Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
16
848

Man garšo gaļa, škiet, ka to varētu ēst katru dienu. Daudzi domās tāpat, bet mūsdienās ēšanas kultūra ir kļuvusi par pārēšanās kultūru. Gaļu var lietot varbūt pāris reizes nedēļā. Nekas ļauns nenotiks. Tāpat nekas nenotiek ar cilvēkiem, kas vispār ir atteikušies no gaļas un dzīvnieku izcelsmes produktiem. Latvijā dzīvojot varētu gan ciest maciņš, jo vietēja gurķa cena ir pielīdzināma gaļas cenai, par mandeļu piena cenu nemaz nerunājot. Vai pārtikt tikai no augiem vispār būtu veselīgi?

Vegānisms kā tāds radās ASV, kad 1944.g. Donalds Vatsons nodibināja Vegānu biedrību, kas iestājās par dzīvnieku tiesībām dzīvot, nevis par cilvēku uztura vai veselības uzlabošanu. D. Vatsons pats bija atteicies no gaļas jau 14 gadu vecumā, jo viņu šausmināja dzīvnieku nogalināšana tēvoča fermā.

Mūsdienu intesīvā lauksaimniecība ir kaitīga videi, kā arī cilvēkiem, jo ražošanā lieto daudz pesticīdu un citu ķimikāliju. Vegānisms šķiet kā pretējā galējība, atbildes reakcija uz resursu izšķērdēšanu un pārtikas pārprodukciju nevis rūpes par veselību.

Es nebiju iedomājies ka... Autors: Lestets Vegānisms - vai to vajag?
1.

Es nebiju iedomājies, ka vegānisma kustība var būt tik jauna. Veģetārisma kustība bija jau radusies 19.gs. sākumā. Principā tā bija tā pati vegānisma kustība, jo noliedza jebkādu dzīvnieku izcelsmes produktu lietošanu. Tā pastāv arī mūsdienās un par savas darbības galveno mērķi uzskata cilvēku izglītošanu par veselīgu uzturu, kas viņu izpratnē, pirmkārt, ir atteikšanās no gaļas. Vai tas ir pamatoti? Cilvēce savas pastāvēšanas laikā ir vienmēr lietojusi gaļu, kas būtu kā galvenais pierādījums tās nepieciešamībai. Svarīgi ir ievērot mērenību, jo cilvēks ir visēdājs, kam ir vajadzīga daudzveidība. 

Lūk daži iemesli kāpēc atturēties no vegānisma

Cilvēki ir omnivori un... Autors: Lestets Vegānisms - vai to vajag?
2.

Cilvēki ir omnivori un fukncionē vislabāk pārtiekot no dzīvniekiem un augiem. Ir uzturvielas, kā vitamīns C, kas ir atrodams tikai augos, bet ir arī tādas, kas ir atrodamas tikai dzīvnieku valsts produktos. Vitamīns B12 ir svarīgs asins veidošanās procesā un smadzeņu funkcionēšanai. Tas nav sastopams augos, izņemot dažas aļges, un esot vegānam tas būtu svarīgākais, par kura trūkuma uztraukties. Tāpat vēl augos neatradīsi dzīvnieku proteīnu, kreatīnu, karnozīnu un dokosaheksānskābi, kas ir Omega-3 paveids. Tāpat vegānu demonizētās uzturvielas kā piesātinātie tauki un holesterols. Pēdējā trūkums noved pie pazemināta testosterona līmeņa. Nezinu par sievietēm, bet vīriešiem tetosterona trūkums atstāj nopietnas sekas.

Nav pierādījumu ka vegānisks... Autors: Lestets Vegānisms - vai to vajag?
3.

Nav pierādījumu, ka vegānisks uzturs ir labāks par kādu cita veida uzturu. Nākas dzirdēt apgalvojumus, ka uzturs ar zemu ogļhidrātu un augstu tauku saturu (Atkinsa diēta) ir kaitīgs un vegānisks uzturs ir pārāks. Randomizētos kontrolētos pētijumos gan ir pierādīts pretējais. 

