local-stats-pixel

”Rīdzinieka karte” – iedzīvotāju pārvietošanās totālas kontroles sākums.25

93 1

Andris Orols

No 2014.gada 1.janvārī Rīgas dome ir paredzējusi izmaiņas sabiedriskā transporta lietošanā. Informācija ir zināma – Latvijas iedzīvotāji tiks sadalīti divās grupās ar atšķirīgu maksu par pārvietošanos. ”Rīdzinieka karti” nevarēs iegūt un lietot anonīmi – tā būs 100% personalizēta karte. Vai ir iespējams rīdziniekam izmantot sabiedrisko transportu anonīmi?

Lai to noskaidrotu es tikko (plkst.10.00, 5.12.2013) piezvanīju pa tālruni 80001919 un šo jautājumu uzdevu Rīgas Satiksmes pārstāvim. Atbilde bija – nē. Ja es vēlos braukt anonīmi, tad man ir jāpērk parastā (nerīdzinieka) karte braukšana ar kuru ir dārgāka. Uz jautājumu, ka neviena datu bāze nav 100% pasargāta no datu noplūdes un es nevēlos lai kaut kur parādītos informācija, ka es tādā un tādā laikā esmu iekāpis tādā un tādā transporta līdzeklī, kurš dodas tādā un tādā virzienā (jo tieši tajā laikā man mājās varētu ”pēkšņi” parādīties nelūgti ciemiņi), Rīgas Satiksmes pārstāvis atbildēja, ka tas nav jautājums viņam.Ko tas nozīmē kopēju notikumu kontekstā? Zināmas aprindas visā pasaulē (ieskaitot Latviju) vēlas ieviest tāda veida elektronisku sistēmu, kurā tiks apkopoti visi iespējamie dati par katru no mums. 2017.gadā visdrīzāk tiks ieviesta arī veselības karte. Vairākus gadus Valsts Ieņēmumu Dienests (VID) jau mēģina piekļūt neierobežotiem banku, klientu un dažādu atlaižu karšu lietošanas datiem.Mēs esam pienākuši bīstami tuvu totālas elektroniskas izsekošanas un kontroles stāvoklim. To ievieš nedemokrātiski, bez sabiedrības līdzdalības un piekrišanas. Un visdrīzāk tas tiks īstenots, ja tam netiks likti šķēršļi. Bet kas apturēs šo virzību? Saeimas partijas noteikti nē. Un arī tie politiskie spēki, kuri kādreiz bija pie varas un tagad pārgrupējas zem citiem nosaukumiem. Viens otrs saka, lai Latvijā varu iegūst Saskaņas Centrs – tad viss mainīsies. SC jau ir pie varas Rīgā. Un rezultāts? Rezultātu mēs redzam. E-taloni tika ieviesti caur Rīgas Satiksmes meitas uzņēmumu ”Rīgas Acs” http://www.delfi.lv/temas/rigas-acs/Acs simbols tradicionāli tiek izmantots dažādu slepenu organizāciju simbolikā un simbolizē slepenu varu un informētību par pārējiem sabiedrības locekļiem.

Latvijas Antiglobālisti tam grib likt šķēršļus un tāpēc nākošajā gadā veidos politisku spēku, kurš varētu to visu apturēt. Brīvība un anonimitāte ir vienas no lielākajām brīvas sabiedrības vērtībām. Ko izvēlēsies tu? Kādu dzīvi tu vēlies šeit – Latvijā?

93 1 25 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 25

0/2000

Man no tevis metās pretīgi Ušakov!  emotion emotion emotion

27 2 atbildēt

 emotion Man vienīgajam tās kartes krāsas atgādina http://princejessykawithtea.files.wordpress.com/2011/02/russian_flag.jpg

13 2 atbildēt

tāds besis pārņem ka rīdzinieki sevi ceļ augstāk par pārējiem, precīzāk tas tur nils vai kā viņu tur.. vnk pataisa pārējos par kkādiem aborigēniem, a vot rīdzinieki ir karaļi.. 

7 1 atbildēt

Viens spiegs vairāk, vai mazāk, kāda starpība. Tāpat tavu mobilo kādi 8 dienesti izspiego.

Ok ok, Ņiluškas nedarbus jāpublicē un jāgrāmato, un īpaši pēc 3 gadiem to atceries darīt, kad jauno Rīgas domi velēs.

5 0 atbildēt

Tā nu tas iremotion

4 0 atbildēt

Tiem, kuri satraucās, ka viņi būs viegli izsekojami, laikam padomā ir darīt kaut ko nelegālu. Par to vai esmu, vai neesmu mājās, padomās mans buldogs un rupjais papagailis.

5 2 atbildēt
Gribam mēs to vai ne, tāpat tiekam izsekoti. Samierinieties.
3 0 atbildēt

Tagad sāks dalīt Ridzinieki un visi pārējie vai kā? ;D 

pff tā LV iet galīgā dirsāā!!!! emotion

3 0 atbildēt

Uz pusotru gadu visi penši un skolēni varēja braukāt par brīvu, tagad vilks dubultā ārā no citu pilsētu iebraucējiem. ''Malacis'', Ušik. GUDRI. 3. bildē smaids it kā...(te katrs pats kaut ko izdomā!)

3 0 atbildēt

Pēc kādiem gadiem 10 gan jau būs mums līdzīgi kā uz Half Life 2 emotion

3 1 atbildēt

Manuprāt tā škelt un dalīt sabiedrību ir pretrunā ne tikai ar Latvijas valsts satversmi, bet arī pretrunā ar vesalo saprātu!!! Ušakovs sķeļ sabiedrību!!! Mērķis ir panākt to ka sabiedrība sašķeļas daudzās mazās grupās, kuras ir viegri kontrolējamas un pakļaujamas!! Tas vairāk vai mazāk ir krievijas vēlmju lokā lai Latvijā tauta nebūtu vienota, lai veidotos nekārtības un  lai varētu veidot visdažādākās provokācijas!!

2 0 atbildēt

Ko pateikt ušakovs ir kā marionete krieviem

2 0 atbildēt

Es gan EAZZYY. Pelnu skaidrā, maksāju skaidrā, atlaižu kartes nelietoju, Bankas karte ir, bet laikam beidzies termiņš. Teiksiet, ka esmu aborigēns, kas ar gliemežvākiem norēķinās? :D Bet vismaz mani VID nesies pie krēsla un nejautās, par kādu naudu es nopirku alu un čipsus Rimčikā, piektdienas vakarā pirms hokeja? Un ušaka naglaja morda man besī jau no pašiem pirmssākumiem.

2 0 atbildēt

Tā karte atgādina rašsan karogu un šī ir Latvija un ****** mums vajag mēru kurš nav latvijānis?

2 0 atbildēt

Tas ir godīgi ka iebraucēji maksā vairāk, jo vis ko viņi nopelna Rīgā tie nodokļi  aiziet uz tam vietām kur viņi ir pierakstīti tas būtu uz laukiem a mums Rīdziniekiem neka (ta karte ir super ideja, un ceru ka tas ir tikai sākums)

0 9 atbildēt