3

 92  0

Vai tu esi brīvs, jeb kas valda pār pasauli?

Kāds ebreju baņķieris 19.gs. reiz esot teicis – man vienalga kāda marionete sēž Lielbritānijas tronī, kamēr visu naudu kontrolēju es. Ko tādu varētu pateikt tikai ļoti varens cilvēks...

Pavisam īsā banku priekšvēsture – ap.13.gs. Pāvests izsniedz templiešu ordenim bulu, kas pasludina tos pēc būtības ārpus likuma, nav jāmaksā nodokļi utml. Templiešu ordenis tad arī izveido mūsdienu banku sistēmu, ar čekiem, depozītiem aizdevumiem utml, kas darbojas visā Eiropā un Vidusjūras valstīs. Ebrejus izrādās nemīl jau tajos laikos, un faktiski visā Eiropā tiem ir liegts iegādāties lauksaimniecības zemi, līdz ar to ebrejiem atliek naudas aizdevumu bizness, tirgošanās utml. Acīmredzot banku bizness veicās labi, ja reiz kādā mirklī varēja sūtīt pupās pat Lielbritāniju, kas reiz bija pasaules varenākā un lielākā impērija.

Mūsdienās nekādu banku varu šķietami neredz, mums bija Parex banka, kas bija ietekmīgi jo finansēja politiķus, bet arī tā ir izplēnējusi, kaut kādas lielākas Eiropas un amerikas bankas iekļūst skandālos un tas arī ir viss ko dzirdam ikdienā un protams nebeidzamās ātro kredītu reklāmas.

Te būtu vērts pieminēt, ka pasaules lielākā ekonomika ASV, kas ražo un ražo savus dolārus turpat bez apstājas, kas ir pati sev parādā ap 10.triljoniem un vēl entos triljonus visai pasaulei, kas kopā ir neiedomājama liela summa. BET! ASV dolārus ražo Federālās rezervju sistēmas bankas, kas ir privātas nevis valsts bankas. Tas nozīmē ka ir privātpersonas kam ASV maksā par dolāru ražošanu un maksā aizdevuma procentus. Vēl ASV ir tāda kompānija kā Blackstone, kuras aktīvu apjoms ir 34 triljoni dolāru un peļņa virs triljona. Būsim reāli šādai kompānijai ir vairāk brīvu līdzekļu kā ASV valdībai un šī ir zināmākā kompānija kas ir nonākusi žurnālistu redzes lokā, iespējams ir vēl kādas līdzīgas kompānijas kaut kur pasaulē.

Rodas jautājums, kas ir šie cilvēki, kuru rokās ir tādi finanšu resursi? Kāda ir to ietekme? Kāpēc dolārs , kas faktiski ir bez seguma valūta, vēl jo projām ir svarīgākā valūta pasaulē?

Sāksim ar dolāra svarīgumu. Ķīna ir otra varenākā ekonomika tikai tāpēc, ka ASV iepērk lielāko daļu produkcijas, bez ASV, Ķīna faktiski bankrotē, ja Ķīna sabrūk, sabrūk arī Azijas ekonomika, bez ASV un Āzijas arī Eiropa bankrotē, īsumā pasaule vēļ varētu iztikt bez EURO, bet dolārs vismaz šobrīd ir izmisīgi atbalstām no visu valstu puses, lai nenotiktu pasaules mēroga bankrots.

Kāda ir šo nezināmo superbagāto cilvēku ietekme? Par to var spekulēt, bet iespējams kāds no viņiem nopelna uz krīzēm un ar milzīgu naudas apjomu ir spējīgs ietekmēt krīzes gaitu un sākumu, kāds iespējams pelna uz kariem, un varbūt tāpēc kādi konflikti tiek eskalēti, varbūt tas skar vēl kādas ikdienas lietas, kāpēc tu dzer un ēd kaut ko, kas to lai zina.

