Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
300

Vai Tu arī piedalīsies?

Tuvojoties pavasarim, cilvēkos mostas vēlme sakopt vidi sev apkārt. Internetā parādījies #trashtag izaicinājums. Cilvēki atrod piemēslotas vietas, uzņem foto PIRMS un pēc sakopšanas darbiem uzņem foto PĒC.

Turpinājumā foto no visas pasaules ar cilvēkiem, kuriem nav vienalga par to, kādā pasaulē mēs dzīvojam.

lsquorsquoLūk jauniescaroni... Autors: The Diāna Sakopsim vidi! Pasauli pārņēmis #trashtag izaicinājums
1.

‘’Lūk, jaunieši, izaicinājums jums! Ja moka garlaicība, izejiet ielās un sakopiet vidi. Pēc tam varat to ielikt soctīklos un palielīties.’’

Attēls no: 9gag.com
lsquorsquoScaronis ir mans... Autors: The Diāna Sakopsim vidi! Pasauli pārņēmis #trashtag izaicinājums
2.

‘’Šis ir mans ieguldījums #trashtag. Kopā ar savu ģimeni sakopām pludmali, kurā pagājušajā gadā atpūtāmies.’’

Attēls no: 9gag.com
Pie upes ASV Autors: The Diāna Sakopsim vidi! Pasauli pārņēmis #trashtag izaicinājums
3.

Pie upes ASV.

Attēls no: 9gag.com
Attēlā redzams kāds... Autors: The Diāna Sakopsim vidi! Pasauli pārņēmis #trashtag izaicinājums
4.

Attēlā redzams kāds izaicinājuma pieņēmējs no Nepālas.

Attēls no: 9gag.com
lsquorsquoSavā... Autors: The Diāna Sakopsim vidi! Pasauli pārņēmis #trashtag izaicinājums
5.

‘’Savā dzimšanas dienā nolēmu paņemt atkritumu maisus un doties ārā vākt atkritumus. Savācu pilnus 4 maisus.’’

Attēls no: 9gag.com
lsquorsquoParasti esmu pret... Autors: The Diāna Sakopsim vidi! Pasauli pārņēmis #trashtag izaicinājums
6.

‘’Parasti esmu pret lielīšanos sociālajos tīklos ar saviem labajiem darbiem, bet šajā gadījumā esmu 100% PAR. Vairosim labos darbus pasaulē.’’

Attēls no: 9gag.com
lsquorsquoPiegružot ir... Autors: The Diāna Sakopsim vidi! Pasauli pārņēmis #trashtag izaicinājums
7.

‘’Piegružot ir slikti. Šodien nedaudz sakopu kempinga vietu.’’

Attēls no: 9gag.com
lsquorsquoTas kas paliek... Autors: The Diāna Sakopsim vidi! Pasauli pārņēmis #trashtag izaicinājums
8.

‘’Tas, kas paliek pāri no balona. Lūdzu, nelaidiet gaisā balonus un nepiemēslojiet apkārtējo vidi.’’

Attēls no: 9gag.com
Pagājuscaronajā gadā Latvijā... Autors: The Diāna Sakopsim vidi! Pasauli pārņēmis #trashtag izaicinājums
9.

Pagājušajā gadā Latvijā parādījās līdzīgs izaicinājums, kuru vietnē Twitter atzīmēja ar mirkļbirku #navjaugrūti. ‘’Nav jau grūti’’ izaicinājuma doma bija tāda, ka, dodoties pastaigāties, vari taču paņemt līdzi maisiņu, kurā salasīt atkritumus, kurus atrodi pa ceļam. Rezultātā esi ieguvis pastaigu un sakopis vidi kaut nedaudz.

 

Ņem draugu pie rokas un krāj labās karmas punktus! Siltu laiku sola jau šonedēļ.

