9

 325  1

X-Men: Citādāko orientāciju propaganda

Sveiciens spocēni. Tie, kas mani zin ilgāku laiku zin, ka man patīk sports, patīk literatūra, patīk komiksi un komiksu ekranizējumi filmās, kino un spēlēs, tāpat zin, ka man reizēm patīk padomāt un pašķetināt dažādas teorijas. Tad nu lūk šodien galvā radās vēl viena teorija. Nepiesakos par tās autoru, jo zinot cik daudz ir dažādu sazvērestības teoriju, nebūšu pārsteigts ja, kāds sen jau tādu izteica.

Tātad, ķeroties pie lietas, šodien vērojot kārtējo Dinamo spēli, kāds no mājinieku (Astanas) faniem tribīnēs bija pārģērbies par Kapteini Ameriku. Un šajā brīdī mani šāva īsts atklāsmes zibens- supervaroņu komiksi, filmas, multenes, spēles un ideja, kā tāda propagandē- steroīdus un dopingus un Kapteinis Amerika ir ideālākais piemērs šai idejai.

Sākotnēji atgādināsim, kas ir steroīdi un dopings. Neiedziļinoties dziļā fiziologijā, anatomijā, ķīmijā un citās zinātnēs, steroīdi ir vielas, kas palīdz ātrāk augt muskulim vai ķermeņa svaram. Daži no tiem papildus nodrošina spēku vai izturību, bet pamatā izmēru. Dopings, savukārt, ir sportā aizliegtās vielas- ķīmiskās vielas, tajā skaitā arī liela daļa steroīdu, kurus WADA (Starptautiskā Anti-Dopinga Federācija) ir ielikusi aizliegto vielu sarakstā un to lietošana dod dažāda veida labumus- izturība, ātrāka atjaunošanās, lielāks spēks, ātrums, bet ja pieķers pazaudēsi iegūtos sasniegumus un tiksi pie diskvalifikācijas.

Un tagad laiks pie skaidrojuma, kāpēc supervaroņi propagandē dopingu un kāpēc superpatriots Stīvs Rodžerss sevi varētu pārsaukt par Kapteini Dopingu. Ar ko lielākā daļa supervaroņu lepojās-- ar dažāda veida pārcilvēciskām spējām. Daļa tās ieguvusi ar maģiju, daļa ir citplanētieši, bet vēl liela daļa ar injekcijām vai citādā medicīniski ķīmiskā ceļā. Un šeit priekšplānā iziet pirmais atriebējs Stīvs Rodžerss jeb Kapteinis Amerika- viņš sākotnēji bija mazs, kaulains, vājš cilvēciņš, taču ar lielu dvēseli. Kas notiek pēc tam? Viņam tiek iešpricēts superkareivja serums un mazais, kaulainais nūģis pārtop muskuļkalnā ar pārcilvēciskiem spēka, veiklības un ātruma resursiem. Morāle - oficiāli, protams, patriotisms, jo šāds eksperiments būtu bīstams un viņš savas spējas izmanto labam mērķim utt. Manuprāt- mērķis attaisno līdzekļus, ja tev ir "labi" mērķi tad var arī krāpties, jo ar ko tāds Stīvs atšķirās no Vaņkas, Pētera, Hermana vai Zulū, kas iešļircē dopingu, cerot sasniegt labākus rezultātus sev un savai valstij sportā? Ja nepietiek ar Stīvu, viņš pat ātrumā nav vienīgais supervaronis, kuru varētu saukt par dopinga propagandētāju. Halks- apstarots ar gamma stariem (ārējā efekta dopings), Āmrija jeb Wolverine- viņā tiek implantēts adamantijs, kas Marvel universā ir cietākais un izturīgākais Zemei pieejamais metāls- sportistam tas būtu tikpat kā palielināt jebkuras ķermeņa daļas spēku un aktivitāte, Dedpūls- tiek atktivizēts snaudošs par mutācijām atbildīgs gēns, kurš palīdz saārstēt jebkuru traumu (kurš sportists nesapņotu par ko tādu?), Zirnekļcilvēks, bruņurupuči nindzjas, Melnā Kaķe, Pārgalvis (Daredevil),projekts T.A.H.I.T.I., Zaļā Laterna- šo sarakstu var turpināt un turpināt.

Ko es ar šo rakstu vēlējos pateikt- to, ka ja mazliet padomā, jebkur var atrast ko negaidītu. Nelietojiet steroīdus, nekrāpieties, taču saglabājiet labāko domu no jebkura supervaroņa- sev dotās spējas un resursus izmantojiet pēc iespējas labākiem mērķiem. Paldies, ka izlasījāt.

Komentāri 9

0/2000

Varbūt, varbūt   

 1  0 atbildēt
Tonijs Starks ir visgodīgākais.. It kā.. man šķiet..
 1  0 atbildēt

  

 1  0 atbildēt

Plusa ja vel paturpina temu - kadai jabut tautai un iekartai ka meģina visiem iestastit ka pasaules glabejs bus ar steroidiem uzkačats jefiņš  

 0  0 atbildēt
Tas viss ir izdomāts. Nomierinies. Neko tie nepropogandē. Tad jau Disneja multfilmas propogandē ekshibicionismu, jo visi dzīvnieki ir ar krekliem, bet bez biksēm.
 1  1 atbildēt

Piekrītu! Katrs sižets nes kādu domu un ideju!

 0  0 atbildēt

Es ceru, ka saprotaqt, ka tie ir izdomāti pasaku tēli un ir bezgala deb... analizēt viņu atbilstību realitātei. Ja sāksim tā skatīties, tad jebkuru multeni vai pasaciņu var uzskatīt par kaut kādu reklāmu/propogandu utt. 

 0  0 atbildēt

Skats no propagandas otras puses. Tiešām Malacis!

Arī PSRS propagandēja visu labo šodien un vēl saulaiāku nākotni rītdien.

Tāpat arī mūsdienu aktīvisti propagandē saulainas idejas un vēlmi ar varu uzspiest šīs šķietami jaukās idejas citiem - ļoti iecietīgi un toleranti savos vārdos, bet tieši tikpat ļoti neiecietīgi savās darbībās, ja kādam ir pretējs viedoklis.

Bērnu "audzināšana" ļoti efektīga ir caur multenēm. Vecākiem nav laika izskaidrot, kāpēc supervaronis ir labs vai slikts un kur tam visam ir otra puse.

 0  0 atbildēt