Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
5
105

Bieži esmu pamanījis, ka spokos lielu popularitāti gūst tādi raksti kā ''mūsdienu jaunatne'', ''kas notiek ar mūsdienu jaunatni'' un tam līdzīgi raksti. Šis raksts būs vairāk vai mazāk mans viedoklis, būs cilvēki, kas tam piekritīs, būs cilvēki, kas nepiekritīs, bet tas viss ir normāli.

Ķersimies pie lietas. Lai taptu šis raksts, es izmantoju Spoku Žurnālista/es eva1creepypasta rakstu, analizēšu lietas, kurām es piekrītu un kurām nē.

Smēķēscaronana Man liekas tā... Autors: Sharpen Armands Vai ar mums viss ir tik ļauni?
1.

Smēķēšana. Man liekas tā daudziem ir sāpīga tēma, jo jaunieši to sāk darīt ar vien jaunākā vecumā, kad paši vēl nesaprot, ko īsti tas nozīmē. Tur es varu piekrist, un domāju, ka lielākā daļa piekritīs. Bet vai viss ir tik ļauni? Daudzi rakstu autori piemin, ka to dara ''visi'' un, ka ja Tu nesmēķē, tad tu esi atstumtais un nevienam tevi nevajag. Tā nav patiesība. Es pats esmu 16 gadus vecs jaunietis un pārsvarā visi mani draugi smēķē, bet ne reizi viņi nav uzspieduši, ka man tas būtu jādara. Pat pajokot un ņemot cigareti no viņiem, viņi tikai pasmejas un saka ''Tu tač nepīpē'', un ne jau tāpēc, ka viņiem būtu žēl. Ja es gribēšu, viņi iedos, bet viņi saprot, ka tas, ka to dara viņi, nenozīmē, ka jāpīpē ir visiem. Man ir daudz reizes piedāvāts uzsmēķēt stāvot kompānijās, bet viss, kas tev ir jāprot izdarīt, ir jāpasaka ''nē..''. Ar to arī tas viss beidzas. Ja tu esi tik viegli pierunājams, tad varbūt tev pašam nevajadzētu tādas kompānijās atrasties? Neviens tev ar varu nespiež mutē cigareti un neliek smēķēt. Varbūt kādā atsevišķā kompānijā tā notiek, bet lai vai cik dažādās kompānijās es nebūtu bijis, viņi paši pat nedaudz nosoda un saka, ka labāk nevajag smēķēt. Kā jau teicu, tas ir tikai mans viedoklis, varbūt man nav īstās kompānijas dzīvē gadijušās.

Alkohols Protams ka tas... Autors: Sharpen Armands Vai ar mums viss ir tik ļauni?
2.

Alkohols. Protams, ka tas ieņem lielu lomu jauniešu dzīvē. Manuprāt, tas jau nekas slikts, ja jaunietis pa reizei iedzer. Protams, nerunāju par tiem, kas 13 gados jau bieži dzer un viņiem pat ir viedoklis par to, kādu alkoholu vajadzētu izvēlēties. Tas priekš manis ir nepieņemami, bet ne par to ir stāsts. Protams, kā jau arī komentāros cilvēki minēja, ir atsevišķa daļa, kas dzer un ir daļa, kas nedzer. Tā ir bijis vienmēr. Un tā ir tikai un vienīgi vecāku atbildība, kā tu audzini savus bērnus. Man personīgi ģimenē alkoholu vispār nelieto, un man pašam arī nav nekad bijusi tāda vēlme, ka vot, šodien gribas piedzerties. Jā, es esmu pāris reizes piedzēries, bet es ar to nelepojos. Es nesaprotu kāpēc es to darīju un vismaz tagad es zinu, ka es centīšos vairs nekad tik tālu nenokrist. Šī, manuprāt, jauniešu vidū tiešām ir lielākā un aktuālākā problēma, bet kā jau minēju, tas ir atsevišķiem cilvēkiem, nevis visai paaudzei kā tādai. Pats pazīstu pietiekami daudz cilvēkus, kuri alkoholu nelieto vispār vai lieto minimāli. Un ne jau tāpēc, ka viņiem nav iespējas to darīt. 

Mobīlie telefoni Manuprāt... Autors: Sharpen Armands Vai ar mums viss ir tik ļauni?
3.

Mobīlie telefoni. Manuprāt, šis ir ļoti pārspīlēti. Ja lasījāt rakstu, tad saprotat, ja nē, tad paskaidrošu, ka rakstā bija minēts, ka.. ja tev nav iphone, tad tu neesi cilvēks, un neviens tevi neuztver nopietni. Tad man ir jautājums.. kur jūs cilvēki mācāties, ja tā ir aktuāla problēma? Es pats mācos Rīgā, es saprastu, ka te tā varētu būt, jo tomēr galvaspilsēta, lielākas algas, bet tā nav. Kursā iet daudzi kuriem ir parastākie samsung telefoni, vienam no kursa tikai ir iphone, un neviens viņu tāpēc neceļ gaisā un neviens viņam nepielien. Protams, ka daudzreiz pajoko par telefoniem, bet tie ir tikai joki, ja tu katru joku uztver personiski, tad ar tevi kaut kas nav kārtībā. Es neesmu līdz šim saticis nevienu cilvēku, kurš iepazīstoties jautātu ''Ev, Armand, kurš iPhone tev ir?''. Mazajās klasēs arī tā nekad nav bijusi problēma, jo tur lielāka loma tiek likta uz to, cik ar tevi ir jautri pavadīt laiku.

Attiecības Par scarono esmu... Autors: Sharpen Armands Vai ar mums viss ir tik ļauni?
4.

