local-stats-pixel

"Svešie" dzīvo starp mums jau sen15

88 0

Es tik ļoti sašokējos kā saucas nepilsoņa pase, līdz ieraudzīju vienā raidījumā, ka to angliski sauc Alien's passport. Uzreiz domās atcerējos filmu Svešie, kur galvenie varoņi cīnās ar citplanētiešiem jeb svešajiem. Tas reizē ir gan komiski, gan arī norāda lielu plaisu starp pilsoņiem un nepilsoņiem.

Tad ņēmu gūglēt kā izskatās valstu nepilsoņu pases. Latvijas un Lietuvas nepilsoņu pases izskatās vēl tīri labi, bet Igaunijas, melns uz balta rakstīts - Aliens passport, otrā pusē krieviski rakstīts - pasport čužova. Zviedrijas arī tāpat. Es tad atkal domāju, varbūt tajās valstīs galīgi slikti ar angļu valodu, varbūt ka jābūt, piemēram, "citizens" - pilsoņi un "non citizens" - nepilsoņi, nu tikai ne svešie. Uzreiz domāju vai tiešām tas ir vajadzīgs, dotu visiem vienu pasi, tikai ar ierakstu iekšā kādas tautības cilvēks esi. Man liekas, ka tas ir kaut kas prettiesisks, ka tevi sauc par svešinieku, kaut tu, piemēram, daudzus gadus vai visu dzīvi esi nodzīvojis kādā no valstīm. Varbūt es par daudz iespringstu, bet nosaukumam būtu jābūt citam, nevis svešajam, bet, piemēram, cittautietis. Lielbritānijā, man liekas, ir foreign - ārzemnieka passport. Ja kāds zin labāk, var palabot. Šī raksta mērķis nav tāds, lai šķeltu mūs vairāk, bet atslēgt visu un iedomāties, ka it kā citplanētieši jau sen starp mums dzīvo. Tieši tā kā filmā tos rādīja. Gribās vien piebilst, ka pat tautieši viens otram ir svešinieki. Ha, tad sanāk, ka visur vieni citplanētieši 😄 Pat es un tu 😄 Tā jau arī ir, mums katram sava planēta jeb galva uz pleciem.

88 0 15 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 15

0/2000

Par nepilsoni kļūt izvēlas apzināti. Cilvēkam ir visas iespējas kļūt par pilsoni,bet viņš apzināti izvēlas pozu- šajā valstī es gribu dzīvot,bet gribu ienīst jūs visus!

4 0 atbildēt

Nu gadās un arī Lv. Man izsniedza apsardzes sertifikātu. Iekšlietu ministrija. Ministry of interior 🤭

2 0 atbildēt

Patiesībā šeit viss ir īsi un kodolīgi paskaidrots

https://en.wikipedia.org/wiki/Alien_(law)

...par "foreign(er) passport" Lielbritānijā nav gadījies neko dzirdēt. Man nācās iet cauri ilgajam, mokošajam un gana dārgajam naturalizācijas procesam, lai saņemtu British Passport.

2 0 atbildēt

Pase...tas tik tāds papīrītis ir. Arī bez tā es redzu, ka visapkārt man klejo daudz, daudz citplanētieši!😂

2 0 atbildēt

🤨

1 0 atbildēt

👍

1 0 atbildēt