 6  1 atbildēt

Es nesaku, ka cilvēkam ir jāgalina pilnīgi visi dzīvnieki! Nebūt ne! Vienkārši, ja cilvēks ēd cūku, liellopu vai citu gaļu,lai ēd !Vienkārši realitāte, ka mēs esam barības ķēdes augšgalā

 5  0 atbildēt

1. Es rakstiju kā es to uztveru .. Priekškam man kautkādas vārdnīcas ja man ir savs viedokls radies !! 

2. Ja mēs visi kļusim par zālēdājiem , tad mums nāktos partiku dalīt ar dzīvajām radībam un mums pašiem zāle vairs nepietiktu .. Tapēc visēdāji palidz šo problēmu risināt ēdot gaļu  

3. Es nešaubos ka Zinātnieki ir pirādijuši ka var pārtikt tikai no zāles, Es arī nešaubītos ka zinātnieki spētu pierādīt to ka var pārtikt tikai no gaļas !!! 

4. man tāda iazdoma ka tu esi vegans vai veģetarietis .. ne tā ?

 5  0 atbildēt

Un tas izskaidro kápéc vegāniem pārtika pielīdzināma gandrīz dievībai. 

 5  0 atbildēt
« 1  2  3  4  5 »