Atkinsa un Orniša diētu salīdzinošo pētijumu rezultātā ir noskaidrots sekojošais: 

- cilvēki, kas ievēroja Atkinsa diētu, zaudēja vairāk svara 

- asins spiediens bija zemāks Atkinsa diētas atbalstītājiem

- labā holesterola līmenis bija augstāks ar Atkinsa diētu

- Atkinsa diētu ir vieglāk ievērot, pastāv divreiz lielāka iespējamība, ka to izdosies izturēt līdz galam.

Vienkārši Atkinsa diēta ir labāka. Ir pētījumi, ka vegāniska diēta uzlabo veselību un samazina mirstību no dažādām slimībām. Tādi pētījumi ir statistiski, kas vien parāda to, ka parasti veģetārieši būs veselīgāki, jo tie vairāk rūpējas par savu veslību un mazāk lieto alkoholu un nesmēķē. 

Ne vienmēr vegāni ir... Autors: Lestets Vegānisms - vai to vajag?
4.

Ne vienmēr vegāni ir īpaši godīgi mēģinot pārliecināt par vegānu diētas priekšrocībām. Bieži vien tiek pielietota baiļu taktika. Neskatoties uz visiem pētījumiem, nevar pateikt, ka gaļa, olas vai piesātinātie tauki izsauks veselības pasliktināšanos. Nevajag vegāniem izmantot baiļu taktiku un likt justies cilvēkiem vainīgiem par dzīvnieku ēšanu. 

Mēģinot atrast informāciju... Autors: Lestets Vegānisms - vai to vajag?
5.

Mēģinot atrast informāciju par vegāniem ātri vien atradīsies veiksmes stāsti par vegānu diētas priekšrocībām un cik pārsteidzoši veselības uzlabojumi tika ar to sasniegti. Esmu pārliecināts, ka tā tas arī ir. Taču ne jau visiem tas palīdzēs. Vai vegāni stāstīs par diētas mīnusiem?

Vegānu diēta var noteikti palīdzēt, kamēr vien tā nav ilgstoša un nav iestājies svarīgu uzturvielu trūkums. Turklāt svarīgi ir tas, ka diētā būs iekļauti ieteikumi par izvairīšanos no cukuriem, pārstrādātas augu eļļas un trans-taukskābēm. Tāpat atmest smēķēšanu un sākt sportot. Kas kopsummā dod pozītīvu efektu. Vai tāpēc veiksmi var norakstīt uz atteikšanos no gaļas?

Kā jau es iepriekscaron... Autors: Lestets Vegānisms - vai to vajag?
6.

Kā jau es iepriekš minēju, tad cilvēki ir tūkstošiem gadu ēduši gaļu, ģērbušies ādās. Mēs tādā veidā esam attīstījušies! Gaļa ir lielisks avots uzturvielām, bet cita lieta ir nepareiza tās apstrādāšana vai veids kā dzīvnieki tiek nobaroti. 

Gribēju vēl piebilst par to, cik noderīga var būt gaļas lietošana, bet iedomājos par tādu lietu, ka tam nav nekādas nozīmes. Cilvēks ir izplatījies pa visu Zemeslodi, dzīvo visneiedomajākajās vietās un pārtiek no visa. Tā ir mūsu priekšrocība, ka var pārtikt no gandrīz jebkā. Varbūt Zemes iekarošanas gaitā bija paaudzes, kurām nācās pārtikt tikai no augiem vai gaļas. Tam nebija nozīmes. Cilvēks izdzīvoja un turpināja savu uzvaras gājienu. 

Gribat būt vegāni, lūdzu, organisms tam piemērosies. Pilnīgi noteikti atšķirsieties no cilvēkiem, kas lieto gaļu, olas un pienu. Abām diētām, vai tās būtu ar vai bez gaļas, ir priekšrocības un trūkumi, bet es vēlētos dzirdēt par vegānu diētas mīnusiem no vegāniem nevis no vegāniem par visēdāju diētas trūkumiem.

