Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
375

Sveiciens visiem vēlreiz!

Šajā rakstā parunāsim par visai kutelīgu mūsdienu tēmu - rasisms un noskaidrosim, vai, gadījumā, neesam aizgājuši jau par tālu...

!! NOVĒRTĒJIET rakstu - autoram tas ir svarīgi!

---------------------------------------------------------------_!_------------------------------------------------------------------

Citi mani raksti - ŠEIT

Līdzīgs raksts šeit - MULTIKULTURĀLISMS

Kas ir rasismsTiem kas to... Autors: Jāņa oga Rasisms - esam aizgājuši par tālu?
1.

Kas ir rasisms...

Tiem, kas to nezin - rasisms ir cilvēka diskriminācija vadoties pēc tā ādas krāsas un etniskuma. Ļoti populārs rasisms bija ASV 20. gs, kad melnajiem amerikāņiem nebija praktiski nekādu tiesību, viņi bija atdalīti no baltajiem amerikāņiem un veica maznozīmīgus un netīrākos darbus. Tādi stereotipi par to, ka melnie ir mazvērtīgāki par baltajiem radās arī ASV, kad legāla bija verdzība un arī no viduslaikiem, kad kristieši teica, ka melnādainie ir "netīri" cilvēki un Lucifera kalpi. Mūsdienās arī rasisms vēl ir aktuāls, bet tas, kur mēs esam aizgājuši ar rasismu, tas ir pārāk tālu...

Baltais vienmēr ir... Autors: Jāņa oga Rasisms - esam aizgājuši par tālu?
2.

Baltais vienmēr ir vainīgs...

Tas ir tas, ko gribu izdalīt uzreiz. Nav svarīgi, ko tu dari, bet tu vienmēr būsi vainīgs, ja kaut kas nepatīk melnādainajam. TU! Jo tu esi balts, viņš ir melns. Tava suga paverdzinaja melnos, tava suga diskriminēja melnos un tev ir jāatbild par savu senču grēkiem, neskatoties uz to, ka tev ar to nav nekāda sakara. Baltais policists pielietoja spēku aizturot melnādaino - policistam sods. Baltais netīšām iesita melnādainajam ar durvīm - rasists. Murgs ar kuru saskaras ASV, Lielbritānija, Vācija u.c. valstis. Mums vienmēr ir jājūtas vainīgiem par to, ka melnādainie tika paverdzināti, kaut vai tā paaudze sen jau ir mirusi un mums ar to vairs nav nekāda sakara, bet mums ir jājūt vaina. Nepietiek ar to, ka to saka melnie, to saka arī daudzu valstu līderi. Melnādainie vienmēr visur ir apspiesti, viņi jūtas nevienlīdzīgi ar baltajiem, viņi pieprasa tiesības... WHAT THE ACTUAL FUCK? Kurš, pie velna, ir rasists tagad?

Kas par sviestuKāpēc mēs... Autors: Jāņa oga Rasisms - esam aizgājuši par tālu?
3.

Kas par sviestu?

Kāpēc mēs esam rasisti? Vai nav mazlietiņ neloģiski, ņemot vērā augstāk pieminēto? Vai tādas organizācijas, kā BLM Black Lives Matters ) Protams, visi nav tādi, bet lielākā daļa ir! Un melnais vienmēr aizstāvēs melno, reti kad būs gadījums, kad kāds melnais aizstāvēs balto sava sugas brāļa vietā. Un tad melnie domā, kāpēc viņus neviens negrib? Bet kāpēc būtu jāgrib cilvēki, kuri tevi sauc par rasistu, kuri saka, ka baltie viņu vienmēr apspiež, pat ja tu neko neesi izdarījis? Kas notiek ar šo pasauli? Un tak nevienam mute nepaveras ko bilst ( domāju par valdību ), jo savādāk tu zaudēsi darbu, nodzīvosi kā rasists un vēl kādā vakarā būsi nodurts... Kur mēs ejam?

Melnie bija vergturiJā... Autors: Jāņa oga Rasisms - esam aizgājuši par tālu?
4.

Melnie bija vergturi...

