8

 51  1

Kā ar mietu pa galvu! Tā īsumā varētu noraksturot pēdējo sešu dienu aktualitātes Latvijā. Abstrahējoties no visām procesuālajām darbībām, ko veic tiesībsargājošās iestādes, un lai tām veicās, gribētu atzīmēt vienu – RIETUMU PRESE IR PIERĀDĪJUSI SAVU LĒTTICĪBU! Jautāsiet, kamdēļ es tā (?), pavisam vienkārši, pietiek vienam makaronēdājam žurnālistam no ziņu aģentūras Associated Press nopublicēt rakstu, bez atsaucēm uz avotiem, nepārbaudot faktus, kā uzreiz to pārpublicē desmitiem un simtiem citu sazin kādu avotu.

Pēdējo divu nedēļu laikā mēs esam haipā (hype), un to nevar noliegt. Taču ne tādēļ, ka mēs būtu atklājuši zāles pret kādu neārstējamu slimību, vai arī mūsu sportisti būtu izcīnījuši neskaitāmas medaļas Ziemas Olimpiādē, bet gan naudas atmazgāšanas un korupcijas kontekstā. Lieki piebilst, ka viss tas baigi smird un par to šobrīd rakstīt ir ļoti „ļodzīgi”, lai neteiktu vairāk, „tas Tev nav ar locekli bumbieri dauzīt!”, bet es pacentīšos.

Pirmais Rietumu preses kasjaks!

Pirmdien Associated Press (www.apnews.com) žurnālists un biznesa sadaļas redaktors, spagettigalvaCarlo Piovano publicē rakstu ar nosaukumu „‘A nightmare’: Banker tells tale of Latvian corruption” vairākas stundas pēc KNAB un Kriminālpolicijas preses konferences, kur par lietu ziņkārīgajiem medijiem tiek pateikts tikai tas, ka lieta nav saistīta ar Latvijā strādājošajām komercbankām.

Mūsu makaronu izcelsmes draudziņš Carlo, būdams nopietnas ziņu aģentūras žurnālists, atļāvās vaļību un verbālās caurejas laikā uzskatīja par mazsvarīgu norādīt atsauces uz viņa minētiem faktiem, kā arī nekautrējās klaji melot, sačakarējot mums te Latvijā tā jau sačakarētos prātus.

Pirmkārt, kur viņš izpīpēja, ka Ilmārs tik un tik reizes ir devies uz Krieviju (da kāda starpība, caur Baltkrieviju, vai pa taisno, vai caur Briseli)? Cik zinu, piemēram, kad es ar čomiem no Zilupes šķērsoju Latvijas robežu, braucot pakaļ saļarai un šķaidītajam šņabim, mums pasītē tiek iespiests zīmodziņš. Un tad, kad pienāks, tas brīdis esmu drošs, ka Ilmāra pasē tiks saskaitīti visi zīmodziņi un šaubos, ka viņš būtu rādījis savu pasīti Itāļu dirs*jam.

Otrkārt, no kurienes viņš uzzināja, ka tieši 19.februārī globālajā bilžu datu bāzē ir parādījusies nu jau bēdīgi slavenā bilde, kurā redzams Ilmārs Kamčatkā kabinot ar Dzelmes nelaiķi Valēriju un kaut kādu iefotošopētu Kremļa ieroču ražotāju un vēl dažiem frīkiem, kuri rij plikus kartupeļus, aktīvi grozot galvas visos iespējamos virzienos? It kā jau no cilvēcīgā viedokļa skatoties, tur nekā šausmīga nav, es arī ar čomiem mēdzu makšķerēt Ušurā un pēc tam buļbasuzcept un šņabi ieplēst. Parasti pēc šitādiem pasākumiem, fotogrāfijas nav tās pašas skaistākās, tāpēc tās dažreiz mazliet jāpielabo.

Treškārt, kāpēc „pieredzējis” žurnālists visu rakstu balsta uz Norvik bankas īpašnieka Grigorija Guseļņikova liecībām. Respektīvi, cilvēks, kurš ir uzsācis tiesvedības procesu pret Latvijas valsti un ir ieinteresētā persona mūsu valsts nomelnošanā. Viņš bļa’ reāli grib izkāst piķi no mums. Tas taču nav nopietni, varbūt varēja vēl Puzes velnam paprasīt viedokli par biznesa iespējām Ventspilī???

Visbeidzot, Carlo nav pacenties ieiet Latvijas Bankas mājaslapas angļu valodas sadaļāAbout us un truli izlasīt bankas uzdevumus un mērķus. Viņš savā rakstā spēlējas ar vārdiem, un norāda, ka Ilmārs jau no 1992.gada pārskata banku sektoru. Es ar savu 12 klašu izglītību un papildus angļu valodas kursiem, ko man savulaik nodrošināja nodarbinātības aģentūra spēju to visu labāk izboksterēt un saprast, ka Ilmāram līdz ar Latvijas iestāšanos ES vispār nav nekādas teikšanas! Turklāt viņa rakstītais par to, ka Ilmāram ir pieeja NATO un ES noslēpumam, nesakrīt ar čekas maisu saimnieka Maizīša teikto Panorāmā. Varat izvēlēties paši, kurš melo, bet tas ir skaidrs, ka viens no viņiem to dara.