16
848
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [291]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
FoxRio avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RainisMedaļa Admins iesaka
  FoxRio 27.12.15 02:27
119
10

Gaļu var lietot varbūt pāris reizes nedēļā. Nekas ļauns nenotiks.

Pasaules Veselības Organizācija (aka. WHO) pāris mēnešus atpakaļ paziņoja, ka pat 50g dienā pārstrādātas gaļas palielina vēža risku. Neticu, ka kāds ēd jēlu gaļu, pat gaļas cepšana, vārīšana, kūpināšana, garšvielu lietošana ir gaļas pārstrādāšana. Bet svaiga gaļa tiek ierindota 2. kategorijā, kas iespējams palielina vēža risku. 

Avots; http://www.cancer.org/cancer/news/news/world-health-organization-says-processed-meat-causes-cancer

Vai pārtikt tikai no augiem vispār būtu veselīgi?

ADS apgalvo, ka vegāna un veģetāriešu diēta ir absolūti veselīga, uzturvielām bagāta un piemērota jebkuram cilvēkam, jebkurā dzīves posmā, kā arī sportistiem.

Avots: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19562864

Vegānisms kā tāds radās ASV, kad 1944.g. 

Izlem vai tu runā par vegānismu kā tādu, vai vegāna diētu, jo diēta, kas balstās no augu valsts tika pielietota jau senajā Indijā un citās civilizācijas, kas bija pirms Jēzus Kristus dzimšanas. 

Avots: http://www.vegsource.com/john-davis/were-there-vegans-in-the-ancient-world.html

atbildes reakcija uz resursu izšķērdēšanu un pārtikas pārprodukciju nevis rūpes par veselību.

Vegānismā katrs var atrast savus iemeslus - vai tā ir ētika, vai dabas saudzēšana, vai veslelība ir pilnīgi vienalga, jo vegānismā vienīgais zaudētājs ir dzīvnieku agrikultura, bet visi pārējie būs tikai ieguvēji. 

Veģetārisma kustība bija jau radusies 19.gs. sākumā. Principā tā bija tā pati vegānisma kustība, jo noliedza jebkādu dzīvnieku izcelsmes produktu lietošanu.

Tu kļūdies, veģetārieši neēd gaļu, bet turpina ēst olas un piena produktus. 

Cilvēce savas pastāvēšanas laikā ir vienmēr lietojusi gaļu, kas būtu kā galvenais pierādījums tās nepieciešamībai. Svarīgi ir ievērot mērenību, jo cilvēks ir visēdājs, kam ir vajadzīga daudzveidība. 

Cilvēkam bija nepieciešama gaļa lai izdzivotu dabā. Tagad mums ir civilizācija, un nav absolūti nekādas vajadzības ēst gaļu. Mēs esam tikai un vienīgi tradicionāli visēdāji, bet anatomiski mēs esam daudz tuvāki zālēdājiem. 

B12 - neviens dzīvnieks neražo šo vitāmīnu, tieši tāpat kā to neatradīsiet dārzeņos, bet iegūsiet no baktērijām. Mūsu sterilā vide pamazām mūs nogalina. B12 vitāmīns nav arguments pret vegānismu, bet pierādijums tam, cik mēs esam vienoti ar dabu, jo arī gaļēdājiem draud tāds pats risks. Būtu jāzin arī tas, ka B12 vitāmīns tiek iznīcināts gaļas pārstrādes procesā. 

Avots: https://www.drmcdougall.com/misc/2007nl/nov/b12.htm

Dzīvnieku proteīns cilvēkam absolūti nav nepieciešams, jo sastāv no tieši tām pašām 20 amino skābēm kā augu proteīns. Mūsu organismam ir absolūti vienalga no kurienes nāk tās amino skābes. 

