Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
komentāri [287]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 27.12.15 09:44
12
1

atbildot uz FoxRio komentāru " Gaļu var lietot varbūt pāris reizes ned... " Nē es nekļūdos. Tie veģetārieši, kas bija 19 gs. sākumā, nesauca sevi par vegāniem, tādu vārdu izdomāja Vatsons. 

Un tavai liekulībai nav robežu, saki paldies par rakstu, bet ieliec mīnusu. Vai arī tev B12 vitamīna pietrūks kā tas ir 92 % vegānu?

Leģenda avatars
Medaļa TopmodeleMedaļa Kapteinis HuksMedaļa Dienas doma
  Leģenda 27.12.15 10:52
10
0

atbildot uz Lestets komentāru " Tieši tā, vajag ēst to, kas ir piemērots katr... "

Tā ir, ka cilvēks, jo patiesi garīgāks un ēteriskāks, viņam nav nepieciešama smaga vai magas vibrācijas saturoša pārtika. Bet te nu ir jāsaka, ka daudzi grēko ar to, ka ejot baznīcā vai ēdot dārzeņus tikai vien, automātiski kļūst agresīvi un neiecietīgi pret citiem, jo nav īsti izpratuši līdzsvara sistēmas būtību. Es teiktu, ka stresa līmenis šādu ļaužu organismā nebūt nav daudz mazāks.  Pareiza uztura uzņemšana ir smalka padarīšana. Sākot no pareizās motivācijas un attieksmes, līdz pat sava organisma izprašanai un izjušanai.  Piebildīšu, ka es pati gaļu praktiski vispār nelietoju uzturā, tāpat kā olas un piena produktus. Man ir savi iemesli. Bet es nenosodu nedz tos, kuri lieot, nedz tos, kuri strikti nelieto vispār. Pāri visam ir līdzsvars un sabalnsētība gan uzturā, gan attieksmē un emocijās. Ir jāsaprot, ka cilvēka emocionālais stāvoklis ir cieši saistīts ar ķīmiskām reakcijām organismā, ne velti ārsti saka: 99% gadījumu (slimību), pie vainas ir stresa radītās sekas (negatīvas domas, attieksme, vainas apziņa, sevis un citu šaustīšana, dusmas, agresija utt.).

Sreka avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Patīk komentārsMedaļa Mazā, spoki Tevi mīl!
  Sreka 24.03.18 23:44
10
0

" Man neriebjas vegānisms, man vienkārši riebjas cilvēki, kas uzskata, ka vegānisms ir priekš visiem un to vajadzētu visiem ievērot.  "

parakstos zem šiem vārdiem. Un tas ir saistība ne tikai ar vegānismu, bet ar da jeb ko.

 

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 27.12.15 10:32
10
0

atbildot uz TheVilcene komentāru " Man ir reāli vienalga, ko cilvēki ēd. ... " Ak nē, kā tev var būt vienalga... vegāni ir taču tik cool (nevis tādi paši kā visi pārējie, kuri pārtiek no veselīgas pārtikas)

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 27.12.15 13:08
9
0

atbildot uz FoxRio komentāru " Autors jums pasniedz nepatiesus faktus, es vi... " Vai ne? Nepatiesi fakti, kurš vegāns gan spēj pārdzīvot, ka vegāniska diēta ir tikpat laba kā citas vai arī to, ka clvēka organisms spēj piemēroties visam, ko tas ēd.

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 27.12.15 11:19
9
0

atbildot uz Jāņa oga komentāru " Šitie kāpostu grauzēji ir nenormāli aug... " Tieši tā! Jo pameklējot informāciju par Vatsonu, vegānu biedrības dibinātāju, var atrast, ka viņš izlēma kļūt par vegānu ne jau veselības apsvērumu dēļ un viņam nebija nekādas izglītības, lai izvērtētu kādas sekas vegānisms var atstāt uz organismu. 

krouli avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa JubilārsMedaļa Trumpe
  krouli 27.12.15 13:45
9
0

atbildot uz ada komentāru " ja es varu nopirkt 10 olas lētāk nekā 1kg dār... "

