Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
7
247

Andris Orols

Liela daļa mūsu laikabiedru redz tikai ”aisberga redzamo daļu” – to, cik maksā konkrētais brauciens sabiedriskajā transportā, bet tas, ka mūsu privātā dzīve arvien vairāk zaudē anonimitāti, šim cilvēku vairumam šķiet mazsvarīgi. Kaut gan tieši šajā apstāklī arī slēpjas šo tehnoloģiju ieviešanas mērķis.Latvija ir kļuvusi gandrīz pati nabadzīgākā ES valsts, bet tā atvēl miljonus modernas pasažieru uzskaites sistēmas ieviešanai sabiedriskā transporta sistēmā. Tagad arī visā valstī. 20.gds. 70.gados braukšana Rīgas sabiedriskajā transportā izmaksāja – autobuss – 5, trolejbuss – 4 un tramvajs – 3 kapeikas. Un tā pietika transporta sistēmas uzturēšanai. Braukšanai bija nepieciešams iegādāties braukšanas talonus un to varēja izdarīt jebkurā kioskā. Talonu daudzumu varēja iegādaties tik lielā daudzumā, kāds nepieciešams – kaut vai vienu gabalu. Taloni braukšanai bija derīgi gadiem, nevis ierobežotu laika posmu. Šis talons bija derīgs braukšanai konkrētajā transporta līdzeklī visu dienu (varēja transportā vizināties kaut vai visu dienu) un, ja palaimējās iekāpt tanī pašā autobusā vai trolejbusā, tad uz darbu un atpakaļ varēja nokļūt ar vienu un to pašu braukšanas talonu.

****

Bija anonīmas mēneškartiņas ar kurām varēja braukt jebkurš tās uzrādītājs, bija atlaides skolēniem, studentiem un pensionāriem. Tas viss bija un bija rentabls. Un bija lēts. Tāpēc šie dažādie argumenti par e-talona pastāvēšanas nepieciešamību ir pilnīgs absurds un neiztur elementāru analīzi.

Te mēs redzam dažādu pieeju... Autors: Hello Totālās kontroles projekts Latvijā tiek īstenots arī caur e-talonu.
1.

Te mēs redzam dažādu pieeju pasažieru transporta problēmu risinājumos dažādos laika posmos, dažādās politiskās un ekonomiskās iekārtās. Kuri risinājumi labāk kalpo sabiedrībai ir acīmredzami un neprasa īpašus komentārus. Tā nekādā ziņā nav ”padomijas” glorifikācija – tā ir vienkārša faktu analīze. Vai ”padomijas” laikā neizzaga valsts un pašvaldības līdzekļus? Izzaga. Vai to nedara arī tagad, pēc politiskās un ekonomiskās sistēmas maiņas? Dara. Tad kas ir mainījies? Kāds labums sabiedrībai kopumā no tā, ka daudzas ražošanas un pakalpojumu nozares tika privatizētas?

aunās Pasaules Kārtības New... Autors: Hello Totālās kontroles projekts Latvijā tiek īstenots arī caur e-talonu.
2.

aunās Pasaules Kārtības (New World Order) – 21.gds. jaunās verdzības sistēmas, ieviešanas projekti ir dažādi. Viens no veidiem, kā tas ienāk Latvijā ir e-talonu ieviešana. Latvijas valdība tuvākajā laikā lems par vienota e-talona ieviešanu visās valsts pašvaldībās.

…norēķinu veikšana sabiedriskajā transportā, izmantojot norēķinu iestāžu izsniegtas sīkmaksājumu kartes, būtiski samazinās ar fiziskas naudas apriti, nodokļu un grāmatvedības uzskaiti saistītos riskus, kā arī veicinās ēnu ekonomikas apkarošanu… http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/549469-valdiba_lems_par_vienotas_ekartes_sistemas_ieviesanu_visas_pasvaldibas

Bīstamība slēpjas tanī apstāklī, ka šīs kartes kļūst autorizētas un katrs mūsu solis tiek fiksēts datu sistēmā. Tieši tāpat tiek fiksēti visi mūsu neanonīmie pirkumi un maksājumi veikalos, bankās, internetā. Mūsu privātai, anonīmai dzīvei ar katru gadu atliek arvien mazāk dzīves telpas.

Scaronie projekti būtībā ir... Autors: Hello Totālās kontroles projekts Latvijā tiek īstenots arī caur e-talonu.
3.

