Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
378

Izlēmu aptaujāt cilvēkus un lūdzu pastāstīt par šīs dienas atmiņām un sajūtām. Paldies tiem, kuri atbildēja.

Dark Magician11 septembris... Autors: kaķūns Traģiskais 11. septembris mūsu acīm
1.

Dark Magician

11. septembris sākumā likās parasta diena. Klasē pasvinējām viena bērna dzimšanas dienu un neviens baigi tam uzmanību nepievērsa, jo to pa lielam neviens nezināja - nebija katram internets, mobilie telefoni utt, lai katra lielā ziņa būtu kā uz paplātes mirkļa laikā.. Ejot pa skolu pusdienās un pēc tam mājās varēja dzirdēt kaut starp vecāko klašu bērniem, ka Amerikā kaut kas noticis, bet es kā mazs ķipars nieklausījos kas tieši. Kad biju mājās tad par to uzzināju, klausoties ziņas. Sajūtas bija dīvainas. Līdz tam likās, ka kaut kas tāds var notikt tikai filmās - a te reku viss notiek pa īstam. Daudz gan par to nedomāju, jo galu gala man bija tikai nepilni 8 gadi un tādā vecumā pasaules problēmas nešķiet savas svarīgākās problēmas un Amerika likās tik ļoti tālu.

Juris1604Biju Varscaronavā... Autors: kaķūns Traģiskais 11. septembris mūsu acīm
2.

Juris1604

Biju Varšavā, tikos ar biznesa partneriem, brokastojām, parspriedām lietas, fonā bija ieslēgts TV, pēksņi oficiants iekliedzās, "Sākas trešais pasaules karš" , un tad mēs ieraudzījam TV dūmu mutuļus, brūkošas ēkas, tā kā poļu valodu nespratām, sajūta nebija no tām labākajām. Austriešu kolēģi, arī nesaprata poļu valodu, līdz ar to mēs visi bijām nesaprašanā, sajūta bija baisa, visi bijām nobijušies, bet, kā beidzās,  turpmāko vairs īsti neatceros, bet tas brīdis bija īsts šoks, ja godīgi gan mēs, gan austrieši tiešām bijām nobijušies. 

veiksmīGaisPar 11 septembri... Autors: kaķūns Traģiskais 11. septembris mūsu acīm
Attēls no: i.pinimg.com
3.

veiksmīGais

Par 11. septembri man būtu daudz ko pastāstīt, jo atceros to dienu ļoti labi. Mācījos vēl pamatskolā, ja nemaldos 8. klasē. Diena, kā jau parasta diena skolēnam - gāju uz skolu, pēc skolas gāju mājās. Pēc plkst. 17, kad jau vecāki nāca mājās, tad uzzināju kas noticis, tētis pateica pirmais, jo dzirdējis darbā pa radio, kāds kolēģis vēl ieminējies, ka tagad sāksies 3. pasaules karš.  Vakarā skatījāmies panorāmu, jo tolaik mums dators bija, bet nebija interneta, par mobīlo telefonu nemaz nerunājot. Kā jau būdams sīkais, iekšā bija nelielas bailes, tētis pat jokoja, lai nestāvu tuvu logam, ka kāds neielido   Nākamajā dienā skolā, gan pārrunājām visu ar klasesbiedriem. Kāds minēja, kapēc mums būtu jāsatraucās, ja tas notiek tik tālu no mums. Lai gan šis notikums mainīja visu pasauli, tas ir fakts. Atceros, brālis vēl maģa kasetēs ierakstīja radio ierakstus, kur visus tā brīža notikumus ziņoja latvieši kas dzīvo Ņujorkā. Atceros, viens stāstija, kā nokļuvis sastrēgumā, kavēja darbu, kad ieraudzījis, ka darba vieta jau liesmās. Vēl krājām visādas avīzes un žurnālus no Dienas un vēl kāda žurnāla..

