Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
3
417

Kādas tik savādas krīzes šobrīd nepiedzīvo dažādas valstis pasaulē. Domāju būs interesanti palasīt.

Dienvidkorejas dzimstības... Autors: Kornēlijs Zipidrics Valstis, kuras šobrīd piedzīvo ļoti neparastas krīzes
Attēls no: listverse.com
1.

Dienvidkorejas dzimstības krīze. Dienvidkorejā dzimstības līmenis šobrīd ir tik zems, ka valdība ir sākusi maksāt pāriem par bērnu radīšanu. Valsts dzimstības līmenis 2018. gadā sasniedza rekordzemu līmeni. Ir bažas, ka tuvāko desmit gadu laikā mirstības rādītāji var apsteigt dzimstības, un ir arī izrēķināts, ja šai tendencei ļaus turpināties, tad līdz 2750. gadam valstī vairs nebūs neviena iedzīvotāja. Tikai 13 gadu laikā Dienvidkorejas valdība ir iztērējusi vairāk nekā 121 miljardu ASV dolāru, lai iedrošinātu vecākus radīt bērnus. Šobrīd lielākā daļa vecāku no valdības ir tiesīgi saņemt līdz pat 270 dolāriem mēnesī. Sākot ar 2019. gada beigām, vecākiem, kuriem ir berni jaunāki par 8 gadiem būs atļauts katru dienu strādāt par vienu stundu mazāk. Valdība arī pašlaik būvē daudzus jaunus bērnudārzus un aprūpes centrus. Arī tēviem tiks piešķirts 10 dienu apmaksāts paternitātes atvaļinājums - par septiņām dienām vairāk nekā pašlaik apstiprinātais trīs dienu.

Venecuēlas pasu... Autors: Kornēlijs Zipidrics Valstis, kuras šobrīd piedzīvo ļoti neparastas krīzes
Attēls no: listverse.com
2.

Venecuēlas pasu krīze. Venecuēlas vārds pēdējā laikā ziņās izskan nepārtraukti. Naftas bagātā Latīņamerikas valsts šobrīd pārcieš nopietnu hiperinflāciju, kas gandrīz ir nobremzējusi tās ekonomiku. Un ņemot vērā to ka šobrīd divi cilvēki apgalvo, ka ir valsts prezidenti, šķiet Venecuēlas problēmas tik drīz nebeigsies. Kopš 2014. gada vairāk nekā 2,3 miljoni cilvēku ir pārbēguši Venecuēlas robežas uz tās kaimiņvalstīm. Tomēr daudzi vēl ir iestrēguši, jo viņiem nav pases. Pasu krīze ir tik liela, ka citas Latīņamerikas valstis ielaiž venecuēliešus pat ar pasēm, kurām ir beidzies derīguma termiņš. Pases vai jebkura cita valdības izdota dokumenta iegūšana Venecuēlā bija sarežģīta arī pirms krīzes. Taču nu ir vēl ļaunāk. Ir zināms, ka pasu biroju darbinieki apzināti novilcina pases izgatavošanas laiku, ja vien pasu iegūt gribētāji neiemaksā kukuli 1 līdz 5 tūkstošu dolāru apmērā, lai šo procesu paātrinātu. Tagad daudziem tādas naudas nav. Un arī pati valdība nav pārāk ieinteresēta ļaut saviem pilsoņiem aizbraukt.

ASV pārstrādājamās... Autors: Kornēlijs Zipidrics Valstis, kuras šobrīd piedzīvo ļoti neparastas krīzes
Attēls no: listverse.com
3.