Šie projekti būtībā ir pārnacionāli. Tie tiek īstenotie lielākā vai mazākā mēr lielākajā daļā pasaules valstu. Cilvēki pie tā tiek pieradināti pakāpeniski uzsvaru liekot uz jauno paaudzi, kura pašlaik vēl macās skolā vai pat tikai apmeklē bērnudārzu. Tie tiek īstenoti (mēģināti īstenot) neatkarīgi no partijām, kuras ir pie varas valstī vai pašvaldībās. Ļoti uzskatāms piemērs ir Rīga un pārējā Latvija. Dažādas partijas ir pie stūres, bet cilvēku paverdzināšanas un kontroles projektus īsteno kopīgi. Iespējams, to nemaz neapzinoties…

Ja mēs palasām komentārus pie līdzīgiem rakstiem, tad redzam, ka daļa no sabiedrības ir pilnīgā neziņā par briestošajām totālās kontroles briesmām, jeb arī ir šo projektu virzītāji (projekts paredz pāreju nākotnē uz vienotu ID karti un tai sekojošu zemādas mikročipu implantāciju) –

…BOSS – Kapēc par e-dokumentu nevar kalpot jau esošā
identifikācijas karte? Kapēc atkal jātērē nauda jaunās kartēs? ... – komentārs http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/549469-valdiba_lems_par_vienotas_ekartes_sistemas_ieviesanu_visas_pasvaldibas/commentsR ;

Autors: Foto: LETA
ID karte var kalpot un... Autors: Hello Totālās kontroles projekts Latvijā tiek īstenots arī caur e-talonu.
4.

ID karte var kalpot un nākotnē visdrīzāk arī kalpos. Ja to pieļausim.

Čeka Čekas maisu... Autors: Hello Totālās kontroles projekts Latvijā tiek īstenots arī caur e-talonu.
5.

Čeka? Čekas maisu atvēršana? Ha… Čekas aģentūras iespējas toreiz ir bērna šļupsti attiecībā pret tehnoloģiskām iespējām kontrolēt cilvēci mūsdienās…

7
247
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [25]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
veiksmīGais avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Gada raksts 2012Medaļa Dienas joks
  veiksmīGais 27.02.15 10:55
42
1

Man ir kauns par Latvijas galvaspilsētu, jo to vada melīgi, krāpnieki, zagļi, mahinētāji un pārsvarā krievu kremļa ŽURKAS! Katram stulbenim ir skaidrs, ka šie zilie krievu e-taloni ir vistīrākā naudas atmazgāšana! Pateicoties viņiem, kāds domes žurka brauks ar jaunu BMW x7

spoku dienas doma

Crop avatars
Medaļa Bronzas ninjaMedaļa RIPMedaļa Sudraba ninja
  Crop 27.02.15 11:08
22
0

atbildot uz veiksmīGais komentāru " Man ir kauns par Latvijas galvaspi... " Ko Tu gribēji, ja Rīga pilna ar pensionāriem, kas brīvbiļešu dēļ gatavi atdot balsi par Ušakovu?

Carloz avatars
Medaļa BakalaursMedaļa MaģistrantsMedaļa Dienas doma
  Carloz 27.02.15 11:28
19
0

Ne jau par etaloniem ir šis stāsts, bet gan par to, ka etalons ir tikai viens no veidiem, kā uzskaitīt kur tu pārvietojies un kādi ir tavi parametri. to pašu dara google tavā mobilajā un banka, pierakstot ko un kā tu pērc. visi šie dati pēc tam tiek izmantoti agresīvā marketingā un pūļa kontrolē.

spoku dienas doma

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 27.02.15 13:03
16
0

Man po*** es ar riteni braucu 

KAIZER avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Sertificēts spoks
  KAIZER 27.02.15 12:28
10
0

Paši jau vien to pieļaujam. Atļaujam sev kāpt uz galvas un līst mūsu privātajā dzīvē. Un tik vaimanājam, ak vai cik slikti, ak vai vai vai. Bet ko jūs, ir tak 21. gadsimts, viss grozās ap naudu. Kas māk ''shēmot'', čakarēt cilvēkus, zagt, tam arī pieder vara. Pagaidiet vēl 10. gadus, par svaigu gaisu arī būs jāmaksā un klusi nopirsties vairs pat nevarēs nevienam to neuzzinot!

spoku dienas doma

Deviņvīruspēks avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas joks
  Deviņvīruspēks 27.02.15 13:07
11
1

Vai tik Tu visur nesaskati iluminati zīmes.