Lai nu būtu kā būdams, tad pagājuši jau 17. gadi, un joprojām visai pasaulei ir simtiem neatbildētu jautājumu par šo notikumu un līdz pat šodienai atbildes nav dotas. Ņujorkā vēl joprojām, katru dienu stāv cilvēki, kas 9/11 dienā pazaudējuši savus tuviniekus, stāv ar plakātiem un lūdz atbildes..

abolzinisO to dienunbspes... Autors: kaķūns Traģiskais 11. septembris mūsu acīm
Attēls no: www.marietta.edu
4.

abolzinis

O, to dienu es atminos gana skaidri. Es taisni ka reiz' braucu mājās no darba, kad pa raičiku dzirdēju ziņas. Tikko kā ienācu dzīvoklī, tā uzreiz slēdzu iekšā teļļuku. Ilgi nespēju noticēt tam ko redzēju... tas bija visnotaļ šokējoši.

KALENSTajā laikā biju pārāk... Autors: kaķūns Traģiskais 11. septembris mūsu acīm
Attēls no: 1.bp.blogspot.com
5.

KALENS

Tajā laikā biju pārāk mazs, lai pats kaut ko atcerētos. Mūsu ģimenē arī par to nerunāja/nerunā, jo tas, kas notiek ASV tajos laikos it īpaši nebija aktuāli.

rasiksScaronie notikumi... Autors: kaķūns Traģiskais 11. septembris mūsu acīm
6.

rasiks

Šie notikumi paliks ilgi atmiņā. Man tajā dienā bija daudz uztraukumu, jo jaunākā meita toreiz dzīvoja apm. 50 km attālumā no centrālās notikumu vietas- dvīņu torņiem. Ja ielūkojas kartē, viņas dzūves vieta bija tikai 15 min. brauciena attālumā no starptautiskās Ņūarkas lidostas, kas faktiski bija bija un ir Ņujorkas lidosta, toreiz skaitījās otra lielākā ASV lidosta.  Arī viņas  darba vieta bija pavisam netālu Universitātē, kur viņa strādāja postdokā pēc maģistratūras beigšanas Anglijā.

Diezgan labi šīs vietas ģeogrāfiju zināju, jo no Rīgas vienmēr viņai pasūtīju biļeti braucieniem uz Latviju caur Studentu - jaunatnes starptautisku organizāciju, kuras precīzu nosaukumu tagad neatceros, bet viņu kantoris bija Lāčplēša ielā. Toreiz tiešo reisu no Rīgas nebija, tāpēc bija jāizskata citi piedāvājumi. Parasti piedāvāja uz Kenedija v.n. lidostu un savā nezināšanā vienreiz tādu biļeti pasūtīju, tad nācās kulties cauri visai Ņujorkai ar vairākiem transortiem uz pilsētas otru pusi - Ņūarku Ņūdžersijas štatā, kas robežojas ar Ņūjorkas pilsētu.

Redzēju to visu televīzijā no paša rīta, raidīja un runāja gandrīz visos kanālos visu dienu.

Sevišķs uztraukums radās, kad ziņoja, par trešās lidmašīnas uzbrukumu Pentagonam, ka ceturtā ir ceļā uz Vašingtonu, bet ASV visas lidostas pārtrauc parasto darbību un tās pārņem militāristi, lai kontrolētu situāciju un organizētu teroristu neitralizāciju. Neviens vēl nezināja, vai kādi terorakti vēl gaidāmi un kas būs ar gaisa stratēģiskajiem objektiem - lidostām.

Nebija mums toreiz vēl interneta, ne mobilā telefona, lai sazinātos. Caur Lattelekom arī nepieņēma sarunas pieteikumu, jo tādu runāt gribētāju laikam bija pārāk daudz. Neziņā dzīvojām, kamēr meita nepiezvanīja no ASV pēc dažām dienām un nepateica, ka ar viņiem viss kārtībā.

kakasyGāju 12klasē biju... Autors: kaķūns Traģiskais 11. septembris mūsu acīm
Attēls no: homeland411.com
7.

kakasy

Gāju 12.klasē, biju tikko atnācis mājās (ap plkst. 14), ieslēdzu TV un visos kanālos kaut ko runāja, ka sācies karš, tipa, kaut kas uzbrucis ASV. Nodomāju, ka nupat tā diena ir klāt. Tikai vēlāk paskaidroja sīkāk, ka terora akts, un ka ASV atbildēs ar uzbrukumu Afganistānai. Turpmākās dienas gandrīz katrā mācību priekšmetā par to runājām sīki un smalki. Vēlāk parādījas dažādi jociņi un primitīvas animācijas sms "grafikā". Tikai ar tagadējo prātu aptveru, ko juta tie, kas vairs netika ārā no tām būvēm vai kas izlēma izlēkt.