Attēls no: pixabay.com
0
300
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [12]
Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
SAMSS avatars
Medaļa Zoles recidivistsMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Jubilārs
  SAMSS 12.03.19 19:46
 
11
0

malači  

Anonīms
poke 12.03.19 22:16
 
9
0

vieniga problema ar to uzkopšanu ir ta ka ja tu izdoma kaut ko latvijā savākt tad pēc tam tev nav tos atkritumus kur likt... un varēsi vest principā uz citu vietu mežā un izmest...(vai arī atliek benzīntanku konteineri) šķirošanas placis tevi pasūtīs d. ogrē izgastuves nav un ja sestdienā ka privatais aizvedisi pilnu salonu ar musuru uz getliņiem(tērēsi laiku un naudu brauksi čakarēsies) tevi arī pasūtīs d.. ved darba laikā.. un maksā pa kilogramiem.. sviestaini.. darba laikā cilvēki strādā nevis kopj apkārtni. manuprāt būtu saprātīgi ka atkritumus var atdot pa velti.. un 24/7 (nolieciet konteineru pie ieejas getliņos... nolieciet lielo konteineru katrā pilsētā.. tad nebūtu iniciatīva piedirst mežu,, un man liekas ka būtu lētāk un saprātīgāk atrisināt cēloni nevis kautkādas akcijas rīkot(CĒLONIS IR KA NAV KUR MEST TOS ATKRITUMUS!!!.. man arī likās kā cilvēki var būt tādi cūkas līdz pats nesaskāros ar to ka vienkārši nav kur likt atkritumus.  ko mēs ar draugiem izdarījām kad savācām vienu vietiņu.. bija lējām pa 5 eur degvielu dažādos tankos un metām pa maisam katrā tankā .. SVIESTS!!.. būtu interesanti ja cilvēki patrobelētu visās pilsētās pa šo tēmu pašvaldības... uzdotu jautājumu kur likt atkritumus ja es savācu...? - viena atbilde ir tāda jābūt šķirotiem.. stiklam jābūt mazgātam(SVIESTS!!!)

SVIESTAINS izskaidrojums kapēc pilsētās nav konteinera kur izmest atkritumus ir: jo tad cilvēki tur metīšot pārāk daudz atkritumus... pa velti.. CMON... ja atkritumu kompānija nevar izvest musoru lētāk un ērtāk kā privātais kas čakarēsies ar maisiem krāmēs salonā brauks tērēs laiku un piesmērēs salonu.. tad tāda kompānija nav vajadzīga! otra leita no tā ka varēs atkritumu izmest pa velti neradīsies vairāk atkritumu viņi vienkārši būs smuki koncentrēti vienā konteinerā nevis mežā vai pludmalē...

  Izgāztuves ir tautas ipašums... (tāda izpratnē ka tā ir liela čupa ar musoru kontrolētā vietā un bieži uz  valsts zemes..) atkritumu kompānijas ir tikai transporta/šķirošanas(kas vēlāk viņām nodrošina otro peļņu) nodrošinātāji.

sapiga tema rakstiju atri uz tel..

ĶerCiet avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  ĶerCiet 12.03.19 20:30  
 
7
0
Jūtu kā tuvojas lielā talka 2019 😂😂😂
ManApart avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa BakalaursMedaļa Maģistrs
  ManApart 12.03.19 20:06  
 
7
0
Daži no viņiem, uzkopjot, atrod sev citas drēbes.

spoku dienas joks

Anonīms
Anonīms 12.03.19 23:04  
 
4
0
cik labi ka ir kads kas pec manim savc
Vinnīts avatars
Medaļa Neraudi, Susuriņ!Medaļa Admins iesakaMedaļa Rotaļu draudziņš
  Vinnīts 15.03.19 23:55
 
2
0

Beidzot kaut kas jēdzīgs.

dzigiiiitsss@speles avatars
Medaļa ZeltrocisMedaļa BakalaursMedaļa Recidīvists
  dzigiiiitsss@speles 15.03.19 16:59
 