Tas viss būtu pupu mizas, ja Rietumu prese truli nepārkopētu nepārbaudītu nekompetentā žurnālista Carlo Piovano rakstu Associated Press. Diemžēl tā ir mūsdienu mediju ierasta copy/paste prakse, ka tik klikšķu vairāk. Vispār jau mūsu tiesībsargājošajām iestādēm derētu par pašu Carlo parakt dziļāk, jo pēc visa spriežot, viņš jau kādu laiku ir gatavojis nomelnojošu rakstu par Latviju. To pat apstiprina mūsu pašu slavenais pludinātājs Neo (Ilmārs Poikāns) avīzēDiena. Lai viņš tik atbrauc līdz kādai zaļumballei pie mums Balvos, dabūs ne tikai ar sūdainu mietu, bet iemācīsim arī kārtīgi dzert.

Otrais Rietumu preses kasjaks un iespējams lielākais kasjaks!

Vakardienas AM paziņojums par Latvijas nomelnošanas kampaņu, ko kāds veido, izmantojot finanšu sektora skandālu, guva plašu rezonansi ne tikai pašmāju mājaslapās, bet arī Rietumu presē. Tiesa, tie Rietumu jefiņi atkal nespēja laikam iztulkot visu pareizi. Uzreiz virsrakstos parādījās kaut kas tāds – Latvija ziņo, ka Krievija ir iejaukusies tās banku krīzē un vēlēšanās, un ka Ilmāra aizturēšana ir Kremļa dezinformācijas kampaņas pret Latviju sastāvdaļa.Jolki, palki, es it kā protu lasīt Latviski, vienīgais manas latviešu valodas kasjaks ir izloksne. Taču, cik man tapa skaidrs, tad nevienā vietā mūsu spēkavīra kantoris nepiesauca Kremli vai Krieviju. Īsāk sakot, Rietumu prese bleķi skaldīt arī prot, bet ne īsti iztulkot, ne rakstīt. Turklāt mūsu vietējie sorosītužurnaļugas arī pacentušies Rietumu manierē brēkt un maut, ka gals klāt. Es gan to tā nejūtu, laikam manas skaidrās dienas ir jau ievilkušās, jo pārāk kritiski izvērtēju visu informāciju. Būs šovakar jāpaņem kāds bamslis un ar kaimiņu Andri jāiedzer, jo beidzot ir ziema klāt.

Starp citu, man te Kamčatkas maluzvejnieki par simbolisku samaksu atsūtīja īsto bildi, kurā ir redzamas visas šņabja glāzītes!

Kampaņa ir diezgan plaša, galvenais ir veselais saprāts, un neticēt visādiem itāļiem.

Gunča no Balviem

Izmantotie avoti:
http://kasjaks.lv

Komentāri 8

0/2000
Kur krievi tur problēmas!!!
 10  0 atbildēt

labs un noderīgs raksts. pluss godam no manis.

 4  1 atbildēt

  

 4  1 atbildēt

Tiešām labs raksts, starp citu, par otro kasjaku runājot, to arī vēstī.lv vakar gari un plaši komentāros apzelēja, tipa kā varot vainot tik labu valsti kā krievija utt, utt. Par rakstu +

 3  0 atbildēt

Atvainojos par izteicienu "pakaļā mēs esam", pat vēlētos izveidot rakstu, mūsu "gudrie" prāti savā veidā apsūdz viens otru, bet , kurš vispār ir sapratis, par ko iet runa, kas, par ko ir ņēmis kukuļus, cik daudz un par ko? Neko mēs nezinām. Tā ir tipiska tautas maldināšana un vēlas lai tauta to atbalsta, bet mēs neko nezinām. Tā ir cīņa par sili mūsu varas pārstāvjiem, un mes esam vajadzīgi, tikai par cik, lai neuzmanības dēļ kādu atbalstītu. Tikai tagad saprotu, kā mūs izmanto (LV pilsoņus+iedzīvotājus).

P.S. Tās ir manas domas, bet jūtos kā grīdas lupata, kuru izmanto, lai savaktu sūdus un pēc tam izmestu.

 3  0 atbildēt

Kasjak,Tu vēl aizmirsi piebilst,ka uz bilžas ir Nila kaķis,bet pārējais ir *čikiniekā*!  

 2  0 atbildēt

http://www. delfi .lv/news/national/politics/rimsevica-foto-no-zvejas-kamcatka-drosibas-iestades-bildes-autentiskumu-neapsauba.d?id=49769859

* tā, starp citu    

    spoki.lv delfu linkus cenzē, bet tas links darbojas, jāiemet piemēram gūglē

 2  0 atbildēt

Tipisks kremļa zombija viedoklis

 0  3 atbildēt