Attiecības. Par šo esmu varu pateikt pāris lietas. Pirmkārt, katrs cilvēks attīstas citādāk. Cits 15 gados jau ir gatavs attiecībām, cits 15 gados vēl ir tāds, ka man gribas noliekt galvu un parādīt uz kuru pusi ir bērnulaukums. Par to, ka jau 7.klasē veido attiecības, tas ir tāds mirkļa bums, manuprāt. Es kad biju mazs arī veidoju baigās tur ''attiecības'' ar klasesbiedrenēm utt. Tāpēc es izaugu par sliktāku cilvēku? Es domāju, ka mēs daudzi esam pārdzivojuši to vecumu, un es tur neredzu neko sliktu. Sliktu es saskatu tajā, ka ja tu nesaproti, ka neesi vēl tam gatavs, un 14 gados maini puišis/meitenes kā zeķes, pie tam satiecis ar tādiem, kas izskatās gandrīz kā 10 gadus vecāks brālis blakus, ja ne kā jauns tēvs (par meitenēm). Puiši parasti cenšas ar vecākām meitenēm nesatikties, jo stereotipi. Man savos nedaudz vairāk kā 16 gados ir bijušas (pašlaik ir) vienas attiecības, un es pilnīgi nejūtos, ka būtu kaut ko palaidis garām vai nokavējis. Es lepojos, ka man ir meitene, ar kuru jūtos labi, un ar kuru es varētu būt kopā vēl vismaz pāris gadus, nevis meklēt katru mēnesi jaunu meiteni. Dzīvē gadās dažādi, un pat ja kādas attiecības neizdodas, nevajag to cilvēku nosodīt. Katram ir galva uz pleciem. Es saprotu, ka nedaudz aizeju pretrunās ar sevis teikto, bet tas ir tikai tāpēc, ka 13/14 gados nepieņemu, ka cilvēkiem var būt vairākas attiecības, bet 16/17 neredzu tur neko sliktu. Un intīmā dzīve arī ir katra cilvēka brīva izvēle. Par to, cik tas ir normāli vai nenormāli, mums nav īsti tiesību spriest. 

Es vēl raksta beigās gribēju... Autors: Sharpen Armands Vai ar mums viss ir tik ļauni?
5.

Es vēl raksta beigās gribēju pieminēt, ka ne viss ir slikti. Protams, ka ir savas sliktās lietas, bet tai pat laikā mūsu pašu vidū aug spēcīgi sportisti, spēcīgi matemātiķi, programmētāji. Nenoliedzu, ka man pašam bieži jaunatne liekas pilnīgi un galīgi nogājusi no ceļa, bet tāpēc es nesaku, ka mūsdienu bērni ir galīgi nederīgi un necilvēcīgi. Tāda ir varbūt noteikta daļa, bet tā ir bijis vienmēr. Mums patīk nosodīt cilvēkus un nomelnot, bet mēs negribam iejusties viņu vietā. Un mēs negribam celt saulītē tos spēcīgos cilvēkus, kas ir mūsu vidū. Drīkstat komentāros izteikt savas domas par šo, un būšu pateicīgs, ja daudz neheitosiet, jo kā jau teicu, šis ir tikai mans viedoklis, katra viedoklis var būt citādāks. Šis raksts vairāk tapa priekš paša, un ieliku arī spokos, lai jūs varētu palasīt kādas ir manas domas par šo visu, jo lielākā daļa cilvēku tikai paliek malā un noskatās uz visu, es izdomāju šoreiz arī padalīties ar lielāku publiku savās domās.

5
105
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [6]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Ķīmiķe avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa NostradamsMedaļa Nastijs
  Ķīmiķe 13.03.16 23:32  
8
0
Kā meitene, kurai tūlīt paliks 17, varu teikt, ka alkohols un tusiņi nav manas dzīves galvenā sastāvdaļa - dzeru reti. Šobrīd piedzīvoju pirmās attiecības. Nejūtos neko nokavējusi vai sliktāka par citiem, kuri kaut ko ir izdarījuši ātrāk kā es..
kaķūns avatars
Medaļa Gada Spoks 2015Medaļa Gada SPOKS 2016Medaļa Gada SPOKS 2017
  kaķūns 13.03.16 23:37
1
0

  

Mister Noodles avatars
Medaļa Oskara olaMedaļa SpoksMedaļa Anonīma ola
  Mister Noodles 14.03.16 03:07
1
1

Vai nu tiešām dzīvo tik pareizi cik te raksti un viss ir tik perfekti vai tu vienkārši vāc plusus. tā kā nepazīstu tevi,to diezvai kādreiz noskaidrosim.

Sharpen Armands avatars
Medaļa TrumpeMedaļa Dienas domaMedaļa Sertificēts spoks
  Sharpen Armands 14.03.16 07:33  
0
0
atbildot uz Mister Noodles komentāru " Vai nu tiešām dzīvo tik pareizi cik te ... "Ja man tie plusi būtu svarīgi, es te katru dienu varētu likt bezjēdzīgus rakstus. Un tas, ka ikdienā nedzeru un nepīpēju, nenozīmē, ka uzreiz esmu baigi tur pareizs.
Mister Noodles avatars
Medaļa Oskara olaMedaļa SpoksMedaļa Anonīma ola
  Mister Noodles 14.03.16 22:52
0
0

atbildot uz Sharpen Armands komentāru "Ja man tie plusi būtu svarīgi, es te katru dien... " jēgu manam komentāram tā arī nesaprati,bet labi,pie tā arī paliekam

Sharpen Armands avatars
Medaļa TrumpeMedaļa Dienas domaMedaļa Sertificēts spoks
  Sharpen Armands 16.03.16 17:25
0
0

atbildot uz Mister Noodles komentāru " jēgu manam komentāram tā arī nesaprati,bet la... "

Sapratu tieši tā, kā tu uzrakstīji.