Mūsu Organisms ražo 100% visu nepieciešamo kreatīnu. Sportisti tic, ka papildus diētiskais kreatīns var palīdzēt sportā, bet tam nav zinātniska pamatojuma. 

Carnosine - palīdz pret muskuļu noārdīšanos un iespējams pret novecošanu. Pamatā tā ir molekula kas sastāv no 2 aminoskābēm no kurām viena ir aizvietojama, bet otra nē. BET kā jau visiem būtu jāzin - visas 9 neaizvietojamās aminoskābes mēs varam atrast augu valstī.  Pētījumi pierāda ka vegāniem organismā ir uz pusi mazāk Carnosine, bet joprojām ir jautājums vai mums vajaga vairāk? Citi pētījumi pierāda ka augsts carnosine līmenis organismā  var veicināt dažādas slimības kā diabēts vai pat parkinsons. 

Dokozaheksaēnskābe jeb DHA - Šī skābe ir atrodama Omega 3. Populārākais Omega 3 avots ir zivju eļļa, bet vai jūs maz zināt, ka zivis nav spējīgas ražot Omega 3? Tas nāk no jūras augiem, bet zivīs atrodamas, tikai tāpec ka zivis ēd tos augus. Tieši to pašu var darīt arī cilvēki. 

Piesātinātie tauki - vegānu diētu var piebāzt ar tiem. Kokosriekstu eļļa - 95% piesātinātie tauki. Kur ir problēma? 

Holesterīns mūsu diēta nav absolūti vajadzīgs, jo mūsu organisms to ražo 100%

Vegāna diēta neietekmēs jūsu tetosterona līmeni, ja ēdīsiet sabalansēti. 

Avots: http://www.livestrong.com/article/542648-can-a-vegan-diet-lower-testosterone-levels/

Nav pierādījumu, ka vegānisks uzturs ir labāks par kādu cita veida uzturu.

Neesot pierādījumu? 

http://cebp.aacrjournals.org/content/22/2/286.full#T1

http://www.heart.org/HEARTORG/GettingHealthy/NutritionCenter/Vegetarian-Diets_UCM_306032_Article.jsp#

Neviens, kas kautko saprot no cilvēka anatomijas un fizioloģijas, nekad nesekos proteīna diētai, jo no proteīniem ir grūti iegūt enerģiju, tas izskaidro svara zudumu, bet tas nenozīmē ka ilgtermiņā diēta būs veselīga. 

Nevajag vegāniem izmantot baiļu taktiku un likt justies cilvēkiem vainīgiem par dzīvnieku ēšanu. 

Nav nekādas baiļu taktikas, mēs runājat patiesību, cilvēkiem tas nepatīk, bet kādam tas ir jādara. 

Bet kopumā - paldies par rakstu. Prieks redzēt, ka notiek diskusija. Nevienam neko neuzspiežu, turpinat ēst gaļu, ja jums ir tas tik svarīgi. Bet gribētu redzēt dažu stereotipu pazušanu - Vegānu diēta ir absolūti veselīga un piemērota cilvēkiem ilgtermiņā - arī sportistiem un augošiem bērniem. Beidzat runāt stulbibas par uzturvielu trūkumu. Jā, ir un vienmēr būs slimīgi vegāni, tieši tāpat kā ir slimīgi gaļēdāji. Vienmēr būs cilvēki, kas nemācēs ēst veselīgi, bet tas nekādīgi nesaistās ar sabalansētām diētām. 

