local-stats-pixel

Totālās kontroles projekts Latvijā tiek īstenots arī caur e-talonu.25

 247  7

Andris Orols emotion

Liela daļa mūsu laikabiedru redz tikai ”aisberga redzamo daļu” – to, cik maksā konkrētais brauciens sabiedriskajā transportā, bet tas, ka mūsu privātā dzīve arvien vairāk zaudē anonimitāti, šim cilvēku vairumam šķiet mazsvarīgi. Kaut gan tieši šajā apstāklī arī slēpjas šo tehnoloģiju ieviešanas mērķis.Latvija ir kļuvusi gandrīz pati nabadzīgākā ES valsts, bet tā atvēl miljonus modernas pasažieru uzskaites sistēmas ieviešanai sabiedriskā transporta sistēmā. Tagad arī visā valstī. 20.gds. 70.gados braukšana Rīgas sabiedriskajā transportā izmaksāja – autobuss – 5, trolejbuss – 4 un tramvajs – 3 kapeikas. Un tā pietika transporta sistēmas uzturēšanai. Braukšanai bija nepieciešams iegādāties braukšanas talonus un to varēja izdarīt jebkurā kioskā. Talonu daudzumu varēja iegādaties tik lielā daudzumā, kāds nepieciešams – kaut vai vienu gabalu. Taloni braukšanai bija derīgi gadiem, nevis ierobežotu laika posmu. Šis talons bija derīgs braukšanai konkrētajā transporta līdzeklī visu dienu (varēja transportā vizināties kaut vai visu dienu) un, ja palaimējās iekāpt tanī pašā autobusā vai trolejbusā, tad uz darbu un atpakaļ varēja nokļūt ar vienu un to pašu braukšanas talonu.

****

Bija anonīmas mēneškartiņas ar kurām varēja braukt jebkurš tās uzrādītājs, bija atlaides skolēniem, studentiem un pensionāriem. Tas viss bija un bija rentabls. Un bija lēts. Tāpēc šie dažādie argumenti par e-talona pastāvēšanas nepieciešamību ir pilnīgs absurds un neiztur elementāru analīzi.

Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 25

0/2000

Man ir kauns par Latvijas galvaspilsētu, jo to vada melīgi, krāpnieki, zagļi, mahinētāji un pārsvarā krievu kremļa ŽURKAS! Katram stulbenim ir skaidrs, ka šie zilie krievu e-taloni ir vistīrākā naudas atmazgāšana! Pateicoties viņiem, kāds domes žurka brauks ar jaunu BMW x7 emotion

 42  1 atbildēt

Ne jau par etaloniem ir šis stāsts, bet gan par to, ka etalons ir tikai viens no veidiem, kā uzskaitīt kur tu pārvietojies un kādi ir tavi parametri. to pašu dara google tavā mobilajā un banka, pierakstot ko un kā tu pērc. visi šie dati pēc tam tiek izmantoti agresīvā marketingā un pūļa kontrolē.

 19  0 atbildēt

Man po*** es ar riteni braucu emotion

 16  0 atbildēt

Vai tik Tu visur nesaskati iluminati zīmes.

 11  1 atbildēt

Paši jau vien to pieļaujam. Atļaujam sev kāpt uz galvas un līst mūsu privātajā dzīvē. Un tik vaimanājam, ak vai cik slikti, ak vai vai vai. Bet ko jūs, ir tak 21. gadsimts, viss grozās ap naudu. Kas māk ''shēmot'', čakarēt cilvēkus, zagt, tam arī pieder vara. Pagaidiet vēl 10. gadus, par svaigu gaisu arī būs jāmaksā un klusi nopirsties vairs pat nevarēs nevienam to neuzzinot!

 10  0 atbildēt

Fakts, bet liela daļa pat izskatās nav gatava par to protestēt - ir gatavi pieļaut savas personīgās dzīves pazušanu, ka tikai pašiem mazāk viss jādara būtu, tādiem kaut desmit dažādus čipus sašpricēt dibenā varētu. Tādā ziņā es jūtos laimīgs, ka esmu lielāko daļu no savas dzīves nodzīvojis tiešām brīvs, to pašu nevaru apgalvot par tām paaudzēm , kas pēc 2010 gada ir piedzimuši. Kas to lai zina cik ilgi vēl jāgaida būs līdz cilvēkus sāks pa īstam čipot - ar kalniem atrunu kāpēc tas ir nepieciešams.Un jā - paši jau arī to sponsorējam - caur nodokļiem.

 8  0 atbildēt

1. Etalons ir s@ds salīdzinot ar pārējām personas kontroles iespējām. No etalona var uzzināt: es braucu 37.autobusu 17:15. Nu un? Turklāt joprojām ir iespēja nepirkt personificētu etalonu! 

2. Lielāks posts ir, ka cilvēkiem visa nauda ir jāglabā bankā... Tur nu gan var redzēt cik, no kā, kam, par ko ir samaksāts, turklāt ļoti konkrēti. Ar kredītkāršu palīdzību arī var zināt, kur un cikos tā ir lietota. GALVENAIS, ka mūsdienās cilvēkam gandrīz (teorētiski it kā var) nav iespējams atteikties no bankas pakalpojumiem !!!