Jā, iepazīstieties - Entonijs Džonsons, !pirmais vergturis ASV... melnādainais. Starp tūkstošiem balto vergturu bija tūkstošiem melno vergturu, kuri turēja tūkstošiem savu sugas brāļu verdzībā. Tas ir tas, ko neviens melnādainais negrib dzirdēt, jo baltais taču vainīgs. Pie tam, baltie vergturi saviem vergiem ļāva iegūt izglītību, uzcelt māju, veidot ģiemenes, bet melnie vergturi savus brāļus turēja necilvēciskos apstākļus ( lielākā daļa ). Tas ir vēsturisks fakts! Un baltie ir tie ļaunie. Nu paklausieties... Kā parunā saka - cita acī skabargu pamana, savā baļķi neredz. Tā ir arī šajā situācijā!

PārspīlētībaTas ko gribu... Autors: Jāņa oga Rasisms - esam aizgājuši par tālu?
5.

Pārspīlētība...

Tas, ko gribu izdalīt kā nākamo. Rasisms mūsdienās ir ieņēmis pārspīlētu formu. To bāž visur, kur var un kur nevar - īpaši internetā. Vienmer cenšas atrast kādu ierakstu, kurā sajūt 0,0001% rasisma un obligāti iekomentē, ka tas ir rasisms un iegūst desmitu atzinību. Rasisma ideju bieži vien pārspīlē un cenšas piešūt tur, kur tā nemaz nav. 

Tev nevar patik visi tu... Autors: Jāņa oga Rasisms - esam aizgājuši par tālu?
6.

Tev nevar patik visi, tu nevari patik visiem...

Nu nevaram mēs visus mīlēt un nevar visi mums patikt. Tas ir normāli, ja mums nepatīk kāds cilvēks un jā, ja mums viņš nepatīk pēc ādas krāsas. Nenormāli ir tad, ja iestājas KKK, notiek vardarbība, ja neļauj šiem cilvēkiem iegūt darbu, māju, ģiemeni - tas nav normāli, bet nepatikt ir katra cilvēka tiesības un tas nenozīmē, ka viņš ir rasists. Padomājiet par to.

BeigāsRasisms ir ieņēmis... Autors: Jāņa oga Rasisms - esam aizgājuši par tālu?
7.

Beigās...

Rasisms ir ieņēmis pilnīgi jaunu veidolu mūsdienās un kā izrādās, baltie nemaz nav vienīgi grēkāži, bet daudzi, diemžēl, to neredz un negrib atzīt...

Raksts ar to beidzās, lūdzu, izsakiet savu viedokli šajā sakarā, varbūt neesmu kaut ko uzrakstījis utt.

Paldies par uzmanību!

2
375
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [54]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Foxtrot2 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Spoks
  Foxtrot2 29.08.17 19:47
36
2

Nebūšu rasists vai kā bet padomājiet paši. Iet bariņs melno un pretīm savā nodabā baltais un pēkšņi viens no melnajiem batam krauj ģīmī tā ka šis atslēdzas. Rasisms? Nē tā ir tikai spēle un tās nosaukums ir "Izslēdz balto".

Amerikā tas notika ik brīdi, nezinu tagad tas ir vai nē, jo tagad par to neraksta, jo cilvēki uzdod jautājumus. Kā tad tā?

Tagad mainām lomas un cietējs šoreiz ir melnais un te jau nav nekāda spēle, bet īsts rasisms un par to jābļauj uz katra ielas stūra un to nelaimīgo balto ir jāmet cietumā.

Tagad aizdomājieties mīnusu licēji. Kur ir atšķirība? Kāpēc ir dubultā morāle? kad sita balto tad bija vis kārtībā un melnie gāja smiedamies tālāk, kamēr satika nākamo upuri. Kas par lietu? Tā ir šīsdienas pasaulē, kad dzīvojam dubulto standartu pasaulē. Es neesmu rasists, es esmu reālists.

spoku dienas doma

IgnisDei avatars
Medaļa Karalisks ziedsMedaļa Ielej bračka!Medaļa Didža ola
  IgnisDei 29.08.17 11:30
28
2

Tagad ar to rasismu sajūta, ka dzīvo kā kaut kādos staļina laikos. Pateiksi kko ne tā melnajam uzreiz esi rasists. Vēl paši baltie dirsā līdēji viņiem piebalso.