2
0

Malači, pieņemu challenge   

Ulrihs avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa JubilārsMedaļa Dienas doma
  Ulrihs 13.03.19 10:18
 
1
0

atbildot uz poke komentāru " vieniga problema ar to uzkopšanu ir ta ... "

Ak Dievs kādas muļķības sarakstītas (izņemot to, ka vācāt atkritumus - par ko visu cieņu). Mežos met ne tāpēc, ka nav kur likt atkritumus, bet cilvēka neaudzinātības dēļ un vēlmes ietaupīt uz tādu lietu. Pašvaldība jebkura iet tieši prom, no bezmaksas konteineriem, jo redz viņā atved 99% nevis kādās labās akcijās savāktu atkritumus, bet savus privātos atkritumus privātmāju īpašnieki. Nemaz nerunājot par celtniecības firmām, autoservisiem utt., kam būtu jāutilizē būvgruži, riepas utt. par naudu, bet viņi izmanto šādus pilsētas konteinerus, lai par šiem atkritumiem samaksā kāds cits.  CleanR piemērs spilgi raksturo esošo situāciju - no pagājušā gada viņi Jūrmalā palaida projektu ar mašīnām, kur notiek atkritumu svēršana pie to iekraušanas atkritumu vedējā. Doma, ka cilvēks maksā tieši par saviem atkritumiem pēc svara. Doma laba, tikai realitāte izrādījās cita. Mājsaimniecībām, kur notika šī svēršana, apjomi samazinājās, bet toties pēkšņi pieauga to atkritum skaits, kas tika pielikts pilsētas kopējos laukumos un kopējais apjoms palika nemainīgs. Nez kā tā? 

Anonīms
TEC 13.03.19 03:14
 
1
0

Efektīgi būtu klāt pielikt atrašanās vietu un atbildīgās personas Vārds un Uzvārds. Citādi, šīs vietas cik ātri sakoptas, tikpat ātri tiks atkal piedrazotas.

atgādinot senu sakāmvārdu,… "tīrs ir netikai tur, kur tīra, bet arī tur, kur nemēslo"..

Anonīms
Baiba 16.03.19 18:06  
 
0
0
Kas tavā Cēsu pusē notiek? Sakopts viss?
Ulrihs avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa JubilārsMedaļa Dienas doma
  Ulrihs 14.03.19 15:10
 
0
0

atbildot uz poke komentāru " nu vot tāpēc mums ir tā problēma.. 1) ... "

Vēlreiz, ak Dievs, kāds sviests sarakstīts... Jūs gadījumā neesat no KPV.LV? Tie arī utopiju dzen atrauti no realitātes.

Ko nozīmē "nu un ka vedīs privātie"? Bezmaksas konteineris ir tikai nosaukuma pēc. Realitātē pilsētā par savāktajiem atkritumiem kopējos laukumos maksā daudzdzīvokļu māju iemītnieki. Kāpēc viņiem būtu jāmaksā par svešiem atkritumiem? Parasti daudzdzīvokļu mājā dzīvo mazāk turīgi cilvēki nekā tie, kas var atļauties privātmāju. Sanāk, ka nabadzīgākiem būtu jāapmaksā bagāto vēlme "na haļavu" izbraukt? Jūrmalā tas bija ļoti skaisti redzams, ka pēc svēršanas ieviešanas rēķini samazinājās tieši bagātajām privātmājām, bet kopējais savāktais atkritumu apjoms nesamazinājās.

2) Kā aprēķināt šādu patentmaksu, ja pat katrai fiziskai personai ir savs atkritumu daudzums? Nemaz nerunājot par juridiskajiem, kam atkritumu apjoms variē no ražošanas specifikas utt. 

3) Pērkot riepas jau daudzkur cenā ir viņu utilizācija un? Vai tas kaut kādi ierobežo autoservisu aizvest riepas uz mežu vai pilsētas laukumu un ietaupīt naudu nesamaksājot par šo utilizāciju? 