ASV pārstrādājamās plastmasas krīze. Slikta ziņa vides aktīvistiem: ASV vairs nespēj pārstrādāt lielāko daļu savas pārstrādājamās plastmasas. Pirms dažiem gadiem Ķīnā nonāca milzīgs pārstrādājamu preču daudzums no ASV. Tomēr vairs tas nenotiks, jo 2018.gada janvārī Ķīna aizliedza pārstrādājamu preču importu no ASV. ASV vērsās pie Kanādas, Turcijas, Malaizijas un Taizemes, lai pārstrādātu savu plastmasu. 2017. gada pirmajos sešos mēnešos ASV uz Taizemi eksportēja 4000 tonnas pārstrādājamas plastmasas. Sešu mēnešu laikā pēc Ķīnas aizlieguma, ASV uz Taizemi bija eksportējusi 91,505 tonnas plastmasas. Tas ir 1,985 procentu pieaugums. Taču šīs valstis nevēlas ASV plastmasu. Malaizija ieviesa nodokli un ierobežoja pieņemamos plastmasas veidus. Taizeme divu gadu laikā ir solījusi aizliegt ASV plastmasu. Atbildot uz to, vairāki ASV štati ir vai nu pārtraukuši pārstrādāt atsevišķus plastmasas veidus vai arī partraukuši tās pārstrādāšanu pavisam.

Dienvidkorejas... Autors: Kornēlijs Zipidrics Valstis, kuras šobrīd piedzīvo ļoti neparastas krīzes
Attēls no: listverse.com
4.

Dienvidkorejas pašnāvību krīze. Dienvidkorejā ir vieni no augstākajiem pašnāvību rādītājiem pasaulē. 2015. gadā 13 500 dienvidkorejieši labprātīgi šķīrās no dzīves. Tas ir vidēji 37 pašnāvības dienā. Lielākā daļa iedzīvotāju, kas izvēlas beigt savu dzīvi ir seniori, kuri bieži vien dzīvo nabadzībā un kuri nevēlas kļūt par nastu saviem dzīvajiem tuviniekiem. Daudzi gados veci dienvidkorejieši ir tik nabadzīgi, ka viņu izdzīvošana ir atkarīga no bezmaksas ēdināšanas. Atbildot uz augstajiem pašnāvību rādītājiem, valdība ir kriminalizējusi pašnāvības paktus - vienošanos starp diviem vai vairāk cilvēkiem, kuri sola veikt kopīgu pašnāvību. 2011.gadā valdībai izdevās samazināt pašnāvību rādītājus par 15 procentiem, kad tā aizliedza parakvatu - pesticīdu, ko bieži izmanto pašnāvību veikšanai.

Indijas maitas putnu krīze... Autors: Kornēlijs Zipidrics Valstis, kuras šobrīd piedzīvo ļoti neparastas krīzes
Attēls no: listverse.com
5.

Indijas maitas putnu krīze. Indijā agrāk bija daudz maitas putnu. To bija tik daudz, ka neviens pat necentās tos uzskaitīt, lai gan aplēses liecina par 40 miljoniem deviņdesmito gadu sākumā. Tas mainījās laikā no 1992. līdz 2007.gadam, kad maitas putnu populācija nokritās par 97 līdz 99,9 procentiem. Indijā šodien dzīvo vairs tikai aptuveni 20 000 maitas putnu. Ilgu laiku neviens pat nepamanīja šo straujo maitas putnu populācijas samazināšanos, bet tad ciemu iedzīvotāji sāka aptvert, ka vairs neredz tik daudz maitas putnu, cik agrāk. Indieši neēd savus lopus. Tāpēc te talkā nācā maitas putni. Indijas zemnieki savus mirušos lopus izbaroja maitas putniem. Diemžēl diklofenaks - populārs pretsāpju līdzeklis, ko deva lopiem, ir nāvējošs maitas putniem. Pēc barošanās ar kritušajiem lopiem, maitas putni cieš no aknu sairšanas un iet bojā. Diklofenaku veterinārijā sāka izmantot deviņdesmito gadu sākumā, un tieši tas ir izraisījis katastrofālo maitas putnu populācijas samazināšanos. Tagad daudzviet Indijā trūkst maitas putnu, kas saēstu mētājošos dzīvnieku līķus. Savukārt tas draud nostādīt Indiju uz slimības epidēmijas sliekšņa. Žurkas un suņi ir nākuši maitas putnu vietā, tomēr tie nav tik efektīvi. Bez tam, suņi var pārnest līķos esošās baktērijas uz cilvēkiem. Tagad Indija ir aizliegusi diklofenaku un izveidojusi maitas putnu vairošanās programmas, cerot, kādudien savvaļā atkal atgriezt tikpat daudz šo putnu kā agrāk. Tomēr daudzi Indijas zemnieki vēl aizvien turpina nelegāli izmantot diklofenaku.