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  Jāņa oga 27.12.15 11:15
90
5
Šitie kāpostu grauzēji ir nenormāli augstprātīgi... Viņi ar savu piepūsto ego domā, ka ir labāki, jo neēd gaļu. Pats esmu saticies ar tādiem pridurkiem, kuri ēd tikai zaļbarību, bet lec 2 dirsu augstumā, ka, redziet, pasaules un dzīvnieku glābēji, visi gaļas lietotāji ir nelieši un cūkas u.tml. Nu, Kungs Jēzu, ja tev tā patīk, rij tu to zaķu barību, rij tās lapas, mani tikai neaiztiec, es taču tavā šķīvī nelienu. Nu malacis, ka gaļu neēd, man vairāk paliks un nosprāgsi vesels, bet tāpēc jau tas nav jāreklamē pa visu pasauli un no tā jāiztaisa varoņdarbs. Ptfu! Autor, neuztraucies, viņi tos vitamīnus aptiekās pērk. Tas nekas, ka tās ripas var būt 5x neveselīgākas un izsaukt tikai placebo efektu. Vegānam jau to neiestāstīs, galvenais, ka nav gaļa.

spoku dienas doma

Arizon avatars
Medaļa Gada admins 2012Medaļa AuklīteMedaļa Gada spoks 2014
  Arizon 27.12.15 01:06
80
0

atbildot uz Antons Austriņš komentāru " Gribēju vien piebilst, ka diēta, vegāni... " No rītdienas iziešu saulē, izbāzīšu mēli, un pārtikšu no saules gaismas.

spoku dienas joks

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 27.12.15 07:54
65
7

Man NAV nekas pret vegānismu kā tādu, interesanta aizraušanās, gluži kā ezotērika, joga vai kāds sporta veids. Eksperimenti ar sevi, savām izjūtām, pieredze un jaunu emociju gūšana, tas viss ir lieliski.

Man IR pret pret atsaldētiem vegāniem, kas ar putām uz lūpām cenšas pierādīt sava dzīvesveida priekšrocības. Izzīž no pirksta (labi, ja no pirksta) dažādus faktus, atsaucas uz citu, tikpat atsaldētu vegānu tipa "pētījumiem".

Vegāni man atgādina jaunāko brāli ar milzīgiem mazvērtības kompleksiem, kuram visu laiku paranoidāli liekas, ka visi viņu abižo un viņi par visām vārītēm cenšas pierādīt savu patiesību.

Tālu nav jāmeklē, palasi komentārus zemāk, te daži savu vegāno krāniņu izstiepj ar milzīgiem tekstu blāķiem.

Smieklīgie jūs vegāni!

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 27.12.15 16:52
46
0

Vegāni apēd dzīvnieku barību. Un mēs ēdam dzīvniekus, lai šie grupās neuzbrūk vegāniem barības trūkuma dēļ. 

Kur paldies, bļe?

spoku dienas joks

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 27.12.15 10:07
44
0

Ja vegāni norij spermu, tad viss? pi*dec vegānismam?

un kā mātes vegānes nebaro bērnus ar pupu?