4) Tas, ko rakstat par šķirotajiem, ir tieši indikators, ka neko par šo biznesu nezināt un neorientējaties atkritumu problēmās. Kopš pagājušā gada, kad Ķīna aizvēra savu tirgu šķirotajiem atkritumiem (a no ES uz turieni gāja 80% no visa apjoma) cenas šķirotajiem ir nokritušas 3-4 reizes. Faktiski jebkurš atkritumu savācējs šķirotos vāc ar mīnusiem, jo viņus tupa nevienam nevajag (izņemot stikla pudeles) tā vienkāršā iemesla dēļ, ka uzražot jaunu ir lētāk nekā pārstrādāt. Aizgājis tik tālu, ka ir ziņas, ka Vācijā dažās pašvaldībās šie šķirotie atkritumi tiek vesti uz dedzinātavām, lai gan tas ir pretrunā ar visu ideju un arī likumiem. 

Anonīms
poke 14.03.19 14:36
 
0
0

nu vot tāpēc mums ir tā problēma..

1) jo redz viņā atved 99% nevis kādās labās akcijās savāktu atkritumus, bet savus privātos atkritumus privātmāju īpašnieki.

- nu un ka vedīs privātie... bāc cilvēks čakarēsies krāmēs maisus salonā vedīs maisu.. nesīs uz to konteineru ar rokām  SO what... ja cilvēks ir tik ļoti motivēts nemaksāt pa atkritumiem tad tie atkritumi atradīsies mežā otrajā altenativā nevis mosorā! Un tas ka cilvēks apsvērs iespēju čakarēties privāti ir indikācija tam ka atkritumu izvešana ir pārāk dārga un neefektivi organizēta, racionāli to organizējot nav iespējams ka vienītī darbojoties var efektivitātē pārspēt massu pakalpojumu.

Nemaz nerunājot par celtniecības firmām, autoservisiem utt., kam būtu jāutilizē būvgruži, riepas utt. par naudu, bet viņi izmanto šādus pilsētas konteinerus, lai par šiem atkritumiem samaksā kāds cits

ļoti vienkāršs risinājums pie būvatļaujas izsniegšanas aprēķina atkritumu patentmaksu ko nomaksā un met poh kurā konteinerā.

pa riepām tas pats papildu maksa tās nopērkot un met vienalga kur.

kad esam dabujuši visus atkritumus konteineros tad lai firmas cīnās šos atkritumus izvest atvērtā nonstop konkursā..  vedot tos uz valsts izgāstuvēm solot mazāko cenu (par transporta pakalpojumu- maksu saņemot brīdī kad atkritumi tiek ievesti izgāstuves teritorijā- tādā veidā jebkurš var konkurēt par atkritumu vešanu uz izgāstuvi (saņemot maksu par tonnu atvesto atkritumu līdzvērtīgu tai ko solija firma kas sola mazāko cenu)- pats aizved savu musoru lidz izgāstuvei saņem naudu.. un pēc tam izgāstuves teritorijā līdzīgi kā SSE zonas ir dažādu firmu šķirošanas plači kuros firmas var šķirot atkritumus un tirgot sašķiroto kam vēlas.(izgāstuvju zemei ir jābūt valsts īpašumam jo izgāstuve nevar būt viena vai cilvēku grupas īpašums- izgāstuve ietekmē lielu platību ap to uz daudziem gadiem tas ir valsts lēmums nevis jānīts vai pēterīts izdomā sāk kraut čupu un pēc tam visiem ar to čupu jāsadzīvo pa ko jānīts saņēmis naudu ka viņš itkā uz savas zemes krāmējis to čupu..)

varbūt neticēsiet bet šķiroti atkritumu maksā labu naudu.. visi zin par metāliem bet plstmasa papīrs stikls..