Loģiski tagad būtu, ka tāds termins kā rasisms nefigurētu, jo tagad visi skaistās itkā vienlīdzīgi. Bet paši lielāki rasisti apvaino baltos rasismā, kamēr paši spamo savu we wuz kungz and shiet.

F31KS avatars
Medaļa Twittera ekspertsMedaļa Ielej bračka!Medaļa Žurnālists
  F31KS 29.08.17 22:58
20
1

Rasisms, tāpat kā iecietība pret homoseksuāļiem. ir nereāli pārspīlēts. Jebkuršs inviduāls incidents tiek atspoguļots kā gadsimta noziegums. Vienkārši padomājiet, kuram tas ir izdevīgi

dundundun1 avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa PamatskolnieksMedaļa Dienas joks
  dundundun1 29.08.17 12:30
20
2

atbildot uz IgnisDei komentāru " Tagad ar to rasismu sajūta, ka dzīvo kā... " jeah, nēģeri ir lielāki rasisti nekā baltādainie, būtībā pats termins jau sen ir zaudējis jēgu dēļ tā, ka viņš tiek stulbi izspļauts teju vai katru reizi lai vinnētu argumentu pataisot otru (parasti balto) par slikto. paskaties tikai drusku amerikāņu šitu - resna apvēlusies govs (melnādaina) lieto vārdu rasists, jo viņa nav apmerināta ar apkalpošanu smth..  vispār mana teorija ir, ka pats termins strādā tikai nēģeru labā, jo ja baltais nosauc nēģeri par rasistu, tad drīzāk nēģeris jūtas tā kā komplimentēts, ķip viņš aizstāv savu "noniecināto pusi vēsturē" n shit.  na*uj vispār to globalizāciju

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 01.09.17 17:20  
14
0
Kāpēc ir uzskats, ka tikai melnādainos turēja par vergiem? Arī baltādainos turēja kā vergus un pārdeva, izvaroja un ko tik vēl ne...
Riebekliitis avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Vilkaču klana biedrs
  Riebekliitis 29.08.17 13:53
11
0

Visos sabiedriskajos procesos var novērot Ņūtona trešo likumu.. Darbība un pretdarbība, tāpat kā pievilkšanās un atgrūšanas. Par sabiedriskajiem procesiem var teikt, ka jebkura darbība izsauc pretdarbību.... piemēram, palielinoties laupītāju skaitam, tiks pieņemti darbā vairāk policisti un otrādi.

Ņemot vērā augstāk minēto hipotētiski varētu pieņemt, ka vislabākais veids tiešām ir nekustināt attiecīgo jautājumu (nav darbības, nav pretdarbības), tomēr tas neatrisina problēmu. Tas, ka tu nerunāsi par rasismu nenozīmēs, ka rasisms tavā valstī vai tavā pilsētā nepastāv.....

problēma rodas tad, kad kāds sāk runāt vai darīt (piem nodibina BLM), kas uzreiz izsauc kaut kādu pretdarbību (tiek nodibināts vietējais KKK). Jautājums - kāpēc tas tā notiek? kāpēc tieši attiecīgajā vietā, attiecīgajā sabiedrībā tas notiek? Mēs tikko noskaidrojām kāpēc hipotētiskajā piemērā tika radīts KKK (tāpēc ka tā bija pretdarbība iepriekš nodibinātajam BLM). bet kāpēc attiecīgajā sabiedrībā uzradās BLM ???? laikam tāpēc ka bija iemesls (atceramies trešo Ņūtona likumu), bija kaut kāda darbība vai darbību virkne, kas veicināja BLM nodibināšanu)

BAZINGA!!!

esam aizrakušies līdz problēmas saknei...... darbība vai darbību virkne, kas laicīgi netika atrisināta un tad sākās pretdarbību straume.

un atrisināt nesaskaņas var PAR TĀM RUNĀJOT UN RUNĀJOT UN RUNĀJOT VĒL..........

ja nerunā, tas:

1)neatrisina problēmu;

2)izsauc sekojošu darbību un pretdarbību straumi.

tāpēc rēķināmies ar to, ka tuvākajā nākotnē arvien vairāk un vairāk runās par RASISMU un visām citām diskriminācijas formām.... un runās jau bērnudārzos un jāmācās par to runāt ģimenēs..