Olas satur daudz vairāk uzsturvielu:? Olas var pielīdzināt vitamīniem, ja tu viņas nepārvāri un ēd ar šķidru dzeltanumu, tikai mazliet aizvārītas. Lai es panāktu tādu pašu efektu no taviem produktiem man ir jātērē vairāk, jo man ir jākombinē, paskaties cik maksā vārītas pupas budžā:? un ja paņemšu maizes kukuli kopā ar viņam būs tā pati cena, bet olas vienalga kopsummā vērtīgākas, kā maize un vārītu pupu bundža kopā.

tainunainur avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Visskaistākajai sievieteiMedaļa Neglītais džemperis
  tainunainur 27.12.15 12:08
9
0

man ir pilnīgi vienalga,ko kurš ēd..vegāns vai gaļēdājs..tas manu attieksmi nemaina pret cilvēku..lidz brīdim,kad kāds vegāns cenšas man ieborēt,cik slikti ir ēst gaļu un uzspiež savu viedokli..katram tas ir savs..es nebāžos vegānam virsū ar gaļu..un tāpēc uzskatu,ka veganiem nav tiesību uzbāsties ar savu "pareizo" uzturu man..

un neriju es gaļu ar tonnam,bet pāris reizes nedēlā noteikti..un nelietoju uzturā vairumtirdzniecības bodēs nopērkamo,kas tiešām ir sapačkāta ar drazu..

Ipolits avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa KomiķisMedaļa Dienas joks
  Ipolits 27.12.15 10:23
9
0

atbildot uz Antons Austriņš komentāru " Gribēju vien piebilst, ka diēta, vegāni... " Tādēļ mēdzu ēst kaltētas zivis un gaļu,kā arī putnu gaļu!

Kā sacīt jāsaka,neviena biete nav bijusi tik tuvu saulei,kā mežapīle!

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 27.12.15 13:12
9
0

atbildot uz Andris komentāru " Pilnīgs blefs, kas radies gaļas un pien... " Par Ķīnas pētījumu ir sen pierādīts, ka autors ir nodarbojies ar datu piemērošanu saviem apgalvojumiem

http://rawfoodsos.com/2010/07/07/the-china-study-fact-or-fallac/

Leģenda avatars
Medaļa TopmodeleMedaļa Kapteinis HuksMedaļa Dienas doma
  Leģenda 27.12.15 13:48
9
0

atbildot uz ada komentāru " Būtu labāk, ja sniegtu argumentus, nevis pa t... "

 

Pirms lasi tālāk, lūgšu ņemt vērā, ka katram ir savs skatījums uz lietām un pasauli. Tad nu par nosodījumu: nosodījums, kas nav vienkārši neapmierinātība vai citādāka domāšanas izteikšana, sakņojas dziļāk zemapziņā. Gan nosodītāja, gan nosodītajam. Bet pēc psihosomatikas un garīgajiem aspektiem, sekas, protams, tiek pašam, kurš nosoda. Nosodīšanas pamatā veidojas dusmas, naids, kas, savukārt, stresa hormona izdalīšanos, kas, ķēdes reakcijā, bojā orgānu sistēmas.  Nosodām parasti mēs nevis pašu cilvēku, bet to tēlu, kuru esam izveidojuši... pēc savas pasaules skatījuma. Mēs paši ar savām domām padarām citus par labiem vai sliktiem. Tāpēc aŗi tik dikti drosmīgi atļaujamies tiesāt un nosodīt par lietām un tēmām visdažādākājās situācijās. Reizēm, pat samērā bieži nosodījuma elements (pieņemsim - cita cilvēka domas par kaut ko) nodara mazāku sliktumu kā paša nosodījuma radītās emocijas un to laikā izdalītie hormoni. Nosodīšanai kā tādai ir labs jau ta snolūks - padarīt labāku sevi, pasauli, kaut ko censties novērst, bet izpildījums tāds neforšs. Ne velti, piemēram, tantiņas, kuras to vien dara, kā kritizē, nosoda citus, visbiežāk arī sūdzas par veselības problēmām.  Tāds ir mans viedoklis. 

krouli avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa JubilārsMedaļa Trumpe
  krouli 27.12.15 13:29
9
0