ZZ VisssNegribu izklausīties... Autors: kaķūns Traģiskais 11. septembris mūsu acīm
Attēls no: 9j
8.

ZZ Visss

Negribu izklausīties kā vienaldzīgs tipiņš, bet kad sabruka Torņi man bija 2 un vecāki neko par to nestāstīja. Par traģēdiju kā tādu- tas bija šausmīgi un negribētu lai kas tāds atkārtotos.

StrāvonisKad notika tas... Autors: kaķūns Traģiskais 11. septembris mūsu acīm
Attēls no: ocdn.eu
9.

Strāvonis

Kad notika tas bēdīgi slavenais teror akts, biju darbā. Mierīgi strādājām neko ļaunu nenojauzdami, kad visur ziņās parādijas, ka kaut kādā veidā lidmašīna ir ieskrejusi vienā no dvīņu torņiem. Nevienam īsti nebija skaidrs, kas un kāpēc, izskanēja daudz dažādu pieņēmumu par to, kāpēc tas tā varētu būt noticis. Pagāja kāds brīdis un otra lidmašīna ieskrēja otrā tornī, tad jau izskanēja visai pārliecinoši apgalvojumi, ka tas ir organizēts terorakts. Drīz pēc tam, lai gan secību īsti neatceros pentagonam arī uzkrita viena lidmašīna un viena tika notriekta vai ieskrēja zemē pati. Manuprāt drausmīgākais bija tas, ka cilvēki sāka lekt ārā pa logiem, nesagaidot palīdzību, līdz sabruka pirmais tornis, pamatīgu Ņujorkas daļu pārklajot ar putekļu mākoņiem, kuri lauzdamies cauri skvērām un bulvāriem mutuļodami pārklāja visu ar putekļu slāni. Kaut kur izskanēja pieņēmumi, ka arī kāds latvietis esot bijis ēkā, bet viņam esot sanācis laikus ēku pamest un izdzīvot. Pēc tam sabruka otrais torinis, bet tad jau šķiet no visas pasaules uz turieni bija salasījušās filmēšanas grupas un reportieri. Pēc putekļu nosēšanās glābēji uzsāka vērienīgu darbu, kam pateicoties no drupām tika izvilkti traģēdijā izdzīvojušie, aptuveni tā atceros to visu. Šķiet tajā laikā visa pasaule apstajās un visi sekoja līdzi notikumiem Ņujorkā.

kaķūnsNeatceros vai tas bija... Autors: kaķūns Traģiskais 11. septembris mūsu acīm
Attēls no: i.pinimg.com
10.

kaķūns

Neatceros vai tas bija tieši tajā dienā, vai nākamajā, bet visa skola tika sasaukta vienā telpā un mēs klausījāmies radio ziņas, skolotājas teica uzrunas un ieturējām klusuma brīdi. Notikušo īsti nesapratu, jo tas šķita pārāk tālu un diez vai es vispār zināju, kur tāda Amerika atrodas.

.

Un kādas ir tavas atmiņas par to dienu?

0
378
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [17]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 11.09.18 15:45
20
0

Paldies par rakstu. Nedrīkst aizmirst šādus notikumus, un netikai šos, bet arī 1940.g., 1941.g. 1945.g, 1949.g. 1989.g, 1990.g. 1991.g un vēl citus. Atmiņu nedrīkst pazaudēt, tā veido nakotni.    

spoku dienas doma

Testu vecis avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa BestsellersMedaļa Admins iesaka
  Testu vecis 11.09.18 18:46
15
0

Redz kā amerikāņi atceras savu lielāko traģēdiju pat pēc 17 gadiem. Latviešiem gan atmiņa īsa un par Zolitūdi jau sen visi aizmirsuši. Vainīgos arī nepieprasa atrast.   