Cik ilgi runās? kamēr mainīsies cilvēces domāšana dažos jautājumos. Nacionālās idejas, kas uzplauka 19.gs, izraisīja pāris humānās katastrofas 20.gs vēl kādu gadsimtu ietekmēs cilvēces psihi, tāpēc bruņojamies ar pacietību un klausāmies: "RASISMS, RASISMS, RASISMS........"

spoku dienas doma

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Balles karalis
  Jāņa oga 29.08.17 12:38
10
0

atbildot uz Grey Wolf komentāru " Savulaik laukos atradu ģeogrāfijas mācī... " Nu krievi sevi vienmēr ir uzskatījuši par kaut ko ūber krutu.. Atliek vien paskatīties RENTV - civilizācija aizsākusies Krievijā, krievus radījus zelta Dievs, pirmais kontakts starp cilvēkiem un citplanētiešiem - Krievijā, Krievijā ir ieeja uz Šambalu utt...  

Kulaki bija pelnījuši avatars
Medaļa SpoksMedaļa BērndārznieksMedaļa Patīk komentārs
  Kulaki bija pelnījuši 29.08.17 21:16
14
4

atbildot uz oreo komentāru " Tas ir aigājis tālu arī skolās un ļoti ... " Ne visi musulmaņi ir teroristi ,bet visi teroristi ir musulmaņi.

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 29.08.17 13:38
9
0

Šķiet, ka pēdējā laika cepšanās par rasismu atsākās pēc tam, kad ASV bija vairāki gadījumi, kad policisti (baltie) nošauj aizturamo cilvēku, kurš izrādās ne tikai melnais, bet arī neapbruņots un konkrētajā nodarījumā nevainīgs. No tejienes arī `Black Lives Matter` un visa pārējā figņa.

spoku dienas doma

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Balles karalis
  Jāņa oga 29.08.17 11:48
8
0

atbildot uz Kulaki bija pelnījuši komentāru " ''we wuz kangz n shiet fam''    &nb... " Patiesībā, ēģiptieši bija daudz gaišāki - līdzīgi spāņiem. Pie tam, ir tikuši atrasti arī riži un balti cilvēki, tāpēc vēl nav īsti skaidrs, kādas ādas krāsas ēģiptieši bija.

ķesters avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa TestētājsMedaļa Students
  ķesters 29.08.17 15:40
11
3

Nepatīk man tie krāsainie un viss, ko man tagad.?Nošauties.? Te ne tik daudz nepatika pret ādaskrāsu,bet vairāk pret to ko cilvēks spēj pieņemt no citas kultūras. Jo,diemžēl,izskatās ka 80% visiem šitiem uz citu kultūru un attieksmi pret lietām ir diezgan-''pohu*istiska'' Jebkurā gadijumā, interesanti zināt kuri būs nākamie grēkāži,kad baltos izslaucīs,kā nekā Minoritātes esam mēs  

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Balles karalis
  Jāņa oga 29.08.17 12:32
8
1

atbildot uz Tumsonīgais komentāru " nu, tu jau pats stum rasismu, tāpat kā ... "

Jā, un ļaut, lai melnie arī turpmāk uzstāj uz balto rasismu un uzsēžas baltajiem uz galvas. Paldies, tu tā vari darīt, bet es gan ne... Pirms 10 gadiem rasisms arī bija un par to runāja, nevajag tikai...

Hescafe avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa BakalaursMedaļa Zebra
  Hescafe 01.09.17 14:26  
6
0
Realitātē, ja tev kaut kas nepatīk, vienkārši tipini atpakaļ uz savu Āfriku kafijas pupiņas vākt nost.
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 29.08.17 18:58  
8
2
Tas ir aigājis tālu arī skolās un ļoti nežēlēgi. Iedomājies tu esi skolā kur ir baltie un tu esi muslims un visi sauc tevi par teroristu! Es vēlos lai nebūtu rasisms.
Tumsonīgais avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  Tumsonīgais 29.08.17 12:05
5
0

nu, tu jau pats stum rasismu, tāpat kā pārējie visi mikiņi kuri par to runā. Bija labs video, made by black man, kurš tā arī pateica - 10 gadus atpakaļ nevienam netraucēja rasisms, kaut viņš pastāvējis un pastāvēs vēl ilgu laiku. Bet kas tad notika? Bija kāds kurš par to sāka runāt. Un cilvēki atkal par to sāka runāt. Ar to sakot, tu pats stum sūdu vezumu un brīnies kāpēc smird.