Es nesaprotu, ko vegāmi vispārīgi mēģina panākt lv, ja es varu nopirkt 10 olas lētāk nekā 1kg dārzeņu, tad loģiski, ka es pirkšu to, kas dod vairāk enerģijas un uzsturvielu, nevis otru grupu. Ja lazdu riekstu kg maksā vairāk, kā gaļas izvēle arī ir loģiska. Tā visēdāji arī dzīvo pa lielam, attiecīgi, kad konkrēta produktu grupa ir lētāka lieto vienu un pretēji otru, jo neviens mēs negribam maksāt vairāk.  Lēti, kartupeļi mēs pērkam tos, lēti rieksti mēs pērkam tos, lēta gaļa vai zivis mēs pērkam tos. Rezultāts visēdājs + ieekonmēti līdzekļi profit, pie uk algām iespējam +-200 -300 eur starpiba partikas iegādei mēnesi nav liela, bet lv lielākoties, cilvēki izvēlas to grupu , kas dotajā brīdī izdevigāka.  Tas nozīmē, lai te būtu daudz vegānu vai nu vajag lielu algu, vai attiecīgi daudz lētu produktu un piedevām ne tikai Rīgā, bet pārējās pilsētas un arī laukos. Tikmēr, kiamēr nebūs nekā no iepriekš minētā cilvēki būs visēdāji un sekos savam instinktam, mazāk pūļu un lētāks un uzsturvērtība lielāka produkts uzvar.

Leģenda avatars
Medaļa TopmodeleMedaļa Kapteinis HuksMedaļa Dienas doma
  Leģenda 27.12.15 11:11
9
0

atbildot uz jacky komentāru " Es joprojām uzskatu, ka cilvēkam ir jāē... " Piekrītu, ka cilvēkam ir jāēd tas, ko organisms prasa un arī jūtas lieliski (attiecīgi arī ilgtermiņā). Problēma mūsdienās - salīdzinot ar tūkstošiem gadu atpakaļ, ir tāda, ka pārtika ir piepičkāta ar tādām vielām, kuras organismā uzkrājas ilgtermiņā.  Pat gaļa ir pilna ar hormoniem un antbiotikām (tā, kas masveidā tiek ražota). Arī tas pats ābolītis biež vien ir spējīgs sapūt  labi, ja tikai pēc gada. 

LordsX avatars
Medaļa Troll killerMedaļa MildaMedaļa Burvju klana biedrs
  LordsX 27.12.15 19:29
8
0

Mjā... Tāpēc es parasti izvairos no tāda veida diskusijām. Taisnība ir visiem. Gan tiem, kas apgalvo, ka bez dzīvnieku valsts produktiem izdzīvot nevar, gan tiem, kas apgalvo, ka bez šiem produktiem ne tikai var izdzīvot, bet arī ļoti labi dzīvot. Cilvēku vielmaiņa ir ārkārtīgi individuāla padarīšana, pie tam liela loma tur ir smadzenēm, uztverei. Ne jau tas, kas ieiet cilvēkā, to apgāna, bet gan tas, kas no cilvēka iziet. Tā teica kāds dievināts vīrs, par kura eksistenci gan daudziem ir šaubas. 

Par gaļas kaitīgumu. Ok, ir tāds stāsts. Kādu svētu vīru, kam bija daudz mācekļu, uzaicināja uz svinībām. Svētais vīrs svinībās īpaši nekautrējās un ēda un dzēra visu, ko tam cēla priekšā, ar to parādot cieņu namatēvam. Mācekļi par to ļoti brīnījās, jo viņiem savukārt svētais bija aizliedzis dzert alkoholiskus dzērienus un lietot pārtikā gaļu un treknus, saldus ēdienus. Viņi vērsās pie sava skolotāja ar nesapratnes pilnu jautājumu: "Kāpēc tā? Kāpēc mums tu liedz visu to, ko pats lieto? Vai tad tu mums neteici, ka tas viss ir mums kaitīgs, gan fiziski, gan garīgi?" Uz to skolotājs neatbildēja, bet izkausēja svinu un mācekļu acu priekšā to izdzēra. Tad viņš teica: "Kad būsiet sasnieguši to stāvokli, ko esmu sasniedzis es, jums būs vienalga, ko ēst un ko dzert."

spoku dienas doma

Mr Jancis avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  Mr Jancis 30.01.18 17:25  
9
1
Veganisms tagad pa lielam uzplaukst, jo pārtikas ražotāji atraduši jaunu nišu, un pie tam ienesīgu,jo tagad var pārdot to pašu produktu ko agrāk neviens īpaši nepirka bet tagad pērk jo tur ir 1% no neaizvietojamajām aminoskābēm, un plusā cenu var uzskrūvēt 2x vai pat 5x. Nekā pardabiska tīrs biznes!
Leģenda avatars
Medaļa TopmodeleMedaļa Kapteinis HuksMedaļa Dienas doma
  Leģenda 27.12.15 10:23
10
2