MrWinD avatars
Medaļa RainisMedaļa RecidīvistsMedaļa Rainis
  MrWinD 27.02.15 11:39
8
0

Fakts, bet liela daļa pat izskatās nav gatava par to protestēt - ir gatavi pieļaut savas personīgās dzīves pazušanu, ka tikai pašiem mazāk viss jādara būtu, tādiem kaut desmit dažādus čipus sašpricēt dibenā varētu. Tādā ziņā es jūtos laimīgs, ka esmu lielāko daļu no savas dzīves nodzīvojis tiešām brīvs, to pašu nevaru apgalvot par tām paaudzēm , kas pēc 2010 gada ir piedzimuši. Kas to lai zina cik ilgi vēl jāgaida būs līdz cilvēkus sāks pa īstam čipot - ar kalniem atrunu kāpēc tas ir nepieciešams.Un jā - paši jau arī to sponsorējam - caur nodokļiem.

sprq avatars
Medaļa StudentsMedaļa JubilārsMedaļa Trumpe
  sprq 27.02.15 15:37
7
0

1. Etalons ir s@ds salīdzinot ar pārējām personas kontroles iespējām. No etalona var uzzināt: es braucu 37.autobusu 17:15. Nu un? Turklāt joprojām ir iespēja nepirkt personificētu etalonu! 

2. Lielāks posts ir, ka cilvēkiem visa nauda ir jāglabā bankā... Tur nu gan var redzēt cik, no kā, kam, par ko ir samaksāts, turklāt ļoti konkrēti. Ar kredītkāršu palīdzību arī var zināt, kur un cikos tā ir lietota. GALVENAIS, ka mūsdienās cilvēkam gandrīz (teorētiski it kā var) nav iespējams atteikties no bankas pakalpojumiem !!!

3.Dažādu veikalu, aptieku, ēdnīcu, sporta klubu, solāriju utml. kartes. Brīvprātīgi upurēta identitāte atlaižu un bonusu vārdā !!! Pilnīgā veidā var dabut informāciju par personas ieradumiem, iepirkumiem utml.

4.Sociālie tīkli. facebuki, draugi, twiteri, instagramas. linkedini, utml. Vēlmē socializēties interneta vidē Brīvpratīgi ziedota identitāte. Pat neesot kādas nopietnas organizācijas darbiniekam, čakli pastrādājot var izpētīt personas draugu, radu loku, uzzināt, ieradumus. pārdomas utml.

5.Mobīlie telefoni. Tas nav izdomājums filmās, bet realitāte, ka mobilo sakaru operatoriem uzkrājas informācija, kur kurš nummurs konkrētā brīdi ir bijis - kura torņa tuvumā. Taču, ja nopietnas iestādes grib, kādu "papētīt konkrētāk", tad šie var līdz metram noteikt, kur tu esi, ko runā, ko raksti sms, utml..

Tā kā viss jau notiek.

Čipu ieviešana domājums būs apmēram, kā tagad bankas kartes, - teorētiski bez tās vari iztikt, taču praktiski tas sarežģi ikdienas dzīvi. Tāpēc, gan jau tiks radīta situācija, ka cilvēki Brīvpratīgi vēlēsies tikt čipoti !!!  

tematematematikis avatars
Medaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sviestmaize
  tematematematikis 27.02.15 12:42
8
1

Es nezinu, kā jums, bet man diezgan vienalga vai Ušakovs uzzin, ka šodien izmantoju 12. trolejbusu vai gāju kājām

LumberjackMe avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa StudentsSpēja Mana Latvija!
  LumberjackMe 27.02.15 14:24
5
0

Izrādās, ka ne tikai es tā domāju

SoullesS avatars
Medaļa Holly ShitMedaļa NāvīteMedaļa Holly Shit
  SoullesS 27.02.15 21:27
4
0

kad bij pa 20 santīmiem pirku vienmēr, tāpat arī pa 30 un 50 santīmiem. kad parādijās e-taloni sākās sajukums, un kad mācijos, tad jau pirku mēnešbiļetes ar skolēnu atlaidēm, bet kad tas beidzās tad praktiski gandrīz vienmēr nemaksāju par braukšanu. man bij vienalga par rīdzinieku kartēm, un visu pārējo. tagad labi ka nedzīvoju Rīgā un visur var aiziet ar kājām, vai nepieciešamības gadijumā kāds aizved, vai ir parastais autobuss, bez e-taloniem. 