Latvian Revenger avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada SPOKS 2017Medaļa Favorīts
  Latvian Revenger 11.09.18 20:12
9
0

atbildot uz Melīgais Gurķis komentāru " Redz kā amerikāņi atceras savu lielāko ... "

Nevajag spriest pēc sevis vai 1 cilvēka par visiem. Zolitūdi neviens nav aizmirsis un vainīgo saukšanu pie atbildības, joprojām, gaida.

Anonīms
Oskarslv 11.09.18 18:33  
6
0
Bet vai kāds atceras ka bija arī Trade Center’s Tower 7? Vel viens tornis kas sabruka blakus?
Anonīms
TRUTH 18.09.18 21:37
6
1

Apbrīnojami ir tie lētticīgie kuri joprojām tic ka Dvīņu torņus sagrāva kautkāds AluCilvēks Osama Bin Lādens  un tic feikajiem video kuros attēlotas lidmašīnas kas itkā ietriecas torņos.Patiesībā viss bija amerikāņu specvienību darbs kuru organizēja Bušs ar mērķi visu novelt uz austrumiem lai uzsāktu karu par naftu.

NeregjistreetsNiks avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Dienas domaMedaļa Spoks
  NeregjistreetsNiks 23.09.18 17:52
4
0

atbildot uz TRUTH komentāru " Apbrīnojami ir tie lētticīgie kuri jopr... "

Boing 737-800 max aatrums juuras liimenii ir knapi puse no taa, kas noraadiits oficiaalajos zinjojumos. Un Boeing lidmashiina ir no plaana alumiinija bet kaa nazis sviestaa iztesa cauri 60 teerauda stabiem 10cm biezumaa, ar aatrumu x2 kaads vispaar iespeejams pirms sadaliishanaas. Ar dzineejiem kas to nevar nodroshinaat. Paskataas video kur var redzeet, kaa spaarnu siluets atstaats, bet visi zin, ka spaarni lidmashiinai konkreetajai ir tik vaaji ka ar roku var iebukteet. Bet pingviiniem pofig, galvenais ir pashiit katr dien vis dien un puljkjeet naakosho paaudzi kas to pash atkaartos. Ja kaadam ir ponja un anglju var izpratne, RichPlanet. Vair arii Richard Hall youtuubee

Mornings avatars
Medaļa ZebraMedaļa BotsMedaļa Recidīvists
  Mornings 12.09.18 22:32
4
0

Tā miglaini atceros to dienu. Biju pabeidzis dienas gaitas, ierados mājās pēc trijiem pēcpusdienā, lai arī TV fonā darbojās, tomēr nekas neliecināja par nelaimi. Pirmās ziņas sāka ienākt nedaudz vēlāk, ap kādiem pieciem. Satraukts piesēdos pie TV, skatījos krievu kanālu, šķiet NTV. Tā arī vakars pagāja, gaidot jaunas reportāžas un cītīgi sekojot notikumu attīstībai.

Loyd_Nash avatars
Medaļa SpoksMedaļa 1/13 kūciņas
  Loyd_Nash 12.09.18 22:07
4
0

Šo es atceros sekojoši. Gāju kādā 6.klasē un mājās staigāju pa istabu un mācījos angļu valodā tekstiņu atstāstīt, atkārtodams pie sevis. Mamma virtuvē gatavoja vakariņas, līdz dzirdu, lidmašīna ietriekusies 1 tornī, sākotnēji nepievērsu pārāk lielu uzmanību, jo man šķiet tajā laikā ik pa laikam kāda lidmašīna kaut kur nokrita. Pēc mirkļa dzirdu, vēl viena lidmašīna ietriekusies otrā tornī, viena Pentagonā un vēl viena nogāzusies... Aizgāju uz virtuvi un mammai jautāju: "Kas notiek, neviens vairs neprot lidot? Visas lidmašīnas gāžas zemē?" Nekavējoties slēdzām iekšā TV un tad jau šermuļi un tirpiņas skrēja caur kauliem, nepārtraukti skatījos tiešraides no ASV un sekoju līdzi notikumiem.