Šis viss iespējams izklausās pēc sazvērestības teorijas, kā ir patiesībā es tiešām nezinu, bet iespējams pastāv daži desmiti cilvēki, senas ģimenes, kas jau gadsimtiem kontrolē naudas plūsmu, notikumus un ir ietekmējuši pasauli atbilstoši savām vajadzībam un vēlmēm. Iespējams kāds lielvalsts vadītājs ir spējis radīt kādas pārmaiņas, vai neērtības, bet viss tik un tā rit savu gaitu.

Kāda būtu pasaule, kur cilvēkiem neinteresētu manta, dzīvotu vienkāršās sabiedrībās, īpaši nesatrauktos par nāvi, nemaksātu nodokļus, nekarotu, kur cilvēks būtu brīvs savās domās un brīvs darīt ko grib un nodzīvot savu dzīvi kā grib? Tādu sabiedrību jau nemaz ne pārvaldīt, ne gūt labumu no tās. Kāds šādā sabiedrībā noteikti būtu uzņēmīgāks, aktīvāks un savā ziņā pelnīti turīgāks, bet vienalga no īsteni brīvas sabiedrības ir grūti uzbūvēt valsti un gūt kolektīvu naudas labumu no visiem tās iedzīvotājiem.

Te arī ir jautājums tev, ja esi tik tāl ticis. Cik tad tu esi brīvs? Tu piedzimsti un tevi ieliek sistēmā kuru neesi taisījis ne tu ne tavi vecāki. Tu piedzimsti, ej dārziņā, skolā, universitātē, strādā, maksā nodokļus, ražo bērnus, pērc lietas un īpašumus, ej pensijā un nomirsti. Tev jau no bērnības gribas mantas, gribas tērēt naudu, liek kaut ko sasniegt skolā, darbā un tas viss lai tu varētu it kā dzīvot un darīt ko gribi, bet tev jau pasaka ko tu gribi – mācīties, strādāt, tērēties, izklaidēties, tu jau esi ielikts rāmī, sabiedrībā kas ir ielikta rāmī un valstī kas ir ielikta rāmī…

Ir dzirdēts teiciens par domāšanu ārpus rāmja, iespējams, ka tā ir vienīgā brīvība kas tev ir iespējama un vienīgā iespēja nodzīvot savu dzīvi atbilstoši saviem ieskatiem….

Domā ārpus rāmja un esi tik brīvs, cik vien šajā sistēmā tas ir iespējams….

Komentāri 3

0/2000

''Nav brīvas vai nebrīvas sabiedrības. Ir brīvi vai nebrīvi indivīdi.''  ©

sabiedrība - kā likums - noslāņojas, izveidojas kastas, šķiras utt., sabiedrība ir, tā teikt, - masa, kas pakļaujas vairāk vai mazāk zināmiem fizikas [ psihosociāliem / antropoloģiskiem ekonomiskiem u. c. ] likumiem.

Gribi gūt sapratni par sabiedrību ? Papēti aitu baru. ©

Ja gribi runāt par brīvību - apraksti konkrētu personību. Būs interesantāk. Esi personība - uzmet visus žīdus ar viņu bankām un sistēmām - ej dzīvo mežā, bez sakara ar ārpasauli. Kļūsti par čomu , piemēram, Elonam muskam, - lido uz marsu, dibini jaunu civilizāciju. Kļūsti par mūku - meditē Himalajos visu dzīvi. Kļūsti par revolucionāru izgudrotāju - ievies jaunu enerģijas veidu, kas pārveidos visu pasauli.

Brīvība = personiskā izvēles brīvība .

Tas tā, manā ieskatā šajā jautājumā. Paldies par uzmanību.

Jauku dienu !

 4  0 atbildēt

Esmu kā putniņš debesīs. Brīvs, maziņš un vienmēr gatavs radīt mākslu.

 1  0 atbildēt

  

 1  1 atbildēt