Ķīnas dzimstības krīze Pirms... Autors: Kornēlijs Zipidrics Valstis, kuras šobrīd piedzīvo ļoti neparastas krīzes
Attēls no: listverse.com
6.

Ķīnas dzimstības krīze. Pirms dažām desmitgadēm Ķīna ieviesa tā saukto viena bērna politiku, lai kontrolētu savu augošo iedzīvotāju skaitu. Šī politika tika stingri uzspiesta, un valdība pat veica piespiedu abortus un sterilizēja tos, kuri tai nepakļāvās. 2015. gadā valdība aizstāja viena bērna politiku ar divu bērnu politiku, jo saprata, ka tā ir valstī izraisījusi dzimstības līmeņa samazināšanos un sabiedrības novecošanos, tāpat kā Dienvidkorejā. Tagad Ķīnas valdība apsver pilnībā atteikties no jebkādiem ierobežojumiem par to, cik bērni drīkst būt ģimenē. Valdība kontrolē esošie laikraksti visu laiku atgādina pāriem, ka radīt bērnus - tas nāk par labu ne tikai viņiem pašiem, bet arī valstij.

3
417
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [15]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
dzigiiiitsss@speles avatars
Medaļa ZeltrocisMedaļa BakalaursMedaļa Recidīvists
  dzigiiiitsss@speles 14.04.19 15:31
17
0

  

Pie mums LV par dzimstību vēl izdomās noņemt nevis iedvesmot vai pielikt

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 14.04.19 17:05
15
0

UN tagad grib vest un pārstrādāt to plastmasu uz Latviju - precīzāk Aizkrauklē domā būvēt pārstrādes rūpnīcu - mums arī vajadzētu pieņemt likumu, kas aiziedz ievest pārstrādei plastmasu, un citus mēslus...

legalterorist avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa Patīk komentārsMedaļa 1/13 kūciņas
  legalterorist 14.04.19 23:03
10
0

atbildot uz index.js komentāru " Kāda jēga no bērniem? Atņem laiku, brīv... "

Tikai tavs stulbs un subjektīvs, neapdomāts viedoklis. Tavu vecāku kļuda, acīmredzot bija tevis dzemdēšana. Ja spēj tā domāt, tad pats esi vēk bērns. Ja nebūs bērnu, nebūs, kas tevi uzturēs vecumdienās, arī netiešā veidā, kas, tavuprāt maksās tev pensiju, medicīnu un lētos pārbraucienus sabiedriskajā transportā, nebūs, kas atbrauks tev palīgā, kad būs vajadzīga palīdzība (medicīniskā vai policija), nebūs kas tevi (tavu dzimteni) aizsargā, nebūs, kas pat tev aptiekā zāles pārdod, un kad tu nomirsi, nebūs kas tevi apraks kapos... nevajag domāt tikai par sevi... attīstīti cilvēki cenšas saražot bērnus, nosauc piemērus kad veiksmīgs cilvēks nevēlas sev pēcnācējus? Ja neskaita gadījumus, kad to nevar veselības stāvokļa dēļ

kamiitis123 avatars
Medaļa IntelektuālisMedaļa RecidīvistsMedaļa Pamatskolnieks
  kamiitis123 15.04.19 08:33  
7
0
atbildot uz legalterorist komentāru "   Pie mums LV par dzimstību vēl izd... "Pie mums LV valdība savā veidā ir paziņojusi par to ka nevēlas lielu dzimstību. Paskaties cik pēdējos gados ir aizslēgtas skolas likvidētas slimnīcas. Tā jau man pilsētā vienu bērnu nav kur bērnudārzā likt jo dažas naudas dēļ un lai nav jāstrādā ražo jau septīto bērnu un tāpēc bērnudārzs ir pilns jo taču priekšroka ir tām ğimenēm kuras ir daudzbērnu. Bet valdība nedomā uzbūvēt vēl kādu lielu bērnudārzu.
jurikz avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  jurikz 15.04.19 11:43
6
0