NightInBlood avatars
Medaļa MaģistrsMedaļa ViktorsMedaļa Bestsellers
  NightInBlood 27.12.15 13:27
43
0
Par vegānismu nekā nezinu, pārīti cilvēku pazīstu ar šādu uzturu, bet tas ir viss. Pati jau 6 gadus esmu octolacto veģetāriete, tūlīt sāksies 7. gads. Mans dzīvesbiedrs ir visēdājs, visi gan topošie, gan esošie radi ir visēdāji. Nu labi, 2 nesen pievērsās veģetārismam- tēvocis (sportists, celtnieks, 40+gadi), brālēns (policists, 25+ gadi). Reiz bija gaļas ēdienu mīļotāji.. Katrs ēd, ko grib. Nevienam nav tiesību otru nosodīt. Pati pārtraucu lietot gaļu izturā dažādu iemeslu dēļ. Pārsvarā ar veselību saistītu iemeslu, beigu beigās izrādījās, ka organisms slikti panes gaļu,nespēj to lāgā pārstrādāt, ar laiku arī parādījās laktozes nepanesība.. Un pat pēc tik daudziem gadiem mana veselība ir ok. Katru gadu taisu asins analīzes, lai daktere pārliecinātos, ka man nekas netrūkst. Un vai tu re, patiešām visu grupu vitamīni man pietiek,šogad pat dzelzs ir nedaudz paaugstināts. Savukārt man pazīstamai sanāca tā, ka veģetārisms viņai uztaisīja baigās šaizes, tāpēc bija jāatgriežas pie visēdāja uztura. Tas nozīmē tikai to, ka ne visiem der veģetārs vai vegāns uzturs, bet der arī saprast, ka ne visiem der VISĒDĀJU uzturs. Arī to ir jāiemācās saprast. Un nekad nedrīkst otram pārmest to, ko viņš ēd vai neēd.
kapuracējs avatars
Medaļa MaģistrsMedaļa Dienas domaMedaļa Vilkaču klana biedrs
  kapuracējs 27.12.15 12:31
42
1
Vegānu propoganda sāk atgādināt pederastu filosofiju. Beidzat uzbāzties.Man vienalga,rijat kaut skaidas,ņemat viens otru kur gribat,Bet BEIDZAT UZBĀZTIES AR SAVĀM STULBĪBĀM!!!
DEMENS ANIMUS avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Twittera čoms
  DEMENS ANIMUS 27.12.15 10:13
42
3
Tikai maza daļa ir īsti vegāni. Kopumā tas viss ir kults, kurā milzīgs daudzums ir iekšā tikai tāpēc, ka ir kruti būt atšķirīgam, iebāzt citiem acīs to, ka, lūk, es esmu lielisks cilvēks, man ir žēl nogalināto dzīvnieku utt. Bullshit. Lielākoties vegāni rodas, jo cilvēki pavelkas uz šādām lietām un tādā veidā ceļ savu pašvērtējumu. Kopumā piekrītu "perversi" viedoklim.
krouli avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa JubilārsMedaļa Trumpe
  krouli 27.12.15 10:44
35
1

atbildot uz Go+vegan! komentāru " Izlasīju rakstu un tas man atgādina "Vi... "

Aha neviens pērtiķveidīgais nav 100% zālēdājs, bet cilvērs ir. Paskaties, ko darīs pērtiķi, kad atrod termītu pūzni, norīs visu. Otrkārt, mēs nēsam zālēdāji, nevaram celulozi pārstrādāt. Un tās īpatnības par zobiem, dīvaini, ka ilkņi pazuda tieši periodā, kad gaļa tika ēsta visvairāk, jebšu tika cepta un bija gana mīksta, lai zobi nebūtu nepieciešami. Kā arī iedomājies mums ir rokas, mēs neizmantojam mūsu zobus, lai kādu nokosta, tam mēs izmantojam rokas. Un, jā vari paskatīties tālas evolūcijas filmas, pat pirms pērtiķveidīgjiem un vēl tālakiem cilvēku senčiem, 65 miljonus gadus atpakaļ mūsu senči bija visēdāji, kaut kas tuvāks grauzējam vāverei vai žurkai, bet tomēr, izdzīvoja kataklizmās tieši tāpat kā cilvēki leduslaikmetā ēdot visu. 

http://news.discovery.com/animals/zoo-animals/first-human-ancestor-squirrel-121018.htm

UN nekad, nelasi vegānu rakstus, bet neitrālus pētījumus. Citādi būs, kā ar to OB diētu no forks over knives vēža ta nav, bet faktu par to, ka tie, kas ēda vairāk OB nodzīvoja ilgāk viņi nagla noslēpa.

Ja pētījumu veica vegāni neticat, ja kāda no lauksaimniecības kompānijām arī. Ticat tikai tam, kas nav saistīt nearvienu no dotajām sfērām. Jo vegāni melo tieši tāpat, kā attiecīgi lielās kompānijas, kas ražo to ko vēlas tev pārdot, lasot dažādus rakstus to sen sapratu.