ezkins avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Admins iesakaMedaļa Recidīvists
  ezkins 27.02.15 22:09
3
0

Bla bla bla

Pliiners avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa RecidīvistsMedaļa Dienas joks
  Pliiners 27.02.15 13:00
3
0
Pilnīgi murgi. Arī padomju laikā sabiedriskais transports tika subsidēts no valsts/pašvaldības līdzekļiem. Sabiedriskais trnsports vienmēr ir Politikas prioritāte - lētāks transports - apmierinātāki pilsoņi. Un mobilais telefons, piemēram, ir daudz lielāks spiegs par e-talonu, jo pēc tā jebkurā laikā var noteikt atrašanās vietu, bet e-talonu var vienkārši nevalidēt.
Cherijs avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa TeamworkMedaļa Spoks
  Cherijs 09.03.15 13:08
2
0

Ak nabaga Rīgas satiksme, grūta dzīve viņiem, tikai 6 tenisa korti Mežaparkā...

MehāniskāBerze avatars
Medaļa Aģents 0/7Medaļa JubilārsMedaļa Dienas doma
  MehāniskāBerze 09.03.15 15:47
2
0

atbildot uz veiksmīGais komentāru " Man ir kauns par Latvijas galvaspi... " Tas vēl ir ļoti maigi teikts...

bastard13 avatars
Medaļa SpoksMedaļa Veiksmes lādeMedaļa Maģistrants
  bastard13 09.03.15 21:39
2
0

atbildot uz veiksmīGais komentāru " Un ko tu pats nekā nedari? Es neesmu rīdzini... " es ridzinieks un man naw rigasgejkartes jo esmu lasijis 1984 un mani var nopirkt tikai par lielu naudu

TommyTheGun@speles avatars
Medaļa TeamworkMedaļa SpoksMedaļa Dienas doma
  TommyTheGun@speles 09.03.15 15:37
2
0

Par čipu iešūšanu- brīvprātīgie stāv rindās un gavilē. Šie visi tik tiešām ir kontroles mehānismi, par to šaubu nav, mūsdienās bez bankas kartes vien retais var izdzīvot un ja zinam kā strādā bankas mehānismi, tad tas ir tīrākais naudas pelnīšanas veids nedarot neko no bankas puses, bet vergo Tu un es.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 09.03.15 18:04
2
0

atbildot uz veiksmīGais komentāru " Man ir kauns par Latvijas galvaspi... " TU ESI VĒL LIELĀKS KAUNS JO NEKO NEDARI LIETAS LABĀ

Bleksmits avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa DoktorantsMedaļa O!Zorro
  Bleksmits 09.03.15 16:34
2
0

Bišķiņ esmu "iepriecināts lielā priekā" par spēlēs sastopamo simbolu jūru, piemēram dragon age inquisition. Es vienkārši atteicos spēlēt šo četrapadsmitā gada labāko spēli kurā uz katra prikšmeta ir acs pilns acainiem zobeņiem, vairogiem un bruņām. Pietam pats galvenais spēles varonis pinās ar cilvēku spīdzinātājiem gadsimtu garumā, inkvizitoriem. Sātaniskais Skyrim vienkārši nobāl ši jaunā farsa priekšā.

TommyTheGun@speles avatars
Medaļa TeamworkMedaļa SpoksMedaļa Dienas doma
  TommyTheGun@speles 09.03.15 15:47
2
0

atbildot uz sprq komentāru " 1. Etalons ir s@ds salīdzinot ar p... " Par tavu 5. punktu. Pats vari nosūtīt sms (neatceros pakaplojuma nr.) ar interesējoša cilvēka tel.nr un dabūši info, pie kura tuvākā bāzes torņa atrodas tava vēlamā persona. Iphone lietotāju kontrole gan ir nedaudz savādāka, tur pat ir iekļautas cilvēku grupas kas apmeklē noteiktas vietas (bāri, restorāni, klubi) un šām grupām arī piedāvā attiecīgos produktus. It kā skaitās ''tirgus izpēte'', bet patiesība milzīgs kontroles mehānisms. UZ IOS bāzētas militāras noklausīšanās un gps noteikšānas programmas pie izslēgta telefona ir realitāte, ASV prezidentam ir aizliegums izmantot IPhone- tas tā