6. Kas par blēņām! Pat ar viena bērna politiku Ķīnā bija augsta dzimstība un gana straujšs iedzīvotāju skaita pieaugums. Par cik Ķīna šo ir atcēlusi, tad, visdrīzāk, tai ir lieli nākotnes plāni. Drīz nevajdzēs NATO pret Krieviju, bet NATO + Krieviju pret Ķīnu.

index.js avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas doma
  index.js 15.04.19 01:34  
6
2
atbildot uz legalterorist komentāru " Tikai tavs stulbs un subjektīvs, neapdomāts v... "Mana vecmamma nomira ar demenci, kur viņai beigās bija vienalga par visu, un nevienu neatpazina. Sievietes stāsta kā viņām bus trešais bērns, un cik lepnas, kamēr vīrs zog lai uzturētu gimeni, jo citādāk Latvijā nevar. Viss šajā dzīvē ir tik netīri un zemiski, ka riebjas. Sieva lepna par vīru, kas pelna daudz, bet vīrs ir vai nu ticis normālā amatā lienot visiem d####, vai arī zogot(apčakarējot valsti ar nodokļiem utml.), lai būtu nauda braukt ar auto un uzturēt ģimeni. Mans mērķis ir nodzīvot līdz tādam vecumam, kad vēl varu pats visu izdarīt un nevajag palīdzību no neviena. Nevajag man ne sievu ne bērnus, tev vajag, tad arī radi.
index.js avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas doma
  index.js 14.04.19 17:54  
7
3
Kāda jēga no bērniem? Atņem laiku, brīvību un finanses. Tāpēc arī attīstīti cilvēki neražo bērnus, jo saprot ka nekādas jēgas no tiem.
legalterorist avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa Patīk komentārsMedaļa 1/13 kūciņas
  legalterorist 14.04.19 22:52
3
0

atbildot uz dzigiiiitsss@speles komentāru "    Pie mums LV par dzimstību... "

Jā, pateiks - ja tev nav 3 bērni, tev jāmaksā valstij nodoklis, jo tu kavē tās attīstību

ein neger avatars
Medaļa Testu veidotājsMedaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoks
  ein neger 11.05.19 16:05  
2
0
apsaut kadu 1/3 no pasaules, lai vieglāk elpot..
revjū avatars
Medaļa SpoksMedaļa SākumskolnieksMedaļa Dienas joks
  revjū 16.04.19 11:45  
1
0
1. Tada krize ir visas attistitajas valstis
Anonīms
DAINA+ANDRIS=SEX 14.04.19 20:57  
0
0
atbildot uz Andris Morics komentāru " Follow me instagram : andzs3211 "Andri man ļoti patīk karotītes poziņa. Tad šovasar pie tevis tiekamies?
Vinnīts avatars
Medaļa Neraudi, Susuriņ!Medaļa Admins iesakaMedaļa Rotaļu draudziņš
  Vinnīts 14.04.19 18:25  
0
0
Interesanta informācija! Jā, ņemot vērā maitas daudzumu Indijā šī varētu būt problēma ar tālejošām sekām! :
Anonīms
Simbiis 15.04.19 16:18  
1
2
Eeuuu! Kur Latvija?
index.js avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas doma
  index.js 15.04.19 01:35  
0
3
atbildot uz legalterorist komentāru " Tikai tavs stulbs un subjektīvs, neapdomāts v... "Un par to, kas gan pārdos zāles un apraks- mākslīgais intelekts un roboti.
Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 14.04.19 15:19
1
4