Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
93

Andris Orols

No 2014.gada 1.janvārī Rīgas dome ir paredzējusi izmaiņas sabiedriskā transporta lietošanā. Informācija ir zināma – Latvijas iedzīvotāji tiks sadalīti divās grupās ar atšķirīgu maksu par pārvietošanos. ”Rīdzinieka karti” nevarēs iegūt un lietot anonīmi – tā būs 100% personalizēta karte. Vai ir iespējams rīdziniekam izmantot sabiedrisko transportu anonīmi?

Lai to noskaidrotu es tikko (plkst.10.00, 5.12.2013) piezvanīju pa tālruni 80001919 un šo jautājumu uzdevu Rīgas Satiksmes pārstāvim. Atbilde bija – nē. Ja es vēlos braukt anonīmi, tad man ir jāpērk parastā (nerīdzinieka) karte braukšana ar kuru ir dārgāka. Uz jautājumu, ka neviena datu bāze nav 100% pasargāta no datu noplūdes un es nevēlos lai kaut kur parādītos informācija, ka es tādā un tādā laikā esmu iekāpis tādā un tādā transporta līdzeklī, kurš dodas tādā un tādā virzienā (jo tieši tajā laikā man mājās varētu ”pēkšņi” parādīties nelūgti ciemiņi), Rīgas Satiksmes pārstāvis atbildēja, ka tas nav jautājums viņam.Ko tas nozīmē kopēju notikumu kontekstā? Zināmas aprindas visā pasaulē (ieskaitot Latviju) vēlas ieviest tāda veida elektronisku sistēmu, kurā tiks apkopoti visi iespējamie dati par katru no mums. 2017.gadā visdrīzāk tiks ieviesta arī veselības karte. Vairākus gadus Valsts Ieņēmumu Dienests (VID) jau mēģina piekļūt neierobežotiem banku, klientu un dažādu atlaižu karšu lietošanas datiem.Mēs esam pienākuši bīstami tuvu totālas elektroniskas izsekošanas un kontroles stāvoklim. To ievieš nedemokrātiski, bez sabiedrības līdzdalības un piekrišanas. Un visdrīzāk tas tiks īstenots, ja tam netiks likti šķēršļi. Bet kas apturēs šo virzību? Saeimas partijas noteikti nē. Un arī tie politiskie spēki, kuri kādreiz bija pie varas un tagad pārgrupējas zem citiem nosaukumiem. Viens otrs saka, lai Latvijā varu iegūst Saskaņas Centrs – tad viss mainīsies. SC jau ir pie varas Rīgā. Un rezultāts? Rezultātu mēs redzam. E-taloni tika ieviesti caur Rīgas Satiksmes meitas uzņēmumu ”Rīgas Acs” http://www.delfi.lv/temas/rigas-acs/Acs simbols tradicionāli tiek izmantots dažādu slepenu organizāciju simbolikā un simbolizē slepenu varu un informētību par pārējiem sabiedrības locekļiem.

Latvijas Antiglobālisti tam grib likt šķēršļus un tāpēc nākošajā gadā veidos politisku spēku, kurš varētu to visu apturēt. Brīvība un anonimitāte ir vienas no lielākajām brīvas sabiedrības vērtībām. Ko izvēlēsies tu? Kādu dzīvi tu vēlies šeit – Latvijā?

 Autors: Hello ”Rīdzinieka karte” – iedzīvotāju pārvietošanās totālas kontroles sākums.
1.  
 Autors: Hello ”Rīdzinieka karte” – iedzīvotāju pārvietošanās totālas kontroles sākums.
2.  
 Autors: Hello ”Rīdzinieka karte” – iedzīvotāju pārvietošanās totālas kontroles sākums.
3.  
 Autors: Hello ”Rīdzinieka karte” – iedzīvotāju pārvietošanās totālas kontroles sākums.
4.  
 Autors: Hello ”Rīdzinieka karte” – iedzīvotāju pārvietošanās totālas kontroles sākums.
5.  
 Autors: Hello ”Rīdzinieka karte” – iedzīvotāju pārvietošanās totālas kontroles sākums.
6.  
1
93
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [25]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
veiksmīGais avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Gada raksts 2012Medaļa Dienas joks
  veiksmīGais 05.12.13 15:03
27
2

Man no tevis metās pretīgi Ušakov! 