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 29.08.17 12:35
5
0

Savulaik laukos atradu ģeogrāfijas mācību grāmatu no kuras bija mācijusies mana māte ( ja nemaldos kautkāds 195x) gads, tad nu lūk tur bija parādītas cilvēku rases.

Eiropeīds(baltā) , Aziāts(dzeltenā), Indijānis(Sarkanā) NĒĢERIS (MELNĀ) un pats labākais KRIEVS.

Tieši tā krievs bija izdalīts atsevišķā rasē.. 

P.S. 

Ja nemaldos grāmata bija izdota 1957 gadā- kautkā atmiņā iespiedies, bet varu arī kļūdietīs. un neatceros kuras klases macību grāmata tā bija, atceros tikai ka tā bija ģeogrāfijas, mācību grāmata..

un bija velkautkādas rases ziemeļnieki, kur bija uzsvars uz Čukčām .. 

spoku dienas doma

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 29.08.17 14:53
5
0

atbildot uz Jāņa oga komentāru "Es arī nesaku, ka man nepatīk nēģeri un es nesa... " Tieši Tev personīgi to kāds bāž sejā, vai arī kas ir tie `mēs` par kuriem Tu runā? Man, piemēram, neviens neko sejā nebāž un es par ASV vergturu grēkiem vainīgs nejūtos it nemaz.

Anonīms
Tā lūk 24.05.18 23:40  
5
0
Rasisms nav nekas slikts, protams, visi nav vienādi, bet lielākoties tā ir. Muslimi te ārzemès kačă pravas, varo sievietes un visiem ir bail. Melnie parasti atbrauc no savas Āfrikas un krāpjas, zog un vergo kā tas bija iepriekš. Čigāni cenšas sagrābt varu. Tikai baltie cilvēki var glābt šo pasauli no izmiršanas, protams, ir arī jauki melnie bet tā parasti nav. Aziāti ir jauki un vismaz strādā, kamēr melnie sēž uz pabalstiem un rada vienu bērnu pēc otra. Visus zinātnes sasniegumus ir veikuši baltie kamēr muslimi slauka dibenu ar koka kluci joprojām.
Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Balles karalis
  Jāņa oga 29.08.17 16:32
4
0

atbildot uz Ulrihs komentāru "atbildot uz Ulrihs komentāru " Kaut kāds... "

Nu bet raksts taču ir par to, ka mums NAV jājūtas vainīgiem, ka ir jāpārstāj baltos saukt par rasistiem, bet pašiem uz savu vēsturi nemaz neskatoties. Raksts ir par to, ka šis sivests ir aizgājis pārāk tālu, ka melnādainie paši ir lielāki rasisti, bet tēlo no sevis apbižotos. Tā sakot - visi ir vienlīdzīgi, bet melnādainie visur grib būt vienlīdzīgāki. Par to ir raksts!

Ulrihs avatars
Medaļa JubilārsMedaļa ZebraMedaļa Patīk komentārs
  Ulrihs 29.08.17 16:27
4
0

atbildot uz Jāņa oga komentāru "Es arī nesaku, ka man nepatīk nēģeri un es nesa... "

Nu tad tu to saki kaut kā dīvaini. Ja šis bija domāts, ka analītisks raksts, tad viņš nav neitrāls. Visā rakstā cauri strāvo - "Man neļauj melnu mērkaķi saukt par mērkaķi. Cik ilgi vēl?!" 

Piemēram "fakti par melnajiem vergturiem". Nav atsauces no kurienes šādi apšaubāmi dati (ka viņu ir bijis tūkstošiem). Rakstītais ir pasniegts tā - pie melnajiem bija slikti, bet baltie gan ļāva mācīties utt. Tā teikt vispārināti dati, lai gan katram ir skaidrs, ka bija slikti vergturi, bija neitrāli (droši vien vairums) un bija tādi, kas rūpējās par saviem vergiem. Līdz ar to tiek mēģināts manipulēt ar lasītāja viedokli. Tas būtu aptuveni tas pats, kā paziņot, ka dzimtbūšana Latvijā bija pašu latviešu labā, jo kāds no baroniem izglītoja latviešus vai izturējās labi.

« 1  2  3 »