3.Dažādu veikalu, aptieku, ēdnīcu, sporta klubu, solāriju utml. kartes. Brīvprātīgi upurēta identitāte atlaižu un bonusu vārdā !!! Pilnīgā veidā var dabut informāciju par personas ieradumiem, iepirkumiem utml.

4.Sociālie tīkli. facebuki, draugi, twiteri, instagramas. linkedini, utml. Vēlmē socializēties interneta vidē Brīvpratīgi ziedota identitāte. Pat neesot kādas nopietnas organizācijas darbiniekam, čakli pastrādājot var izpētīt personas draugu, radu loku, uzzināt, ieradumus. pārdomas utml.

5.Mobīlie telefoni. Tas nav izdomājums filmās, bet realitāte, ka mobilo sakaru operatoriem uzkrājas informācija, kur kurš nummurs konkrētā brīdi ir bijis - kura torņa tuvumā. Taču, ja nopietnas iestādes grib, kādu "papētīt konkrētāk", tad šie var līdz metram noteikt, kur tu esi, ko runā, ko raksti sms, utml..

Tā kā viss jau notiek.

Čipu ieviešana domājums būs apmēram, kā tagad bankas kartes, - teorētiski bez tās vari iztikt, taču praktiski tas sarežģi ikdienas dzīvi. Tāpēc, gan jau tiks radīta situācija, ka cilvēki Brīvpratīgi vēlēsies tikt čipoti !!!  

 7  0 atbildēt

Es nezinu, kā jums, bet man diezgan vienalga vai Ušakovs uzzin, ka šodien izmantoju 12. trolejbusu vai gāju kājām emotion

 8  1 atbildēt

Izrādās, ka ne tikai es tā domāju

 5  0 atbildēt

kad bij pa 20 santīmiem pirku vienmēr, tāpat arī pa 30 un 50 santīmiem. kad parādijās e-taloni sākās sajukums, un kad mācijos, tad jau pirku mēnešbiļetes ar skolēnu atlaidēm, bet kad tas beidzās tad praktiski gandrīz vienmēr nemaksāju par braukšanu. man bij vienalga par rīdzinieku kartēm, un visu pārējo. tagad labi ka nedzīvoju Rīgā un visur var aiziet ar kājām, vai nepieciešamības gadijumā kāds aizved, vai ir parastais autobuss, bez e-taloniem. 

 4  0 atbildēt

Bla bla bla emotion

 3  0 atbildēt
Pilnīgi murgi. Arī padomju laikā sabiedriskais transports tika subsidēts no valsts/pašvaldības līdzekļiem. Sabiedriskais trnsports vienmēr ir Politikas prioritāte - lētāks transports - apmierinātāki pilsoņi. Un mobilais telefons, piemēram, ir daudz lielāks spiegs par e-talonu, jo pēc tā jebkurā laikā var noteikt atrašanās vietu, bet e-talonu var vienkārši nevalidēt.
 3  0 atbildēt
Es jau kādu laiku(3 gadus) dzīvoju lietuvā un šeit var nopirkt tikai plastmasas kartiņas (tipa ē-talonus) un nevajaga ne personas datus lai tādu iegūtu. Komposteriem(man liekas kad viņi tā saucas) ir skārienjūtīgs ekrāms un vari izvēlēties starp daudzām variācijām (ir 30min 1h un viskautkādas citas). Ir ļoti izdevīgas mēneša biļetes un ir arī telrfona aplikācija ar kuru arī vari braukt nopērkot tur biļeti.
 2  0 atbildēt

Bišķiņ esmu "iepriecināts lielā priekā" par spēlēs sastopamo simbolu jūru, piemēram dragon age inquisition. Es vienkārši atteicos spēlēt šo četrapadsmitā gada labāko spēli kurā uz katra prikšmeta ir acs pilns acainiem zobeņiem, vairogiem un bruņām. Pietam pats galvenais spēles varonis pinās ar cilvēku spīdzinātājiem gadsimtu garumā, inkvizitoriem. Sātaniskais Skyrim vienkārši nobāl ši jaunā farsa priekšā.

 2  0 atbildēt

Negribēsi karu, gribēsi mieru pasaulē? Lūdzu te būs čips.

 2  0 atbildēt

Par čipu iešūšanu- brīvprātīgie stāv rindās un gavilē. Šie visi tik tiešām ir kontroles mehānismi, par to šaubu nav, mūsdienās bez bankas kartes vien retais var izdzīvot un ja zinam kā strādā bankas mehānismi, tad tas ir tīrākais naudas pelnīšanas veids nedarot neko no bankas puses, bet vergo Tu un es.

 2  0 atbildēt
Agrak pensionari braukaja katru dienu entas reizes diena,visiem bija po***,tafad ka shie nopirksrina ta hops rs zun ka par vienu braucuenu pienakas 1.15 dotacija.
 2  0 atbildēt

Ak nabaga Rīgas satiksme, grūta dzīve viņiem, tikai 6 tenisa korti Mežaparkā...

 2  0 atbildēt