CredoZ avatars
Medaļa JubilārsMedaļa TīģerisMedaļa Kavalieris
  CredoZ 05.12.13 15:09
13
2

  Man vienīgajam tās kartes krāsas atgādina http://princejessykawithtea.files.wordpress.com/2011/02/russian_flag.jpg

BibiBoy avatars
Medaļa SpoksMedaļa DzelžiMedaļa Fraktālis
  BibiBoy 05.12.13 15:35
6
0

atbildot uz CredoZ komentāru "   Man vienīgajam tās kartes k... " Tev gan ierobežotas asociācijas, tik pat labi var apgalvot, ka karte krāsojums atgādina Nīderlandes karogu. Kārtējais āšais un bezjēdzīgais komentārs, lai savāktu plusus. http://www.flags.net/images/largeflags/NETH0001.GIF

Ri4ikmens avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa TīģerisMedaļa Sviestmaize
  Ri4ikmens 05.12.13 18:13
7
1

tāds besis pārņem ka rīdzinieki sevi ceļ augstāk par pārējiem, precīzāk tas tur nils vai kā viņu tur.. vnk pataisa pārējos par kkādiem aborigēniem, a vot rīdzinieki ir karaļi.. 

Nameixe avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa ApokalipseMedaļa Admins iesaka
  Nameixe 05.12.13 15:46
5
0

Viens spiegs vairāk, vai mazāk, kāda starpība. Tāpat tavu mobilo kādi 8 dienesti izspiego.

Ok ok, Ņiluškas nedarbus jāpublicē un jāgrāmato, un īpaši pēc 3 gadiem to atceries darīt, kad jauno Rīgas domi velēs.

jankapuika3 avatars
Medaļa Spoks
  jankapuika3 31.01.14 19:24
4
0

atbildot uz paradisee komentāru " Tā karte atgādina rašsan karogu un... " Tu domā šādu http://pbs.twimg.com/media/BdfGMAdCQAAB9ol.png">Rīdzinieka karti : http://pbs.twimg.com/media/BdfGMAdCQAAB9ol.png ?  

BibiBoy avatars
Medaļa SpoksMedaļa DzelžiMedaļa Fraktālis
  BibiBoy 05.12.13 16:22
4
0

atbildot uz CredoZ komentāru "huh. es nekomentēju lai savāktu plusus ;) ... "

Dotajā situācijā ierobežotas, jo saskati pat krāsās saistību ar Krieviju, kaut gan tur ne smakas no tās nav, vismaz kartes dizainā tiešām. Plus es pierakstīju - Nīderlandes, ieraksti google, ja likns nestrādā.

PS man gan viss strādā...

Ga4o1996 avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa RecidīvistsMedaļa Zebra
  Ga4o1996 05.12.13 14:43
4
0

Tā nu tas ir

CredoZ avatars
Medaļa JubilārsMedaļa TīģerisMedaļa Kavalieris
  CredoZ 05.12.13 16:00
4
1

atbildot uz BibiBoy komentāru "Tev gan ierobežotas asociācijas, tik pat labi v... " huh. es nekomentēju lai savāktu plusus ;) Kādā ziņā man ir ierobežotas asociācijas? Pastāv kāds standarts, pēc kura, ar asociāciju palīdzību, var noteikt vai esi aprobežots vai nē? Piedod, man tas krāsu salikums neatgānina Portugāles zilo okeānu ar baltajām smiltīm, bet vai tādēļ var teikt kad esmu aprobežots?

P.S. Tavs links nestrādā...

OlegsZnaroks avatars
Medaļa SpoksMedaļa BērndārznieksMedaļa Teamwork
  OlegsZnaroks 07.12.13 23:27
4
1

atbildot uz PPRS komentāru " Tas ir godīgi ka iebraucēji maksā ... " Drīzāk jau rīdzinieki maksā dubultā un iebraucēji maksā 4 kartīgi, tāpat tā nauda aizies tikai diviem cilvēkiem zināmā virzienā. Nav pieejama neviena officiāla papīra, kur rakstīts kas sastāda brauciena pašizmaksu.

iannai avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Gods kalpot Latvijai!Medaļa Recidīvists
  iannai 07.12.13 00:14
3
0

Uz pusotru gadu visi penši un skolēni varēja braukāt par brīvu, tagad vilks dubultā ārā no citu pilsētu iebraucējiem. ''Malacis'', Ušik. GUDRI. 3. bildē smaids it kā...(te katrs pats kaut ko izdomā!)

