67

 315  6

Svētdien noslēdzās mūsu pašu Supernovas konkurss, kurā pēc skatītāju balsojuma noskaidrojās, ka uz Kijevu maijā dosies Triānas parks ar dziesmu ''Line''. Intereses pēc pavandījos pa interneta portāliem, kuros pievienoti raksti par šo notikumu, un uzdūros kādam komentāram, kas sākumā mani neuzrunāja, jo bija kārtējais uzdirsiens, taču pēc pāris minūtēm atgriezos pie tā, lai noklausītos tur minēto dziesmu, kura it kā ir nozagta. Apkārt jau bija aplasījušies plaģiātisma ''atbalstītāji'' tā kā nebrīnos, ja kāds jau šo ir paspējis nosūdzēt atbildīgajām instancēm. Noklausies abas dziesmas arī tu un izsaki savu viedokli.

Dziesma, kas pārstāvēs Latviju konkursā, kuram ir miljoniem skatītāju visā pasaulē.

Ir vērts pieminēt, ka ārzemnieki ir sajūsmā par šo skaņdarbu. :)

Dziesma, kas ir ļoti līdzīga.

.

Es neesmu mūzikas eksperts. Gan jau tu arī neesi. Šaubu nav - abas dziesmas ir līdzīgas, bet vai tik līdzīgas, lai letiņu dziesma būtu plaģiāts? Man, piemēram, visas liriskās dziesmas liekas gandrīz vienādas. Tad jau tur arī varētu piesiet plaģiātu... bet ne mums par to lemt. Kā dzied pats Triānas parks - ''Kur lai novelk robežu?''

Vai Eirovīzija (jeb kā es tikko lasīju - Neirovīzija) nav jau novecojis pasākums? Vai tur vispār ir vērts piedalīties, ņemot vērā ierasto pa draugam balsošanu starp valstīm?

 

Kā domā TU?

Komentāri 67

0/2000

Vai vispār ir iespējams izveidot ko pilnīgi jaunu un nedzirdētu no 7 notīm? 

 67  0 atbildēt

Plaģiātisms ir čakarīga pavadīšana. Man, personīgi youtube savulaik ir rakstījusi, ka esmu ielicis ar autortiesībām aizsargātu dziesmu- jebšu pārkāpis, kādas autortiesības un uzlikusi tai dziesmai mute, lai arī pats šo savu dziesmu taisīju pc programmā, neatcerēšos vai FL studio vai vienā citā:d

Par šiem 2- Man tas LOL remix liekas plaģiāts no vismaz 100 citām dziesmām. Ja, ņem vēra ārzemju popmūziku vai arī deviņdesmito gadu klubu mūziku, tur visi būtu plaģiāti, jo katrā no veidiem ir viens bīts/akords, kas atkārtojās 90% šīs mūzikas. Tā kā nav Triānniekiem plaģiāts - tikai līdzīgs. Mūsdienās ko oriģinālu un citur nedzirdētu ir grūti radīt.

Par (N)Eirovīziju- ir jāturpina piedalīties, bet ar citu atlases konceptu, bez kaut kādām uzpūstam Supernovām. Atlasi jāveido tikai profesionāļiem, bez skatītaju palīdzības. Un mūsmāju profesionāļiem, palīgā jāpasauc, kāds UK, Vācijas vai ASV profs, kas tā teikt pratīs ieteikt, kas Eiropas virtuvei garšo.

 24  0 atbildēt

Triana Park jau vairākus gadus ir mūzikas industrijā Latvijā un koncertē arī daudz kur ārzemēs ik pa laikam. Komentāros jau bija rakstīts, ka mūsdienās nav iespējams izveidot kaut ko pilnīgi jaunu un nedzirdētu. Šī dziesma nu dien, manu prāt, nav plaģiāts. Tad jau lielākā daļa jauno izpildītāju dziesmas varētu saukt plaģiātiem. 

 21  0 atbildēt
Divas dažādas dziesmas, kaķūn. Wtf
 17  0 atbildēt

Liela daļa dziesmu no konkrēta mūzikas žanra ir sava starpā līdzīgas. Vnk muļķīga tukša sensācija, lai ciema tantēm būtu kko apsriest un viss.

 12  0 atbildēt
Pilnīgi divas dažādas dziesmas
 12  0 atbildēt
Man liekas, ir diezgan līdzīgi. Pat ļoti. Bet mūsdienās ir grūti izveidot kaut ko kas nekad nav bijis.
 11  0 atbildēt

Hero arī bija plaģiāts.   

 7  0 atbildēt

Visur var saskatīt līdzību. 

 8  1 atbildēt
Ziniet , tā eirovīzija ir kkāds cirks... nez kas šogad vinnēs ? Melnais , šķībacainais , vēlviens transfestīts ? Zb šitie kas tiek "iebalsoti " tikai lai nebūtu diskriminācijas.
 6  0 atbildēt

Lieliski Tas nozīmē, ka cilvēki to dziesmu atpazīs un viņiem varbūt pietiekami patiks, lai par to nobalsotu. Bet, ja nopietni, tad gan jau kaut kāds pārgudrs algoritms izskaitļoja, ka ir līdzība, vai arī šī ir PR kampaņa. Mūsdienās taču der jeb kas, lai tik runā par šo dziesmu.

 6  0 atbildēt

Lol dziesmā nav vārdu, neskaitās

 5  0 atbildēt

Poh, tāpat paliks aiz desmitnieka

 5  0 atbildēt

Skarita tika piedzidājuma melodija, nekas cits.  

 3  0 atbildēt

Neesmu eksperts, kau kur līdzīgas, bet noteikti nav plaģiatisms,    

 2  0 atbildēt

Gribētu labāk uzzināt, kad rezultāti būs konkursā?   

 2  0 atbildēt

Atsevišķas vietas melodijā nu ir ļooooooti līdzīgas (gandrīz vai tādas pašas), bet man pie kājas, jo viņus jau liks "tjurkā"   

 2  0 atbildēt
Varbūt pavisam neliela līdzība ir, bet tas nepadara Triānas Parka dziesmu par plağiātu.
 2  0 atbildēt

Ja sita dziesminja ir galigi garam. nokopeta no beethovena 3. simfonijas pamatdarba skandardba.

 2  0 atbildēt
Nu šī īsti līdzīga gan nešķiet, taču man personīgi Triana Park dziesma sasaucās ar Moloko Familiar Feeling . https://m.youtube.com/watch?v=hHyiGvlBcB4
 2  0 atbildēt