čalisnozemes avatars
Medaļa BērndārznieksMedaļa Zoles recidivistsMedaļa Duraks recidivists
  čalisnozemes 27.12.15 18:02
33
0

Bļa tie vegāni kādreiz aizverās arī Reku mans 1.zinātniski  negatīvais pētījums par vegānu trūkumiem - pārmērīga lapu ēšana izraisa akūti nekontrolētu zinātniski cirkulāri advancētu vienpusēji padziļinātu faktu izvārstījumu līdz molekulāri emocionālam līmenim. Zinātniskā pētījuma atsauce - Es

Hottobic avatars
Medaļa SpoksMedaļa Dienas joksMedaļa Students
  Hottobic 27.12.15 14:09
34
1

Vegāns - slikts mednieks   

spoku dienas joks

Kaijmans avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa Dienas joksSpēja Mana Latvija!
  Kaijmans 27.12.15 12:49
31
0
Kādreiz vegānu sekta uz skolu bija atbraukusi , stāstija par veselīgu uzturu , bet nevarētu teikt , ka kāds izskatījās veselīgi. Viens bāls kā līķis , viens tievs kā skelets , vienam zili riņķi zem acīm. Gaļa palielina vēža risku? Kas par to? Šajos laikos jebkas palielina vēža risku. Tas , ka palielina nenozīmē , ka visi gaļēdāji pēkšņi sāks mirt no vēža. Vari būt veselīgākais cilvēks pasaulē , bet rīt jau tevi notriec mašīna. Neieteiktu uztraukties par to , ko katrs ēd un turpināt dzīvot savu dzīvi.
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 27.12.15 11:05
32
1

Īstam vecim ir jādzer visu, kas deg, jāēd visu, kam ir 4 kājas, izņemot ķeblīti, un jādrāž visu, kas kustas!

MastaRaggaLatina avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Vilkaču klana biedrs
  MastaRaggaLatina 27.12.15 04:05
31
2

atbildot uz Arizon komentāru " No rītdienas iziešu saulē, izbāzīšu mēli, un ... " Ir iespejams partikt no miilestibas. Autors- Miris.

 

spoku dienas joks

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 27.12.15 11:32
28
0

atbildot uz Leģenda komentāru "Ar gaļu ir tā, ka sadalīšanās procesa laikā (sa... " Tikai neaizraujies ar to cik slikta ir gaļa. Ja tā tas būtu, tad visi sen jau būtu apsrāguši vai arī sen neēstu gaļu.  Cilvēces vēsture ir tūkstošiem gadu gara

jacky avatars
Medaļa NastijsMedaļa NastijsMedaļa Nastijs
  jacky 27.12.15 11:03
29
2

Es joprojām uzskatu, ka cilvēkam ir jāēd tas, ko viņš ir ēdis iepriekšējos miljons gadus un pie kā viņa organisms ir pielāgojies - t.i. - VISU!

spoku dienas doma

breezy18 avatars
Medaļa Soarkana RūžeņaMedaļa Dienas domaMedaļa Moderatora favorīts
  breezy18 27.12.15 20:16
22
0

Smiekli nāk. Daudzi šo vegānismu uzskata par trendu, tāpēc arī pārstāj ēst jebko, kas saistīts ar dzīvniekiem, jo daudzi citi tā dara un tas esot "stilīgi".

Protams, ir arī cilvēki, kuri tiešām ir īsti vegāni un to visu piekopj, bet liela daļa tikai to dara trenda pēc. 

tainunainur avatars
Medaļa BakalaursMedaļa TrumpeMedaļa Patīk komentārs
  tainunainur 27.12.15 11:54
19
0

atbildot uz Leģenda komentāru " Piekrītu, ka cilvēkam ir jāēd tas, ko organis... " un iedomājies..pat vēganu pārtika ir piepačkāta ar sliktām vielām ..

 

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 27.12.15 10:44
12
0

atbildot uz TheVilcene komentāru "I'm just saying. Tas bija mans viedoklis. Tas, ... " Jā, protams, es tam piekrītu. Lai katrs ēd ko grib, jo tāds ir cilvēka organisms. Piemērosies visam! Slavas dziesma vegānismam ir pārāk pārspīlēta. 

« 1  2  3  4  5 »