Izlasīju, bet autoram ir vēl daudz, daudz jāparokas un jāpārskata dažādi materiāli un vēlreiz jāpārskata arī mediķu atzinumi, kas pamato, kāpēc dzīvnieku izcelsmes olbaltums cilvēkam dara daudz vairāk ļaunuma nekā tad, ja tos nelieto.  Veģetārismam un vegānismam ir daudz dažādu paveidu. Katram ir jāizzina savs veselības stāvoklis un jānoskaidro organisma īpatnības, jo, piemēram, pēc gastroentrologu teiktā, ir divu tipa cilvēku gremošanas sistēmas: tāda, kura gaļu spēj pārstrādāt voeglāk un ir tādi, kuriem nespēj. Andris Buiķis, tas, kurš profesors, starp citu, 18 gadu vecumā uzzināja, ka viņam ir smaga alerģija pret gaļas produktiem. Tāpēc arī daudzas organisma kaites var būt patiesībā kā alerģiska reakcija uz gaļas produktu lietošanu uzturā. Piemēram, migrēna, vēdera pūšanās, migrējošas sāpes, slita dūša, galvassāpes, redzes miglošanās utt. Tas ir ļoti garš un plašs jautājumu spektrs. Pirmkārt, ir jāpārzina, pirms strikti izvēlēties kāda uztura veidu, kā vispār funkcionē organisms, kas tam ir nepieciešams un to visu pakārtot INDIVIDUĀLI. Tas nozīmē, ka ir cilvēki, kuri nedrīkst, piemēram, lietot olas, pienu, gaļu. Augu valsts pasaulē arī ir tādi produkti, kurus vajadzētu lietot ierobežotā daudzumā, piemēram, cieti saturoši produkti nebūtu tie, kurus būtu jāēd katru dienu un kilogramiem. Ja cilvākm ir kāda vitamīna trūkums vai tieši pretēji - arī tad ir jāzina, kas būtu jālieto konkrētajam cilvēkam, kas - nē.   

Crop avatars
Medaļa Bronzas ninjaMedaļa RIPMedaļa Sudraba ninja
  Crop 27.12.15 10:32
10
2
Draugs nesen kļuva par veģitāriet, dažreiz nokretinē ar savu pareizo uzturu.
Game Edits avatars
Medaļa Eiro olaMedaļa RecidīvistsMedaļa Bučiņa
  Game Edits 27.12.15 00:11
10
2

Gaļa ir labākā  

vienkarši Ivo avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  vienkarši Ivo 27.12.15 19:14
8
0

Principā man vienalga vegāns vai gaļēdājs, valkā baltas vai melnas drēbes, tikai man liekas stulbi cīnīties par dzīvnieku tiesībām apēdot viņiem domāto pārtiku .

KiboTheWolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Spēlmanis
  KiboTheWolf 10.04.17 17:49
8
0

atbildot uz Juris1604 komentāru " Pec dabas cilvēks ir radīts, kā visēdāj... "

  Lūgtum! Veģetāri dzelzs avoti uzturā ir melnās pupiņas, Indijas jeb kešjū rieksti, sarkanās pupiņas, lēcas, auzu pārslas un milti, rozīnes, cūku pupas, sojas pupas, daudzi brokastu pārslu maisījumi, saulespuķu sēklas, turku zirņi, tomātu sula, melase, pilngraudu maize, zemenes, spināti, griķi. 

Pats neesmu vegāns, bet tomēr esmu pret viņiem tikai tāpēc, jo viņi ir kā jehovas liecinieki, stāsta par to ka ēst gaļu ir nepareizi, un uzbāžas pārāk daudz.

Sliktākais ir tas, ka vegāni ir diezgan pastulbi dzīvnieku aizstāvji, ja tas ir ēdienam, tad nav ko daudz uztraukties no kurienes tas nācis un kā tas dzīvnieks tur dzīvojis, galvenais ka ēdams un garšīgs, ja vegāns teiktu ka tie lopi, kas ir turēti nebrīvē un sliktos apstākļos nav tik garšīgi, kā labas fermas dzīvnieki, tad es vegānam vēl ticētu, un sāktu ēst labo fermu lopiņus.

« 1  2  3  4  5 »