Karevis avatars
Medaļa BērndārznieksMedaļa Spoks
  Karevis 06.12.13 01:18
3
0

Tagad sāks dalīt Ridzinieki un visi pārējie vai kā? ;D 

pff tā LV iet galīgā dirsāā!!!! 

123123 avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Zebra
  123123 05.12.13 19:59
3
0
Gribam mēs to vai ne, tāpat tiekam izsekoti. Samierinieties.
BibiBoy avatars
Medaļa SpoksMedaļa DzelžiMedaļa Fraktālis
  BibiBoy 05.12.13 17:30
3
0

atbildot uz CredoZ komentāru "Nu bet protams ka kartes krāsām nav saistība ar... " Joprojām, vai arī linku neesmu labojis? Bet tas tā...sapratu, ka tas tikai asocējas tev, bet šajā tēmā jēga rakstīt niekus un rādīt, cik tu steriotipiski domā? Vnk sāk apnikt, ka pie katra nieka, katra sīkuma, visur saredz vienu un to pašu, un tavā komentārā vispār, jau pat katriņās saskata asociācijas ar Krieviju.

Plus, neiesaistīsimies politikā, tēma vēl asāka un strīdīgāka.

CredoZ avatars
Medaļa JubilārsMedaļa TīģerisMedaļa Kavalieris
  CredoZ 05.12.13 17:04
3
0

atbildot uz BibiBoy komentāru " Dotajā situācijā ierobežotas, jo saskati pat ... " Nu bet protams ka kartes krāsām nav saistība ar Krieviju, tapēs es teicu ka tā ir ASOCIĀCIJA!!! Es neteicu ka tā karte  ir Krievijas karoga krāsas!!

Tas ka Tev nepatīk ka vienā teikumā tiek pieminēts Ušakovs un Krieija tā ir Tava problēma, nevis mana aprobežotība ;) Tik pat pamatoti es varu secināt ka esi aprobežots jo redz tavs links joprojām nestrādā :D P.S. Zinu kā izskatās Nīderlandes karogs ;)

Ga4o1996 avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa RecidīvistsMedaļa Zebra
  Ga4o1996 05.12.13 15:19
4
1

atbildot uz CredoZ komentāru "   Man vienīgajam tās kartes k... " Man jau likās kaut kur redzētas Nu jā kāds mērs, tāds karogs

Napoleon Bonaparte avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  Napoleon Bonaparte 05.12.13 14:51
5
2

Tiem, kuri satraucās, ka viņi būs viegli izsekojami, laikam padomā ir darīt kaut ko nelegālu. Par to vai esmu, vai neesmu mājās, padomās mans buldogs un rupjais papagailis.

brass avatars
Spēja OriģinālautorsMedaļa DetektīvsMedaļa Twittera eksperts
  brass 08.12.13 17:53
2
0

atbildot uz CredoZ komentāru "   Man vienīgajam tās kartes k... " Atgādina, bet, personīgi man, atgādina vairāk šo - https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRIBu-WylQwLfAj5-Ew8tqQjDq1I1xuSGCR68n4_gqFe3vT_f4-9w

danchils@speles avatars
Medaļa SpoksMedaļa Bērndārznieks
  danchils@speles 11.12.13 19:16
2
0

Ko pateikt ušakovs ir kā marionete krieviem

RADIKAL avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa SpoksMedaļa Pamatskolnieks
  RADIKAL 14.12.13 22:41
2
0

Es gan EAZZYY. Pelnu skaidrā, maksāju skaidrā, atlaižu kartes nelietoju, Bankas karte ir, bet laikam beidzies termiņš. Teiksiet, ka esmu aborigēns, kas ar gliemežvākiem norēķinās? :D Bet vismaz mani VID nesies pie krēsla un nejautās, par kādu naudu es nopirku alu un čipsus Rimčikā, piektdienas vakarā pirms hokeja? Un ušaka naglaja morda man besī jau no pašiem pirmssākumiem.