Anonīms
Edza 12.09.18 03:20
3
1

atbildot uz Anonīms komentāru " Perfekts sapieru darbs "

Tiesi taa..ideaali nokalbreetas un izvietotas spragstvielas..sagaazaas abi perfekti vertikaali.Arkartigi profesionali nostradats.Mulkibas tas viss..lidmasina ar bumbu ieksaa torni taa nenogaaztu. Tur ir taads metaala korpuss ieksaa kuru gruuti ar termobumbaam sagriest ..Turklat kaa lidaparatiem izdevaas nokluut pilseetas aizsargaajamaa gaisa zonaa nepamanitiem? Sen jau buutu notriekts tas pasakums,amerikani tacu miil karu..un gaisaa patstaaviigi atrodas simtiem iznicinataaju..tonnaam radaru un kaudze ar sateliitnoverosanu. AMerikaanu miits un nirgaasanaas .Kaa to vispaar var nopietni uztvert..?

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Gada Spoks 2018Medaļa Komiķis
  kakasy 12.09.18 07:37
1
0

atbildot uz Dark Magician komentāru " Nevajag spriest pēc sevis vai 1 cilvēka par v... "

Es gan teiktu, ka pārāk daudz gadu jau aizritējis un cerības, ka īstos vainīgos iesēdinās, ir gandrīz zudušas. Latvijā ar tiesiskuma izpratni ir visai pavāji.

veiksmīGais avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Gada raksts 2012Medaļa Dienas joks
  veiksmīGais 12.09.18 23:17
0
0

atbildot uz kartupelis ar mugurkaulu komentāru " Es neatceros kur es atrados 11 septembr... "

What the fuck    

Anonīms
Anonīms 11.09.18 23:06
0
0

Perfekts sapieru darbs

Anonīms
Antons 11.09.18 22:04  
0
0
atbildot uz Melīgais Gurķis komentāru " Redz kā amerikāņi atceras savu lielāko ... "

No šogad jau 5 gads kas minēsies ar to Zolitūdi.
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 11.09.19 20:52
1
2

Kaut kā nsopļauties kas tur jeņķiem bija.Šie nāud par 3000 dzīvībām? Pāsi jen''ki slpekavo katru dienu visā pasaulē...  un sauc to par brīvību un demokrātiju..?/Mani pēc var nogrimt visa jeņķlande..ceru ,ka viņu  ""bēgļus "'nekur neuzņems..tā zeme ir salašņu zeme..

Anonīms
Wilnis 12.09.18 07:01
0
1

atbildot uz Edza komentāru " Tiesi taa..ideaali nokalbreetas un izvietotas... "

Nāk rudens....laiks Tev iegādāties biezāku un siltāku follijas cepuri!!

Anonīms
undo 11.09.18 20:53
1
4

Tajā vietā kur viņiem tas memoriāls ,šie iet un ņaud un saka baigi baigi smaga enerģija

Ko saka japāņi Hirosimā ,Nagasaki uz kurām jeņķi smiedamies nometa atombumbas nogalināti 100 --iem tūkstoši cilvēku??japāņi izjūt prieku !??? 

jeņķi to paši izraisīja un par to dabūja--kaut gan viņiemn pašiem (valdībai) uzbryukums bija zināms jau iepriekš --tātad--pie visiem bojāgājušiem vainīga amerikas valdība..viņi nogalināja tos cilvēkus..

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa Mr. NeveiksmeMedaļa Senču olaMedaļa Jāņuguns
  kartupelis ar mugurkaulu 11.09.18 15:49  
3
10
Es neatceros kur es atrados 11 septembrī!Bet es atceros, kur es biju kad paziņoja šokējošo ziņu par Maikla Džeksona nāvi.Es biju gultā tiko pamodies un apdullis no miega kā pavasara muša.Un virtuvē skanēja Latvijas radio 1 kur dzirdēju, ka Maikls Džeksons ir miris!Es Džeksona bērēs raudāju vēl vairāk nekā sava tēva bērēs!